این مطلب را به دوست خود ارسال کنید

اطلاعات شما نزد سلامت جنسی کامش کاملا محفوظ می باشد

درمان اختلال جنسی ( کامش ) دکتر محمد حسن عبدالی

آیا شلی آلت مردان نگران کننده است

چکیده این مطلب : انتشار : 1403/02/31 نظر 0 بازدید 30

اگر دچار شلی آلت در رابطه شده اید ، آیا باید نگران باشید . آیا شلی آلت مردان نشانه بیماری جدی است . در صورتیکه متوجه این شلی آلت در موقع رابطه شدید چه اقدامی باید بکنید؟

اگر شما هم  دچار شلی آلت در رابطه شده اید ، آیا باید نگران باشید . آیا شلی آلت مردان نشانه بیماری جدی است . در صورتیکه متوجه این شلی آلت در موقع رابطه شدید چه اقدامی باید بکنید؟ در صورتیکه دچار شلی آلت در رابطه شدید آیا باید دوباره برای ارتباط تلاش کنید؟ چه زمانی باید برای درمان اقدام کرد و آیا اصلا نیاز به درمان وجود دارد؟ این ها سوالاتی است که اغلب بیماران می پرسند و بیماری که امروز مراجعه کرد بهانه ای شد برای نوشتن این مطلب ، بنابراین اگر شما هم این مشکل را داشتید بهتر است مطلب را دنبال کنید. 

ارتباط شلی آلت با بیماری های قلبی 

امروز بیماری مراجعه کرده بود که از حدود سه ماه قبل دچار شلی آلت شده بود . بیمار 48 ساله بود و سابقه بیماری خاصی نداشت فقط میگرن به صورت ارثی در خانواده وجود داشت . نکته ای که باعث شد این مطلب را بنویسم این بود که بیمار از من سوال کرد که آیا باید نگران سلامتی ام باشم یا این مشکل یک اختلال گذرا است و تحدیدی برای سلامتی نیست .

همانطور که گفته شد بیمار سابقه هیچ نوع بیماری زمینه ای و مزمن نداشت . سابقه دیابت ، غلظت خون و کبد چرب نداشت . چند سال قبل در آزمایش ها چربی بالا داشت که 2-3 ماهی داروی کاهنده چربی خورده بود و دیگر ادامه نداده بود. بیمار سوزش ادرار نداشت. بیمار اظهار می کرد که مشکل قلبی ،فشار خون ، بیماری کلیه و تیرویید نداشته است . بیمار از حدود 6 ماهه پیش نعوظ صبحگاهی نداشت و این عدم نعوظ به مرور تبدبل به شلی آلت شده و در هر رابطه شلی آلت شدید تر شده است. بیمار حدود 22 سال قبل ازدواج کرده است رابطه خوب و عاطفی با همسر 42  ساله خود دارد و به اصرار همسر به کلینیک مراجعه کرده است . بیمار اظهار می کرد چون شک داشته است که این اختلال نعوظ شاید فقط در رابطه با همسر وجود داشته ، لذا با خانم دیگری رابطه برقرار کرده است ، ولی به گفته خودش مشکل شلی آلت همچنان وجود داشت . 

پس از معاینه وشرح حال و تاریخچه بیماری درخواست مشاوره قلب دادم . از بیمار خواستم آزمایشات پاراکلینیکی که خواستم را انجام دهد و همراه با نتایج آزمایشات برای مشاوره به متخصص قلب مراجعه کند. بیمار تقریبا عصبی شده بود و احساس می کرد نیاز به درمان جدی تری برای مشکل جنسی خود دارد و از من می خواست که مداخله دارویی برای درمان اختلال نعوظ بکنم. که البته بعد از توضیحات من قانع شد که نیاز به مشاوره قلب جدی و حیاتی است. برای بیمار یک وقت سه هفته ای داده شد تا با نتیجه مشاوره قلب مراجعه کند .

بیمار در تاریخ تنطیمی به کلینیک نیامد و بعد از گذشت 3 ماه برای درمان مشکل نعوظ و شلی آلت مراجعه نمود. بیمار بابت ارجاعش به پزشک قلب بسیار سپاسگزار بود . وی گفت پس از ویزیت متخصص قلب و انجام تست ورزش و نوار قلب ، به بیمار توصیه به سیتی آنژیو گرافی شده بود . نتیجه آزمایشات نشان می داد رگ های قلب بیمار تا 70% گرفتگی دارد و در صورت عدم مراجعه به موقع بیمار امکان سکته قلبی قطعی بوده است.  درمان بیمار با استنت گذاری سه رگ با موفقیت انحام شده بود. با توجه به اینکه بیمار مشکل قلبی داشت در نتیجه باید داروهای نعوظ که برای درمان شلی آلت با احتیاط  تجویز شود .  

برای بیمار 8 جلسه شاک ویو تراپی  همراه درمان دارویی و دستورالعمل هایی برای کیفیت بهتر نعوظ داده شد و بیمار با توجه به اینکه از شهرستان به کلینیک کامش می آید ، تجویز گشت که هر دو هفته به کلینیک مراجعه کند. 

نکته : 

اگر مشکل نعوظ دارید حتما نگران قلب خود باشید .

مکانیزم فعالیت تمام ارگان های بدن تقریبا مشابه هم است و خون رسانی مهمترین عامل برای فعالیت عضو است. قلب در صورتی که خونرسانی نداشته باشد دجار سکته می شویم و همینطور اگر به آلت خون نرسد سفتی اتفاق نمی افتد. در صورتیکه سیستم خونرسانی در بدن شما ضعیف باشد شلی آلت شما را آزار خواهد داد ولی این می تواند نشانه ای از عدم خونرسانی به قلب باشد.  

 

 

نظرات

captcha Refresh

به این مطلب امتیاز دهید

تعداد کل امتیازات این مطلب 0

آخرین دانلود های رایگان

عضویت در خبرنامه

با عضویت در خبرنامه می توانید از جدیدترین مقالات، اخبار ومطالب سایت با خبر شوید...