این مطلب را به دوست خود ارسال کنید

اطلاعات شما نزد کلینیک تخصصی سلامت جنسی کامشیار کاملا محفوظ می باشد

کلینیک تخصصی سلامت جنسی کامشیار

سکس تراپی

سکس تراپی در فارسی به کامش درمانی ترجمه شده است . این حوزه به بررسی ٫ پیشگیری ٫تشخیص ٫ سبب شناسی و درمان مسایل مطرح شده در فوق می پردازد .در طول دهه های اخیر جنبه های مختلفی از ابعاد رفتار جنسی مورد مطالعه فرارگرفته است . جنبه های متنوعی از قبیل عوامل فردی ٫بیولوژیکی ٫ رابطه ای٫ اجتماعی و بین نسلی به عنوان اصول اولیه تشخیص و درمان اختلالات جنسی مورد توجه قرار می گیرد.آزمایش های بالینی و تحفیفات نظری  که در حیطه های متنوعی از علوم پزشکی و علوم انسانی از جمله در سکسولوژی انجام شده موجب گردیده زوایای بسیاری از رفتارهای پیچیده و متنوع جنسی روشن شود .در حقیقت جنبه های تئوری مشکلات جنسی در سکسولوژی و جنبه های درمانی و عملی در سکس تراپی بجث و اجرا می شود.

سکس تراپی و سلامت جنسی


سکس تراپیست چه کسی می باشد ؟

سکس تراپیست یا درمانگر جنسی یک روانشناس ، متخصص مراقبت های بهداشتی و یا یک پزشک متخصص است.  درمانگران جنسی یک مدرک پیشرفته در زمینه مشاوره ، درمان و روانشناسی مربوط به مشکلات و اختلالات جنسی دارند و چندین ساعت آموزش تربیت جنسی و تجربه بالینی کسب کرده اند. متخصصان جنسی برای آموزش مسائل احساسی ، فیزیکی و بیولوژیکی که می تواند فعالیت جنسی در مردان و زنان را تحت تاثیر قرار دهد ، آموزش دیده اند

 

چرا سکس تراپی توصیه می شود ؟

دلایل بسیار زیادی وجود دارد که ممکن است شخصی سکس تراپی را انتخاب کند اما اغلب سکس تراپی به کسانی توصیه می شود که کیفیت زندگی آنها تحت تاثیر مشکلات عملکرد جنسی یا میل جنسی قرار گرفته است و یا کسانی که به هر دلیلی در رابطه جنسی خود با شریک خود دچار مشکل شده اند و صرف نظر از سن و جنس خود می خواهند از لذت جنسی بیشتری برخوردار شوند . 

نوجوانانی که در مورد مسائل جنسی نگران ، مضطرب و آشفته هستند می توانند با مراجعه به یک متخصص سکس تراپیست و دریافت مشاوره های لازم با بحران های دوره ی نوجوانی را پشت سر بگذارند . مشکلات جنسی و جنسیتی و تعارضات مختلف حل نشده در دوران نوجوانی ، غالبا به مسائل و اختلالات پیچیده در دوران جوانی و در روابط جنسی در آینده تبدیل خواهد شد.

سکس تراپی در چه مواردی مورد استفاده قرار می گیرد ؟

فقدان یا کاهش قابل توجه میل جنسی

قفدان صمیمیت جنسی پس از خیانت

اختلاف زن و شوهر در تمایلات جنسی

نزدیکی پس از داشتن فرزند

مقاربت های دردناک

تمایلات نامعمول و آسیب زننده جنسی

وابستگی جنسی

مشکلات به ارگاسم رسیدن

اختلالات هویت جنسیتی

وسواس و یا رفتارهای اجباری جنسی

پارافیلیا

اعتیاد به فعالیت های جنسی

نظرات

captcha Refresh

به این مطلب امتیاز دهید

تعداد کل امتیازات این مطلب 0

آخرین دانلود های رایگان

آخرین محصولات

عضویت در خبرنامه

با عضویت در خبرنامه می توانید از جدیدترین مقالات، اخبار ومطالب سایت با خبر شوید...