این مطلب را به دوست خود ارسال کنید

اطلاعات شما نزد کلینیک تخصصی سلامت جنسی کامش کاملا محفوظ می باشد

برای تماس تصویری با پزشک از لینک درخواست تماس وارد شوید.ضمنا  ازپذیرفتن بیماران حضوری بدون دستکش و ماسک معذوریم. برای رعایت فاصله گذاری اجتماعی از پذیرفتن همزمان بیماران در کلینیک اجتناب خواهد شد.

کلینیک تخصصی سلامت جنسی کامش

سکس تراپی

سکس تراپی

آنچه دراین مقاله می خوانید

 

 

 

سکس تراپی رشته ای با  چند تخصص مختلف

 

سکس تراپی روشی علمی برای بهبود عملکرد جنسی و یا درمان مشکلات جنسی و جنسیتی شماست. بسیاری از مراجعین که برای اولین بار به ما مراجعه می کنند نمی دانند که آیا کلینیک سکس تراپی جای درستی برای مشکلشان هست یانه. اغلب آقایان برای مشکلات جنسی به ارولولوژیست مراجعه می کنند و یا خانم ها به متخصصین زنان و زایمان مراجعه می کنند. وقتی هم رابطه اشان به خوبی پیش نمی رود پیش روان‍پزشک یا روانشناس میروند. تجربه نشان داده که مراجعین به کلینیک سکس تراپی نیاز به یک بررسی کامل از نظر اختلالات جسمی و روانی و رابطه ای دارند.  مراجعینی داریم که سالهاست در بین انواع مطب ها با تخصص های گوناگون  در رفت و آمد هستند. در صورتیکه در ابتدای درمان نیاز به هماهنگی تخصص های مختلف و یک بررسی کامل و همه جانبه زندگی جنسی فرد است.بنابراین در یک کلینیک سکس تراپی نیاز به همکاری تیمی بین تخصص های مختلف پزشکی است

سکس تراپی بهبود رابطه جنسی و بازسازی عملکرد اجزاء این رابطه است. رابطه جنسی از جذاب ترین و چالش برانگیز ترین قسمت های رابطه اجتماعی از دیر باز بوده ولی هر موقع که این رابطه درست پیش نمیرفته و یا مشکلی در آن ایجاد میشده برای افراد بسیار سخت بوده که راجع به ان صحبت کنند.

 

سکس تراپی و سلامت جنسی

 

سکس تراپی و رابطه جنسی

 

سکس تراپی در فارسی به کامش درمانی ترجمه شده است . این حوزه به بررسی ٫ پیشگیری ٫تشخیص ٫ سبب شناسی و درمان مسایل مطرح شده در فوق می پردازد .در طول دهه های اخیر جنبه های مختلفی از ابعاد رفتار جنسی مورد مطالعه فرارگرفته است . جنبه های متنوعی از قبیل عوامل فردی ٫بیولوژیکی ٫ رابطه ای٫ اجتماعی و بین نسلی به عنوان اصول اولیه تشخیص و درمان اختلالات جنسی مورد توجه قرار می گیرد.آزمایش های بالینی و تحفیفات نظری  که در حیطه های متنوعی از علوم پزشکی و علوم انسانی از جمله در سکسولوژی انجام شده موجب گردیده زوایای بسیاری از رفتارهای پیچیده و متنوع جنسی روشن شود .در حقیقت جنبه های تئوری مشکلات جنسی در سکسولوژی و جنبه های درمانی و عملی در سکس تراپی بحث و اجرا می شود.

 

سکس تراپیست چه کسی می باشد ؟

 

سکس تراپیست یا درمانگر جنسی یک روانشناس ، متخصص مراقبت های بهداشتی و یا یک پزشک متخصص است.  درمانگران جنسی یک مدرک پیشرفته در زمینه مشاوره ، درمان و روانشناسی مربوط به مشکلات و اختلالات جنسی دارند و چندین ساعت آموزش تربیت جنسی و تجربه بالینی کسب کرده اند. متخصصان جنسی برای آموزش مسائل احساسی ، فیزیکی و بیولوژیکی که می تواند فعالیت جنسی در مردان و زنان را تحت تاثیر قرار دهد ، آموزش دیده اند

 

چرا سکس تراپی توصیه می شود؟

 

دلایل بسیار زیادی وجود دارد که ممکن است شخصی سکس تراپی را انتخاب کند اما اغلب سکس تراپی به کسانی توصیه می شود که کیفیت زندگی آنها تحت تاثیر مشکلات عملکرد جنسی یا میل جنسی قرار گرفته است و یا کسانی که به هر دلیلی در رابطه جنسی خود با شریک خود دچار مشکل شده اند و صرف نظر از سن و جنس خود می خواهند از لذت جنسی بیشتری برخوردار شوند . 

نوجوانانی که در مورد مسائل جنسی نگران ، مضطرب و آشفته هستند می توانند با مراجعه به یک متخصص سکس تراپیست و دریافت مشاوره های لازم با بحران های دوره ی نوجوانی را پشت سر بگذارند . مشکلات جنسی و جنسیتی و تعارضات مختلف حل نشده در دوران نوجوانی ، غالبا به مسائل و اختلالات پیچیده در دوران جوانی و در روابط جنسی در آینده تبدیل خواهد شد.

سکس تراپی در چه مواردی مورد استفاده قرار می گیرد ؟

فقدان یا کاهش قابل توجه میل جنسی

قفدان صمیمیت جنسی پس از خیانت

اختلاف زن و شوهر در تمایلات جنسی

نزدیکی پس از داشتن فرزند

مقاربت های دردناک

تمایلات نامعمول و آسیب زننده جنسی

وابستگی جنسی

مشکلات به ارگاسم رسیدن

اختلالات هویت جنسیتی

وسواس و یا رفتارهای اجباری جنسی

پارافیلیا

اعتیاد به فعالیت های جنسی

 

 

آیا شما نیاز به مراجعه به سکس تراپدارید ؟

 

مراجعین به کلینیک ما از طیف های مختلف هستند. سن این افراد از 18 سال تا 85 سال متغیر است. البته افراد در سنین مختلف به علت های متفاوتی مراجعه می کنند. ولی عمدتا یک پسر 18 ساله به علت مشکلات ناشی از خودارضایی و مراجعین با سن بالا اغلب به علت اختلال نعوظ یا مشکلات پروستات به کلینیک سکس تراپی ما می ایند.

از نطر جنسیت نیز مردان و زنان و افراد با هویت های جنسی متغیر و نامعین و یا ترنس جندر از مراجعین به کلینیک هستند. عموما خانم ها به علت بی میلی جنسی و یا مشکل ارگاسم و دخول دردناک به سکس تراپیست ها مراجعه می کنند. مهمترین علت مراجعه آقایان زود انزالی و اختلال نعوظ است. همچنین طیف متنوعی از افراد با مشکلات هوبت جنسی نیز جزء مراجعین ما هستند.

نظرات

captcha Refresh
ناشناس
۱۳۹۹/۰۹/۱۵۰۰
پاسخخیلی عالیه ،مطالبتون آموزندس واقعا
اما در خصوص سکس تراپی چگونه با مشاور در تماس باشیم؟
کامش
۱۳۹۹/۰۹/۱۵۰۰

سلام 

ممنون از نظر ارزشمندتون  .

شما می توانید برای اطلاعات از خدمات ما با شماره زیر تماس بگیرید .

 

88888283

jamshid azizi
۱۳۹۸/۰۷/۲۴۰۰
پاسخعالی استفاده کردم
کامشیار ادمین
۱۳۹۸/۰۷/۲۹۰۰

با تشکر 

به این مطلب امتیاز دهید

تعداد کل امتیازات این مطلب 12

آخرین دانلود های رایگان

عضویت در خبرنامه

با عضویت در خبرنامه می توانید از جدیدترین مقالات، اخبار ومطالب سایت با خبر شوید...