این مطلب را به دوست خود ارسال کنید

اطلاعات شما نزد کلینیک تخصصی سلامت جنسی کامش کاملا محفوظ می باشد

توجه : اخیرا افرادی سودجو با استفاده از نام کلینیک کامش اقدام به فروش داروهای غیر مجاز در گروههای تلگرامی  نموده اند. به اطلاع می رساند این مرکز به هیج عنوان دارو برای فروش ندارد. 

کلینیک تخصصی سلامت جنسی کامش

سرد مزاجی زن

سرد مزاجی زن

سرد مزاجی زن عامل عدم صمیمیت

سرد مزاجی زن یا بی میلی جنسی در زن از موارد شایع اختلالات جنسی  در مراجعین به کلینیک تخصصی سکستراپی کامش است. و اغلب مراجعین در دوره های خاصی از زندگی آن را تجربه میکنند. ولی متاسفانه زوج ها کمتر برای درمان بی میلی جنسی زن مراجعه می کنند. باید بدانیم که  بی میلی جنسی صمیمیت را بین زوج ها از بین میبرد. سرد مزاجی زن در دوره های مختلف سنی رخ می دهد. علل زیادی باعث بوجود آمدن بی میلی جنسی ذکر شده است.

عدم تمایل به برقراری رابطه جنسی در زنان را سرد مزاجی زن می گویند. جهت برقراری یک ارتباط جنسی سالم نیاز به سلامت جسمانی، سلامت روانی، سلامت اجتماعی-فرهنگی و رفاهی است. رعایت وجود این چهار نکته سلامتی و کیفیت رابطه جنسی را تضمین می کند. هر یک از این چهار نکته در سرد مزاجی زن تاثیر گذار هستند. بی میلی جنسی هم در سنین باروری و هم در دوره یائسگی اتفاق می افتد. شناخت افراد از تمایلات خود وشریک جنسی شان و نحوه برآورده ساختن نیازهای جنسی و لذت بخشی به یکدیگر در بوجود آمدن و یا پیشگیری از بی میلی جنسی نقش بزرگی دارد.

علایم بی میلی جنسی زنان


بی میلی جنسى یا عدم تمایل جنسی به عنوان Hypoactive sexual desire disorder نامیده می شود. گاها مراجعین نمی دانند که دچار بی میلی جنسی هستند یا مشکل روانی وچود دارد.

زمانى وضعیت جنسی به عنوان اختلال محسوب مى شود که باعث اضطراب و نگرانى در فرد باشد ،  تخمین زده مى شود از هر سه زن یک نفر دچاربی میلی جنسی مى باشد .

در صورتی که نشانه های زیر در فرد وجود داشته باشد می توان به سرد مزاجی زن شک کرد .

1- نداشتن میل و علاقه به هیچ نوع فعالیت جنسی، حتی خود ارضایی

2- عدم وجود فانتزی جنسی یا افکار جنسی در فرد

3- وجود دیسترس در فرد از کم رغبت بودن به فعالیت جنسی

معمولا در بعضی از بیماران با اختلال بی میلی جنسی سایر اختلالات نیز به طور همزمان وجود دارد و این مشکلات همدیگر را تشدید می کند. اختلال سکس دردناک و اختلالات ارگاسم همبودی زیادی با سرد مزاجی زن یا اختلال بی میلی جنسی دارند.

علل شایع در سرد مزاجی زن


علل شایع در سرد مزاجی زن از چند منظر قابل بررسی می باشد. با توجه به اینکه سلامت جنسی دارای چندین فاکتور می باشد بنابر این وجود اختلال یا مشکل در هر یک از فاکتورها می تواند دارای عوارض گوناگونی برای افراد باشد. چرخه جنسی در زنان بیشتر ماهیت رمانتیک دارد. یعنی مرحله میل جنسی در زنان بدون تظاهرات جسمی می باشد. بنابر این هر مشکلی که در مسایل عاطفی- روانی برای یک زن بوجود بیاید منجر به بی میلی جنسی خواهد شد. این موضوع که علت بی میلی مشخص شود نقش بسیار موثری در درمان دارد. چرا که با برطرف کردن علت پیش آمده درمان خودبه خود تا حد زیادی صورت می پذیرد. از علل شایع در مورد مسایل روانی – عاطفی، افسردگی و اضطراب می باشد. که با برطرف کردن افسردگی یا اضطراب مشکلات در صد بالایی از بیماران برطرف می شود. یکی دیگر از علل بی میلی جنسی در زنان تغییرات هورمونی است. این تغییرات ممکن است در اثر بارداری یا پس از زایمان برای افراد بوجود بیاید. علت دیگر در بی میلی جنسی زنان مربوط به شرایط اجتماعی و فرهنگی است.

عوامل متعددى منجر به بی میلی جنسی در زنان می شود و تجارب شخصى ، مسایل اجتماعى و سنت ها نیز در به وجود امدن ان نقش دارند. بی میلى جنسی مى تواند به علت هاى مختلف در دوران قائدگى ،مصرف داروهاى ضد باردارى ،بعد از زایمان وشیردهى ،دوران یائسگى ،اتفاق بیافتد .

اغلب مطالعات نشان داده اند که اختلال بی میل جنسی زنان عموما باعث مى شود که زنان از لحاظ روحى وجسمى ناراضى و مضطرب شوند . بنابراین این اختلال مى تواند تاثیر جدى بر کیفیت زندگى افراد بگذارد .

پیشگیری از بی میلی جنسی زنان


پیشگیری از بی میلی جنسی زنان نیازمند داشتن فرهنگ بالایی می باشد. چرا که در فرهنگ های مختلف رضایت مندی و یا اساسا تمایل زنان به رابطه جنسی در نظر گرفته نمی شود. نگاه های مختلفی از نظر اینکه آیا زنان نیز باید میل به ارتباط جنسی داشته باشند یا خیر وجود دارد. در برخی از فرهنگ ها زنان صرفا بعنوان وسیله رفع نیاز جنسی مردان محسوب میشوند. تنوع دیدگاه در این خصوص باعث شده که این رفتار در جوامع مختلف اشکال متفاوتی را به خود بگیرد. اما از نظر دیدگاه علمی برای داشتن یک رابطه جنسی سالم زن و مرد هردو بایستی تمایل جنسی به یکدیگر داشته باشند. سرد مزاجی زن از دیدگاه علمی یک اختلال محسوب شده و قابلیت پیشگیری و درمان دارد. این نکته که وجود بی میلی جنسی در زنان می تواند آغازگر و یا بوجود آورنده مشکلاتی همچون زود انزالی در آقایان بشود یکی از دلایل مهم شروع درمان است. توصیه می شود که زوجین حتما پیش از ازدواج به مشاوره روانشناسی و بررسی شخصیت اقدام نمایند. داشتن جلسات مشاوره پیش از ازدواج یک اقدام پیشگیرانه جهت مشکلات روابط جنسی زوجین محسوب می شود. در روابط جنسی (چون یک ارتباط دو نفره محسوب می شود) داشتن نکات مشترک در بهبود و کیفیت رابطه بسیار تاثیر گذار است. توانایی درک متقابل در زن و مرد، توجه به نیازهای هر دو نفر و چگونگی رفع آن برای زوجین بسیار مهم است. لذا لازم است زن و شوهر حتما در این خصوص با یکدیگر گفتگو نموده و از تمایلات هم آگاه شده و درحل آن بکوشند. در صورتیکه زوجین بتوانند بخوبی نیازهای یکدیگر را رفع نمایند به آرامش و لذت از روابطشان خواهند رسید.

بررسی های لازم در بی میلی جنسی زنان


بررسی های لازم در بی میلی جنسی زنان شامل: مسائل جسمی،  روانی- عاطفی، فرهنگی اجتماعی و رفاهی است. لذا اولین گام برای بررسی در این خصوص بررسی مسایل جسمی است. در صورت وجود مشکلات جسمی مانند: عفونت ها، کم خونی و یا سایر علل بررسی و درمان صورت پذیرد. شرایط نابسامان اقتصادی (مانند نداشتن محل امن برای ارتباط جنسی)، شرایط اجتماعی نامناسب(مداخلات دیگران در روابط زوجین) بایستی مورد بررسی قرار گیرند. نکته دیگری که لازم است مورد بررسی قرار گیرد همخوانی روانشناختی زوجین می باشد. این نکته در بوجود آمدن بی میلی جنسی زنان نقش مهمی را دارا است.

درمان بی میلی جنسی زنان


درمان بی میلی جنسی زنان با یک رویکرد بین سیستمیک توسط سکس تراپیست ممکن است. این  پزشکان  دوره های تخصصی در خصوص کلیه مسایل مربوط به ارتباط جنسی را گذرانده اند. و قادرند تا زوایای گوناگون اختلال را بررسی و آنرا برطرف نمایند. در جلسات مشاوره با روشن شدن نحوه بوجود آمدن مشکلات و با ارائه را هکارهای لازم درمان صورت می گیرد. درمان بی میلی جنسی زنان از بعد خانواده درمانی نیز اهمیت زیادی دارد. این اختلال فقط برای خانمی که دچار آن شده است مشکل آفرین نیست. بلکه همسران نیز از آن آسیب دیده و بنابر این مجموعه خانواده دچار چالش می شود. بسیاری از زنان قادرند همراه با بی میلی جنسی به ارتباط جنسی اقدام نمایند. بی میلی جنسی در صورتیکه تداوم داشته باشد قطعا نیازمند مداخلات درمانی است. تداوم بی میلی جنسی زنان نشان دهنده اینست که فرد و یا زوجین دارای مشکلات دیگری نیز می باشند. خوشبختانه بی میلی جنسی در زنان قابلیت درمان خوبی دارد.

باید به این نکته توجه داشت که هر وفت هر کدام از شرکای جنسی درخواست بیشتری برای ارتباط جنسی داشته باشند٫ میتواند باعث بروز مشکل گردد . اگرچه شاید ارتباط عمیق و روابط صمیمی باعث شود این مشکل هیچ وقت  جدی نشود. در حقیقت هیج فرمول جادویی وجود ندارد که تشخیص  داده شود فرد از نظر جنسی کم کار است  و در بین زنان مختلف کاملا معیار ها متفاوت است .

درمان در اختلال بی میلی جنسی بسته به اینکه بیمار در کدام مرحله از زندگى خود قرار دارد متفاوت مى باشد. این درمان ها شامل  روان درمانى، دارو درمانى، تغییر سبک زندگى، زوج درمانى، هورمون درمانى … را مى تواند شامل شود.

معیار بی میلی جنسی در مقایسه زوجین


باید به این نکته توجه داشت که هر وفت هر کدام از شرکای جنسی درخواست بیشتری برای ارتباط جنسی داشته باشند ٫ میتواند باعث بروز مشکل گردد. همیشه باید توجه کرد درخواست بیشتر یک طرف دلیل بر بی میلی جنسی طرف مفابل نیست.  اگرچه شاید ارتباط عمیق و روابط صمیمی باعث شود این مشکل هیچ وقت  جدی نشود. در حقیقت هیج فرمول جادویی به جز انجام مصاحبه دقیق وجود ندارد که تشخیص  داده شود فرد از نظر جنسی کم کار است.  در بین زنان مختلف کاملا معیار ها ی فعالیت جنسی متفاوت است .باید توجه داشت مسائل جنسی زوجین عموما بر روی هم تاثیر گذار است و گاها مشاهده می شود از زوجین  خانم با سرد مزاجی زن مراجعه می کند و همسر این خانم درگیر اختلال نعوظ است.

پیشنهاد ما به شما این است که هیچ زمانی یک دیگر را مجبور به داشتن رابطه جنسی نکنید . اگر متوجه این موضوع شدید که همسر شما در برقرار کردن رابطه به مدت طولانی تمایلی ندارد باید با صحبت کردن و مشارکت یک دیگر سعی کنید تا مشکل را پیدا کنید و برای حل آن اقدام کنید . اگر موفق به برقراری رابطه نبودید سعی کنید احساسات خود را بیان کنید و با در آغوش گرفتن و نوازش همسر خود به او آرامش دهید .

به خاطر داشته باشید که نیاز هر دو طرف  لذت بردن از  رابطه جنسی است ، پس عقب نشینی نکنید و به یک دیگر فشاری وارد نکنید .

مطمین باشید که  صحبت کردن با یک سکس تراپیست و صبر و حوصله در حل مشکل خود میتوانید با بهترین روش مشکلات را بر طرف کنید .

نظرات

captcha Refresh
ناشناس
۱۴۰۱/۰۱/۱۶۰۰
پاسخکرم فموره برای درمان سرد مزاحم خانم ها خوبه ؟
ناشناس
۱۳۹۹/۱۰/۰۳۰۰
پاسخایا سرد مزاجی داروی خاصی داره؟
کامش
۱۳۹۹/۱۰/۰۳۰۰

سلام

درمان سرد مزاجی حتما باید توسط سکس تراپ انجام بشه ، و بستگی داره فرد در چه مرحله ای قرار داره . در صورتی که نیاز به دارو یا روان درمانی باشه پزشک سکس تراپ تشخیص میده .

به این مطلب امتیاز دهید

تعداد کل امتیازات این مطلب 3

آخرین دانلود های رایگان

عضویت در خبرنامه

با عضویت در خبرنامه می توانید از جدیدترین مقالات، اخبار ومطالب سایت با خبر شوید...