این مطلب را به دوست خود ارسال کنید

اطلاعات شما نزد کلینیک تخصصی سلامت جنسی کامش کاملا محفوظ می باشد

برای تماس تصویری با پزشک از لینک درخواست تماس وارد شوید.ضمنا  ازپذیرفتن بیماران حضوری بدون دستکش و ماسک معذوریم. برای رعایت فاصله گذاری اجتماعی از پذیرفتن همزمان بیماران در کلینیک اجتناب خواهد شد.

کلینیک تخصصی سلامت جنسی کامش

رابطه جنسی در حاملگی

رابطه جنسی در حاملگی


نزدیکی در موقع حاملگی کار درستی است ؟ اغلب مراجعین  باردار مى پرسند آیا رابطه جنسی در بارداری اشکال دارد . در پاسخ باید گفت که انجام فعالیت جنسى در بارداری به هیچ عنوان خطرى براى  باردارى و کودک شما ندارد . 

در زمان بارداری هیچ دلیلی وجود ندارد افراد خود و شریک جنسی شان را از لذت نزدیکی محروم نمایند . کودک شما در درون رحم کاملا ایمن است . عضلات محکم و چند لایه رحم و همچنین کیسه آمینیوتیک  کاملا  از کودک  محافظت می کنند . لایه ای بسیار از مواد چسبنده موکوسی گردن رحم را  گرفته و مانع نفوذ مایعات از طریق واژن می شود .

تعدادى  از زنان در دوران حاملگى تجربه میل جنسى بیشتر را گزارش مى کنند در حالیکه در برخى دیگر اختلال سرد مزاجی زن، وجود دارد . 

مهمترین مسئله این است که باید در مورد احساسات خود با شریک جنسیتان صحبت کنید و فعالیت جنسی که از آن لذت مى برید درخواست کنید . 

در بعضی افراد دردوران حاملگى ارگاسم بطور اتوماتیک انقباضات ملایمترى را صورت مى دهد . در برخى افراد انقباضات رحمى شدید حین ارگاسم اتفاق مى افتد که شاید ناخوشایند باشد ولی به هیچ عنوان نگران کننده نیست و مطمئنا به کودک آسیب نزده و منجر به زایمان زودرس نمى شود . 

در موارد زیر اجتناب از نزدیکی ضروریست :

خونریزى غیر طبیعى هنگام یا بعد از مقاربت 

خروج مایع  زیاد از واژن 

در صورتیکه حاملگى دو قلو باشد و فرد سابقه زایمان زودرس داشته باشد 

اگر چه داشتن رابطه جنسی در بارداری کاملا بى خطر است ولى باید گفت انجام این عمل به خصوص در ماه هاى آخر حاملگى کارراحتى نیست . بنابراین پوزیشن هایی که  فرد در آن راحت تر است را به کمک شریک جنسی  باید پیدا کرد . 

معمولا اکثر افراد در حالت خوابیده در کنار هم هنگام رابطه جنسی در بارداری  راحت تر هستند.

تنها به عنوان توصیه ،گروهی از پزشکان رابطه جنسی در بارداری را در هفته های آخر توصیه نمی کنند. که البته به صورت یک اصل کلی نگارنده با این مسیله موافق نیست

نظرات

captcha Refresh

به این مطلب امتیاز دهید

تعداد کل امتیازات این مطلب 0

آخرین دانلود های رایگان

مطالب مرتبط

عضویت در خبرنامه

با عضویت در خبرنامه می توانید از جدیدترین مقالات، اخبار ومطالب سایت با خبر شوید...