این مطلب را به دوست خود ارسال کنید

اطلاعات شما نزد کلینیک تخصصی سلامت جنسی کامش کاملا محفوظ می باشد

برای تماس تصویری با پزشک از لینک درخواست تماس وارد شوید.ضمنا  ازپذیرفتن بیماران حضوری بدون دستکش و ماسک معذوریم. برای رعایت فاصله گذاری اجتماعی از پذیرفتن همزمان بیماران در کلینیک اجتناب خواهد شد.

کلینیک تخصصی سلامت جنسی کامش

دیابت و رابطه جنسی

دیابت و رابطه جنسی

قند خون بالا عموما عوارضی در افراد بوجود می اورد. بیماران دیابتی اگر قند خون خود را کنترل نکنند در سنین بالاتر باید به دنبال تقویت نعوظ و درمان دیر انزالی باشند. همچنین قند خون بالا می تواند سرد مزاجی زن و یا سکس دردناک ایجاد کند.

اختلالات جنسی اغلب همراه با قند خون بالاست است ولی عموما این عوارض را مى توان به راحتى مدیریت کرد . دیابت  بیمارى شایعیست که  بیش از 4 میلیون نفر در ایران و مطابق گزارش سازمان بهداشت جهانی  422 میلیون در جهان درگیر آن هستند  . دیابت بر دو نوع است .

دیابت تیپ 1 که سیستم ایمنى بدن باعث از بین رفت سلولهاى انسولین ساز مى شود

دیابت تیپ 2 که   سلول هاى بدن به  انسولین پاسخ نمی دهند.

دیابت تیپ دو بسیار شایعتر بوده و 90 ٪‏ موارد دیابت از این نوع دیابت هستند 

اختلالات جنسی دیابت در بیماران با دیابت تیپ دو بیشتر است . 

در 50٪‏ مردان مبتلا به دیابت و 25٪‏ زنان، اختلال در عملکرد جنسی دیده مى شود ، با این وجود در اغلب موارد با افزایش اگاهى از نحوه تعامل جنسی  روابط زناشویی در سطح رضایتمندى باقى مى ماند . 

اگر چه قند خون بالا در اکثر بیماران فاقد عوارض جنسی مى باشد ولی به طور کلی بی میلی جنسی و سرد مزاجی زن ، اختلالات ارگاسمیک ، پاسخ ناکافى به تحریکات جنسی و ناکافى بودن لوبریکاسیون واژن از شایعترین عوارض مى باشد . 

اختلالات غددى  و مشکلات هورمونى منجر به لغزندگى واژن در هنگام نزدیکی مى شود 

به علت کاهش خونرسانى در کلیتوریس دچار اختلال ظاهرى مى گردد . 

اختلال نعوظ در مردان دیابتیک شایعتر از افراد نرمال است ، اختلالات اعصاب محیطى  ناشی از دیابت  مهمترین علت اختلال نعوظ مى باشد . 

گاها اختلالات انزالى نیز در بیماران با قند خون بالا نیز مشاهده مى شود. 

درباره درمان زود انزالی بیشتر مطالعه کنید. 

اغلب بیماران هنگام مراجعه به پزشک به طور کامل در باره بیمارى خود و رژیم غذایی و سبک زندگى تجویز کاملی دریافت می کنند.صحبت کردن در باره مسایل جنسی و اختلالات جنسی دیابت وعوارض بیمارى بر سلامت جنسى براى بیماران راحت نبوده و اغلب پزشکان نیز به مسایل جنسی بیماران توجه نمى کنند، لذا این مسئله کاملا پنهان می ماند . توصیه اکید مى شود درباره عملکرد جنسی خود با پزشکتان مشورت کنید . 

نظرات

captcha Refresh

به این مطلب امتیاز دهید

تعداد کل امتیازات این مطلب 1

آخرین دانلود های رایگان

عضویت در خبرنامه

با عضویت در خبرنامه می توانید از جدیدترین مقالات، اخبار ومطالب سایت با خبر شوید...