این مطلب را به دوست خود ارسال کنید

اطلاعات شما نزد کلینیک تخصصی سلامت جنسی کامش کاملا محفوظ می باشد

برای تماس تصویری با پزشک از لینک درخواست تماس وارد شوید.ضمنا  ازپذیرفتن بیماران حضوری بدون دستکش و ماسک معذوریم. برای رعایت فاصله گذاری اجتماعی از پذیرفتن همزمان بیماران در کلینیک اجتناب خواهد شد.

کلینیک تخصصی سلامت جنسی کامش

هویت جنسی و علایق جنسی

هویت جنسی و علایق جنسی


هویت جنسی Gender Identity  در واقع یک تصور شخصی است که  از خودتان  به عنوان  یک مرد یا یک زن دارید. ( البته بندرت افراد خود را نه زن میدانند و نه مرد و گاهی هم خود را هر دو جنس می دانند. ) 
مفهوم هویت جنسی  Gender Identity ارتباط نزدیکی با مفهوم نقش جنسیتی Gender Role  دارد. هویت جنسی شکل بیرونی شخصیت جنسی شماست  و منعکس کننده هویت جنسیتی شما در جامعه است. هویت جنسیتی ، تقریباً در همه موارد ، در نتیجه ترکیبی از عوامل شخصی و محیطی ، به وجود می آید. نقشهای جنسیتی در جامعه با عوامل قابل مشاهده مانند رفتار و ظاهر  شما  شناخته می شود. به عنوان مثال ، اگر شخص خود را مرد نامید و راحت تر به جنسیت خود به عنوان یک مرد نگاه می کند  ، در این صورت هویت جنسی Gender Identity او مرد است. با این حال ، نقش جنسیت او تنها در صورتی مرد است که او به طور معمول ویژگیهای مردانه را در رفتار ، لباس و .... نشان دهد.

بنابراین ، نقش های جنسیتی اغلب بیان ظاهری هویت جنسی Gender Identity است ، اما لزوماً اینگونه نیست. در بعضی  افراد ، هویت  جنسیتی و نقشهای جنسیتی  با هم متناقض است. ارزیابی سازگاری یا تناقض بین هویت جنسیتی و نقش های جنسیتی در کودکان در حال رشد بسیار مهم است. 

 

آزمون فانتزی سادیسم جنسی

 

هویت جنسی در کودکان

برای درک هویت جنسی Gender Identity و مسائل مربوط به آن ، باید جنسیت و سایر تعاریف مرتبط با هویت جنسی را به طور کامل شناخت . موضوع هویت جنسیتی اغلب تنها وقتیکه با اختلالی در هویت جنسی فرد و یا تناقض در نقش جنسیتی مواجه هستیم برجسته می شود. عموما تشخیص اختلال هویت جنسیتی یک پدیده شناخته شده در کودکان و بزرگسالان است. با این حال ، باید به یاد داشته باشند که همه افراد دارای هویت جنسیتی هستند و روند آگاهی از آن بخش مهمی از رشد روانی اجتماعی کودک است. در حوزه اطفال ، شناخت هویت جنسیتی یک فرایند است نه یک نقطه خاص  در زندگی او . باید گفت که عدم اطلاع از هنجارهای اجتماعی می تواند هم  باعث ناراحتی کودک و هم خانواده شود. لازم است مسیرهای متنوعی را که منجر به  واگذاری نقش جنسیتی واقعی  و متناسب می شوند را درک کنیم تا سلامت رفتاری  جنسی فرد به طور کامل تضمین شود.

نظرات

captcha Refresh

به این مطلب امتیاز دهید

تعداد کل امتیازات این مطلب 2

آخرین دانلود های رایگان

مطالب مرتبط

عضویت در خبرنامه

با عضویت در خبرنامه می توانید از جدیدترین مقالات، اخبار ومطالب سایت با خبر شوید...