این مطلب را به دوست خود ارسال کنید

اطلاعات شما نزد کلینیک تخصصی سلامت جنسی کامش کاملا محفوظ می باشد

با توجه به شیوع کرونا ازپذیرفتن بیماران بدون دستکش و ماسک معذوریم. برای رعایت فاصله گذاری اجتماعی از پذیرفتن همزمان بیماران در کلینیک اجتناب خواهد شد.

کلینیک تخصصی سلامت جنسی کامش

هویت جنسی و علایق جنسی

هویت جنسی و علایق جنسی


هویت جنسی Gender Identity  در واقع یک تصور شخصی است که  از خودتان  به عنوان  یک مرد یا یک زن دارید. ( البته بندرت افراد خود را نه زن میدانند و نه مرد و گاهی هم خود را هر دو جنس می دانند. ) 
مفهوم هویت جنسی  Gender Identity ارتباط نزدیکی با مفهوم نقش جنسیتی Gender Role  دارد. هویت جنسی شکل بیرونی شخصیت جنسی شماست  و منعکس کننده هویت جنسیتی شما در جامعه است. هویت جنسیتی ، تقریباً در همه موارد ، در نتیجه ترکیبی از عوامل شخصی و محیطی ، به وجود می آید. نقشهای جنسیتی در جامعه با عوامل قابل مشاهده مانند رفتار و ظاهر  شما  شناخته می شود. به عنوان مثال ، اگر شخص خود را مرد نامید و راحت تر به جنسیت خود به عنوان یک مرد نگاه می کند  ، در این صورت هویت جنسی Gender Identity او مرد است. با این حال ، نقش جنسیت او تنها در صورتی مرد است که او به طور معمول ویژگیهای مردانه را در رفتار ، لباس و .... نشان دهد.

بنابراین ، نقش های جنسیتی اغلب بیان ظاهری هویت جنسی Gender Identity است ، اما لزوماً اینگونه نیست. در بعضی  افراد ، هویت  جنسیتی و نقشهای جنسیتی  با هم متناقض است. ارزیابی سازگاری یا تناقض بین هویت جنسیتی و نقش های جنسیتی در کودکان در حال رشد بسیار مهم است. 

 

آزمون فانتزی سادیسم جنسی

 

هویت جنسی در کودکان

برای درک هویت جنسی Gender Identity و مسائل مربوط به آن ، باید جنسیت و سایر تعاریف مرتبط با هویت جنسی را به طور کامل شناخت . موضوع هویت جنسیتی اغلب تنها وقتیکه با اختلالی در هویت جنسی فرد و یا تناقض در نقش جنسیتی مواجه هستیم برجسته می شود. عموما تشخیص اختلال هویت جنسیتی یک پدیده شناخته شده در کودکان و بزرگسالان است. با این حال ، باید به یاد داشته باشند که همه افراد دارای هویت جنسیتی هستند و روند آگاهی از آن بخش مهمی از رشد روانی اجتماعی کودک است. در حوزه اطفال ، شناخت هویت جنسیتی یک فرایند است نه یک نقطه خاص  در زندگی او . باید گفت که عدم اطلاع از هنجارهای اجتماعی می تواند هم  باعث ناراحتی کودک و هم خانواده شود. لازم است مسیرهای متنوعی را که منجر به  واگذاری نقش جنسیتی واقعی  و متناسب می شوند را درک کنیم تا سلامت رفتاری  جنسی فرد به طور کامل تضمین شود.

نظرات

captcha Refresh

به این مطلب امتیاز دهید

تعداد کل امتیازات این مطلب 2

آخرین دانلود های رایگان

آخرین محصولات

مطالب مرتبط

عضویت در خبرنامه

با عضویت در خبرنامه می توانید از جدیدترین مقالات، اخبار ومطالب سایت با خبر شوید...