این مطلب را به دوست خود ارسال کنید

اطلاعات شما نزد کلینیک تخصصی سلامت جنسی کامش کاملا محفوظ می باشد

توجه : اخیرا افرادی سودجو با استفاده از نام کلینیک کامش اقدام به فروش داروهای غیر مجاز در گروههای تلگرامی  نموده اند. به اطلاع می رساند این مرکز به هیج عنوان دارو برای فروش ندارد. 

کلینیک تخصصی سلامت جنسی کامش

جندر فلوید یا هویت جنسیتی سیال چیست؟

جندر فلوید یا هویت جنسیتی سیال چیست؟
چکیده این مطلب : انتشار : 1398/02/07 نظر 8 بازدید 65,352

مجله ونیتی در گزارش هفته گذشته خود آورده بود که شاهزاده هری و مگان مارکل میخواهند فرزند خود را به عنوان جندر فلوید پرورش دهند. البته بلافاصله سخنگوی کاخ ساسکس این مطلب را تکذیب کرد و گفت هیچگونه اخبار رسمی در باره جنسیت اولین فرزند شاهزاده وجود ندارد. به عبارت دیگر هویت جنسی فرزند خود را فعلا نمی خواهند قطعی بدانند.

 

مجله ونیتی در گزارش هفته گذشته خود آورده بود که شاهزاده هری و مگان مارکل میخواهند فرزند خود را به عنوان جندر فلوید پرورش دهند. البته بلافاصله سخنگوی کاخ ساسکس این مطلب را تکذیب کرد و گفت هیچگونه اخبار رسمی در باره جنسیت اولین فرزند شاهزاده وجود ندارد. به عبارت دیگر هویت جنسی فرزند خود را فعلا نمی خواهند قطعی بدانند.جندر فلوید در رنگین کمان lgbt در حال نوسان است و می تواند ترنس جندر باشد.

منابعی قبلا به خبرنگاران گفته بودند که شاهزاده هری و مگان مارکل هیچ نوع جنسیتی را برای بچه تعیین نمی کنند.این خبرنگاران ادعا کردند که خانواده سلطنتی  نمی خواهند الگوی  رایج جامعه که بر اساس آن فرزند به عنوان دختر یا پسر بزرگ می شود را رعایت کنند.

در چند روز گذشته افراد بسیاری در وب سایت ما درخواست کرده بودند که مگر می شود فرزند نه دختر باشد و نه پسر ؟ مگر جنسیت  فرزند از روی آلت تناسلی معلوم نمی شود ؟ هویت جنسی سیال یا جندر فلوید چیست ؟

با خواندن این مقاله بسیاری از سوالات شما پاسخ داده خواهد شد.

اگر سفتی آلت خود را از دست داده اید مقاله درمان اختلال نعوظ را بخوانید .

 

 

آزمون عزت نفس

 

برای درک اینکه جندر فلوید به چه معناست ابتدا لازم است درک کنیم که اصطلاحات “جنس” و “جنسیت” با هم متفاوت هستند. جنس یک ویژگی بیولوژیکی بر اساس عوامل کروموزومی و ویژگی های ژنتیکی جنسی  است. جنسیت یک ساختار اجتماعی است و به این موضوع اشاره دارد که فرد چگونه خود را از از طریق هویت جنسی به جهان اطراف نمایش می دهد. (نحوه لباس ما و شیوه حرکات و رفتار ما (زنانه، مردانه) و نحوه ای که خودمان را می بینیم). اغلب این دو اصطلاح با هم اشتباه می شوند، و در نتیجه این تصور غلط است که اعضای بدن ما جنس ما را تعیین می کنند.

هویت جنسیتی و بیان جنسیتی چه تفاوتی دارند؟

یکی از مفاهیم بسیار درونی و منحصر به فرد و تجربه شخصی یک فرد از جنسیت خود است  – احساسی است مبنی براینکه افراد جنسیت خود را چطور درک می کنند ؟  هویت جنسیتی یک طیف است که یک سر آن زن بودن و یک سر دیگر آن مرد بودن است. احساس و تجربه فردی افراد از جنسیت خود می تواند به عنوان یک زن باشد یک مرد هردو هیچ کدام و یا نقطه ای در این طیف جنسیتی. هویت جنسیتی یک فرد می تواند کاملا یکسان و یا متفاوت از جنس اختصاص داده شده به فرد هنگام تولد باشد. به عنوان مثال، کسی که با آلت تناسلی مرد و بیضه متولد شده باشد، براساس گواهی تولدش مرد خواهد شد. با این حال ممکن است خود را به عنوان یک زن شناسایی و احساس کرده و زندگی کند.

همچنین دانستن این نکته بسیار مهم است که هویت جنسیتی اساسا با گرایش جنسی فرد متفاوت است.

بیان جنسیت این است که یک فرد چگونه جنس خود را به صورت عمومی و در اجتماع معرفی می کند. این می تواند شامل رفتار و ظاهر بیرونی فرد مانند لباس، مو، آرایش، زبان بدن و صدا شود. نام و ضمایر انتخابی فرد نیز راه های رایج برای بیان جنسیت است.

تعریف جندر فلوید چیست؟

با توجه به کمپین حقوق بشر، “جندر فلوید” واژه ای برای توصیف فردی است که با یک جنس ثابت توصیف نمی شود ‍. جندر فلویدیتی مربوط به فردی است که هویت جنسی شناور و غیرثابت داشته و یا آن را بروز می دهد “(این اصطلاح به دیکشنری انگلیسی آکسفورد در سال 2016 اضافه شد). افراد “جندر فلوید” ممکن است جنسیت خود را به عنوان نقطه ای بین زن یا مرد بودن و یا مخلوطی از این دو جنس احساس کنند که حتی ممکن است هر روز تغییر کند .

دکتر Matthew Oransky، مدیر برنامه آموزش روانشناسی در مرکز سلامت نوجوانان می گوید: “سیالیت جنسیتی” یا همان شناور بودن هویت جنسیتی عنوانی شبیه به تراجنسیتی است، اما هنوز کاملا متفاوت است. وی می گوید: “داشتن جندر فلویدیتی به این معنی است که شما احساس می کنید که جنسیت شما غیرثابت است”، و افزود که افراد جندر فلوید زمانی که دیگران سعی می کنند آنها را مجبور به انتخاب یک جنس کنند، بسیار مضطرب و ناراحت می شوند. اوسنکی می گوید : این افراد اغلب احساس ملال جنسیتی می کنند، که ناراحتی و عذابی است که فرد در نتیجه جنسیتی که در هنگام تولد به او تحمیل می شود، تجربه می کند.

آیا ژن ها عامل هستند؟

ژنتیک نقش مهمی ایفا می کند. در مطالعات دوقلوهای تک تخمی اگر یکی از أنها ترنسجندر باشد، احتمال اینکه دیگری نیز ترنس شود بسیار بیشتر می شود. این یافته ها مشابه اطلاعات ژنتیکی است که در دوقلوهای مبتلا به دیابت نوع 1 یافته شده است . ( دیابت نوع 1 به عنوان یک بیماری که دارای مولفه های ژنتیکی قوی است شناخته شده است)

آیا جندر فلوید بودن صرفا یک رفتار نمایشی است؟

به همین دلیل است که اورانسکی می گوید :بسیار مهم است مردم بدانند که سیالیت جنسیتی واقعی است و نه یک چیز  ساختگی ، زیرا متاسفانه برخی معتقدند جندر فلوید بودن صرفا یک نمایش و یا تظاهر برای جلب کردن توجه دیگران است. Okama می گوید: مهم است که به یاد داشته باشید که هیچ تعریف واحدی از جندر فلویدیتی وجود ندارد که شامل تجربه ی همه افراد از جنسیتی شود که به عنوان جندر فلوید احساس می کنند.

کلینیک های انحصاری ملال جنسیتی در طی پنج سال افزایش 240 درصدی مراجعین را تجربه کرده اند. جیمز پالمر، مدیر پزشکی خدمات تخصصی در NHS انگلستان، گفت: “هیچ خدمات تخصصی دیگر این رشد را مشاهده نکرده است. و این نشان می دهد که آگاهی و دانش مردم نسبت به هویت جنسی و ملال جنسیتی افزایش یافته است.

 

نظرات

captcha Refresh
ناشناس
۱۴۰۲/۰۵/۲۵۰۰
پاسخبچه یا خودش جندرفلوید هست یا نیست؛ یعنی چی که والدینش میخوان جندرفلوید بارش بیارن/: مثل اینه والدین بخواین بچه رو نابغه بار بیارن در حالیکه بچه ذاتا باهوش نیست.
با این تلاشا امیدوارم بچشون روان‌گسیخته نشه.
ناشناس
۱۴۰۱/۰۷/۲۷۰۰
پاسخممنون واقعا . از جلساتی که تو کلینیک داشتم خیلی راضیم . از سرگشتگی و کلافگی نجات پیدا کردم .
ناشناس
۱۴۰۰/۱۰/۰۸۰۰
پاسخمن یک روانشناس و مشاور هستم به تازگی مراجعی نزد من اومده که خودش رو نان باینر میدونه..اون یه دختر افسرده ای هست که بخاطر عدم پذیرش جنس خودش دچار مشکلات عدیده ای شده...
و از همه بدتر اینکه خانواده و اجتماع به طرز فزاینده ای بهش فشار میارن تا هویت زنانگی خودش رو بپذیره...متاسفانه در جامعه کلنیکی روانشناختی هم این نوع تعاریف جدید از جنس هم در کشور ما جای چندانی نداره...و روانشناسان هم اغلب جهت درمان مسائل روانشناختی فرد کار میکنند تا پذیرش اون...
ناشناس
۱۴۰۰/۰۴/۱۱۰۰
پاسخمن هم یک جندرفلوید هستم من خودم رو چیزی بین مرد و زن میبینم و در اکثر مواقع سردرگم هستم با اینکه از نظر فیزیکی دختر هستم اما در بعضی مواقع به دختران و بعضی مواقع جنس مخالف گرایش دارم
ناشناس
۱۴۰۱/۰۷/۲۸۰۰
اینها مشکلات ماورایی است که علم از توضیح آن قاصر است، شاید بشر در هزار سال آینده به اون برسه و قبولش کنه ولی در حال حاضر به چشم خرافات به اون نگاه میشود
ناشناس
۱۴۰۰/۰۴/۰۶۰۰
پاسخدرود بر شما اعضای ال جی بی تی، من به عنوان یک جندر فلوید 17 ساله میخواستم نظر بدم در مورد مقالتون، اینکه جندرفلوید اصلا یک تغییر خود خواسته نیست بلکه به صورت ناخوداگاه انجام میشه و همراه با عوض شدن اون هویت و اخلاقیات و خصوصیات و گرایشاتتون خود به خود عوض میشه، و اصلا هم دست شما نیست چون مرتبط به محیط، فرد، حال و وضعیت اون موقع شما بستگی دارد، و اینکه شاید شناخت این دسته از گروه ال جی بی تی و درکشون برای همیشه و هرلحظه شاید یکم دشوار و سخت باشه، ممنون از اینکه وقت گذاشتین و مطالعه کردین
ناشناس
۱۳۹۹/۰۹/۲۲۰۰
پاسخسلام. من حدود 14 سالگی متوجه رفتارهای خودم شدم و الان 36 سال دارم یعنی 22ساله که دارم با این گرایش زندگی میکنم و هیچ مشکلی برام وجود نداشته چون اکثرا توی تنهایی خودم بروز میدم اما برام سخته که راحت کنترلش کنم. توی اجتماع و محیط کار بارها اتفاق میافته برام که صدام تغییر و رفتارم و احساساتم زنونه باشه. اما مهمتر از همه این شخصیت واقعی هیچوقت هوسباز نیست و احتیاج به زن و دختر دیگران و نه احتیاج به لذت جنسی با مردهای اطراف داره .چراکه اونم بخشی ازغریزه طبیعیه که آفریننده که به انسانها هدیه داده و نیاز جنسیه.
خیلیها هم خب باید دیده باشید آشکار هستند و دست به هر عمل غیر قابل توصیفی با هر کسی میزنن که در اجتماع ال جی بی تی ها اصلا درست نیست.چون همیشه یکنفر میتونه شریک زندگی باشه.
ممنونم از مدیر محترم سایت.
کامش
۱۳۹۹/۰۹/۲۳۰۰

سلام

ممنون از نظر ارزشمندتون 

به این مطلب امتیاز دهید

تعداد کل امتیازات این مطلب 14

آخرین دانلود های رایگان

مطالب مرتبط

عضویت در خبرنامه

با عضویت در خبرنامه می توانید از جدیدترین مقالات، اخبار ومطالب سایت با خبر شوید...