این مطلب را به دوست خود ارسال کنید

اطلاعات شما نزد کلینیک تخصصی سلامت جنسی کامش کاملا محفوظ می باشد

توجه : اخیرا افرادی سودجو با استفاده از نام کلینیک کامش اقدام به فروش داروهای غیر مجاز در گروههای تلگرامی  نموده اند. به اطلاع می رساند این مرکز به هیج عنوان دارو برای فروش ندارد. 

کلینیک تخصصی سلامت جنسی کامش

آلت تناسلی زن

آلت تناسلی زن


آلت تناسلی زن یا دستگاه تناسلی زنان بخشی از بدن زنان است که برای فعالیت جنسی وباروری تخصص یافته است .

بررسی دقیق این ارگان به ما در مورد فهم دقیق بیماری های جنسی زنان مانند سرد مزاجی زن، اختلال ارگاسم، نزدیکی و سکس دردناک، کمک خواهد کرد.

آلت تناسلی زن (دستگاه تناسلی زنان)شامل اجزاء زیر است :

تخمدان 
لوله هاى فالوپ 
رحم 
واژن 
وولوا
غدد شیرى 
پستان

اجزاء آلت تناسلی زن در تولید و انتقال تخمک ماده و همچنین تولید هورمون هاى جنسی نقش دارند . این ارگان نقش اصلى در لقاح تخمک و اسپرم مردان داشته و باعث بارورى زنان  مى شوند .


تخمدان 
بخشی از آلت تناسلی زن هستند . تخمدانها دو غده اندازه بادام هستند که در اطراف رحم قرار گرفته و مسئولیت تولید تخمک را دارند ، همچنین تولید استروژن و پروژسترون تولید مى کنند.

در درون تخمدان هاى سلول هاى اووسیت تخمک ها را تولید می کنند که در یک روند آرام درسالهاى ابتدایی زندگى  رشد کرده و در دوران بلوغ  قابلیت بارورى پیدا مى کند . 

هر ماه یک تخمک از تخمدان آزاد می شود و لوله هاى فالوپ را طى می کند و مى تواند با اسپرم لقاح انجام دهد . 

لوله هاى فالوپ
ساختار لوله هاى فالوپ طورى طراحى شده تا بتوانند تخمک را از تخمدان تحویل گرفته و به رحم برساند . لوله فالوپ بخشی از آلت تناسلی زن است که ساختار عضلانى دارد و در قسمت  درونى داراى مژک هایی هستند که با حرکت هاى ریز ، تخمک را به جلو مى رانند. 

رحم 
رحم عضوى شبیه گلابیست وبخشی ازآلت تناسلی زن است که در جلوى مثانه قرار گرفته و پوششی عضلانى دارد ،این عضلات در هنگام تولد نوزاد ،تولید انقباضات براى هل دادن بچه به جلو را انجام مى دهند . ساختار درونى رحم لایه اى به نام اندوتلیوم است که قابلیت پرورش ونگهدارى جنین را دارد .

واژن
واژن یک لوله عضلانی با قابلیت ارتجاع است . واژن در پشت مثانه و پایین رحم قرار دارد و از یک سمت به گردن رحم متصل  است و سمت دیگر آن به بیرون بدن ارتباط دارد .

واژن عضوی است آلت مرد در هنگام رابطه جنسی به آن وارد شده و پذیرای اسپرم مردانه بوده و آن را به رحم  حمل می نماید . این عصو همچنین مجرای خروج خون در هنگام قایدگی می باشد .

نظرات

captcha Refresh
ناشناس
۱۴۰۲/۰۶/۰۵۰۰
پاسخموردی مونث میخواهم تا به تحقیقاتی که دارم بر این مسایل انجام دهم کمکم کنید
ناشناس
۱۴۰۱/۰۵/۰۲۰۰
پاسخسلام خسته نباشید
من حین خود ارضایی در قسمت درونی واژنم احساس درد کمی دارم و اینک فک میکنم هوا وارد واژنم میشه! فشارهای ماهیچه ها برای خود ارضایی میتونه باعث پارگی پرده بکارت بشه؟یا همشون بخاطر اسپاسم عضلانی هستش ؟
ادمین
۱۴۰۱/۰۵/۰۲۰۰

سلام 

خود ارضایی از طریق تحریک کلیتوریس باعث آسیب به پرده بکارت نمی شود . درد در هنگام ارضا شدن گاهی به علت گرفتگی عضلات بوجود می آید.

ناشناس
۱۴۰۱/۰۷/۰۳۰۰
سلام خوبی ؟‌
ناشناس
۱۴۰۱/۰۹/۰۸۰۰
سلام نه باعث پارگی پرده ت نمیشه
چون لذت و فشار رو به تنهایی تحمل میکنی یه حس منقبض بودنه
برای منم پیش میاد
حتی انگشت میزنم بهش تاحالا اتفاقی نیوفتاده

به این مطلب امتیاز دهید

تعداد کل امتیازات این مطلب 6

آخرین دانلود های رایگان

عضویت در خبرنامه

با عضویت در خبرنامه می توانید از جدیدترین مقالات، اخبار ومطالب سایت با خبر شوید...