این مطلب را به دوست خود ارسال کنید

اطلاعات شما نزد کلینیک تخصصی سلامت جنسی کامش کاملا محفوظ می باشد

برای تماس تصویری با پزشک از لینک درخواست تماس وارد شوید.ضمنا  ازپذیرفتن بیماران حضوری بدون دستکش و ماسک معذوریم. برای رعایت فاصله گذاری اجتماعی از پذیرفتن همزمان بیماران در کلینیک اجتناب خواهد شد.

کلینیک تخصصی سلامت جنسی کامش

آیا شکل واژن شما طبیعی است ؟

آیا شکل واژن شما طبیعی است ؟
چکیده این مطلب : انتشار : 1398/04/29 نظر 81 بازدید 104,491

بسیاری از بانوان نگران شکل واژن خود هستند. باید بدانید که مانند دیگر اعضای بدن دستگاه تناسلی نیز در افراد مختلف تفاوت های بسیاری دارد.

آیا شکل واژن شما طبیعی است؟

بسیاری از بانوانی که به کلینیک ما مراجعه می کنند نگران شکل واژن خود و ویژگی های آن هستند. اگر شما نیز جزو این دسته از افراد هستید این مقاله به شما کمک می کند تا بدانید واژن به طور طبیعی باید چگونه باشد.
در وهله اول باید بدانید که مانند دیگر اعضای بدن دستگاه تناسلی نیز در افراد مختلف تفاوت های بسیاری دارد و در واقع به تعداد زنان دنیا شکل ها و رنگ ها و حتی بوهای مختلف برای واژن وجود دارد. بانوانی که به کلینیک مراجعه می کنند می پرسند آیا واژن من طبیعی است؟ پاسخ این است که واژن شما برای شما کاملا طبیعی است و نباید با افراد دیگر مقایسه گردد. تنها نگرانی ای که شما باید در مورد بدن خود داشته باشید در رابطه با بیماری ها، درد ها و عفونت هاست.

در صورتی که به تازگی دچار زگیل تناسلی شده اید مقاله  درمان زگیل تناسلی را بخوانید .

 

وضعیت جنسی شما چگونه است ؟

 

شکل واژن : 

وقتی خانم ها در مورد شکل دستگاه تناسلی خود صحبت می کنند معمولا منظور آن ها فرم قرارگیری لب های تناسلی است. لب های تناسلی شامل لب های خارجی و لب های داخلی هستند. لب های خارجی معمولا بزرگتر و در اطراف ناحیه واژن و دفع ادرار قرار می گیرند و لب های داخلی کوچکتر هستند و در اطراف ورودی واژن دیده می شوند. 
در ادامه می توانید انواع اشکال مختلف واژن  را مشاهده کنید. البته گفتنی است که همه بانوان به طور دقیق در این دسته بندی ها قرار ندارند و بسیاری از افراد ممکن است ویژگی هایی از چند گروه مختلف را همزمان داشته باشند. 
 

لب های داخلی نامتقارن
لب های داخلی نامتقارن

اگر یک لب داخلی بلند تر، ضخیم تر و یا بزرگتر از دیگری باشد، نامتقارن در نظر گرفته می شود. این وضعیت کاملا عادی است و در افراد زیادی دیده می شود. میزان این بزرگتر بودن گاهی بسیار نامحسوس و گاهی بسیار واضح است. 

 

لب های خارجی نعلی شکل
لب های خارجی نعلی شکل

گاهی دیده می شود که لب های خارجی از روبرو به شکل نعل اسبی دیده می شوند که ممکن است این حالت روی لب های داخلی نیز تاثیر بگذارد و یا تاثیری نداشته و لب های داخلی به شکل دیگری باشند. 

 

لب های داخلی برجسته
لب های داخلی برجسته

این فرم از لب های تناسلی زیاد شایع نمی باشد اما گاهی دیده می شود که لب های داخلی بلند یا بزرگ هستند و از داخل لب های خارجی که احتمالا کوچک هستند بیرون می زنند. این حالت نیز کاملا طبیعی است و جای نگرانی ندارد. 

 

لب های خارجی برجسته
لب های خارجی برجسته

لب های خارجی مانند سایر سطوح بدن می باشند ممکن است گاهی بسیار ضخیم و پف کرده باشند. که این مورد ارتباطی به اندازه آن ها ندارد. 

 

لب های داخلی آویزان
لب های داخلی آویزان

این مورد از نوع لب های داخلی بیرون زده است که گاهی لب های داخلی به قدری از لب های خارجی بیرون می زنند و بلند و نازک هستند که آویزان به نظر می رسند. و ممکن است از روی لباس زیر شما نیز پیدا باشند. 

 

لب های خارجی آویزان
لب های خارجی آویزان

این مورد از نوع لب های خارجی برجسته می باشد که گاهی این برجستگی در کناره های لب های خارجی بیشتر از وسط آن می شود و باعث می گردد که لب های خارجی از کناره های خود آویزان به نظر برسند و حتی از روی لباس زیر شما پیدا باشند. این مورد از لب های داخلی آویزان شایع تر است. 

 

لب های خارجی کوچک و باز
لب های خارجی کوچک و باز

ممکن است گاهی لب های خارجی بسیار کوچک و کوتاه باشند و مسطح به نظر برسند. که در فرم کوچک و باز بودن از یکدیگر فاصله دارند. 

 

لب های خارجی کوچک و بسته
لب های خارجی کوچک و بسته

این نوع از شکل ناحیه تناسلی بسیار کمتر از بقیه اشکال مشاهده می شود.اما همچنان کاملا طبیعی است. در این نوع شکل لب های خارجی بسیار کوتاه و کوچک هستند اما بین آن ها فاصله نیست و کاملا روی لب های داخلی را می پوشانند. 

 

لب های داخلی قابل مشاهده
لب های داخلی قابل مشاهده

در این نوع شکل لب های داخلی و خارجی تقریبا هم اندازه هستند و بنابراین کنار هم و روی هم خوابیده دیده می شوند. 

 

اندازه لب ها :

نمی توان به طور دقیق برای لب های تناسلی عرض یا طول قرار داد. زیرا گاهی اندازه گیری آن ها دشوار است و همینطور طیف وسیعی از اندازه های مختلف در افراد گوناگون دیده می شود. اما به طور میانگین می توان گفت اندازه طول لب های خارجی حدودا 12 سانتی متر است. و لب های داخلی دارای طول حدودا 10 سانتی متر و عرض 7 سانتی متر هستند. البته عموما لب داخلی سمت راست در اکثر خانم ها قدری بزرگتر است.
به طور کلی اشکال مختلف واژن به هیچ عنوان دلیلی برای بیماری های ناحیه تناسلی نیستند و این ناحیه به  هرشکلی که باشد عموما رفتار یکسانی را نشان می دهد و تمام اشکال گفته شده کاملا طبیعی است و بانوان نباید با مقایسه با دیگران خود را غیرطبیعی بدانند.

رنگ واژن : 

بسیاری از خانم ها در مورد رنگ ناحیه تناسلی خود نگرانند و معمولا سوال می کنند : آیا رنگ ناحیه واژن باید هم رنگ پوست من باشد؟ جواب این است که لزوما خیر. گاهی ممکن است ناحیه واژن در افراد سفید پوست روشن و صورتی رنگ باشد و گاهی کاملا تیره و قهوه ای سوخته باشد. حتی در بعضی موارد در هنگام تحریک جنسی رنگ واژن تیره تر میشود. همه این موارد طبیعی است و تیره بودن آن نشانه بیماری یا عیب نمی باشد. البته توجه داشته باشید که از بین بردن موهای ناحیه تناسلی باعث روشن شدن رنگ آن نمی شود و تیرگی رنگ به علت تجمع ملانین (رنگدانه) در زیر پوست است. تغییر رنگ واژن به صورت خودبخودی معمولا جای نگرانی ندارد. مگر اینکه با یکی از موارد زیر همراه باشد : 
-بعد از یک یا دو روز از بین نرود.
-لب های واژن متورم است یا خارش و التهاب دارد.
-ترشحات واژن دارای رنگ زرد یا سبز شده اند.
-بوی نامطبوع و زننده شدیدی احساس می شود.
-تغییر رنگ به صورت نقطه ای اتفاق می افتد و یک دست نیست.
در صورت مشاهده چنین مواردی لازم است که برای تشخیص عفونت احتمالی به پزشک مراجعه نمایید.

در مورد تیرگی واژن بیشتر بخوانید.

کلیتوریس :

کلیتوریس در بانوان بخشی از ناحیه جلویی عضو تناسلی است که مهم ترین عامل در تحریک و ارگاسم به شمار می آید. این بخش دارای پایانه های عصبی فراوان است. اندازه آن نیز در افراد مختلف متفاوت است. گاهی ممکن است بسیار کوچک و نامحسوس و گاهی بزرگ و برجسته باشد.

موها :

موها در ناحیه تناسلی معمولا پس از سن بلوغ رشد می کنند. اگر شما دارای موهای ضخیم یا بسیار زیاد در این ناحیه هستید به هیچ عنوان جای نگرانی ندارد. روش های دفع موهای زائد روی موهای ضخیم بهتر جواب می دهند. بعضی از افراد هم ممکن است موهای کرکی، کم رنگ و کمی در این ناحیه داشته باشند. موها در این ناحیه ممکن است با موهای سایر نواحی بدن شما کاملا متفاوت باشد.

ترشحات واژن :

ترشحات طبیعی واژن در طول چرخه قاعدگی شما بارها تغییر می کنند و ممکن است گاهی رقیق و بی رنگ و گاهی غلیظ و سفید رنگ و در اوایل عادت ماهانه صورتی ملایم و پس از آن قهوه ای تیره باشند. تنها زمانی باید نگران ترشحات بود که آن ها دارای رنگ های زرد و سبز، بوی نامطبوع، خارش و سوزش باشند.

چه زمانی باید به پزشک مراجعه کرد ؟ 

تمامی موارد گفته شده حالت های طبیعی برای ناحیه تناسلی شما بودند و تنها در صورتی نیاز به درمان و مراجعه به پزشک هست که شما احساس درد، سوزش، خارش شدید و یا خونریزی خارج از عادت ماهانه داشته باشید. 

اگر احساس می کنید که به تغییر شکل واژن احتیاج دارید مقاله لابیا پلاستی را بخوانید.

 

نظرات

captcha Refresh
ناشناس
۱۳۹۹/۱۲/۰۷۰۰
پاسخسلام
من 15 سالمه مجردم
می خواستم بگوئیم در واژن ام دوتا چیز که نمیدونم چیه!!
در آمده و داره بزرگ تر میشه طول یک سانتی متر عرض خیلی نازک هست تو را خدا جواب بدین
ناشناس
۱۳۹۹/۱۲/۰۷۰۰
پاسخسلام
من در وزان ام دوتا چیز دار ند بزرگ میشوند طول یک سانتی متر عرض خیلی نازک
ناشناس
۱۳۹۹/۱۲/۰۷۰۰
پاسخ سلام
من در واژ ن ام دوتا چیز در آمده که نمی دونم چیه
طول 1سانتی متر و عرض خیلی نازک
کامش
۱۳۹۹/۱۲/۰۹۰۰

 

سلام

توضیحاتی که دادین مشخص نمیکنه که چه مشکلی دارین . برای معاینه به پزشک مراجعه کنید .

ناشناس
۱۳۹۹/۱۲/۰۴۰۰
پاسخسلام من 17 سالمه و عمل لیزر انجام دادم چند سال پیش و متوجه فرق کردن شکل واژنم نشده بودم و الان که حس میکنم لابیا دارم چون بزرگ هستش اویزونه و سرش تیرگی داره روم نمیشه برم بقیه عملمو انجام بدم بنظرتون این جور چیز طبیعیه؟ خیلیی فکرمو در طول روز گرفته و واقعا خجالت میکشم که بعدا نشون همسرم بدم و حتی خودارضایمم نمیکنم احساس میکنم فرق دارمو و زشته???? این طبیعی هستش؟ بعدش یه سوال واسه روشن کردن تیرگی سره واژنم میشه یک چیزی بگید که مصرف کنم و رنگ روشن بگیره؟ ممنونم ازتون????
کامش
۱۳۹۹/۱۲/۰۵۰۰

سلام

ظاهر واژن در هر فردی متفاوته و خیلی از افراد لابیا بزرگی دارند و تیره بودن رنگ ناحیه تناسلی مشکلی ندارد .برای روشن کردن میتونید از لیزر استفاده کنید . 

ناشناس
۱۳۹۹/۱۲/۰۳۰۰
پاسخسلام من ی مدتیه که یکی از لبه های خارجی از اون یکی دیگه بزرگتر و کلفت تر شده مشکلی هست خاهش میکنم جواب بدین
کامش
۱۳۹۹/۱۲/۰۴۰۰

سلام

لبه های واژن شبیه به هم نیستن اما اگر فکر میکنین به صورت غیر طبیعی بزرگ شده باید پزشک معاینه کنه.

ناشناس
۱۳۹۹/۱۲/۰۲۰۰
پاسخسلام ببخشید من 18سالمه و مجردم واژنم مثله اون عکس لبه های داخلی برجسته هستش میخواستم بدونم برای یه دختر مجرد عادیه
کامش
۱۳۹۹/۱۲/۰۳۰۰

سلام

ظاهر واژن در هر فرد متفاوته اگر در این مورد احساس نگرانی دارید بهتره برای معاینه به پزشک مراجعه کنید . 

ناشناس
۱۳۹۹/۱۲/۰۲۰۰
پاسخسلام من چطوری میتونم عکس بفرستم که ایا سالم است یاخیر لطفا کمکم کنید جواب بدید
کامش
۱۳۹۹/۱۲/۰۳۰۰

سلام 

برای تشخیص قطعی باید پزشک معاینه بکنه ، توی عکس نمیشه تشخیص قطعی داد . 

ناشناس
۱۳۹۹/۱۱/۳۰۰۰
پاسخسلام من 22 سالمه و 14 سالم ک بود دوستم میگفت من زمان پریودی اب رو با فشار وارد واژنم میکنم و خونهای اضافی داخل واژنم میاد بیرون الان منم از 15 سالگی همیشه موقع پریودی اینکارو میکنم خیلی میترسم ایا میتونه ب پرده بکارتم اسیب زده باشه؟؟؟
کامش
۱۳۹۹/۱۲/۰۲۰۰

سلام

خیر ولی توصیه میشه این کار را نکنید .

ناشناس
۱۳۹۹/۱۱/۲۶۰۰
پاسخسلام من 15 سالم هست رنگ پوست خودم سفیده ولی نمیدونم چرا واژنم رنگش سبزه هست و البته اینو بگم ک دوره سوراخ رحمم خیلی سیاه سوخته است ...واقعن ازارم میده و اینکه موهای زاید زیادی دارم ک تند رشد میکنند و این باعث میشه ک سیاه تر بشه اطرافش...خیلی ناراحتم احساس میکنم مشکلی دارم ایا طبیعی ؟؟
کامش
۱۳۹۹/۱۱/۲۷۰۰

تیره بودن واژن طبیعیه و مشکلی نداره اما اگر فک میکنید رشد موی غیر طبیعی دارید به پزشک زنان مراجعه کنید .

ناشناس
۱۳۹۹/۱۱/۲۰۰۰
پاسخسلام.خسته نباشید.
من19سالمه و مجردم احساس میکنم کلیتوریسم بخاطر خودارضایی یکم بزرگ شده،این برام خیلی ناراحت کننده
بنظرتون بخاطر همین موضوع اینجوری شده؟
کامش
۱۳۹۹/۱۱/۲۱۰۰

سلام

زمانی که خانم ها تحریک میشن کلیتوریس یک مقدار نسبت به حالت عادی بزرگ تر میشه که مشکلی نیست .

ناشناس
۱۳۹۹/۱۱/۱۸۰۰
پاسخسلام ،،،،آیا لبه های داخلی بزرگ و آویزون رو میشه جراحی کرد؟؟؟
و اینکه روی احساسات یا رابطه ی جنسی تاثیر نمیزاره ؟
کامش
۱۳۹۹/۱۱/۱۹۰۰

سلام

عمل لابیاپلاستی برای این موارد انجام میشه که دکتر حتما باید تشخیص بدن که نیاز به انجام این عمل دارید یا خیر.

لابیاپلاستی فقط یک جراحی زیبای است و برای زیبایی بیرونی واژن انجام میشه . 

ناشناس
۱۳۹۹/۱۱/۱۳۰۰
پاسخسلام
لب های ی طرف بزگ شده نسبت به طرف دیگه
یه جورایی مثل نامتقارن
ی جورایی نگرانم کردع
کامش
۱۳۹۹/۱۱/۱۴۰۰

سلام

مشکلی نیست اما توصیه میشه برای اطمینان به پزشک مراجعه کنید . 

ناشناس
۱۳۹۹/۱۱/۱۳۰۰
پاسخسلام واژن من اطرافش بیش از حد مو داره و حتی به لبه ش ام رسیده میخواستم بدونم این غیر عادیه؟
کامش
۱۳۹۹/۱۱/۱۳۰۰

سلام

خیر مشکلی نیست 

ناشناس
۱۳۹۹/۱۱/۰۹۰۰
پاسخسلام مطلبتون خیلی مفید بود. من کلا لابیا ندارم و نوعم از کوچیک و بسته س همه پوستمم سفیده اما پوست این قسمتم تیره هستش میخواستم ببینم چه راهی هست برا رفع تیرگی؟
کامش
۱۳۹۹/۱۱/۱۱۰۰

سلام

حتما اول توسط پزشک زنان معاینه بشید در صورتی که پزشک تشخیص دادن نیاز به درمان دارید شروع به درمان کنید . روش های مختلفی برای سفید کردن واژن هست توصیه میشه با پزشک مشورت کنید . 

ناشناس
۱۳۹۹/۱۱/۰۴۰۰
پاسخسلام من ی دختر 18 سالم حس میکنم شکل واژنم طبیعی نیس انگار ی گوشت اضافه دارم نمیدومم حس میکنم خیلی زشته واسه همین خیلی خجالت میکشم نمیدونم چیکار کنم کمکم کنید????
کامش
۱۳۹۹/۱۱/۰۵۰۰

سلام

باید حتما پزشک معاینه بکنه تا تشخیص بدن ک لابیا شما بزرگ هست یا خیر 

ناشناس
۱۳۹۹/۱۱/۰۴۰۰
پاسخسلام کسی که خودارضایی کرده یا ب صورت لاپایی رابطه داشته ظاهر آلت تناسلیش تغییر میکنه و ممکنه وقتی ازدواج کرد شوهرش ممکنه بفهمه؟؟
کامش
۱۳۹۹/۱۱/۰۵۰۰

سلام

خیر 

 

ناشناس
۱۳۹۹/۱۰/۳۰۰۰
پاسخسلام ممنون میشم جوابم‌ رو بدید من 26 سالمه و ازدواج کردم ولی تا حالا عفونت و سوزش واژن نداشتم و ترشحاتم نگران کننده نبوده. چند هفته پیش از دستمال توالت معطر استفاده کردم الان بیرون و داخل واژنم به شدت خارش و سوزش داره و واژنم متورم میشه شوهرم میگه داخل واژنم یه چیزای سفیدی مثل دستمال هست الان خیلی نگرانم که مشکل خاصی نداشته باشم امکان داره فقط دستمال باشه یا چیز دیگه
کامش
۱۳۹۹/۱۱/۰۱۰۰

سلام

دستمال مرطوب یا معطر به دلیل اینکه مواد شیمیایی دارد و باعث حساسیت میشه  نباید استفاده کنید .

واژن بخاطر حساس بودنش از هیچ تمیز کننده ای که مواد شیمیایی داره نباید استفاده کنید زیرا باعث عفونت و سوزش و مواردی دیگر می شود .

نگران نباشید و به پزشک زنان برای درمان مراجعه کنید . 

ناشناس
۱۳۹۹/۱۰/۳۰۰۰
پاسخسلام ممنون میشم جوابم‌ رو بدید من 26 سالمه و ازدواج کردم ولی تا حالا عفونت و سوزش واژن نداشتم و ترشحاتم نگران کننده نبوده. چند هفته پیش از دستمال توالت معطر استفاده کردم الان بیرون و داخل واژنم به شدت خارش و سوزش داره و واژنم متورم میشه شوهرم میگه داخل واژنم یه چیزای سفیدی مثل دستمال هست الان خیلی نگرانم که مشکل خاصی نداشته باشم امکان داره فقط دستمال باشه یا چیز دیگه
ناشناس
۱۳۹۹/۱۰/۲۹۰۰
پاسخسلام من 16 سالمه و خودارضایی داشتم اما هیچ چیزیو وارد واژنم نکردم حتی انگشتم با دوس پسرمم رابطه جنسی داشتم ولی هیج دخولی اتفاق نیوفتاده اما وقتی که دستمو روی دهانه ی واژنم میزارم یا کمی فشار به داخل فرو میره میخوام بدونم دلیلش چیه طبیعیه یا مشکلی داره و اینکه ایا ممکنه پرده بکارتم اسیب دیده باشه????؟؟؟این موضوع واقعا اذیتم میکنه حتی دوس پسرمم این و بهم گفته و منم واقعا میترسم که نشکلی داشته باشه لطفا جواب بدین ممنون میشم
کامش
۱۳۹۹/۱۰/۳۰۰۰

سلام

دهانه واژن کاملا بسته نیس و اگر چیزی وارد واژن شما نشده و آسیب خاصی به بکارت شما وارد نشده باشه جای نگرانی نیست .

برای اطمینان توصیه میشه که به پزشک زنان برای معاینه مراجعه کنید .

ناشناس
۱۳۹۹/۱۰/۲۵۰۰
پاسخمن 14 سالمه و خود ارضایی دارم وقتی لبه های واژنم رو باز میکنم سوراخش هست و موقع خود ارضایی نوک انگشتمو روی واژنم میزارم وخیلی کم یعنی کمتر از یک بند انگشت تو میبرم انگشتم رو میترسم که پاره شده باشه و نمی خوام خانوادم متوجه بشن چیکار باید بکنم
کامش
۱۳۹۹/۱۰/۲۷۰۰

سلام

در صورتی که شی یا چیز دیگری به واژن خود وارد کنید احتمال آسیب به بکارت وجود دارد .

ناشناس
۱۳۹۹/۱۰/۲۵۰۰
پاسخمن 14 سالمه و خود ارضایی دارم وقتی لبه های واژنم رو باز میکنم سوراخش هست و موقع خود ارضایی نوک انگشتمو روی واژنم میزارم و تو نمیبرم انگشتم رو میترسم که پاره شده باشه و نمی خوام تانوادم متوجه بشن چیکار باید بکنم
ناشناس
۱۳۹۹/۱۰/۲۱۰۰
پاسخسلام من 13 سالمه و از واژنم اب میاد و خود ارضایی هم میکنم و شکل واژنم هم لبه های خارجی اویزان هست و جدیدا یک جیزای کوجک و سیاهی مثل پنبه و خیلی ریز میاد بیرون ار واژنم میشه لطفا جواب بدید این پنبه چیست و چیکار کنم و بقیه سوالاتم ممنونم
کامش
۱۳۹۹/۱۰/۲۲۰۰

سلام

احتمال داره که عفونت کرده باشه برای اطمینان باید  پزشک معاینه کنه.

توصیه میشه همیشه لباس زیرتون خشک باشه و با هیچ شوینده ای واژن خودتون رو نشورید و فقط از آب خالی استفاده کنید .

ناشناس
۱۳۹۹/۱۰/۱۱۰۰
پاسخسلام‌من‌13‌سالمع و دوست پسرم از رنگ و ظاهر واژنم کاملا خوشش‌میاد و اینا ولی من تاحالا رابطه نداشتم همش تو این فکر میرم که نکنه پرده بکارت نداشته باشم‌چون خود ارضایی میکنم . تو این سن هم نمیتونم برم دکتر که خجالت میکشم به خونوادم بگم . خواهش میکنم جواب بدین چیکارکنم تا مطمعن شم واقعا فکرمو درگیر کرده
کامش
۱۳۹۹/۱۰/۱۳۰۰

سلام

اگر در خود ارضایی چیزی وارد واژن خود نکنید آسیبی به پرده بکارت وارد نمیشه .

ناشناس
۱۳۹۹/۱۰/۰۵۰۰
پاسخسلام .من هیجده سالمه و درونه واژنم یه سری دون دونه هایی هست .طبیعیه؟مثله زیگیل و این ها نیست .دون دونه است و ایکه خارش و اینها هم قبل یا بعده پریودی دارم فقط .
ناشناس
۱۳۹۹/۱۰/۰۵۰۰
پاسخسلام من هیجده سالمه و درونه واژنم یه سری دون دونه هایی هست .زیگیل و این ها نیست .ب نظرتون طبیعیه ؟ و اینکه گاهی واژنم قبله پریودی یا بعدش میخواره طبیعیه ؟
کامش
۱۳۹۹/۱۰/۰۶۰۰

سلام

باید توسط متخصص معاینه بشید . 

ناشناس
۱۳۹۹/۰۹/۲۵۰۰
پاسخسلام رنگ کلیتورس من که درقسمت بالایی بهانندازه یک نخود سفید ایا این طبیعی
کامش
۱۳۹۹/۰۹/۲۶۰۰

سلام 

رنگ ناحیه تناسلی در هر فردی متفاوت است . اگر از این بابت نگرانید برای معاینه به پزشک مراجعه کنید .

ناشناس
۱۳۹۹/۰۹/۲۲۰۰
پاسخسلام ببخشید رنگ واژن در بدن همه اشخاص متفاوته ؟
بعد از لب کوچک که بکارت و واژن قرار گرفته و بافتشون سفید رنگ هست طبیعیه ؟ خواهش میکنم پاسخ بدین
کامش
۱۳۹۹/۰۹/۲۳۰۰

سلام

شکل و رنگ واژن در افراد مختلف و متفاوت است .

برای اطمینان میتونید به پزشک زنان برای معاینه مراجعه کنید .

ناشناس
۱۳۹۹/۰۹/۲۲۰۰
پاسخسلام ببخشید میخاستم بپرسم رنگ واژن در همه اشخاص متفاوته ؟ اینکه بعد از لب کوچک که بکارت و واژن قرار گرفته و رنگش سفید هست طبیعیه ؟ ممنونم میشم پاسخ بدین
ناشناس
۱۳۹۹/۰۹/۱۳۰۰
پاسخسلام من 24سالمه
ولبه های داخلی واژنم خیلی بیرون وآویرونه من بخاطرش خیلی خجالت میکشم..ازدواج هم کردم همسرم هم ایرادی ازم نگرفته اما خودم ازدکتر رفتن یا حتی اپلاسیون کردن خجالت میکشم..حس میکنم بابقیه فرق دارم
کامش
۱۳۹۹/۰۹/۱۵۰۰

سلام

طبیعی و مشکلی ندارید . شکل واژن در افراد مختلف متفاوت است .  

 بسیاری از خانم ها لابیای بزرگی دارند .

ناشناس
۱۳۹۹/۰۹/۱۰۰۰
پاسخببخشید یعنی با مشاهده نمیشه فهمید پرده سالمه یا نه حتی در یه حد کلی ، آخه من بچگی خیلی شیطون بودم و زیاد دوچرخه سواری میکردم این اواخر و شنیدم که دوچرخه سواری زیاد و نشستن طولانی روی زین هم میتونه دچار مشکل کنه واسه دخترها...
بعد من لبه های خرجیه واژنم طرف راست بلند تره که گفتین طبیعیه ولی لبه های داخلی هم اندازه و کوچیکه و کاملا روی واژن و نپوشونده و انگاری که داخل واژن دیده میشه . در این صورت هم امکان فهمیدن این که در بچگی مشکلی پیش اومده یا نه نیست؟
کامش
۱۳۹۹/۰۹/۱۰۰۰

حتما باید توسط متخصص معاینه بشید تا مطمئن شد که مشکلی هست یا خیر .

ناشناس
۱۳۹۹/۰۹/۰۹۰۰
پاسخسلام ببخشید میخواستم‌ بپرسم ایا بعد زایمان شکل واژن تعغیر میکنه من دوتا بچه دارم تا قبلش اصلا نگاه نکردم واژنم چه شکلی بود ولی مدتیه تو اینه دیدم یه چیز صورتی رنگ شکل تخم مرغی یا توپی دیده میشه خیلی نگرانم ایا مشکلی هست یا نه
کامش
۱۳۹۹/۰۹/۰۹۰۰

سلام

اگر زایمان طبیعی داشتید بله واژن تغییراتی میکنه و باید توسط پزشک زنان معاینه بشید تا مشخص بشه مشکلی هست یا خیر 

ناشناس
۱۳۹۹/۰۹/۰۹۰۰
پاسخبا سلام من کمی قسمت انتهایی واژنم یعنی قسمتی که واژن تمام میشه و فاصله بین انتها واژن و دهانه مقعد شروع مشه . در واقع پاین ترین نقطه واژنم حالت تو رفتگی و گودی داره البته نه اونقدر که عیب محسوب بشه و من مدام نگرانم که در اینده همسرم فکر کنه در گذشته رابطه های زیادی داشتم که باعث این مسله شده . چون من یک ازدواج ناموفق یکساله داشتم ک در اون رابطه چندانی هم نداشتم چون از طرف بدم میومد . مخواستم بدونم آیا مشکل من طبیعی هست یا واقعا من واژنم ایراد داره ؟
کامش
۱۳۹۹/۰۹/۰۹۰۰

سلام

باید توسط پزشک معاینه بشید تا مشخص بشه 

ناشناس
۱۳۹۹/۰۹/۰۴۰۰
پاسخسلام وقت بخیر یه سوالی داشتم خدمت تون
من شکل لایه خارجی واژن سمت راست یه مقدار حالت افتاده داره بزرگتر از سمت چپ حالت کشیدگی داره ،از 18 سالگی اینطوری شد مشکلی هست ؟ خیلی ناراحت هستم همش احساس میکنم مشکلی دارم براینکه من از بچگی تا همون موقع ندوسته خودارضایی میکردم بدون اینکه بدونم چی هست.ممنون میشم پاسخگو باشید.مرسی
کامش
۱۳۹۹/۰۹/۰۵۰۰

سلام

این شکل از واژن طبیعی است و مشکلی نداره . واژن در هر فردی ظاهر متفاوتی داره 

ناشناس
۱۳۹۹/۰۸/۲۷۰۰
پاسخسلام از ظاهر لبه ها امکان تشخیص باکره بودن وجود داره؟؟؟
کامش
۱۳۹۹/۰۸/۲۸۰۰

سلام

خیر باید معاینه داخلی انجام شود .

ناشناس
۱۳۹۹/۰۸/۲۴۰۰
پاسخسلام آیا ممکن است هنگام لگد خوردن شدید به پشت دختر هم پریود شود و هم پرده اش پاره شود این دوتا با هم میشه اخه من ی بار ضربه شدیدی به پشتم خورد و تا 8 روز خون اومد میخام بدونم اون خ ن پریود بوده یا پرده یا هر دو باهم
کامش
۱۳۹۹/۰۸/۲۵۰۰

سلام

بعضی از ضربه ها مثل افتادن از اسب یا تصادف ممکنه باعث پارگی پرده شود . بهتر است به دلیل ضربه ای که به شما وارد شده  توسط متخصص معاینه شوید .

ناشناس
۱۳۹۹/۰۸/۰۸۰۰
پاسخسلام من حس میکنم ظاهرواژنم زشته چون لابیادارم وبلندهستنو بیرون زدن بنظرتون طبیعیه؟؟واینکه بعدازدواج به مشکل نمیخورم؟؟
کامش
۱۳۹۹/۰۸/۱۰۰۰

سلام

بعضی از خانم ها لبه های واژن بزرگی دارند که مشکلی نداره و ان نوع واژن برای آقایون میتونه تحریک کننده باشه .

ناشناس
۱۳۹۹/۰۸/۰۶۰۰
پاسخسلام ببخشید یکی از لب های خارجی واژنم احساس میکنم ب تازگی کوچکتر شده و تغیر کرده نسبت ب اون یکی قبلا برجسته تر بود مشکل چیه؟
کامش
۱۳۹۹/۰۸/۰۷۰۰

در صورتی که خارش و التهاب ندارید مشکلی نیست ، عدم تقارن در واژن طبیعی است و مشکلی ندارد . 

 

ناشناس
۱۳۹۹/۰۸/۰۶۰۰
پاسخسلام من واژنم اینجوریه ک لبه های داخلی بیرون زده و اویزونه .میترسم بعدا ک ازدواج کردم همسرم‌مثلا ازم ایراد بگیره چون کمتر کسی اینجوریه و خیلی بخاطرش ناراحتم میخام بدونم واقعا همیجین چیزی‌ممکنع و طبیعیه یا اینک میشه عمل‌کرد و حدودا هزینش چقدره؟؟؟؟
کامش
۱۳۹۹/۰۸/۰۷۰۰

بسیاری از خانم ها لبه های واژن بزرگی دارند  و هیچ مشکلی ندارد ، و بسیاری از مردان با این نوع واژن تحریک می شوند . شما نیاز به عمل جراحی ندارید اما در صورتی که تمایل به انجام این کار دارید با پزشک متخصص صحبت کنید .

 

ناشناس
۱۳۹۹/۰۸/۰۱۰۰
پاسخسلام. من 18 سالمه و چندسالیه که لبه داخلی سمت راست واژنم خیلی بزرگ و آویزون شده و رنگش هم کاملا متفاوته و تیرست.اولش هم با خارش همین قسمت شروع شد و این اتفاق پیش اومد. من خیلی ازش خجالت میکشم و واقعا اذیتم میکنه.نمیدونم چکار کنم میخوام موهای زائد رو لیزر کنم و خیلی بیرون از لبه های بیرونیه و من با خودم فکر میکردم شاید طبیعی نباشه!
کامش
۱۳۹۹/۰۸/۰۵۰۰

سلام 

تیرگی واژن معمولا عادیه .

در مواردی آقایون این تیرگی رو دوست دارن و مشکلی باهاش ندارن . اما اگر این موضو شما رو اذیت میکنه میتونین عکس واژن خودتون رو به واتساپ شماره زیر ارسال کنید تا شما رو راهنمایی کنیم .

 

0912-3781687

کامش
۱۳۹۹/۰۸/۰۵۰۰

سلام 

فشار به آلت باعث میشه که منی وارد مثانه بشه و گاها باعث عفونت پروستات میشه .

ناشناس
۱۳۹۹/۰۷/۲۸۰۰
پاسخسلام من دختر 29 ساله هستم که به بیماری cah مبتلا هستم وبه دلیل اینکه کیلیتوریسم بزرگ بود جراحی کردم ولی احساس میکنم اندازه واژنم کوچک هست آیا این مورد برای ازدواج ورابطه جنسی مشکلی ایجاد میکنه.
کامش
۱۳۹۹/۰۷/۲۸۰۰

سلام 

معمولا در صورتیکه  بیماری congenital adrenal hyperplasia روی  مجرای واژن   تاثیر بگذارد، علاوه بر کوچک کردن کلیتوریس ، مجرای واژن را نیز بازسازی می کنند. با توجه به سابقه درمان شما احتمالا مشکلی در واژن ندارید. البته بهتر است توسط پزشک ویزیت شوید.

بی نام
۱۳۹۹/۰۵/۲۹۰۰
پاسخسلام
من یه دختر 17 ساله هستم . از اولین باری پریود شدم یه مسئله ای واسم پیش اومد که نمیدونم طبیعی هستش یا نه و اون اینه که همیشه در کل طول روز از واژنم ترشحاتی خارج شده و گاهی اونقدر زیاد هست که لباس زیرم تماما خیس میشه . ایا این مشکلی در من رو نشون میده یا طبیعیه ؟
کامش
۱۳۹۹/۰۵/۲۹۰۰

سلام  

ترشحات واژن امری طبیعی است اما اگر در زندگی روزانه شما اختلال ایجاد کرده است بهتر است به پزشک متخصص مراجعه کنید.

مشک
۱۳۹۹/۰۲/۱۲۰۰
پاسخسلام من خیلی نگرانم میخوام ببینم آیا واژن من و پرده بکارتم سالم است یا نه میترسم مشکل داشته باشم و بعدا در مورد ازدواج مشکلی پیش بیاد
کامش
۱۳۹۹/۰۲/۱۷۰۰

سلام 

سلامت پرده بکارت نیاز به معاینه دارد . باید به کلینیک مراجعه کنید و توسط متخصص زنان معاینه شوید تا از نگرانی در بیایید.

به این مطلب امتیاز دهید

تعداد کل امتیازات این مطلب 27

آخرین دانلود های رایگان

عضویت در خبرنامه

با عضویت در خبرنامه می توانید از جدیدترین مقالات، اخبار ومطالب سایت با خبر شوید...