این مطلب را به دوست خود ارسال کنید

اطلاعات شما نزد کلینیک تخصصی سلامت جنسی کامش کاملا محفوظ می باشد

برای تماس تصویری با پزشک از لینک درخواست تماس وارد شوید.ضمنا  ازپذیرفتن بیماران حضوری بدون دستکش و ماسک معذوریم. برای رعایت فاصله گذاری اجتماعی از پذیرفتن همزمان بیماران در کلینیک اجتناب خواهد شد.

کلینیک تخصصی سلامت جنسی کامش

مشاوره جنسی

مشاوره جنسی

مشاوره جنسی ورویکرد بین سیستمی دردرمان مشکلات جنسی و جنسیتی نیاز بسیار حیاتی برای جامعه مدرن است. در طول سده گذشته پیشگامان سکس تراپی  بنا به تخصصی داشتند راه های متفاوتی را برای درمان مشکلات جنسی ارائه داده اند. 

پزشکان
سکس تراپیست هایی که پزشک، ارولوژیست و یا متخصص زنان زایمان بودند تمام توجه خود را به بیولوژى معطوف نمودند و ساختار و عملکرد ارگانها را مورد ازمایش وتحقیق قرار دادند . و راهکار درمان و مشاوره جنسی از طریق تمرکز بر عملکرد دستگاههای بدن انسان ارائه دادند.

روانکاوان
روانپزشکان و روانکاوان و روانشناسان گروه دیگرى بودند که عملکرد روانى و ذهنی را موضوع تحقیق خود ساختند و روش درمان و مشاوره جنسی مبتنی بر روانکاوی را به پیش بردند.

 

آزمون فانتزی سادیسم جنسی

 

جامعه شناسان
در دهه هاى اخیر با گسترش تخصص هاى بین رشته اى جامعه شناسان و سایر متخصصین علوم انسانى به گروه مشاورین پیوستند تا عملکرد هاى متاثر از فرهنگ ها ، جهان بینى ، باورها ، رسوم و آداب را مورد بررسی قرار دهند و گروه های مختلف مشاوره جنسی اجتماعی را ایجاد کردند.

در یک دهه اخیر روش کاملی برای ارزیابى سلامت جنسی، درمان و مشاوره جنسی  ارائه گردیده است . در این متد ، براى تشخیص و درمان مشکلات جنسی مانند درمان زود انزالی و ناتوانی جنسی مردان یک رویکرد همه جانبه که شامل بررسی  در چهارجنبه می شود ارائه مى گردد.

عوامل بیولوژیک 
عوامل روانی 
عوامل رفتاری و رابطه ای 
عوامل جامعه ای، رسوم ، اداب 
عوامل زمینه ساز در اختلالات عملکرد جنسی عبارتست از :

1- عوامل سرشتی : مانند مشکلات آناتومیک (مثلا آلت تناسلی زن) ٬اختلالات هورمونی ٫تیپ های شخصیتی ( مثلا وسواسی )

2- عوامل تکاملی : مانند مشکل در ارتباط ٫ مواجهه با خشونت ٫ یا اجبار جنسی و ضرب و شتم ٫ تجارب قبلی جنسی٫پیام های اعتقادی و فرهنگی

عوامل شتاب دهنده مشکلات جنسی:

1- استرس دهنده های مقاطع مختلف زندگی :جدایی ٫ طلاق ٫فقدان شریک زندگی ٫ خیانت شریک زندگی ٫عوارض ناشی از یائسگی ٫

2- تجارب جنسی ناراحت کننده

3- مشکلات ارتباطی

4- سو مصرف مواد

عوامل تداوم دهنده مشکلات جنسی:

این عوامل باعث می شوند تا مشکلات مقطعی و گذرا و یا صرفا ناراحت کننده تبدیل به اختلالات مزمن و جدی  بشود . مانند :

1- تعارض های بین فردی ادامه دار

2- استرس های عاطفی

3- مصرف مواد و سو مصرف مواد

4-از دست دادن اعتماد به نفس جسمی

5- دغدغه در خصوص تصویر بدنی

نظرات

captcha Refresh
ناشناس
۱۴۰۱/۰۹/۰۲۰۰
پاسخسلام .خانومی 26 ساله هستم.با شوهرم تو روابط زناشویی مشکل دارم.در حقیقت خجالت میکشم.دو سال هست ازدواج کردیم.ازتون راهنمایی میخاستم.ممنون
ادمین
۱۴۰۱/۰۹/۰۵۰۰

به هیچ عنوان حل مشکل را به تاخیر نیاندازید. بسیاری از زنان به علت خجالت و شرم برای یک عمر مجبور می شوند زندگی را تحمل کنند که صمیمیت جنسی در آن وجود ندارد.حتما با همسر خود صحبت کنید و به اتفاق هم به پزشک مراجعه کنید.

ناشناس
۱۴۰۱/۰۹/۰۱۰۰
پاسخسلام دکتر .حدود 4 ماه پیش خدمت شما امدم،خواستم ازتون تشکر کنم.خیلی رابطه ام با همسرم خوب شده .خواستم ازتون تشکر کرده باشم.دعاگوتون هستم

به این مطلب امتیاز دهید

تعداد کل امتیازات این مطلب 3

آخرین دانلود های رایگان

عضویت در خبرنامه

با عضویت در خبرنامه می توانید از جدیدترین مقالات، اخبار ومطالب سایت با خبر شوید...