این مطلب را به دوست خود ارسال کنید

اطلاعات شما نزد کلینیک تخصصی سلامت جنسی کامش کاملا محفوظ می باشد

توجه : اخیرا افرادی سودجو با استفاده از نام کلینیک کامش اقدام به فروش داروهای غیر مجاز در گروههای تلگرامی  نموده اند. به اطلاع می رساند این مرکز به هیج عنوان دارو برای فروش ندارد. 

کلینیک تخصصی سلامت جنسی کامش

گروه درمانی

گروه درمانی

گروه درمانی می تواند به بهبود سلامت روانی افراد کمک کند. این روش درمانی شامل حداقل یک متخصص اعصاب و روان و یک یا دو نفر از افراد درمانی می شود. بسیاری از افراد برای رفع یک مشکل یا اختلال خاص روانی از این درمان استفاده می کنند. پویایی گروه اغلب به افراد کمک می کند تا به سمت بهبودی و تغییر حرکت کنند. چه هدف شما رشد و بهبود مهارت های اجتماعی یا هر چیز دیگری است، گروه درمانی می تواند به شما در دستیابی به آن کمک کند.

گروه درمانی برای چه کسانی است ؟

گروه درمانی می تواند به افراد کمک کند تا به اهداف مختلفی دست یابند. گاهی اوقات یک درمانگر ممکن است گروه درمانی را نسبت به سایر روش های درمانی توصیه کند. این امر می تواند به این دلیل باشد که این روش برای آن فرد یا برای درمان آن مشکل و اختلال خاص مناسب تر و موثرتر است. گروه های درمانی برای  افرادی که مشکلات سلامت روان باعث اختلال در عملکرد و زندگی روزمره آنها شده است ، می تواند بسیار کمک کننده باشد. بعضی افراد ممکن است نگرانی های فوری نداشته باشند، اما با این حال به آموزش و حمایت نیاز دارند. این افراد هم می توانند از گروه درمانی بهره مند شوند. برخی از موضوعات مورد بحث در گروه های درمانی عبارتند از:

اعتیاد

خشونت و سو استفاده های خانگی

طلاق

اضطراب

مشکلات روابطی

غذا و اختلالات خوردن

مشکلات مربوط به والدین

مدیریت خشم

غم و اندوه

در نظر داشته باشید که یک درمانگر ممکن است در ابتدا درمان گروهی را به عنوان یک روش درمان توصیه نکند. به دلیل این که به اشتراک گذاری اطلاعات شخصی در یک محیط گروهی، به ویژه در ابتدای درمان، دشوار است.

 

نقش درمان گروهی در درمان

بسیاری از افراد در کنار دارو، درمان فردی یا انواع دیگر درمان ها از گروه درمانی استفاده می کنند. در ابتدا ممکن است نسبت به دریافت درمان در اتاقی با حضور غریبه ها شک و تردید داشته باشید. با این حال، اکثر افراد پس از شرکت در این گروه های درمانی ، منافع فراوانی را ذکر کرده اند.

 

اعضای یک گروه می توانند در مورد چگونگی مقابله با موقعیت هایی که برای بسیاری از افراد گروه چالش برانگیز است ، راهکارهای خاص خود را ارائه دهند. آنها همچنین می توانند در زمان های دشوار از نظر اجتماعی یکدیگر را حمایت کنند. تنوع تنظیمات گروهی می تواند به افراد کمک کند که راهبردهای جدیدی را برای حفظ سلامت روانی خوب پیدا کنند. همچنین، گوش دادن به صحبت های دیگران در مورد تجربیات شخصی آنها ، می تواند باعث آرامش خاطر افراد شود. گروه درمانی می تواند به راحتی به مردم کمک کند تا بتوانند متوجه شوند که آنها تنها نیستند.

 

گروه درمان همانند گروه خود مراقبتی و یا گروه حمایتی نیست . تفاوت اصلی این است که هر جلسه درمان گروهی توسط حداقل یک متخصص معالجه هدایت می شود. در طول جلسات، یک درمانگر روش های اثبات شده در تحقیقات و مطالعات را آموزش می دهد. سایر انواع گروه ها نمی توانند تضمین کنند که یک متخصص حرفه ای در این سطح برای آموزش مفاهیم، ​​مهارت ها و شیوه های ارتباطی حضور داشته باشد.

یک جلسه گروه درمانی به طور معمول چگونه برگزار می شود ؟

یک گروه درمانی همانطور که پیشتر گفته شد توسط یک یا دو درمانگر آموزش دیده برای رهبری گروه های درمانی هدایت می شود. اندازه گروه ها می تواند از شش تا دوازده عضو باشد. در حالی که انواع گروه های کوچک و بزرگ وجود دارد اما روند درمان در گروه های بسیار بزرگتر ممکن است کمتر موثر باشد.

 

به طور معمول، گروه ها هر هفته برای 1-2 ساعت ملاقات می کنند و نگرانی های خاصی را که توسط اعضای گروه به اشتراک گذاشته می شوند، مورد بحث قرار می دهد. حداقل تعداد جلسات توصیه شده اغلب شش جلسه است، اما بسیاری از افراد برای یک سال کامل در گروه ها شرکت می کنند. جلسات درمان گروهی می تواند در مکان های مختلف مانند مراکز اجتماعی، مراکز درمانی، بیمارستان ها، کتابخانه ها، خانه ی یکی از اعضا، یا کلیساها برگزار شود. بعضی به درمان فردی علاوه بر گروه درمان میروند. افرادی که در گذشته از روان درمانی برخوردار بودند ممکن است تصمیم به شرکت در گروه درمانی هم بگیرند.

 

اکثر گروه ها در یک اتاق آرام با صندلی های مرتب برگزار می شوند تا اطمینان حاصل شود که هر فرد می تواند افراد دیگر گروه را را ببیند. برای شروع، اعضا ممکن است خودشان را معرفی کنند، در مورد پیشرفت خود بحث کنند و تجربیات خود را به اشتراک گذارند. فعالیت های گروهی به سبک درمانگر و اهداف گروه بستگی دارد. بعضی از درمانگران درس هایی برای هر جلسه ارائه می کنند. دیگران ممکن است از روش بحث آزاد استفاده کنند.

 

 

نظرات

captcha Refresh

به این مطلب امتیاز دهید

تعداد کل امتیازات این مطلب 0

آخرین دانلود های رایگان

عضویت در خبرنامه

با عضویت در خبرنامه می توانید از جدیدترین مقالات، اخبار ومطالب سایت با خبر شوید...