این مطلب را به دوست خود ارسال کنید

اطلاعات شما نزد سلامت جنسی کامش کاملا محفوظ می باشد

درمان اختلال جنسی ( کامش ) دکتر محمد حسن عبدالی

اختلالات جنسی خانم ها

اختلالات جنسی زنان شامل چه مواردی می شود ؟ چه عواملی باعث ایجاد اختلالات جنسی و عدم لذت در زنان می شود؟


درد در طول رابطه جنسی: درد همچنین به عنوان dyspareunia نیز شناخته می شود. درد هنگام رابطه جنسی در زنانی که در سنین یائسگی هستند می تواند بسیار رایج باشد . بیماری های مختلفی وجود دارد که ممکن است باعث ایجاد این درد بشود مانند اندومتریوز و کیست تخمدان . علل دیگر شامل ایجاد بافت اسکار از جراحی های قبلی و یا عفونت های جنسی می باشد .  یکی از اختلالات جنسی زنان است که غالبا به علت روانکاری و مرطوب شدن ضعیف واژن اتفاق می افتد که ممکن است با مشکلات روان شناختی مرتبط باشد. 
برخی زنان مبتلا به درد در هنگام رابطه جنسی ، ممکن است واژینیسموس داشته باشند که وضعیت ناراحت کننده ای است که به علت اسپاسم غیر ارادی عضلات دیواره واژن و ناتوانی در ریلکس کردن عضلات رخ می دهد . واژینیسموس در زنانی که هراس دخول دارند رایج است و این هراس ممکن است از یک تجربه تهاجمی یا دردناک قبلی مانند سو استفاده جنسی یا زایمان شروع شده باشد. احتمال دارد علائم واژینیسموس به مشکلات رابطه ای یا ترس از حاملگی مرتبط باشد. مشاوره جنسی یکی از گزینه های درمانی است که می تواند علاوه بر مداخلات پزشکی به زنان برای غلبه بر این مشکل کمک کند.

درباره علل و علائم واژینیسموس بیشتر بخوانید.


اختلال ارگاسم ، تقریبا شایع ترین اختلال در میان اختلالات جنسی زنان است.
بر اساس برخی مطالعات انجام شده ، حدود یک نفر از هر 4 زن ، در مرحله ای از زندگی دچار مشکلاتی در رسیدن به ارگاسم می شوند در حالی حدود 25% زنان هرگز ارگاسم را تجربه نکرده اند. اگرچه ممکن است بسیاری از زنان برای لذت بردن از رابطه جنسی نیازی به ارگاسم نداشته باشند ، ناتوانی در ارگاسم می تواند بعضی زنان و شرکای آنها را دچار مشکل کند. دلایل اختلال ارگاسم دارای یک طیف وسیع از علل پزشکی تا مسائل عمیق و ریشه دار روانشناختی  است . علل پزشکی شایع اختلالات ارگاسم شامل مشکلات عصبی ، عروقی و هورمونی، و یا مصرف برخی داروها هستند. برخی زنان ممکن است ترس بسیار شدید و بیمارگونه از رابطه جنسی و احساس تحریک ( اغلب ترس از دست دادن کنترل) داشته باشند . برخی دیگر ممکن است در رابطه خود ناراضی باشند و از تحریک جنسی که شریک آنها فراهم می کند لذت نبرند. همچنین مسائل مربوط به سلامت روان مانند افسردگی نیز می تواند باعث اختلال در ارگاسم شود.
از دست دادن میل جنسی: زنان در دوره های خاصی از زندگی خود ، به خصوص دوران بارداری و زمان استرس دچار بی میلی جنسی می شوند و این بسیار شایع است اما بعضی از زنان ممکن است به صورت دائمی و همیشگی از عدم وجود میل جنسی رنج ببرند . عوامل روانی و فیزیکی متعددی وجود دارد که می تواند منجر به این مشکل شود از جمله دیابت ، مشکلات رابطه ای ، اختلالات هورمونی ، افسردگی ، خستگی بیش از حد ، تجربیات جنسی تروماتیک و سو مصرف الکل یا مواد مخدر . همچنین کاهش میل جنسی در زنان می تواند با کاهش سطوح تستوسترون در بدن در ارتباط باشد.

درباره درمان بی میلی زنان با استفاده از مکمل بیشتر بخوانید.


در موارد بسیار نادر ، زنان ممکن است به بی اشتهایی جنسی مبتلا شوند – وضعیتی که به خودی خود تشخیص نیست اما به عدم کامل میل جنسی اشاره دارد. زنان مبتلا به بی اشتهایی جنسی دائما از رابطه جنسی اجتناب می کنند و ممکن است سالها بدون درگیر شدن در رابطه جنسی با شرکای خود بمانند . بی اشتهایی جنسی عمدتا به عوامل روانشناختی مرتبط است و انجام مشاوره جنسی برای کمک به افراد مبتلا و برای درک صمیمیت جنسی و دستیابی به لذت جنسی لازم و ضروری است.

خشکی واژن : خشکی واژن قبل و در حین رابطه جنسی 
اختلالات جنسی زنان شامل موارد دیگری نیز می شود اما شایع ترین موارد در این مقاله توضیح داده شده است.

نظرات

captcha Refresh

به این مطلب امتیاز دهید

تعداد کل امتیازات این مطلب 1

آخرین دانلود های رایگان

مطالب مرتبط

عضویت در خبرنامه

با عضویت در خبرنامه می توانید از جدیدترین مقالات، اخبار ومطالب سایت با خبر شوید...