این مطلب را به دوست خود ارسال کنید

اطلاعات شما نزد کلینیک تخصصی سلامت جنسی کامش کاملا محفوظ می باشد

توجه : اخیرا افرادی سودجو با استفاده از نام کلینیک کامش اقدام به فروش داروهای غیر مجاز در گروههای تلگرامی  نموده اند. به اطلاع می رساند این مرکز به هیج عنوان دارو برای فروش ندارد. 

کلینیک تخصصی سلامت جنسی کامش

درمان اختلال نعوظ با تکنولوژی شاک ویو

درمان اختلال نعوظ با تکنولوژی شاک ویو

 

 

 

درمان اختلال نعوظ با استفاده از تکنولوژی شاک ویو علت مراجعه بیش از 40٪ بیماران به کلینیک سلامت جنسی کامش است. اگر شما هم چنین مشکلی دارید بهتر است برای بررسی علت و درمان اختلال نعوظ به پزشک مراجعه کنید. روش های درمان اختلال نعوظ می تواند از چند توصیه برای درمان ساده خانگی تا جراحی های پیشرفته باشد. خوشبختانه پیشرفت روزافزون دانش پزشکی امیدها را برای درمان قطعی اختلال نعوظ زنده کرده است . درمان اختلال نعوظ با شاک ویو آخرین دستاورد پزشکی در حوزه سلامت جنسی است.  روش های مختلفی برای درمان ناتوانی جنسی مردان  وجود دارد و پزشک پس از بررسی وضعیت روانی و جسمی شما و همچنین رابطه شما با همسرتان  یکی از روش های درمان اختلال نعوظ را به کار خواهد بست. در صورتی که مدت زیادی از اختلال نعوظ نگذشته باشد و شما نعوظ صبحگاهی داشته باشید درمان با راه حل های ساده امکان پذیر خواهد بود . البته نباید نگران باشید در مواردیکه بیماری های زمینه ای مانند بیماری های قلبی، عروقی  و دیابت وجود داشته باشد درمان شلی آلت با تکنولوژی های جدید مانند شاک ویو  و یا درمان جراحی می تواند بسیار موثر باشد. انواع روش های درمانی شامل درمان خانگی اختلال نعوظ ، درمان با داروهای گیاهی ، درمان دارویی  و مصرف قرص اختلال نعوظ ، شاک ویو تراپی آلت ، درمان جراحی و در انتها درمان به وسیله کاشت پروتز می باشد. 

 

اختلال نعوظ با علایم مختلف

 

اختلال نعوظ در شما می تواند علایم مختلفی داشته باشد و از یک مشکل گذرا تا ناتوانی کامل نعوظ را شامل می شود. بیماران مراجعه کننده معمولا مشکلات مختلفی را گزارش می کنند . اگر وضعیت شما هم شبیه یکی از این موارد است بهتر است برای درمان اقدام کنید. 

در گذشته بهتر بودید و الان احساس می کنید نیاز به تقویت نعوظ دارید.

در موقع رابطه جنسی نعوظ به سفتی آلت به حدی نیست  که دخول به راحتی انجام بگیرد و شما نیاز به درمان اختلال نعوظ دارید .

در بعضی اوقات نعوظ خوبی دارید ولی گاهی دچار ناتوانی نعوظ می شوید.

هنگام نعوظ آلت شما انحنا دارد و اخیرا  احساس می کنید کجی آلت بیشتر شده است . 

نعوظ شما بدون مشکل است ولی بدون اختیار و بعد از دخول قوام آلت شل می شود.

شما بدون خوردن دارو نعوظ ندارید.نعوظ در شما هم از نظر سفتی و هم از نظر زمان بدون مصرف دارو دچار مشکل است.

شما از زمانی که علایق جنسیتان شکل گرفته نعوظ نداشته اید. و بارها برای درمان بی میلی جنسی مردان  به پزشک مراجعه کرده اید .

در صورتیکه در فعالیت های جنسی اخیرتان احساس می کنید سفتی آلت کمتری دارید.

نعوظ شما کاملا طبیعی است ولی از اندازه آلت خود رضایت ندارید.

داروهایی مانند قرص های فشار خون مصرف می کنید که باعث اختلال در نعوظ شده است

اگر شما خانمی هستید که اختلال نعوظ همسرتان نگرانتان کرده است.

همسرتان فقط در حالتی خاص از رابطه جنسی نعوظ دارد.نگرانید که عدم نعوظ همسرتان به علت بی علاقگی به شماست.

مشکل نعوظ همسرتان باعث بی میلی جنسی شما شده است.

 

نعوظ چیست

 

نعوظ واژه عربی ست که در لغت نامه دهخدا به معنای برخاستن و راست شدن آلت مردانه است. در فانواع روش های جوان سازی واژنرهنگ معین به انگیزه نیز اشاره  شده است در فرهنگ معین نعوظ به معنای برخاستن آلت مردانه به سبب غلبه شهوت است . در انگلیسی واژه معادل نعوظ  Erection  یا ارکشن است که  به حالت بزرگ و سفت شده آلت مردانه بخصوص در مواقع شهوت گفته می شود. در پزشکی نعوظ به پدیده ای فیزیولوژیک گفته می شود که در آن آلت مردانه سفت، بزرگ و پرخون می شود.

 

اهمیت نعوظ

 

نعوظ پدیده ای حیاتی برای انجام دخول در حین رابطه جنسی ست . بدون نعوظ امکان دخول وجود ندارد و  در نتیجه امکان انتقال اسپرم به درون آلت تناسلی زن و نهایتا رسیدن  اسپرم به تخمک ها نا محتمل است . در تاریخ بشر، انسان تمام تلاش خود را برای استمرار نسل و قوی بودن قبیله از نظر تعداد  انجام داده است. با توجه به اهمیت تداوم نسل برای نوع بشر در بسیاری از قبایل کهن، نعوظ را قدرتی ماوراءالطبیعه دانسته و آلت مرد را در این حالت مقدس می دانستند. به همین دلیل است که به عنوان مثال جسد فرعون توتان خامون در حالتی مومیایی شد که آلت تناسلی اش به صورت عمود قرار گیرد.برخلاف اینکه در قرن بیست و یک  هستیم این باور در بعضی نقاط جهان هنوز وجود دارد. در مناطقی از جهان مجسمه های آلت تناسلی مرد برای پرستش وجود دارند. هیچکدام از این مجسمه ها در حالت غیر نعوظ نیست. این مجسمه ها در پرستشگاه ها یی در هند، ژاپن، آمریکا، …. دیده می شود. از طرفی چون نعوظ اغلب با فوران شهوت همراه است لذا در اساطیر نیز دیو ها با نعوظ به تصویر کشیره می شدند. مشهورترین اثر به جا مانده در این زمینه مجسمه پازوزا از دوره آشوریان که این دیو دارای آلت در حالت نعوظ با سری همچون مار است.

به فرهنگ خودمان که نگاه می کنیم  هر دو جنبه تاریخی را در نگاه به توانایی جنسی مرد مشاهده می کنیم. از طرفی به عنوان عامل اصلی در تولید مثل و گرمی روابط عاطفی خانوادگی به عنوان عامل مثبت و از سوی دیگر نگاه منفی همراه با شهوت و لذت های گناه آلود.این دو نوع نگاه که با هم در تعارضند از طریق کد های ژنتیک طی هزاران سال به ما رسیده اندو همزمان در باورهای ما حضور دارند. عدم تعادل در باورهای ناخوداگاه ما زمینه ساز بسیاری از مشکلات جنسی خواهد بود. در اغلب مراجعه کنندگان جوان که هیج نوع اختلال جسمی ندارند و دچار ناتوانی جنسی و یا سایر اختلالات جنسی  می شوند باید به دنبال این تعارضات گشت. این تعارضات در باورها و عملکردها با توجه به فضای حجم وسیع اطلاعات در دهه های اخیر باعث بروز مشکلات جنسی بیشتری شده است.

 

نعوظ چطور اتفاق می افتد؟

 

نعوظ در تعاریف پزشکی به حالت بزرگ شده و پرخون یا متورم شده آلت مردانه می گویند. این تورم کلید ماجرای مکانیزم سفت شدن آلت در مردان هنگام شهوت است. سالها زمان برده تا دانشمندان توانسته اند بفهمند  این تورم یا پرخونی چطور اتفاق می افتد.

در ابتدا ساختار و بافت آلت تناسلی مرد را کامل باید شناخت . ولی به طور اجمال در بدنه  آلت مردانه  سه عضو ستون مانند است که در درون آنها حفره های فراوانی قراردارد.این حفره ها قادرند خون را در  داخل خود نگه دارند. به زبان ساده تر هنگامیکه این حفره ها در حال پر شدن هستند آلت مرد از حالت خوابیده شروع به حرکت کرده و قوام می گیرد. در زمانیکه این حفره ها با تمام ظرفیت شان پر شدند آلت مرد به حداکثر نعوظ و حجم خود رسیده است. اطراف آلت بافتی سفت قرار دارد که مانند یک کیسه کل این حفره ها را احاطه  کرده، این بافت با فشار به وریدها  مانع از تخلیه خون از آلت می گردد و در نتیجه سفتی آلت پایدار می ماند. این حفره ها در انتهای بلوغ یک مرد به حداکثر رشد خود می رسند و بعد از آن حجم و ظرفیتشان افزایش نخواهد یافت. هنوز هیج دارو یا ماده ای کشف نشده است که حجم این حفره ها را افزایش دهد. لذا  اگر در جایی خواندید که با فلان دارو آلت شما بزرگ می شود بدانید کلاهبرداری است.

 

عواملی بیولوژیک موثر در نعوظ مرد

 

عواملی در بدن وجود دارند که نعوظ را میسر می کنند . این عوامل عبارتند از : 

 

عروق خونی آلت 

رگ هایی که در بستر این حفره ها وجود دارند و رگ هایی که خون را به سمت این حفره ها هدایت می کنند . به عنوان مثال در بیماری که زمان زیادی چربی خون داشته و سیگار هم می کشد. عروق خونی آلت در این فرد کیفیت خود را از دست داده و قادر به خونرسانی به آلت نیست. در نتیجه سفتی آلت در این فرد از قوام کافی برخوردار نیست.

فاسیا یا بافت اطراف آلت

فاسیا یا بافتی که در اطراف آلت وجود دارد و از جنس کلاژن است با فشار بر ورید باعث عدم تخلیه سریع و در نتیجه قوام آلت حفظ می شود. با افزایش سن کلاژن سازی کمتر صورت می گیرد. لذا فاسیا در اطراف آلت قادر به حفظ فشار بر ورید برای نگهداری و پایداری قوام آلت نیست.

مواد شیمیایی درون بافت آلت

مواد شیمیایی که در بدن تولید شده و باعث انبساط و انقباض عروق خونی می شوند. در بسیاری از بیماری ها و به خصوص بیماری های هورمونی تنظیمات مواد شیمیایی در بدن به هم می خورد . به عنوان مثال در دیابت اختلال در مواد شیمیایی در نسج آلت وجود دارد. لذا ناتوانی جنسی در این افراد دیده می شود.

سیستم عصبی 

سیستم عصبی که ارتباط بین مغز و نخاع و دستگاه تناسلی را برقرار می کند. در بیماری های روانی مانند افسردگی، اختلالی در ارتباط مابین دستگاه عصبی مرکزی و دستگاه تناسلی به وجود می آید. در نتیجه در این افراد اختلالات فعالیت جنسی از جمله ناتوانی در سفت شدن آلت بوجود می آید.

 

مکانیزم نعوظ چگونه است 

 

ماده ای شیمیایی در درون رگ های بافت آلت وجود دارد به نام نیتریت اکساید. این ماده شیمیایی سرنخ تمام فعل و انفعالات برای ایجاد حالت نعوظ است. نیتریت اکساید باعث شل شدن عضلات ریز اطراف عروق شده تا حفره های آلت مملو از خون شوند و سفتی آلت شکل بگیرد.

 

تاثیر نیتریک اکساید بر سفتی آلت مردان

 

نیتریک اکساید از اسید آمینه ای به نام ال آرژینین درست می شود. نیتریک اکساید از انتهای اعصاب نان ادرنرژیک نان کولینرژیک ترشح می شود . حال کمی عمیق شویم و ببینیم نیتریت اکساید چطور چنین کاری را انجام می دهد.

در سطح رگ های آلت دو آنزیم وجود دارد که باعث شل شدن یا سفت شدن عضلات رگ ها می شود.

گوانیلات سیکلاز باعث انبساط رگ ها و در نتیجه آلت سفت می شود و نیتریت اکساید این آنزیم را فعال می کند
فسفو دی استراز 5 PDE5 باعث انقباص رگ ها می شود و در نتیجه عدم انجام نعوظ می شود . داروهایی مانند ویاگرا این آنزیم را غیر فعال می کنند.

 

مکانیزم اثر سیستم اعصاب مرکزی و محیطی بر سفتی آلت

 

تمام فعل و انفعالات سیستم عصبی مرکزی و محیطی در هنگام حس شهوت نهایتا منجر به تولید مادهای شیمیایی به نام نیتریک اکساید می شود.ولی این فعل و انفعالات عصبی در هنگام نعوظ چگونه است؟

وقتی احساسات جنسی ما به وسیله نگاه کردن، بوییدن و لمس کردن تحریک می شود از طرف چند ناحیه فوقانی مغز مانند کورتکس، لیمبیک و تالاموس دستور نعوظ صادر می شود. این دستورات، تجمیع شده و به هیپوتالاموس مخابره می شود.در هیپوتالاموس به این دستورات فرمان آمادگی برای آمیزش جنسی نیز اضافه می گردد. پیام های ارسالی از طریق سیستم نخاعی به پایین حرکت می کنند. در مسیر حرکت به سمت نخاع در مغز میانی هر لحظه امکان دستور توقف عملیات سفتی آلت از مراکز فوقانی مغز وجود دارد. یکی از دلایل اینکه گاها شما در میانه فعالیت جنسی نعوظ خود را به علت مسایل عصبی از دست می دهید دستور از مراکز عصبی فوقانی است.

سیگنالهای عصبی از طریق نخاع به اعصاب آلت می رسند. این سیگنال ها در دو محل در نخاع تقویت می شوند. این دو محل در ناحیه مهره های T11-L2 و مهره های S2-S4 می باشد.پس از رسیدن پیام به اعصاب انتهایی آلت قسمت های مختلف آلت تناسلی شروع به فعالیت می کنند که مهمترین آنها تولید نیتریک اکساید و ایجاد نعوظ است.به طور کلی پدیده نعوظ به دنبال فعال شدن سیستم عصبی گشاد کننده عروقی پاراسمپاتیک و توقف فعالیت سیستم عصبی تنگ کننده عروقی سمپاتیک اتفاق می افتد. با توجه به گستره درگیری مناطق مختلف مغز و نخاع و اعصاب محیطی، در مواجه با اختلال نعوظ  باید یک مطالعه سیستمیک بر تک تک اجزاء درگیر داشت.

 

نقش هورمون ها در نعوظ

 

نعوظ به هورمون های متفاوتی وابسته است. مهمترین این هورمون ها تستوسترون است. ترشح تستوسترون در بیضه صورت می گیرد. با افزایش سن میزان تستوسترون در خون کاهش میابد .ساخت هورمون تستوسترون در بیضه تحت تاثیر محور هیپوتالاموس – هیپوفیز – بیضه است. در هریک از این سه محور اختلالی صورت بگیرد منجر به نارسایی بیضه شده و بیضه به مرور کوچک می شود .در ابتدا فرد احساس بی میلی جنسی خواهد داشت و به مرور توانایی سفت کردن آلت را نیز از دست می دهد

 

نعوظ در چه سنی اتفاق می افتد

 

نعوظ، هجوم جریان خون به سمت دستگاه تناسلی است. نوزادان از همان ابتدای تولد امکان نعوظ را دارند. با توجه به اینکه سیستم عصبی کودک به طور مداوم در حال رشد است، پالس های عصبی از مراکز بالاتر گاها در کودک نعوظ ایجاد می نماید. سفتی آلت را گاها مادران هنگام تعویض پوشک در شیر خواران و نوزادان مشاهده می کنند. در صورتیکه نعوظ در کودک خود مشاهده کردید نگران نشوید. این بخشی از رشد و نمو کودک شماست و نشانگر سلامت محور مغز- نخاع- دستگاه تناسلی در کودک شماست. احساس خجالت و شرمندگی در کودکان بزرگ تر و پیش دبستانی هنگام نعوظ رخ می دهد. این بزرگ شدن آلت می تواند کاملا به صورت ناخودآگاه و یا پس از دستمالی آلت اتفاق بیافتد. نحوه برخورد والدین در این موارد اهمیت بسیاری در آینده جنسی کودک دارد.

 

نعوظ صبحگاهی

 

نعوظ در هنگام بیدار شدن از خواب، تجربه ایست که تمام مردان دارند. این اتفاق برای خانم ها هم می افتد و در هنگام صبح افزایش حجم و سفت شدن کلیتوریس رخ می دهد. علت دقیق اینکه چرا این سفتی آلت در صبح اتفاق می افتد تا کنون مشخص نشده است. ولی مهمترین تئوری در این مورد این است که فشار مثانه به علت تجمع ادرار باعث فعال شدن سیستم  عصبی نعوظ در نخاع می گردد. این تحریک عصبی نخاعی باعث سفت شدن و بزرگ شدن آلت بدون شهوت در فرد می شود.

در اغلب بیماران که برای درمان ناتوانی جنسی به کلینیک سکس تراپی مراجعه می کنند سفتی صبجگاهی آلت رل تعیین کننده ای در درمان سریعتر دارد. وجود  نعوظ صبحگاهی نشانگر سلامت ساختار و بافت های آلت است. البته حالت سفتی و بزرگی آلت با شدت کمتر در طول شب و هنگام خواب  3-5 مرتبه اتفاق می افتد ولی شما از آن خبر دار نمی شوید . برای اینکه اطمینان حاصل کنید که نعوظ در هنگام خواب دارید باید از دستگاه سنجش سفتی آلت استفاده کنید. در کلینیک به شما نحوه کار کردن با دستگاه آموزش داده می شود و شما در طی 3 روز هنگام خواب این دستگاه را به ران خود می بندید و حس گر آنرا به دور آلت  می اندازید. دستگاه به شما تعداد نعوظ های شبانه را خواهد گفت. اکثر بیماران با ناتوانی جنسی ناشی از بیماری های اعصاب و روان سفتی آلت شبانه دارند ولی بیماران با اختلال عضوی اغلب نعوظ شبانه ندارند.

 

اختلال نعوظ چیست و به چه علت اتفاق می افتد 

 

اختلال نعوظ عموما به عدم سفت شدن یا سفت شدن ناقص آلت تناسلی مرد در هنگام تحریک جنسی می گویند. به طور کلی هر گونه اشکال در سفت شدن آلت به عنوان اختلال نعوظ تلقی می شود.گاها به طور اشتباه درمان اختلال نعوظ را درمان ناتوانی جنسی نیز می گویند. این اختلال در اصطلاح عامه عنین بودن یا ناتوانی جنسی خوانده می شود. گاها فرد نمی تواند اصلا نعوظی داشته باشد، یا فرد نعوظ دارد ولی نگه داشتن این قوام و سفتی امکان پذیر نیست و در بعضی ها نعوظ انجام می شود ولی قوام به حدی نیست که دخول به راحتی صورت بگیرد.

 

اختلال نعوظ چطور اتفاق می افتد

 

نعوظ در آلت مردانه توسط سیستم مغز، اعصاب نخاعی، هورمون ها و شبکه عروقی انجام و کنترل می شود و بر روی تمام این روند مکانیزم های روانی حکمفرمایی می کنند. باید تحریک شهوانی به مغز برسد، مفز فرمان راست شدن آلت را ارسال کند و این فرمان باعث افزایش هورمون ها شود . فرمان مغز از طریق هیپوتالاموس به نخاع برسد. دستورات در نخاع تقویت شود و از آنجا به اعصاب محیطی آلت برسد. از انتهای اعصاب محیطی ماده ای به نام نیتریک اکساید ترشح شود. نیتریک اکساید باعث گشادی رگ های الت بشود و جریان خون به سمت دستگاه تناسلی سرازیر شود.و نهایت این ماجرا ایجاد نعوظ در شماست.

تمام ارگان های مختلف، مواد شیمیایی و هورمون ها  دست به دست هم داده تا جریان خون به سمت آلت سرازیر شده و سفتی آلت در شما صورت بگیرد. به هر علتی اگر یکی از سیستم ها درست کار نکند جریان خون به سمت آلت سرازیر نمی شود و ناتوانی جنسی خواهید داشت.

 

انواع اختلال نعوظ

 

به طور کلی اختلال نعوظ به دو دسته اختلال نعوظ روانی و اختلال نعوظ ارگانیک.

در نوع اختلال نعوظ روانی هر آنچه روان شما را تحت تاثیر قرار دهد امکان دارد در توانایی جنسی شما موثر باشد. اختلال نعوظ ارگانیک به زیر گروه های اختلال نعوظ با منشاء عروقی، با منشاء سیستم عصبی، با منشاء هورمونی تقسیم می شود.

اغلب مراجعین صرفه نظر از نوع اختلال درجاتی از اختلال نعوظ روانی را دارند. در گذشته بیشتر اختلالات جنسی را به مسایل روانی نسبت می دادند ولی امروزه مطالعات نشان داده اند که علت 80% مشکلات نعوظ مسایل ارگانیک است.

تقسیم بندی دیگر در مورد موقعیتی است که فرد در آن دچار اختلال عملکرد جنسی می شود.

اختلال نعوظ دائمی :شما در هیچ موقعیت، حالت، رابطه، پوزیشن نعوظ ندارید.

اختلال نعوظ موقعیتی : شما در بعضی موقعیت ها، حالت ها، روابط ، پوزیشن ها عملکرد صحیح آلت را ندارید.

تقسیم بندی دیگر بر اساس شدت اختلال است.که بیماران در سه گروه جای می گیرند. کم و متوسط و اختلال کامل که اگر چه این نوع تقسیم بندی دقیق نیست ولی با ابزارهای سنجش و ارزیابی این تقسیم بندی به دقت صورت می گیرد.

تقسیم بندی دیگر در مورد زمانی است که اختلال در فرد شروع شده است

ناتوانی جنسی اولیه : اگر شما از زمانی که بالغ شده اید نعوظی را تجربه نکرده اید. اختلال در شما از نوع اولیه است.

ناتوانی جنسی ثانویه : اگر شما نعوظ داشته اید ولی بعدا اختلال در شما ایجاد شده است . این اختلال از نوع ثانویه است.

 

علل اصلی اختلال نعوظ

 

رابطه جنسی اگر دغدغه شما هست باید عواملی که باعث اختلال نعوظ  می شود را از خود دور کنید.اگر شما یکی از فاکتور های زیر را دارید حتما اختلال نعوظ را جدی بگیرید. در اکثر مراجعین با اختلال نعوظ  یک یا چند فاکتور  از موارد زیر همزمان در فرد برای سالها وجود داشته و فرد به آنها بی توجه بوده است. موارد مستعد کننده برای اختلال نعوظ عبارتند از :

مشکلات قلبی – عروقی

فشار خون

بالا بودن چربی

یالا بودن قند خون

سابقه ضربه یا جراحی ستون فقرات

سابقه مشکلات پروستات

کجی الت تناسلی یا بیماری پیرونی

بیماری های غدد

سیگار

افسردگی

مصرف الکل و مواد مخدر

البته با افزایش سن احتمال ناتوانی جنسی بالا می رود. اگر شما در سنین میانسالی هستید و یکی یا چند فاکتور فوق را دارید می توانید با اصلاح سبک زندگی که به تقویت نعوظ شما منچر خواهد شد از داشتن رابطه جنسی برای تمام عمر لذت ببرید. داشتن سبک زندگی سالم برای کم کردن فاکتورهای فوق بسیار مهم است. در کلینیک همواره وجود اختلال نعوظ به عنوان زنگ خطر جدی برای مشکلات قلبی- عروقی تلقی شود.

 

اختلال نعوظ  به علت بیماری های مزمن

 

درمان بعضی از بیماری های زمینه ای اصولا به تقویت نعوظ منجر خواهد شد. بعضی از بیماری ها بر روی دستگاه تناسلی تاثیر گذاشته و پس از مدتی در شما اختلال عملکرد جنسی ایجاد می کند. اگر سابقه ابتلا به بیماری های زیر را دارید حتما چک آپ برای اختلال نعوظ و سایر مشکلات جنسی انجام دهید.

بیماری های روانی، سابقه ضربه روحی، مشکلات رابطه ای و زناشویی

جراحات ستون فقرات و مشکلات اعصاب محیطی

فشار خون، بیماری عروقی، اختلالات وریدی

کبد چرب و نارسایی کبد، بیماری های کلیوی، بیماری های مزمن تنفسی، اختلالات چربی خون

شکستن آلت تناسلی، کجی آلت – بیماری پیرونی

دیابت، افزایش پرولاکتین، بیماری تیرویید،

بیماری های پروستات، و مشکلات مجاری ادراری

اگر بیماری های فوق را دارید دلیل بر این نیست که تقویت نعوظ در شما امکان پذیر نیست. و یا حتما در آینده دچار اختلال نعوظ خواهید شد. بلکه به این معناست که شما باید بیش از دیگران  به سلامت جنسی خود توجه کنید. یکی از وظایف مهم پزشک اینست که در صورت وجود بیماری های فوق ارزیابی های وسیع تر برای جلوگیری از اختلالات جنسی احتمالی در آینده انجام شود.

 

اختلال نعوظ به علت مصرف داروها 

 

بسیاری از داروها بر روی دستگاه تناسلی تاثیر می گذارند.با مصرف این نوع داروها تلاشتان برای تقویت قوای جنسی بیهوده است. از آنجاییکه رابطه جنسی توسط نواحی مختلفی در بدن کنترل می گردد بنابراین هر دارویی که بر یکی از این اجزاء تاثیر منفی بگذارد به اختلال در فعالیت جنسی منجر خواهد شد. از آنجاییکه عارضه اختلال جنسی در این داروها خیلی سریع اتفاق نمی افتد بیمار رابطه دارو و اختلال نعوظ را به سادگی کشف نمی کند. از طرفی این داروها اغلب برای سالیان متمادی مصرف می شوند و اصولا نتیجه عوارض جنسی آنها  باید درازمدت باشد ولی در اغلب بیماران تعویض دارو در طی چند ماه وضعیت جنسی را متحول می کند.

اگر شما دارای فشار خون هستید اختلال جنسی را بیشتر از دیگران جدی بگیرید.فشار خون هم خود باعث ناتوانی جنسی می شود و هم موقع درمان فشار خون داروهایی مصرف می کنید که ناتوانی جنسی ایجاد می کنند. .مهمترین داروهایی که اختلال نعوظ ایجاد می کنند و در روند تقویت قوای جنسی بیمار اختلال ایجاد می کنند به شرح زیر می باشند:

 

داروهای ضد فشار خون و مدر

هیدروکلروتیازید     تریامترن    انالاپریل کلرتالیدون    
 کلونیدین   متوپرولول فورسماید    ایزوپتین
 پروپرانولول  بومتانید  نیفیدیپین  لابتوبول
گوانفاسین       هیدرالازین  اتنلول متیل دوپا  
کاپتوپریل فنوکسی بنزامین اسپیرنولاکتون  

 

داروهای ضد حساسیت

دیمن هیدرینات دیفن هیدرامین  هیدروکسی زین مکلیزین  پرومتازین  

 

داروهای ضد التهاب غیر استروییدی
  ناپروکسن    ایندومتاسین    

    

داروهای درمان پارکینسون 
بیپردین   بنزتروپین  تری هگزی فنیدیل
پروسیکلیدین   بروموکریپتین  لوودوپا

 

داروهای هیستامین بلاکر  
سایمتدین  نیزاتیدین    رانیتیدین


   

داروهای شل کننده عضلات  
سیکلوبنزاپرین  ارفنادرین

     

داروهای ضد افسردگی ضد اضطراب ضد تشنج
فلوکستین  کلمیپیرامین     کلروزپیت ترانیل سیپرومین    داکسپین        
 دزیپیرامین  دیازپام سرترالین  نورتریپتیلین  ایمیپرامین
ایزوکربوکسازید  فنلزین امی تریپتیلین بوسپیرون  اکزازپام
 لورازپام آموکسیپین کلرودیازپوکساید  فنی تویین  


     
توجه داشته باشید در صورتیکه شما یکی از داروهای فوق را مصرف می کنید و با اختلال نعوظ مواجه هستید، به هیج عنوان برای تقویت نعوظ داروی خود را قطع ننمایید. ابتدا با پزشک معالج خود تماس بگیرید و مشکل رادر میان بگذارید.

 

آیا با افزایش سن حتما دچار اختلال نعوظ  می شوید ؟اغلب از ما سوال می شود که تا چه سنی قادر به انجام رابطه جنسی خواهیم بود. شما قادر نیستید که سن تان  را ثابت نگه دارید و به ناچار به سن سالمندی خواهید رسید. ولی آیا ناتوانی جنسی سرنوشت محتوم برای شماست؟ واقعیت این است که نعوظ و داشتن رابطه جنسی کاملا وابسته به سن نیست و ناتوانی جنسی مسئله قطعی در سنین بالا نیست. در سالمندی کلیه ارگان ها و سیستم های بدن دچار افت می گردند ولی ناکارآمدی و از دست دادن کارکرد سیستم تناسلی به طور چشمگیری می تواند تا پایان عمر اتفاق نیافتد.

واقعیت این است که شما در سالخوردگی به اندازه میانسالی و جوانی توانایی دویدن ندارید ولی قادرید راه بروید و کارهای روزمره را انجام دهید. در مورد دستگاه تناسلی هم دقیقا به همین صورت است .شما قطعا در سالخوردگی قادر نخواهید بود تعداد رابطه جنسی مانند دوران جوانی داشته باشید و یا شاید نعوظتان مانند دوران جوانی نباشد، ولی قطعا سفتی آلت شما برای داشتن یک رابطه جنسی رضایت بخش کافی خواهد بود. تمام اینها به این شرط است که مراقب سلامت دستگاه تناسلی خود باشید.

 

اختلال نعوظ  چقدر شایع است

 

اگر شما اختلال نعوظ دارید تنها نیستید از هر سه نفر یکی نیاز به تقویت نعوظ دارد .

بیشتر افراد مایل نیستند درباره مشکلات جنسی شان صحبت کنند. بخصوص در فرهنگ های شرقی که مسائل جنسی به نوعی تابو بوده و در هنگام بحث راجع به مشکلات جنسی افراد احساس خوبی ندارند. بنابراین صحبت از آمار های درست در مورد شیوع ناتوانی جنسی در میان مردان ایرانی واقع بینانه نخواهد بود. ولی آمارهای جهانی در مورد شیوع این اختلال چه می گویند؟ مرکز اطلاعات و آمار دانشگاه بوستون آمریکا در وب سایت خود شیوع مشکل ناتوانی جنسی در مردان رااینطور اعلام نموده است.

10% از مردان 40 تا 70 سال عدم توانایی در سفت کردن آلت به صورت مطلق دارند.

25% از مردان 40 تا 70 سال اختلال نعوظ متوسط دارند و نیاز به تقویت نعوظ دارند.

در مجموع 35% از مردان بالای 40 سال دچار مشکل ناتوانی جنسی هستند.

5%- 10%  مردان زیر 40 سال نیز دچار این اختلال هستند.

البته با افزایش سن این اختلال شایع تر می شود به طوری که بر اساس این آمار افراد نزدیک تر به سن 40 سال  با 22% اختلال و افراد نزدیک به سن 70 سال با 49% ناتوانی در سفت کردن آلت دارند.. تجارب نویسنده در کلینیک نشان می دهد از میان مراجعین به کلینیک سکس تراپی یک چهارم افراد برای تقویت نعوظ مراجعه می کنند. ولی این آمار را نمی توان به جامعه تعمیم داد چون بسیاری از افراد علی رغم داشتن مشکلات جنسی به علت های مختلف به دنبال درمان نیستند. از طرفی این اختلال جزء مشکلات شایع در کلینیک های سلامت جنسی ست.

 

تشخیص اختلال نعوظ 

 

تشخیص اولیه اختلال نعوظ بسیار آسان است. شما به راحتی متوجه می شوید تغییراتی در موقع رابطه جنسی در شما اتفاق افتاده است. ولی هر نوع کژ کاری در هنگام سفتی آلت را نباید به حساب ناتوانی جنسی گذاشت. اختلال نعوظ مطابق با استانداردهای علمی جهانی باید خصوصیاتی داشته باشد تا به عنوان اختلال محسوب شده و عنوان اختلال نعوظ یا به اصطلاح عموم ناتوانی جنسی را به فرد اطلاق کرد.

در صورتیکه علایم زیر در شما وجود داشت شما دچار اختلال سفتی الت هستید.

در طول 6 ماه گذشته در بیش از 75% موارد هنگام رابطه جنسی و یا هر فعالیت جنسی دیگر  یکی از این موارد در شما درست باشد و این اختلال در شما یا همسرتان ایجاد نگرانی کرده باشد.

سفت شدن آلت به راحتی در هنگام فعالیت جنسی  امکان پذیر نباشد.

نعوظ به راحتی انجام شود ولی نگه داشتن سفتی آلت تا پایان فعالیت جنسی امکان پذیر نباشد.

قوام وسفتی آلت شما به میزان قابل ملاحظه ای کم شده باشد.

مسلما افراد از بدن خود شناخت دقیقی دارند و با توجه به تعریف فوق به راحتی می توان اختلال را تشخیص داد. ولی نکته مهم اینست که بتوان تشخیص داد چه عاملی باعث شده که نعوظتان مشکل پیدا کند. همانطورکه در علت مشکل ناتوانی جنسی اشاره شد، سیستم های متنوعی در بدن از جمله هورمون ها، اعصاب، عروق و نهایتا روان آدمی می تواند اختلال نعوظ ایجاد کند. لذا ضروری ست که همکاران پزشک با حوصله نسبت به بررسی دقیق تمامی علل بپردازند. در صورتیکه در اثر خطا یا کمبود وقت علت اصلی اختلال تشخیص داده نشود و صرفا به دارو درمانی بسنده گردد نه تنها نتیجه ای حاصل نخواهد شد بلکه بیمار با ناتوانی جنسی پیشرفته برای تقویت نعوظ مجددا مراجعه خواهد نمود.

 

آزمایشات تشخیصی اختلال نعوظ

 

در صورتیکه علت ناتوانی جنسی در شما ارگانیک باشد و اختلال عملکرد یکی از ارگانها باعث بروز ناتوانی جنسی باشد آزمایشات پاراکلینیک می توانند به پزشک کمک کنند تا علت اصلی اختلال نعوظ را تشخیص دهد.

آزمایشاتی که عموما توسط پزشک برای ناتوانی جنسی درخواست خواهد شد عبارتند از:

تست شمارش سلول های خونی

تست تستوسترون و تستوسترون آزاد

تست پرولاکتین و پروتیین های خاص

تست های اندازه گیری هورمونی

تست چربی های خون

تست های تیرویید

این تست ها گاها به طور قطع علت اختلال را مشخص نمی کنند ولی در جهت اتخاذ راه کار درمانی صحیح بسیار کمک کننده خواهند بود.

برای اینکه پزشک بفهمد که شما سفتی الت در طی شب را دارید در صورت نیاز به شما کمک خواهد کرد که به وسیله دستگاه این تست را در منزل انجام دهید.

گاها برای اندازه گیری شدت جریان خون در دستگاه تناسلی نیاز به انجام سونو گرافی می باشد. با انجام این تست مشخص می شود که آیا مشکلات عروقی در آلت وجود دارد. این تست کمک خواهد  کرد تا میزان خونرسانی در آلت مشخص شود.

 

 

کجی آلت یا بیماری پیرونی

 

نعوظ کج ، کجی آلت و یا بیماری پیرونی  Peyronie disease  به حالتی گفته می شود که بدنه آلت در حالت سفت شدن دچار انحنا شود. گاها این افراد در هنگام شهوت و بزرگ شدن آلت احساس درد نیز دارند. تعدادکمی از بیماران در حالت عادی نیز دچار خمیدگی آلت هستند. در بدنه آلت بافت تغییر شکل داده و فیبروز شده است. شیوع بیماری پیرونی یا آلت کج با افزایش سن بیشتر می شود. ولی به طور کلی حدود 1% جامعه دارای آلت کج هستند.

در بیماران با آلت کج روکشی که بافت اسفنجی را احاطه کرده حالت کششی خود را از دست داده و فیبروز می گردد. به مرور این فیبروز سفت تر شده و باعث ایجاد انحنا در آلت می شود.

بیماری پیرونی باید هرچه سریعتر مورد درمان قرار گیرد. هنوز درمان واحدی برای بیماری پیرونی وجود ندارد ولی خط اول درمان درمان تزریقی به ناحیه آلت است برای این منظور درمان با زیافلکس  XIAFELEX  که حل کننده کلاژن است  بهترین درمان تایید شده است. در این بیماران استفاده از درمان با شاک ویو در بهبود علایم بسیار کمک کننده است . در صورتیکه بیمار به درمان های دارویی جواب ندهد درمان جراحی جایگزین خواهد شد. 

شایع ترین علل کجی آلت عبارتند از : بیماری های زمینه ای مانند دیابت ، شکستگی آلت ، نعوظ برگشت ناپذیر 

 

شکستن آلت 

 

شکستن آلت تناسلی مردانه معمولا در هنگام  دخول در رابطه جنسی اتفاق می افتد. شکستگی  آلت اغلب در وضعیتی که زن در بالا به صورت نشسته قرار دارد اتفاق می افتد. علت شکستگی آلت فشار ناگهانی و بیش از حد به آلت تناسلی در حالت نعوظ است. معمولا یکی از غلاف های دور بافت اسفنجی آلت tunica albuginea پاره می شود.

اغلب بیمارانی که دچار شکستگی آلت می شوند فشار ناگهانی بر روی آلت و صدای ناگهانی در ناحیه تناسلی و از دست رفتن نعوظ همراه با درد و ورم در آلت را گزارش می کنند. این بیماران بلافاصله باید برای انجام جراحی و ترمیم ضایعه به اتاق عمل اعزام شوند. پس از درمان حدود 15% افراد دچار عوارض ماندگار  ناشی از شکستگی آلت می شوند. مهمترین این عوارض عبارتند از : انحنای آلت، درد در هنگام دخول، بی حسی در آلت، نعوظ دردناک . شایع ترین عارضه در شکستگی آلت انحنای آلت است.

 

نعوظ برگشت ناپذیر

 

یکی از علل بیماری پیرونی یا کجی آلت بیماری پریاپیسم است . نعوظ مانا یا نعوظ برگشت ناپذیر یا Priapism به حالتی گفته می شود که آلت بزرگ وسفت شود  و نعوظ همچنان پایدار بماند و آلت شل نشود. نعوظ برگشت ناپذیر بیماری مردان است هر چند در موارد بسیار نادری  کلیتوریس  زنان نیز دچار نعوظ برگشت ناپذیر می شود.

 

علت نعوظ مانا یا نعوظ برگشت ناپذیر

 

نعوظ به علت حرکت جریان خون به سوی آلت رخ می دهد. پریاپیسم  یا نعوظ برگشت ناپذیر  در دو حالت اتفاق می افتد :

جریان کم خون در آلت 

اگر خون وارد آلت شده ولی در خروج از آلت دچار مشکل شود. به این حالت نعوظ برگشت ناپذیر با جریان کم گفته می شود. این نوع اغلب به علت بیماری یا مصرف دارو ایجاد می شود. بیماری کم خونی داسی شکل، دیالیز، سرطان پروستات این حالت را ایجاد می کنند. اگر شما داروهایی مانند پاپاورین، هیدرالازین، فنوتیازین، فلوکستین، سرترالین  باید مراقب باشید اگر علائم نعوظ برگشت ناپذیر ایجاد شد بلافاصله به پزشک مراجعه کنید.

نعوظ برگشت ناپذیر با جریان زیاد

اگر خون پیوسته وارد آلت شود و این جریان قطع نگردد. به این حالت نعوظ برگشت ناپذیر  با جریان زیاد گفته می شود. اغلب مراجعین سابقه ضربه به آلت را گزارش می کنند. در این حالت شریان اصلی آلت دچار ضایعه شده است.

 

علائم نعوظ برگشت ناپذیر

 

اخیرا بیمارانی که دچار نعوظ برگشت ناپذیر شده اند رو به افزایش است . هر هفته شاهد مراجعه بیماران با نعوظ برگشت ناپذیر به کلینیک هستیم. اغلب بیماران جوانانی هستند که به علت مصرف داروهای غیر مجاز جنسی که در گروه های تلگرامی فروخته می شوند به این اختلال دچار شده اند. در بسیاری از این بیماران به علت مراجعه دیر هنگام درمانی وجود ندارد و تنها درمان گذاشتن پروتز آلت است.  این بیماران عموما با سه علامت مراجعه می کنند .

سفتی و بزرگی آلت برای مدت طولانی بدون تحریک جنسی. عموما بیش از 4 ساعت نعوظ دارند.

سفت شدن شدید آلت در حالی که نوک آلت سفت و بزرگ نیست.

درد در ناحیه آلت. این درد پیشرونده است و با گذشت زمان بیشتر خواهد شد.

شیوع نعوظ برگشت ناپذیر در حالت عادی  بسیار ناچیز است و در هر صد هزار نفر کمتر از 2 نفر است.ولی این روند رو به افزایش است. 

مهمترین مسئله در بیماران با سابقه بروز پریاپیسم آموزش صحیح به این بیماران است . این بیماران سریعا نسبت به مراجعه به پزشک باید اقدام نمایند. در صورت تاخیر در درمان اغلب این افراد دچار ناتوانی جنسی برای تمام عمر خواهند شد. درمان اولیه در این بیماران تخلیه مستقیم خون از محل آلت به وسیله سرنگ است . در مرحله بعد تزریق فنیل افرین به بافت آلت و در صورت نیاز جراحی و ترمیم شریان باید انجام شود.

 

انواع درمان اختلال نعوظ 

 

انواع درمان اختلال نعوظ با پیشرفت علم پزشکی و به کمک تکنولوژی در حال حاضر در اختیار پزشکان  و بیماران قرار دارد . درمان اختلال نعوظ بسته به علت آن و مدت زمانی که از بیماری می گذرد متفاوت خواهد بود .با افزایش اطلاعات دانشمندان از مکانیزم نعوظ روش های متنوعی نیز برای تقویت نعوظ به بیماران عرضه شد. نعوظ  پدیده ایست که وابسته عروق، اعصاب محیطی، اعصاب مرکزی، هورمون ها و نهایتا روان است. پس اگر نیاز به درمان اختلال نعوظ دارید باید تمام این سیستم ها بررسی شود و سپس طرح ریزی درمان برای تقویت نعوظ صورت بگیرد.

 

روند تاریخی درمان اختلال نعوظ

 

در پاپیروس ها و نوشته های باستانی دستورات غذایی برای تقویت نعوظ به وفور دیده می شود. توصیه های درمان گیاهی تقویت نعوظ نیز از قدیم تا امروز نسل به نسل منتقل شده است.

از حدود سه قرن پیش دانشمندان جهت تقویت نعوظ دست به آزمایشات گوناگونی زدند. اکثر این درمان ها در ابتدا بر روی حیوانات صورت گرفت. در قرن هجدهم دکتر پیرونی بیماری کجی آلت که می تواند به ناتوانی جنسی منجر شود  را گزارش کرد. امروزه بیماری کجی آلت به نام بیماری پیرونی نامیده می شود . سپس پروفسور اکهارت تحریک نعوظ به وسیله شوک الکتریکی را آزمایش کرد.

در قرن نوزدهم چارلز ادوارد براون تزریق وریدی مایع منی را در میمون ها انجام داد و افزایش فعالیت جنسی و فیزیکی را پس از تزریق گزارش کرد.این تحقیقات بر روی انسان نیز انجام شد و پایه تستوسترون تراپی امروز نتیجه آن تحقیقات است.

در ابتدای قرن بیستم  دکتر سرگی وورونوف اولین پیوند  بیضه را انجام داد که تا یک سال افزایش هورمون ها در فرد گیرنده وجود داشت و سپس بافت بیضه فیبروز شده و از بین رفت. در 1936 توسط دکتر بوگوراس  با استفاده از غضروف دنده ها اولین ایمپلنت آلت انجام شد ولی بعد از چند ماه غضروف ها  جذب شده و مشکل نعوظ مجددا ایجاد شد.(منبع: Nature) . در 1952 اولین ایمپلنت آلت با استفاده از مواد آکریلیک  انجام شد ولی به موفقیت زیادی دست پیدا نکرد تا اینکه در 1966 دکتر بهری  با استفاده از مواد پلی اتیلن 700 ایمپلنت آلت تناسلی موفقیت آمیز انجام داد. در 1973 دکتر اسکات روش جدیدی از ایمپلنت آلت مرد  با استفاده از مواد سیلیکونی باد شونده ارائه کرد. امروزه درمان ایمپلنت آلت آخرین گزینه جهت درمان ناتوانی در سفت کردن آلت است و در موارد بسیار محدودی انجام می شود.

 

اصول درمان اختلال نعوظ 

 

درمان اختلال نعوظ باید همه اجزاء دخیل در فرایند نعوظ را در برگیرد. فرایند نعوظ مانند یک میز است که بر روی سه پایه قرار دارد و این سه ستون باید بدون ایراد و سلامت باشند. این ستون ها عبارتند از :

شبکه عروقی

مغز و نخاع

هورمون ها

اگر فرض کنیم این ستون ها همگی سلامت باشند آیا می توانند به تنهایی بایستند؟ جواب مسلما منفی ست .

برای استقامت این سه پایه نیاز به پوششی است که پایه ها ی این میز را به هم متصل نگه دارد.این پوشش در نعوظ روان شما و روابط شما با همسرتان است، همچنین مسائل تربیتی و فرهنگی قسمتی از این صفجه اتصال است. در حقیقت برای داشتن یک قوام خوب آلت  در موقع نعوظ ، مسایل روانی و رابطه ای بسیار مهم هستند. تقویت نعوظ باید با تمرکز بر تمام ستون های نعوظ و صفحه اتصال آنها باشد.و تمام ارگانهای مرتبط و همچنین مسایل روانی و رابطه ای بررسی شود.

 

انواع درمان اختلال نعوظ از تقویت نعوظ تا ایمپلنت آلت 

 

درمان اختلال نعوظ باید همه اجزاء مرتبط با نعوظ را در برگیرد . این درمان ها شامل : 

درمان خانگی اختلال نعوظ 

درمان اختلال نعوظ با استفاده از وکیوم 

درمان اختلال نعوظ با روش های سنتی 

درمان اختلال نعوظ با استفاده از داروها 

درمان اختلال نعوظ با کمک تکنولوژی شاک ویو 

درمان جراحی اختلال نعوظ 

کاشت ایمپلنت یا پروتز آلت 

هر کدام از روش های فوق برای گروهی از بیماران مفید است و بسته به تشخیص پزشک یکی از این روش ها به کار گرفته می شود. 

 

جلسه اول درمان اختلال نعوظ با پزشک 

 

هنگامیکه برای تقویت نعوظ مراجعه می کنید، جلسه ای یک ساعته با پزشک خواهید داشت. پس از این جلسه معلوم خواهد شد که علت اختلال نعوظ چیست.  آیا مسایل روانی، رابطه ای، اجتماعی و استرس ها باعث این اختلال شده است.یا علت مشکل در جایی از ارگان های بدن شماست. در صورتی که پزشک تشخیص دهد ریشه مشکل نعوظ در مسایل روانیست. طرح درمان بر اساس روان درمانی پیش خواهد رفت و شما خود را برای جلسات متعدد مشاوره آماده کنید.

پس از جلسه اول برای شما درخواست آزمایشاتی خواهد شد. این آزمایشات به این علت درخواست می شود که مشخص شود چه نوع مشکلات جسمی باعث اختلال نعوظ شده است. اگر آزمایش شما وجود اختلال جسمی خاصی را نشان دهد جهت گیری و طرح ریزی درمان تقویت نعوظ براساس معالجه آن اختلال انجام می شود.

گاها  مراجعینی که برای تقویت نعوظ مراجعه می کنند، مجموعه ای از عوامل جسمی و روانی و رابطه ای  علت عدم نعوظ در آنهاست . در این افراد طرح درمان بر اولویت درمان اختلال جسمی یا هورمونی و در ادامه درمان مشکل روانی یا رابطه ای خواهد بود.

درمان این اختلال بر اساس میزان عوارض و تهاجمی بودن به طور کلی در سه سطح انجام می شود:

سطح اول: روان درمانی ، رفتار درمانی و زوج درمانی، تستوسترون تراپی، دارو درمانی و شاک ویو تراپی.

سطح دوم: استفاده از وکیوم، تزریق داخل الت.

سطح سوم: جراحی و ایمپلنت آلت تناسلی.

در صورتیکه شما دچار اختلال نعوظ هستید و این مسئله ذهن شما را درگیر کرده اقدام به موقع برای درمان بسیار کمک کننده خواهد بود. اختلال نعوظ خوشبختانه قابل درمان است. البته با توجه به پیچیدگی های مکانیزم نعوظ، درمان اصولی و تقویت نعوظ کاملا به پبدا کردن منشاء اختلال وابسته است.

میزان موفقیت در درمان به مراجعه به موقع بیمار و شدت اختلال نعوظ بستگی دارد. همچنین وجود بیماری های زمینه ای و شدت آن در فرد می تواند موفقیت در درمان را به تاخیر بیاندازد.

نویسنده به دفعات مشاهده نموده که بسیاری از بیماران که زندگی جنسی خود را تمام شده می دانستند، پس از دو سه جلسه درمان نعوظشان کما بیش بهبود یافته است و امید به داشتن رابطه جنسی دوباره در آنها زنده شده است . با توجه به اینکه کنترل نهایی فعالیت  جنسی توسط روان افراد صورت می گیرد، این امید محرکی بوده برای ادامه درمان و بهبودی قطعی اختلال جنسی و تقویت نعوظ دایمی در فرد.

به طور کلی میزان موفقیت در تقویت نعوظ در صورتیکه شروط بالا رعایت شده باشد در سنین بین 40 تا 70 سال به طور متوسط 75% است.

 

درمان خانگی اختلال نعوظ 

 

در صورتیکه اختلال نعوظ در شما به تازگی ایجاد شده باشد و شما نیاز به تقویت آلت داشته باشید ، استفاده از درمان های خانگی می تواند کاملا موثر باشد . برای شروع بهتر است با اصلاح روش تغذیه شروع کنید ، سپس سبک زندگی خود را اصلاح کنید.

 

چه غذاهایی برای رفع اختلال نعوظ بخورید

 

وقتی موضوع صحبت غذا و رابطه جنسی باشد هر بنگاه اقتصادی خواسته یا ناخواسته  چشم طمع به این موضوع خواهد داشت. هر دو موضوع بسیار جذاب و پر مخاطب هستند. بنابراین بنگاه های اقتصادی در بسیاری از شبکه های اجتماعی مانند فیس بوک، اینستاگرام، وبلاگ ها  تبلیغات میکنند که چه غذایی برای تقویت قوای جنسی و نتیجتا تقویت نعوظ خوب است. ولی واقعیت چیست ؟ چه غذایی بخورید نعوظتان خوب خواهد ماند ؟ ایا فرمول جادویی وجود دارد؟

مطالعات علمی بلند مدت نشان داده اند که یک غذای خاص یا یک میوه به تنهایی نمی تواند باعث تقویت نعوظ شود. این مطالعات ثابت کردند که خوردن مجموعه ای از خوردنی ها برای مدت طولانی می تواند درتقویت نعوظ و نعوظ با کیفیت و داشتن توانایی نعوظ برای سالیان دراز موثر باشد.

این ترکیب غذایی چیست و شامل چه موادی می شود؟ این ترکیب غذایی به عنوان غذای مدیترانه ای شناخته می شود. غذای مدیترانه ای بر چهار اصل زیر استوار است.

چه چیزهایی را همیشه بخوریم : سبزیجات، میوه ها، اجیل ها، سیب زمینی، نان، ماهی، روغن زیتون خام ، ادویه.

چه چیزهایی را گاهی بخوریم: مرغ، تخم مرغ، لبنیات.

چه چیزهایی را کم تر بخوریم: گوشت قرمز.

چه چیز هایی اصلا نخوریم: نوشابه های قند دار، شکرهای تصفیه شده، غذاها و روغن های  پروسس شده.

بنابراین توجه داشته باشیم خوردن یک نوع غذا و یا یک میوه به تنهایی حتی به مدت طولانی برای تقویت نعوظ موثر نخواهد بود. همچنین خوردن غذاها و میوه های متنوع در یک یا چند نوبت نیز موثر نخواهد بود. تنها روش موثر ترکیب غذاهای فوق برای مدتی طولانی به صورنیکه به عنوان سبکی از زندگی شود.

 

تاثیر سبک زندگی در نعوظ بهتر

 

اگر به لیست عوامل خطر برای تقویت نعوظ نگاه کنید متوجه می شوید که بسیاری از این مشکلات قابل پیشگیری هستند . ولی به طور کلی رعایت چهار نکته نعوظ شما را تا پایان عمر تضمین می کند.

از مصرف قند و شیرینی بیش از اندازه پرهیز کنید : بسیاری از مراجعین به کلینیک  را بیماران دیابتی تشکیل می دهند. اگر شما دیابت ندارید با مصرف محدود قند از ابتلا به دیابت جلوگیری کنید. و اگر قند خون بالا دارید تقویت نعوظ شما در گرو رعایت رژیم دیابتیک است. جلوگیری از افزایش قند خون مانع بروز عوارض و اختلالات جنسی است.

مصرف نمک را محدود کنید : فشار خون خود عامل اصلی برای اختلال نعوظ است و از آن مهمتر داروهای فشار خون که مصرف بعضی ازآنها باعث ناتوانی جنسی می شود. با رعایت رژیم کم نمک می توانید دستگاه تناسلی خود را برای سالها سلامت نگه دارید.

ورزش کنید و وزن خود را در حالت ایده آل نگه دارید :افزایش وزن و عدم تحرک سبکی از زندگی است که به مرور توانایی جنسی افراد را از بین می برد. از طرفی انجام ورزش های ناحیه لگن می تواند به تقویت ماهیچه های اطراف دستگاه تناسلی کمک نماید. حفظ توانایی این عضلات در تقویت نعوظ می تواند بسیار موثر باشد. در وبلاگ شما می توانید به صورت تصویری این تمرینات را مشاهده کنید.

رابطه صمیمی و گرم با شریک جنسی خود داشته باشید.: هیج عاملی مانند یک رابطه صمیمی و عاطفی در انجام یک رابطه جنسی هیجانی و لذت بخش موثر نیست. وجود شور واشتیاق در رابطه جنسی کلید استارت نعوظ است و بدون صمیمیت این اشتیاق دائمی نخواهد بود. بنابراین اگر شما نگران مشکلات نعوظ در آینده هستید کلید آن در گرو رابطه صمیمی با شریک جنسیتان است. در جوانی یاد بگیرید و به همسرتان یاد بدهید که رابطه جنسی،  بازی هیجان و لذت است و دخول یکی از زوایای این بازی ست. شما و همسرتان باید توانایی این را داشته باشید در تمام گوشه های این زمین بازی کنید.اهمیت این توانایی در سالخوردگی مشخص می شود، زیرا گاها شما آماده انجام دخول نیستید و اگر نتوانید بازی کنید دچار استرس می شویدو این اضطراب شما را در چرخه ای از ناتوانی جنسی گرفتار خواهد کرد.

پاسخ مناسب به استرس ها بدهید : افراد گرفتار در مشکلات روانی همیشه استعداد ابتلا به ناتوانی جنسی دارند و دایم به دنبال تقویت نعوظ خود هستند. در زندگی روزمره با استرس های متفاوتی روبرو می شویم و گریزی از آن نیست. اصولا حذف کردن استرس ها کاری طاقت فرسا و اکثرا غیرممکن است. اما می توان به استرس ها به گونه ای پاسخ داد تا حالمان خوب بماند. افرادیکه دوره های مدیتیشن را به صورت مداوم دنبال می کنند سلامت روان خوبی دارند وکمتر نیاز به تقویت نعوظ دارند.

 

 

درمان اختلال نعوظ  با دستگاه پمپ وکیوم آلت

 

 

درمان اختلال نعوظ به کمک دستگاه وکیوم در بیمارانی توصیه می شود که قرص های نعوظ به شدت عوارض ایجاد می کند و تحمل این عوارض برای بیمار امکان پذیر نیست . به دستگاه وکیوم آلت پمپ وکیوم یا پمپ آلت نیز می گویند . پمپ وکیوم آلت دستگاهی برای درمان اختلال نعوظ نیست بلکه روشی موقتی برای ایجاد سفتی آلت برای دخول است. به طور کلی استفاده از دستگاه وکیوم در بیماران زیر قابل توصیه است :

1- اختلال نعوظ ناشی از نشت وریدی در آلت باشد.

2- استفاده از قرص های نعوظ امکان پذیر نباشد.

3- اختلال نعوظ به علت مشکلات روانی نباشد.

4- همسر بیمار با استفاده از این دستگاه راحت باشد و یا بیمار مدتها رابطه زناشویی نداشته باشد. 

 

دستگاه پمپ وکیوم آلت چیست 

 

دستگاه پمپ وکیوم آلت کمک می کند که خون به سمت آلت شما پمپ شود و پس از افزایش حجم آلت با استفاده از یک باند پلاستیکی این خون برای مدتی که شما نی خواهید دخول انجام دهید در آلت محبوس بماند.  وکیوم آلت از سه چز تشکیل شده است این اجزا عبارتند از :

1- یک استوانه پلاستیکی که آلت را در آن قرار می دهید .

2- یک پمپ ساکشن دستی یا شارژی که در استوانه خلا ایجاد می کند. 

3- یک باند پلاستیکی که در انتهای آلت قرار می گیرد. 

 

نحوه استفاده از وکیوم آلت

 

1- در اطراف انتهای آلت خود ژل بمالید و آلت خود را درون استوانه قرار دهید . وجود یل باعث می شود که هوا از انتهای آلت به داخل استوانه نفوذ نکند. 

2- با استفاده از ساکشن هوای درون استوانه را تخلیه کنید . در این حالت الت شما افزایش حجم پیدا می کند. د رطی 15 دقیقه باید آلت شما آماده دخول شود. 

3- باند پلاستیکی را در انتهای آلت بیندازید . واستوانه را بردارید 

توجه داشته باشید این باند نباید بیش از 20 تا 30 دقیقه بر روی آلت بماند . گذاشتن بیش از این زمان باعث محبوس ماندن خون در آلت شده و تخریب عروقی غیر قابل برگشت آلت به همراه خواهد داشت. 

 

 

 

 

تجربه بیماران پس از درمان اختلال نعوظ

 

مشکلات جنسی از آن دسته از اختلالات است که ما کمتر تجربیات درد و رنجی که کشیده ایم را با دیگران به اشتراک می گذاریم . ما تجربیات شخصی بیمارانمان را در این بخش با شما در میان می گذاریم و امیدواریم  این تجربه ها برای شما مفید باشند .

 

تجربه بیمار 57 ساله برای درمان اختلال نعوظ 

 

 من 57 سالمه و چندین سال مشکل نعوظ داشتم . زندگی جنسی من این مدت فاجعه بود من نعوظ خوبی نداشتم و آلتم به طور کامل سفت نمی شد . و اینکه من حدود یک دقیقه به انزال می رسیدم . این مشکلات باعث شد که همسر من فکر کنه که دیگه اونو جذاب نمیدونم و این داشت به رابطمون آسیب  می زد ولی من میدونستم که مشکلم به اون ارتباطی نداره .
من 37 سال سیگار می کشیدم اما وقتی برای مشکلم به پزشک مراجعه کردم به من گفت که بخشی از مشکلاتم به سیگار کشیدنم ارتباط داره ، منم به خودم گفتم اگه میخوام مشکلم بر طرف شه باید سیگار کشیدنمو قطع کنم . 
من توسط پزشک خود به یه متخصص ارولوژی ارجاع داده شدم . متخصص دلیل مشکل منو پیدا کرد و بهم فهموند که چقد مشکلم رایج هست . داروها و روش هایی که متخصص به من پیشنهاد داد رو انجام دادم و خیلی از روز اول احساس بهتری دارم . پیشنهادم به افرادی که این مشکل رو دارن اینه که اولین قدمی که باید بردارن خجالت نکشن و به پزشک مراجعه کنن . این مشکل با درمان درست و صبور بودن به راحتی درست میشه .
 

 

نظرات

captcha Refresh
ناشناس
۱۴۰۲/۰۸/۲۲۰۰
پاسخدرمان اختلال نعوظ در درجه اول با تحرک بدنی باید شروع بشه . اگه شما ورزش نمی کنی و تنبلی بهتره دخول رو بعد 50 سالگی فراموش کنی و بشی یه آدم حسرت خور!!!!
ناشناس
۱۴۰۲/۰۸/۲۲۰۰
پاسخدرمان اختلال نعوظ در درجه اول با تحرک بدنی باید شروع بشه . اگه شما ورزش نمی کنی و تنبلی بهتره دخول رو بعد 50 سالگی فراموش کنی و بشی یه آدم حسرت خور!!!!
ناشناس
۱۴۰۲/۰۸/۱۵۰۰
پاسخسلام
الان که فصل پاییز هست و لبو زیاد است خوردن لبو به درمان اختلال نعوظ کمک می کند . بپزیم بخوریم یا آبش رو بگیریم ؟
ادمین
۱۴۰۲/۰۸/۱۵۰۰

سلام 

پختن لبو باعث از بین رفتن ماده موثر آن برای اختلال نعوظ نمیشود. 

ناشناس
۱۴۰۲/۰۷/۲۷۰۰
پاسخسلام 52 ساله هستم سه سال پیش رادیکال پروستاکتومی(به دلیل کانسر) انجام دادم یکسال اول که کلا تعطیل بودم بعد به تدریج وضعیت بهتر شد حتی بدون قرص هم امکان رایطه ( البته نه شکل قبل عمل ) داشتم مدتی است کلا نعوظ و میل ندارم البته بعض صبح ها سفتی الت دارم اگر سیلدنافیل بخورم رایطه ممکن میشه ولی زمانش کمه ، اما چشمام بنفش می بینه سردرد هم میشم ایا شوک ترابی مناسبه ایا تسترون ترابی سرطان خفته رو بیدار نمی کنه ؟
ادمین
۱۴۰۲/۰۷/۲۷۰۰

سلام 

با توجه به عوارض داروی سیلدنافیل که ذکر کردید توصیه میشود از درمان های جایگزین استفاده کنید همچنین برای تعیین میزان اثر بخشی شاک ویو تراپی باید برای معاینه به پزشک مراجعه کنید.تستوسترون تاثیری در عود سرطان ندارد.

ناشناس
۱۴۰۲/۰۷/۲۵۰۰
پاسخسلام
من حدود یک سال پیش زگیل تناسلی گرفتم و درمان شدم ولی بعد از اون دچار اختلال نعوظ شدم . آیا زگیل تناسلی مردان می تواند باعث ناتوانی جنسی شود .
ادمین
۱۴۰۲/۰۷/۲۵۰۰

زگیل تناسلی ارتباطی چندانی با نعوظ ندارد برای یافتن علت اصلی اختلال نعوظ به پزشک مراجعه کنید.

ناشناس
۱۴۰۲/۰۶/۲۸۰۰
پاسخسلام
واقعا از تمام پرسنل کلینیک کامش ممنون هستم . من دیگه از خودم نا امید شده بودم . احساس می کنم دوباره جوون شدم . گفتم این مطلب رو بنویسم که دینم رو ادا کرده باشم . به همه افرادیکه احساس ضعف می کنند تو رابطه با خانومشون توصیه می کنم حتما برای تقویت یا درمان مراجعه کنند . خدایی کارشون خیلی درسته. اصلا بعد درمان من و به خصوص بعد صحبت هایی که دکتر با خانومم انجام داد زندگی ما دچار تحول شده . من افسوس می خورم که چرا زود تر مراجعه نکردم و این همه مدت همش درگیری و دعوا و قهر وجود داشت.
ناشناس
۱۴۰۲/۰۶/۲۹۰۰
سلام
من درمان نشدم . کلی وقت گذاشتم ولی نتیجه ای نداشت .
ناشناس
۱۴۰۲/۰۶/۱۸۰۰
پاسخ

سلام

من  شهرستان هستم و همسرم دو ماه هست که دجار اختلال نعوظ شده و دیگه کاری نمی تونه بکنه . برای درمان باید بیاد تهران یا می تونیم باهاتون آنلاین مشاوره کنیم . من دوست دارم خودم هم باهاش باشم و مراحل درمان رو ببینم . 

ممنون

ادمین
۱۴۰۲/۰۶/۰۴۰۰
پاسخدر صورت تورم و کبودی فورا به پزشک مراجعه کنید
ادمین
۱۴۰۲/۰۶/۰۴۰۰
پاسخخوردن سبزیجات به علت اسید آمینه فراوان و اثرات ضد التهابی در دراز مدت مفید است . اصولاً هر چه برای قلب مفید است برای آلت نیز سودمند است .
ناشناس
۱۴۰۲/۰۶/۰۳۰۰
پاسخ

سلام من که 55 سال دارم و حدود 20 سال هست که دیابت دارم و حدود یک سالی هست که نمیتونم رابطه درست و حسابی با همسرم داشته باشم چیکار کنم ؟

البته علاقه دارم و میل شدید به انجام اون کار دارم ولی متاسفانه آلتم بلند نمیشه و باعث دلخوری همسرم میشه !!

به نظرتون شاک ویو برای درمان اختلال نعوظ من موثر هستش ؟

ادمین
۱۴۰۲/۰۶/۰۳۰۰

سلام 

بله در بسیاری از بیماران دیابتی که تخریب عروقی شدید و غیر قابل برگشت  نباشد شاک ویو درمان اصلی است . درمان اختلال نعوظ در بیماران دیابتیک با روش شاک ویو بسیار موثری است .

ناشناس
۱۴۰۲/۰۵/۰۲۰۰
پاسخسلام
آیا آلت تناسلی مردمی شکند. من هفته پیش تو فوتبال به آلتم ضربه خورد . الان یه مقدار کبود شده . و موقع سفت شدن درد داره
ادمین
۱۴۰۲/۰۶/۰۴۰۰
سلام
بله امکان شکستگی وجود دارد . ولی این شکستگی اغلب در حالتی که آلت شما سفت است اتفاق می افتد . مثلاً در حین رابطه زناشویی .
در صورتی که مشکل سوزش ادرار ندارید نیاز به درمان خواصی ندارد .
پس از ضربه بلافاصله کمپرس سرد . بعد از 24 ساعت کمپرس گرم انجام دهید
ناشناس
۱۴۰۲/۰۳/۱۴۰۰
پاسخدرمان اختلال نعوظ با شاک ویو درد داره ؟
ادمین
۱۴۰۲/۰۳/۱۵۰۰

خیر

ناشناس
۱۴۰۲/۰۳/۱۴۰۰
پاسخسلام
من 42 سالمه و دیابت دارم استفاده از پمپ وکیوم برای درمان اختلال نعوظ خوبه ؟
ادمین
۱۴۰۲/۰۶/۰۴۰۰
گاهی پزشک بسته به علت اختلال نعوظ توصیه به استفاده پمپ وکیوم می کند
ناشناس
۱۴۰۲/۰۳/۱۰۰۰
پاسخبرای درمان مشکل اختلال نعوظ چه نوع تغذیه ای رو توصیه می کنید .
ادمین
۱۴۰۲/۰۶/۰۴۰۰
خوردن سبزیجات به علت اسید آمینه فراوان و اثرات ضد التهابی در دراز مدت مفید است . اصولاً هر چه برای قلب مفید است برای آلت نیز سودمند است
ناشناس
۱۴۰۱/۰۹/۰۸۰۰
پاسخبه نظر من برای درمان اختلال نعوظ اگر دیر اقدام بشه دیگه جواب نمیده . من با داداشم دو قلو هستیم و 48 سالمونه هر دو تامون هم دیابت داریم . الان حدود 8سال دیابت داریم . من از 40 سالگی شدیداً غذام رو کنترل کردم و اصلا تو خونه ما سرخ کردنی و شیرینی ممنوعه ،به محض اینکه فهمیدم دیابت دارم و می دونستم که دیابت مشکل جنسی ایجاد می کنه و اختلال نعوظ میده مرتب دکتر رفتم و دائما در حال تقویت قوای جنسیم بودم ولی برادرم اصلا اهل رعایت نبوده و نیست . الان بعد از 8 سال اصلا وضعیت من و داداشم قابل مقایسه نیست . البته اونم الان الحمدالله شروع کرده به رژیم و ورزش .. بهتون توصیه میکنم اگه می‌خواین از بودن کنار همسرتون لذت ببرین و مشکل اختلال نعوظ نداشته باشین بهترین درمان پیشگیری‌ هست . برای پیشگیری اختلال نعوظ هم خوب ورزش کنید ، خوب بخورید ، خودتون رو تقویت بکنید .
ناشناس
۱۴۰۱/۰۹/۰۷۰۰
پاسخآقایون نمیتونین اون کا رو بکنین بغل که میتونین بکنین . یا اینکار رو هم بلد نیستین
ناشناس
۱۴۰۱/۰۹/۰۸۰۰
واقعا گل گفتی
ناشناس
۱۴۰۱/۰۹/۰۶۰۰
پاسخمن شوهرم نعوظ صبحگاهی داره ولی موقع رابطه اختلال نعوظ میگیره . با شاک درمان میشه
ادمین
۱۴۰۱/۰۹/۰۷۰۰

احتمالا علت اختلال نعوظ همسرتان مشکلات روانی و یا رابطه ای است . در این موارد شاک ویو موثر نیست

ناشناس
۱۴۰۱/۰۹/۰۴۰۰
پاسخشما زنها مهمترین عامل اختلال نعوظ در مردها هستید . اگه تو خونه آرامش باشه هر مردی دوست داره رابطه داشته باشه
ناشناس
۱۴۰۱/۰۹/۰۷۰۰
واقعا درست میگی, اگه این خانوما یه مقدار رعایت کنن و تو خونه احساس خوب داشته باشیم نعوظ همیشه سفت خواهد بود . هم ما مشکل نداریم هم زن ها به آنچه میخوان میرسن
ناشناس
۱۴۰۱/۰۹/۰۷۰۰
کلا همه چیز رو تبدیل به یه مشکل میکنن
ناشناس
۱۴۰۱/۰۹/۰۷۰۰
تو رو خدا دیگه مشکل سفت نشدن آلتتون رو تقصیر ما زنها نندازین . تو جوونی یه جور از دستتون می کشیم تو پیری یه جور دیگه . دلتون میخواد نمیتونین مقصر ما زنهاییم
ناشناس
۱۴۰۱/۰۹/۰۴۰۰
پاسخمن تو 58 سالگی دیگه آلتم کار نمیکنه این طبیعیه ؟ شما ها هم مثه من هستید ؟
ناشناس
۱۴۰۱/۰۹/۰۷۰۰
من هم از 45 سالگی کم کم دچار مشکل شدم و تو 50 سالگی تقریبا تعطیل شدم . خانوم دائم غر میزنه
ناشناس
۱۴۰۱/۰۹/۰۴۰۰
پاسخآیا با تستوسترون تراپی میشه اختلال نعوظ رو درمان کرد ؟
ادمین
۱۴۰۱/۰۹/۰۵۰۰

یکی از دلایل اختلال نعوظ مشکلات هورمونی از جمله کمبود تستوسترون است. در صورتیکه همراه با اختلال نعوظ میل جنسی شما کم شده باشد شاید درمان با تستوسترون به عث درمان اختلال نعوظ شما شود. البته بخش کوچکی از بیماران مشکل کمبود تستوسترون باعث ناتوانی نعوظ اشت.

ناشناس
۱۴۰۱/۰۸/۳۰۰۰
پاسخمن نمی فهمم این مردان چشون شده . اصلا دیگه تحریک نمیشن . مشکل من فقط نیست همه همکارام همینو میگن . مثه اینکه اختلال نعوظ بعد از کرونا خیلی زیاد شده .
ناشناس
۱۴۰۱/۰۹/۰۷۰۰
بنده خدا ها اینقدر گرفتار خرج زندگی هستن که به برج زندگی نمیرسن
ناشناس
۱۴۰۱/۰۸/۲۹۰۰
پاسخداروی آرژین مکس برای اختلال نعوظ خوبه ؟ من 22 سالمه و این دارو رو دکتر بهم داده تاثیری نداشت
ادمین
۱۴۰۱/۰۸/۲۹۰۰

عموما اختلال نعوظ در جوانان به علت مسائل روانی است. کپسول آرژین مکس در موارد اختلال نعوظ به علت مشکلات جسمی کاربرد دارد.

ناشناس
۱۴۰۱/۰۸/۲۵۰۰
پاسخالان مدتی هست که همسرم که 48 سالشه از من دوری می‌کنه. یک ماه پیش هم وسط رابطه آلتش خوابید . از کجا بفهمم مشکلش با من هست یا اختلال نعوظ داره
ادمین
۱۴۰۱/۰۸/۲۶۰۰

در مواردی که مرد اختلال نعوظ دارد . زن احساس می کند جذابیت را از دست داده است و مرتب ابراز نیاز  برای رابطه جنسی می کند. و این فشار باعث می شود مشکل مرد شدید تر شود . توصیه می شود برای درمان اختلال نعوظ هر دو  به اتفاق هم به پزشک مراجعه کنید . 

ناشناس
۱۴۰۱/۰۸/۲۳۰۰
پاسخسلام
من آلتم برای رابطه یک بار در هفته خوب هست و سفت میشه ولی همسرم بیشتر می خواد که در این موارد اختلال نعوظ پیدا می کنم . نمی خواهم قرص بخورم . راهنمایی می کنید
ادمین
۱۴۰۱/۰۸/۲۶۰۰

در بیشتر مواردی که در رابطه زوج ها ، زن احساس نیاز جنسی بیشتر می کند و به مرد برای داشتن رابطه فشار می آورد مرد به مرور رابطه را مانند یک وظیفه احساس می کند و اختلالاتی مانند بی میلی جنسی و یا اختلال نعوظ ایجاد می شود . در بسیار یاز موارد زنان بدنیال هم آغوشی هستند و مرد این نیاز به هم آغوشی را نیاز به رابطه جنسی تعبیر می کند. 

در مورد شما بهتر است  از قرص استفاده نکنید چون در موارد نیاز جنسی نامتقارن زوج ها ، به مرور قرص  اختلال نعوظ هم کارایی خود را از دست می دهد . توصیه می شود به همراه همسر به پزشک مراجعه کنید . 

ناشناس
۱۴۰۱/۰۷/۲۴۰۰
پاسخدرمان اختلال نعوظ برای یه مرد 35ساله چی پیشنهاد میدید ؟ برای اختلال نعوظ پیش چه دکتری برم ؟
ادمین
۱۴۰۱/۰۷/۲۵۰۰

در صورتی که بیماری زمینه ای ندارید بهتر است تا  2-3 ماه صبر کنید و. بیشتر موارد ناتوانی نعوظ موقتی است و نیاز به درمان اختلال نعوظ ندارد وبدون درمان برطرف می شود.

ناشناس
۱۴۰۱/۰۷/۲۴۰۰
پاسخدرمان اختلال نعوظ با شاک ویو برای یک مرد 65 ساله مناسب است. دو ساله دچار مشکل شدم .
ادمین
۱۴۰۱/۰۷/۲۵۰۰

بسته به علت ایجاد اختلال نعوظ دارد . درمان اختلال نعوظ با شاک ویو در همه موارد کاربرد ندارد . باید توسط پزشک بررسی شوید.

ناشناس
۱۴۰۱/۰۷/۰۹۰۰
پاسخسلام
من واقعا دیگه داشتم تا امید می شدم درمان با شاک ویو واقعا موقر بود .
ناشناس
۱۳۹۹/۱۰/۱۸۰۰
پاسخمطالب عالی بود
ناشناس
۱۳۹۹/۰۹/۲۱۰۰
پاسخسلام.دو روز پیش و بدون مشکل برای شروع رابطه جنسی اقدام کردم و حین رابطه توانایی نعوظ من از بین رفت و روی کلاهک التم هم حس ساییدگی و بی حسی دارم.توی این دو روز نتونستم نعوظ خوبی داشته باشم.خیلی نگران هستم
ناشناس
۱۳۹۹/۰۹/۲۱۰۰
پاسخسلام.دو روز پیش و بدون مشکل برای شروع رابطه جنسی اقدام کردم و حین رابطه توانایی نعوظ من از بین رفت و روی کلاهک التم هم حس ساییدگی و بی حسی دارم.توی این دو روز نتونستم نعوظ خوبی داشته باشم.خیلی نگران هستم
کامش
۱۳۹۹/۰۹/۲۲۰۰

سلام

درصورتی که زخم یا علائم بی حسی پیش رونده نیس به مدت ده روز خود ارضایی و فعالیت جنسی  نداشته باشید  و تمرینات کگل را انجام دهید 

 تمرینات کگل

ناشناس
۱۳۹۹/۰۹/۱۹۰۰
پاسخسلام
شوهرم 36 سالشه چند سالیه مشول سرد مزاجی جنسی داشتن الان نزدیک یکساله ک مسکل نعوظ دارن و تو این 5 ماه اخیر هم بدتر شدن کلا نمیتونن رابطه داشته باشن چون نعوظ شونو از دست میدن
ب دکتر مراجعه کردیم داروی تیاگریکس داده بهتر شده نعوظش ولی سوالم اینه سرد مزاجیش چرا برطرف نشده؟
و اینکه باید تا اخر عمرش برای حفظ نعوظ قرص بخورن و همینطور سرد باشن؟ چون این سرد بودنش واقعا آزار دهندس مثل ی خواهروبرادر داریم زندگی میکنیم
دکتر ازمایش نوشته در حال انجامه
خیلی طول درمان این مشکل بالاس؟؟؟
کامش
۱۳۹۹/۰۹/۱۹۰۰

سلام

مصرف تیاگریکس بهتره که از سن بالاتر شروع بشه ، اگر دنبال درمان دائم و بدون عوارض هستید شاک ویو تراپی درمان مناسبی می باشد .

ناشناس
۱۳۹۹/۰۸/۰۵۰۰
پاسخسلام
من 37سال دارم و از مشهد پیام میدم
چند روز قبل به خاطر اینکه دیرتر ارضا شم از اسپری لیدوکائین به مقدار زیاد روی تمام آلت و بیضه هام اسپری کردم ، تا روز بعد هنوز پوست بیضه هام سوزش داشت و ملتهب شده بود،و اینکه بعد از گذشت چند روز هنوز احساس میکنم میل جنسیم کم شده،نعوظ رضایت بخشی ندارم و حرارت و احساس لذتی که در سر آلت داشتم دیگه ندارم .نگرانم.لطفا راهنماییم کنین
کامش
۱۳۹۹/۰۸/۰۶۰۰

سلام

استفاده بیش از حد از لیدوکایین گاها اختلال نعوظ ایجاد میکند نگران نباشید این موضو گذراست به طور مرتب با اب سرد بشوید بعد از یک هفته به حالت اول بر می گرد.

hابراهیم رفیعی
۱۳۹۹/۰۱/۲۹۰۰
پاسخبا سلام با تشکر ازمطالبزیبا وسازنده شما لطفا" در مورد هزینهای درمان ووزیت توضیحاتی از جمله وزیت بفرمایید با تشکر
کامش
۱۳۹۹/۰۱/۳۱۰۰

سلام

سپاس از لطف شما 

هزنه های درمان بسته به نوع بیماری شما دارد . بهتر است بعد از مشکلات کرونا با کلینیک تماس بگیرید  و اطلاعات کامل بگیرید .( تلفن :88888283)

رحیمی
۱۳۹۹/۰۱/۱۴۰۰
پاسخسلام,مطلب بسیار آموزنده و کاملی بود ممنونم.ولی میتوانید پزشکی را معرفی کنید که یک ساعت وقت برای مریضش بزاره؟ممنون
کامش یار
۱۳۹۹/۰۱/۱۴۰۰

سلام .  تشکر از کامنت شما 

با توجه به اینکه رابطه جنسی یک پدیده چند وجهی است و برای بررسی مشکلات مرتبط با سکس باید تمام زوایا بررسی گردد .برای همین در جلسه اول باید به طور کامل مشکلات فیزیکی و روانی و رابطه ای در شما بررسی گردد . پزشک سکس تراپ حتما در جلسه اول 45 دقیقه وضعیت شما را بررسی خواهد کرد. 

 

علایی
۱۳۹۸/۰۸/۲۱۰۰
پاسخبا سلام و درود به شما و تشکر از مطالب مفید علمی ارایه شده که بدون هیچگونه تبلیغ و عوامفریبی ارایه داده شده است من حدود 4 سال پیش سکته قلبی داشتم که متوجه مشکلات عروقی خودم شدم و در این مدت با این مشکلات گفته شده در مقاله علمی شما روبرو بوده ام و همانطوریکه به زیبایی توضیح فرمودید این مشکل با استفاده از راه کارهای سایتهای غیر علمی و فریبکار قابل درمان نیست و باید دقیقا طبق راهنماییهای شما پی گیری شود
کامشیار ادمین
۱۳۹۸/۰۸/۲۲۰۰

با سلام و تشکر از نظرات شما 

به این مطلب امتیاز دهید

تعداد کل امتیازات این مطلب 9

آخرین دانلود های رایگان

مطالب مرتبط

عضویت در خبرنامه

با عضویت در خبرنامه می توانید از جدیدترین مقالات، اخبار ومطالب سایت با خبر شوید...