این مطلب را به دوست خود ارسال کنید

اطلاعات شما نزد سلامت جنسی کامش کاملا محفوظ می باشد

درمان اختلال جنسی ( کامش ) دکتر محمد حسن عبدالی

آیا استفاده از تلفن همراه تعداد اسپرم ها را کاهش میدهد؟

آیا استفاده از تلفن همراه تعداد اسپرم ها را کاهش میدهد؟
چکیده این مطلب : انتشار : 1402/08/14 نظر 0 بازدید 258

استفاده بیشتر از تلفن همراه با کاهش تعداد اسپرم ها ارتباط معنا داری دارد. به طوری که در تحقیق صورت گرفته مردانی که بیش از حدود بیست بار در روز از تلفن همراه استفاده کرده بودند تعداد اسپرم هایشان به طور میانگین در حدود 21 درصد از تعداد اسپرم های مردانی که فقط یکبار از تلفن همراه خود استفاده میکردند کمتر بوده است.

تعداد اسپرم های انسان ها در طول پنج سال گذشته به طور میانگین در حدود 50 درصد کاهش داشته است و همین موضوع دانشمندان را به تکاپو واداشته تا دلیل این کاهش را بیابند یکی از مواردی که انگشت اتهام در این رابطه به سمت آن دراز است تکنولوژی ها و فناوری های جدید است که ما در این مقاله یک تحقیق علمی که به بررسی ارتباط بین تعداد دفعات استفاده از تلفن همراه و تعداد اسپرم ها را بررسی کرده است می پردازیم.

اسپرم، سلول جنسی انسان هاست سلول های که در مایع منی غوطه ور هستند و باعث تداوم نسل انسان ها شدند. به طور میانگین حدود 350 میلیون اسپرم در مایع منی مردان وجود دارد که پس از انزال در دستگاه تناسلی زنانه رها میشود و برای شروع فرآیند حاملگی این اسپرم‌ها می‌بایست به عمق دستگاه تناسلی زنانه بروند. اسپرم ها در طول تاریخ با تمام خطرات و تهدیداتی که با آن مواجهه داشتند جنگیده‌اند و همواره تا اینجای تاریخ پیروز بوده‌‌اند این بار گویا این مایع حیات انسان ها در حال حاظر با یک خطر جدید دست و پنجه نرم می‌کند و آن تکنولوژی های نوین است مانند اینترنت های نسل 4G و 5G البته باید درنظر داشته باشیم هنوز کاملا این موضوع به اثبات نرسیده است ولی هر از چند وقت یک بار که تحقیقات جدید در این زمینه انجام شده است در اکثر موارد تاثیر منفی این فناوری ها را بر سلامت انسان را تائید کرده اند.

در آخرین تحقیقی که انجام شده دانشمندان سوئیسی ارتباط بین استفاده مکرر از تلفن همراه و تعداد اسپرم ها را بررسی کرده‌اند.

نتیجه همانطور که قابل پیش بینی هم بوده است نشان داد که استفاده بیشتر از تلفن همراه با کاهش تعداد اسپرم ها ارتباط معنا داری دارد.

این مطالعه که روی تعداد قابل توجهی از سربازان در دانشگاه ژنو سوئیس انجام شده است.در این تحقیقات مردانی که بیش از حدود بیست بار در روز از تلفن همراه استفاده کرده بودند تعداد اسپرم هایشان به طور میانگین 44/5 میلیون در هر میلی لیتر بوده است. این مقدار در حدود 21 درصد از تعداد اسپرم های مردانی که فقط یکبار از تلفن همراه خود استفاده میکردند کمتر بوده است.نکته امیدوارکننده این تحقیقات این بود که استفاده از تلفن همراه در تحرک و شکل اسپرم ها تاثیر قابل توجهی نداشت همچنین باید بدانید برای باروری این کیفیت اسپرم هست که اهمیت دارد و شما با تعداد کم اسپرم باکیفیت نیز میتوانید بچه دار شوید. برای افزایش کیفیت اسپرم ها حتما ورزش کردن را جدی بگیرید اگر الکل مصرف میکنید آن را محدود کنید و در آخر از کشیدن سیگار خودداری کنید .

همچنین در این مطالعات نشان داده شد که فناوری های قدیمی تر تلفن همراه مانند 2G و 3G نسبت به فناوری های نوین که قدرت انتقال بیشتری دارند بیشتر تعداد اسپرم ها را تحت تاثیر قرار داده بودند که احتمالا به دلیل میدان الکترومغناطیسی حاصل از این فناوری ها بوده است.

البته نباید زیاد نگران این موضوع شوید یا تعداد استفاده از تلفن همراه خودتان را به شدت کاهش دهید برای تائید این نتایج به بررسی ها و مطالعات بیشتری نیاز است.

نظرات

captcha Refresh

به این مطلب امتیاز دهید

تعداد کل امتیازات این مطلب 0

آخرین دانلود های رایگان

عضویت در خبرنامه

با عضویت در خبرنامه می توانید از جدیدترین مقالات، اخبار ومطالب سایت با خبر شوید...