این مطلب را به دوست خود ارسال کنید

اطلاعات شما نزد سلامت جنسی کامش کاملا محفوظ می باشد

درمان اختلال جنسی ( کامش ) دکتر محمد حسن عبدالی

خونریزی و لکه بینی در رابطه جنسی

خونریزی و لکه بینی در رابطه جنسی
چکیده این مطلب : انتشار : 1398/08/04 نظر 0 بازدید 24,264

خونریزی و لکه بینی در رابطه جنسی گاهی نگران کننده است. بسیاری از خانم ها ممکن است شاهد خونریزی واژن و یا لکه بینی بعد از رابطه جنسی باشند. بهتر است بدانید این موضوع می تواند بسیار خطرناک باشد و باید سریعا ریشه یابی شود.

خونریزی و لکه بینی در رابطه جنسی گاهی نگران کننده است. بسیاری از خانم ها ممکن است شاهد خونریزی واژن و یا لکه بینی بعد از رابطه جنسی باشند. بهتر است بدانید این موضوع می تواند بسیار خطرناک باشد و باید سریعا ریشه یابی شود. بسیاری از خانم هایی که رابطه جنسی برقرار می کنند گاها شاهد خونریزی واژن بعد از رابطه جنسی هستند. این موضوع می تواند برای آن ها بسیار نگران کننده باشد و باعث ترس آن ها از رابطه گردد. در این مقاله قصد داریم به بررسی علل خونریزی واژن و لکه بینی در رابطه جنسی بپردازیم.

 

لکه بینی بعد از رابطه جنسی

 

 

این نوع خونریزی که تنها پس از رابطه واژینال در زنان مشاهده می شود معمولا به عنوان خونریزی واژینال شناخته می شود. در حالی که در اغلب موارد منشا این خونریزی دهانه رحم است و می تواند علل مختلفی داشته باشد. اگر علت این خونریزی یک بیماری باشد دیگر بخش های دستگاه تناسلی و ادراری شما نیز ممکن است درگیر شده باشند. 

 

 

علل خونریزی واژن و یا لکه بینی بعد از رابطه جنسی

 

گرچه ممکن است این خونریزی یا لکه بینی همواره نشانه ای از یک بیماری نباشد و تنها یک بار اتفاق بیفتد اما در صورت تکرار بهتر است آن را جدی بگیرید و پس از یافتن علت درمان لازم را انجام دهید. 
برخی علل احتمالی برای خونریزی واژن بعد از رابطه جنسی عبارتند از : 


لکه بینی به علت سرطان دهانه رحم

 

سرطان دهانه رحم می تواند به دو صورت خوش خیم و یا بدخیم بروز کند و یکی از علل ایجاد آن می تواند ویروس زگیل تناسلی باشد. از مهم ترین علائم این بیماری خونریزی واژن یا لکه بینی بعد از رابطه جنسی است.


بافت خارج رحمی

شرایطی است که در آن بافت داخلی رحم از طریق دهانه رحم به صورت غیر عادی رشد می کند و به داخل کانال واژن می رسد. این بافت اضافه می تواند دلیلی برای خونریزی واژن یا لکه بینیبعد از رابطه جنسی باشد.


پولیپ دهانه رحم

 نوعی رشد غیر عادی بافت رحم در قسمت دهانه رحم است که معمولا از نوع خوش خیم است اما می تواند سبب ایجاد مشکلاتی شود و باید برداشته شود.


سرویسیت

 نوعی التهاب در دهانه رحم است که سوزش و خارش و خونریزی واژن یا لکه بینی از علائم آن هستند.


سرطان آندومتر

 

سرطان بافت داخلی رحم است که موجب تخریب بافت و خونریزی می شود. منشا این خون از رحم است اما ممکن است به صورت خونریزی واژن پس از رابطه جنسی دیده شود.
 

اصطکاک در طول رابطه

 در صورت خشک بودن کانال واژن و ناحیه تناسلی و یا استفاده از کاندوم بدون استفاده از روان کننده ممکن است اصطکاک ایجاد شده هنگام حرکت آلت تناسلی مرد در واژن سبب آسیب به بافت کانال واژن شود و ایجاد خونریزی یا لکه بینی کند.


زخم های ناحیه تناسلی

ممکن است عفونت های جنسی مانند تبخال تناسلی و یا سیفیلیس زخم هایی را در داخل واژن ایجاد کرده باشند که با ورود آلت تناسلی مرد به واژن این زخم باز شده و خونریزی  یا لکه بینیکنند.

 

عدم آمادگی کافی برای رابطه جنسی

ممکن است زن برای انجام رابطه جنسی آماده نباشد و یا علاقه ای به فرد مقابلش نداشته باشد. اگر آن فرد برای برقراری رابطه به زور متوسل شود ممکن است فشار ایجاد شده سبب خونریزی واژن  یا لکه بینیبعد از رابطه جنسی گردد.


آسیب دیدن آندومتر

ممکن است بافت داخلی رحم به علل دیگری غیر از سرطان آسیب دیده باشد که با انجام رابطه جنسی خونریزی اتفاق می افتد. این اتفاق در زنانی که داروهای پیشگیری از بارداری خوراکی مصرف می کنند بیشتر مشاهده می شود.


عادت ماهیانه

اگر شما در دوره عادت ماهیانه خود باشید خونریزی واژن بعد از رابطه جنسی امری کاملا طبیعی است و نباید نگران آن باشید.


بیماری التهابی لگن

که نوعی عفونت به حساب می آید و تمامی ناحیه تناسلی شما را درگیر می کند و ممکن است سبب خونریزی یا لکه بینی نیز بشود.


شلی واژن

آتروفی و یا شلی واژن که بیشتر در سنین یائسگی دیده می شود سبب نازک شدن بافت واژن می شود که این موضوع در اثر اصطکاک با آلت تناسلی مرد می تواند خونریزی یا لکه بینی ایجاد کند.


خشکی واژن

این موضوع از مهم ترین عوامل خونریزی واژن بعد از رابطه جنسی است که به آسانی با استفاده از درمان های هورمونی و یا انواع روان کننده ها قابل پیشگیری می باشد.


سرطان واژن

 که می تواند به دو صورت بدخیم و خوش خیم دیده شود و از مهم ترین نشانه های آن خونریزی واژن یا لکه بینی است که در اثر آسیب جدی به سلول های بافت پوششی کانال واژن اتفاق می افتد.


واژینیت

 عفونت و التهاب ناحیه واژن را واژینیت می گویند که این التهاب با ایجاد سوزش و خارش مکرر می تواند خونریزی از واژن را ایجاد کند.

 

در صورت لکه بینی چه زمانی باید به پزشک مراجعه کرد 

 

در صورت مشاهده خونریزی واژن و یا لکه بینی بعد از رابطه جنسی و یا در هر زمان دیگری غیر از عادت ماهیانه خود بهتر است حتما به پزشک مراجعه کنید. مخصوصا زمانی که این خونریزی یا لکه بینی تکرار شوند باشد. ممکن است بتوانید با تشخیص به موقع از آسیب های جدی تر جلوگیری نمایید.

نظرات

captcha Refresh

به این مطلب امتیاز دهید

تعداد کل امتیازات این مطلب 8

آخرین دانلود های رایگان

عضویت در خبرنامه

با عضویت در خبرنامه می توانید از جدیدترین مقالات، اخبار ومطالب سایت با خبر شوید...