این مطلب را به دوست خود ارسال کنید

اطلاعات شما نزد کلینیک تخصصی سلامت جنسی کامش کاملا محفوظ می باشد

برای تماس تصویری با پزشک از لینک درخواست تماس وارد شوید.ضمنا  ازپذیرفتن بیماران حضوری بدون دستکش و ماسک معذوریم. برای رعایت فاصله گذاری اجتماعی از پذیرفتن همزمان بیماران در کلینیک اجتناب خواهد شد.

کلینیک تخصصی سلامت جنسی کامش

رابطه دهانی بهترین راهکار برای بیشترین لذت جنسی

رابطه دهانی بهترین راهکار برای بیشترین لذت جنسی
چکیده این مطلب : انتشار : 1398/03/25 نظر 28 بازدید 204,640

رابطه دهانی یا اورال می تواند قسمتی از پیش نوازی باشد. فرقی ندارد که زن هستید یا مرد، آیا از زبانتان  برای تحریک آلت همسرتان استفاده می کنید استفاده می کنید ؟رابطه دهانی چه  فایده ای دارد و چه خطراتی در رابطه دهانی وجود دارد .

رابطه دهانی یا اورال می تواند قسمتی از پیش نوازی باشد.  رابطه جنسی دهانی به معنای استفاده از دهان، لب ها یا زبان شما برای تحریک اندام تناسلی یا بدن همسرتان است. مردان و زنان هر دو می توانند رابطه اورال  با یکدیگر داشته باشند.

چند درصد افراد رابطه جنسی دهانی یا اورال سکس دارند؟

هیچ آماری در ایران وجود ندارد که بدانیم به چه میزان رابطه جنسی دهانی در بین زوج ها رواج دارد . ولی آماری که از مراجعین به کلینیک به دست آمده نشان می دهد رابطه دهانی در ایران تقریبا شیوعی مشابه دیگر کشور ها دارد.

در جدول زیر رابطه دهانی در مردان و زنان بین 30 تا 40 سال  در  سال گذشته در آمریکا نشان داده شده است.

 

گروه      مرد         زن       
افرادیکه زن برایشان رابطه دهانی انجام داده است 78% 5%
افرادیکه مرد برایشان رابطه دهانی انجام داده است 6% 59%
افرادیکه برای زن رابطه اورال انجام داده اند 69% 4%
افرادیکه برای مرد رابطه اورال انجام داده اند 5% 59%

 

رابطه دهانی دارای نام های پزشکی رسمی است: رابطه جنسی دهانی برای یک زن (واژن)، کونیلینگاس نامیده می شود و رابطه جنسی دهانی برای یک مرد (آلت تناسلی) فلاطیو نامیده می شود. اگر رابطه جنسی دهانی برای مقعد باشد، آنیلیینگ نامیده می شود. اگر هر دو از رابطه دهانی لذت می برید و به آن رضایت می دهید می تواند یک بخش طبیعی و لذت بخش از رابطه جنسی بین شرکا باشد. شما می توانید رابطه اورال را به عنوان بخشی از فعالیت های جنسی دیگر (مانند مقاربت واژن ) یا به تنهایی انجام دهید. اما رابطه اورال بدون حفاظت با خطراتی همراه است.

 

 

خطرات رابطه جنسی دهانی :

بسیاری از کارشناسان می گویند رابطه ی دهانی رابطه ی  امنی نیست. درست است از رابطه دهانی باردار نمی شوید، اما رابطه دهانی محافظت نشده، خطر ابتلا به عفونت های جنسی را انتقال می دهد. از آنجا که رابطه جنسی دهانی معمولا شامل مکیدن یا لیسیدن اندام تناسلی شریک زندگی شما می شود، احتمال دارد که با مایعات و یا مدفوع تناسلی مواجه شوید و این امر شما را در معرض خطر ابتلا به بیماری های جنسی قرار می دهد برخی از این بیماری ها شامل موارد زیر است :

-زگیل تناسلی 

-تب خال ناحیه تناسلی

-عفونت کلامیدیایی

-سوزاک

-هپاتیت B

-هپاتیت A

-هپاتیت C

-اچ آی وی / ایدز

-سیفلیس

 

 

 

چگونه می توانیم خطرات رابطه دهانی را کاهش دهیم؟

مانند هر رابطه جنسی دیگری، بهترین راه برای کاهش خطرات رابطه دهانی، جلوگیری از داشتن رابطه دهانی یا استفاده از محافظ است. در موارد زیر باید از داشتن رابطه جنسی دهانی با شریک زندگی تان خودداری کنید :

-اگر دارای زخم، زگیل یا بثورات جلدی در اطراف اندام تناسلی، دهان و دندان باشد،

-التهاب عفونت واضح در دهان و یا آلت تناسلی خود داشته باشد.

-عفونت گلو داشته باشد و یا در دوران قاعدگی به سر ببرد.

شما نمی توانید خطرات رابطه جنسی دهانی را با استفاده از مسواک زدن دندان ها کاهش دهید. در واقع مسواک زدن و استفاده از نخ دندان می تواند باعث سوزش در لثه ها شود که شما را در معرض خطر ابتلا به عفونت های جنسی قرار می دهد. در رابطه جنسی دهانی برای یک مرد، در طول رابطه جنسی دهانی از کاندوم استفاده کنید. در سکس دهانی برای یک زن، از یک سد دندان استفاده کنید. سد یک لاتکس نازک کوچک یا مربع پلاستیکی است که به عنوان یک مانع بین واژن یا مقعد و دهان عمل می کند.

تست عفونت های جنسی :

در صورت تکرار رابطه جنسی خود، تغییر شریک، و یا ایجاد یک رابطه جدید، برای آزمایش به پزشک مراجعه کنید. اگر فکر می کنید که علائم و نشانه های عفونت جنسی را دارید، به پزشک مراجعه کنید. اگر شما تصمیم به استفاده از حفاظت ندارید شریک شما باید برای تست عفونت های جنسی آزمایش شود.

رابطه جنسی دهانی و جوانان :

بسیاری از جوانان رابطه جنسی دهانی را به عنوان سکس در نظر نمی گیرند، بنابراین ممکن است دچار خطرات احساسی یا فیزیکی این موضوع شوند. اطلاعات جوانان درباره سلامت جنسی ، و عفونت های جنسی کم است. در این روش خطر حاملگی وجود ندارد به همین دلیل جوانان اورال سکس را بی خطر دانسته و آن را بدون محافظ و مسائل پیشگیرانه انجام می دهند. البته از مزایای این روش این است که اگر دچار مشکلاتی مانند واژینیسموس هستید و نمی توانید فعلا دخول داشته باشید می توانید با رابطه دهانی شریک خود را به ارگاسم برسانید.

 

رابطه جنسی دهانی در همجنس گرایان :

اگر شما یک زن هستید و با یک زن دیگر ارتباط جنسی دهانی دارید، هنوز در معرض خطر ابتلا به عفونت های جنسی هستید. برخی از عفونت ها در میان زنان بیشتر از دیگران است. واژینوز باکتریایی (التهاب واژن ناشی از رشد بیش از حد باکتریایی) به راحتی از یک زن به زنان دیگر پخش می شود، اما به عنوان مثال، احتمال انتقال ایدز به این روش بسیار کمتر است. اگر شما یک زن لزبین یا دوجنسگرا هستید که رابطه جنسی با مردان داشته است، شما بیشتر در معرض خطر ابتلا به انواع بیماری های عفونتی جنسی هستید. با پزشک خود در این باره مشورت کنید. مردانی که با مردان رابطه جنسی دهانی دارند، بیشتر در معرض خطر بیماری های جنسی یا انتقال نسبت به دیگران هستند. استفاده نکردن از کاندوم مردانه و داشتن رابطه جنسی مقعدی منظم باعث افزایش خطر برای شما می شود.

 

نظرات

captcha Refresh
ناشناس
۱۴۰۱/۰۹/۰۱۰۰
پاسخسلام دکتر.من چجوری باید همسرم رو متقاعد کنم که رابطه دهانی هیچ مشکلی ایجاد نمیکنه؟ مریم 31 ساله
ادمین
۱۴۰۱/۰۹/۰۲۰۰

در صورتیکه مشکلشان بهداشت است مطالعه در باره بهداشت جنسی می تواند کمک کننده باشد. در صورت رعایت بهداشت میزان میکروب های دهان از واژن و آلت مرد بیشتر است.

ناشناس
۱۴۰۱/۰۸/۰۱۰۰
پاسخ سلام.همسرم رابطه جنسی دهانی را دوس ندارد و من تمایل دارم به این کار و دچار وسواس هستن همسرم.ایا من میتونم با همسرم برای مشاوره پیش دکتر برم؟ پیش چه متخصصی باید برم؟
ادمین
۱۴۰۱/۰۸/۰۱۰۰

این مشکل اغلب در بیماران وسواسی -اجباری دیده می شود . گاهی تکانه های عصبی و روانی  مانع از رابطه دهانی  لذت بخش می شود. بهتر است به یک کلینیک سلامت جنسی  و یا روانپزشک مراجعه کنید. 

ناشناس
۱۴۰۱/۰۵/۲۳۰۰
پاسخرابطه دهانی بین زن و شوهر خیلی حال میده
ناشناس
۱۴۰۱/۰۳/۳۱۰۰
پاسخرابط اورال بسیار لذت بخش است
ناشناس
۱۴۰۱/۰۳/۲۸۰۰
پاسخیس
ناشناس
۱۴۰۱/۰۲/۳۰۰۰
پاسخممنون بابت مطالبتون ک کلی آگاهی داره برامون
ناشناس
۱۴۰۱/۰۲/۰۲۰۰
پاسخاورال سکس یا رابطه دهانی چیه ؟ همون ساک زدنه ؟ یا چیز دیگه ایه ؟ ما که نفهمیدیم خوبه یا بده !!!!!
کامش
۱۴۰۱/۰۲/۰۳۰۰

سلام 

تمام موارد بالا را شامل می شود ، البته رابطه دهانی توسط مرد هم می تواند برای زن انجام شود . رابطه دهانی بین زوج ها یی که رابطه خارج از زناشویی ندارند را حتما توصیه می کنیم .

ناشناس
۱۴۰۱/۰۲/۰۱۰۰
پاسخسلام
واقعا خجالت نمی کشید که میگید رابطه دهانی اشکال ندارد !!! کلی بیماری منتقل میشه ؟!!!
کامش
۱۴۰۱/۰۲/۰۱۰۰

سلام 

رابطه دهانی بین زن و شوهر در صورتیکه نظافت را رعایت کنید هیج مشکل بهداشتی ندارد و ما به تمام همسرانی که به کلینیک مراجعه می کنند نوصیه به رابطه دهانی می کنیم.

ناشناس
۱۴۰۱/۰۵/۲۳۰۰
سوسول
ناشناس
۱۴۰۱/۰۱/۳۰۰۰
پاسخآخه رابطه دهانی رو چرا تبلیغ میکنین , اینکار اصلا بهداشتی نیست. رابطه دهانی هزار جور بیماری منتقل میکنه
ناشناس
۱۴۰۱/۰۹/۰۱۰۰
رابطه دهانی به شرط رعایت کردن نظافت شخصی خیلی هم عالی هست
ناشناس
۱۴۰۱/۰۱/۲۴۰۰
پاسخرابطه جنسی دهانی رابطه غیر بهداشتی وشرم اوراست به طورتمام یک نوع مریضی وکارکثیف است
ناشناس
۱۴۰۱/۰۲/۱۱۰۰
حتما لذتشو نبردی که اینو میگی
ناشناس
۱۴۰۱/۰۲/۲۳۰۰
قبل رابطه برین حموم ترتمیزک شدین رابطه اورال هم داشته باشین تا بدونین چیه انقد ابروریزی نکنین
ناشناس
۱۴۰۱/۰۸/۰۳۰۰
دوست عزیز برو چهارتا مطلب بخون بعد بیا بگو خوب نیست سطح مطالعه تو ببر بالا
ناشناس
۱۴۰۰/۱۱/۱۸۰۰
پاسخ
ناشناس
۱۴۰۰/۰۸/۱۸۰۰
پاسخکاملامفید بود
ناشناس
۱۴۰۰/۰۵/۲۲۰۰
پاسخLike
ناشناس
۱۴۰۰/۰۵/۲۲۰۰
پاسخکاملا مفید و دقیق توضیح دادید ممنون
ناشناس
۱۴۰۰/۰۳/۲۴۰۰
پاسخKhob bod
ناشناس
۱۴۰۰/۰۱/۲۹۰۰
پاسخخوب بود
ناشناس
۱۳۹۹/۱۲/۱۶۰۰
پاسخبسیار دقیق و عالی
زنبور
۱۳۹۸/۱۱/۰۱۰۰
پاسخباتشکرازمطالب کاربردی ومفیدتون
کامشیار ادمین
۱۳۹۸/۱۱/۰۵۰۰

سلام. با تشکر از نظرات شما

به این مطلب امتیاز دهید

تعداد کل امتیازات این مطلب 34

آخرین دانلود های رایگان

عضویت در خبرنامه

با عضویت در خبرنامه می توانید از جدیدترین مقالات، اخبار ومطالب سایت با خبر شوید...