این مطلب را به دوست خود ارسال کنید

اطلاعات شما نزد سلامت جنسی کامش کاملا محفوظ می باشد

درمان اختلال جنسی ( کامش ) دکتر محمد حسن عبدالی

روز جهانی قربانیان تصادفات جاده ای

روز جهانی قربانیان تصادفات جاده ای
چکیده این مطلب : انتشار : 1402/08/27 0 نظر 408 بازدید

19 نوامبر یا 27 آبان روز یاد آوری قربانیان تصادفات جاده ای است . با توجه به اینکه کشور ما آمار بالای تصادف جاده ای دارد و مصدومین این حوادث به مرکز ما زیاد مراجعه می کنند ٫ یاد آوری نکاتی در این باره ممکن است برای شما سودمند باشد .

19 نوامبر یا  27 آبان روز یاد آوری قربانیان تصادفات جاده ای است . با توجه به اینکه کشور ما آمار بالای تصادف جاده ای دارد و مصدومین این حوادث به مرکز ما زیاد مراجعه می کنند ٫ یاد آوری نکاتی در این باره ممکن است برای شما سودمند باشد .

گاهی تصادفات جاده ای عوارضی برای فرد می گذارند که فرد را تا آخر عمر درگیر خود می کند . در مواردی از تصادف فرد دچار نقص عضو ظاهری و معلولیت جسمی می شود . مثلا فلج در ناحیه اندام ها ( دست و پا )  و یا ستون فقرات دچار آسیب شده و فرد را زمینگیر می کند . اما مراجعین به کلینیک سلامت کامش داریم که جوانانی هستند از تثادفات جان سالم به در برد ه اند و در ظاهر هیچ آسیب دیدگی ندارند . ولی هنگام تصادف دستگاه تناسلی به شدت آسیب دیده است و یا به دنبال شکستگی لگن در تصادف سیستم عصبی و عروقی آلت دچار اشکال گردیده و دچار ناتوانی جنسی شده اند. در بیمارانی که تصادف آسیب نخاعی ایجاد کرده باشد در اغلب موارد بعد از بهبود علایم جسمی ٫ فرد به طور متناوب اختلال نعوظ  را تجربه می کند. 

با مصدومین ناحیه آلت چه باید کرد 

باید بدانید که احتمال آسیب دیدن به آلت در حالت شل بسیار کم است و زمانیکه آلت سفت است میزان آسیب دیدگی بسیار زیاد است . ولی با توجه به اینکه در تصادفات کمتر کسی در حال نعوظ است ٫ بنابراین این نوع ضایعه بسیار کم است . درحالیکه ضایعات نخاعی که باعث اختلال نعوظ می شوند بسیار شایع هستند . بهترین روش برخورد با افرادیکه دچار سانحه شده اند عدم تحرک است . در صورتیکه مصدوم از ناحیه لگن و کمر آسیب دیده باشد بهترین کار عدم تحرک است.  اگر حرکت دادن بیمار باعث آسیب عصب پودنتال شود ٫ فرد برای همیشه قدرت نعوظ و سفا شدن آلت خود را از دست خواهد داد . 

نظرات

captcha Refresh

به این مطلب امتیاز دهید

تعداد کل امتیازات این مطلب 0

آخرین دانلود های رایگان

عضویت در خبرنامه

با عضویت در خبرنامه می توانید از جدیدترین مقالات، اخبار ومطالب سایت با خبر شوید...