این مطلب را به دوست خود ارسال کنید

اطلاعات شما نزد کلینیک تخصصی سلامت جنسی کامش کاملا محفوظ می باشد

برای تماس تصویری با پزشک از لینک درخواست تماس وارد شوید.ضمنا  ازپذیرفتن بیماران حضوری بدون دستکش و ماسک معذوریم. برای رعایت فاصله گذاری اجتماعی از پذیرفتن همزمان بیماران در کلینیک اجتناب خواهد شد.

کلینیک تخصصی سلامت جنسی کامش

کمبود میل جنسی مردان

چکیده این مطلب : انتشار : 1401/10/19 نظر 0 بازدید 138

کمبود میل جنسی پایین بودن سطح علاقه شخص و بی تفاوت بودن‌ آن نسبت به فعالیت جنسی می باشد . به طوری که شخص تمایل کمتری به رابطه زناشویی نسبت به قبل احساس مس کند .
به طور کلی تمایل شما از سنی به سن دیگر متفاوت است  .

 

کمبود میل جنسی چیست؟


کمبود میل جنسی پایین بودن سطح علاقه شخص و بی تفاوت بودن‌ آن نسبت به فعالیت جنسی می باشد . به طوری که شخص تمایل کمتری به رابطه زناشویی نسبت به قبل احساس مس کند .
به طور کلی تمایل شما از سنی به سن دیگر متفاوت است  . اگر با کمبود میل جنسی مواجه باشید  به مرور زمان نگران وضعیت جسمی خود می شوید و همسرتان نیز از کم شدن رابطه زناشویی و کاهش صمیمیت جنسی شکایت خواهد داشت. اغلب مردان با کاهش میل  خود را در معرض یک ناهنجاری فکری و جسمی می بیند و روابط عاطفی شان دچار گسیختگی می شود. سردی مرد در رابطه زناشویی به مرور می تواند منجر به طلاق عاطفی گردد.


تشخیص کمبود میل جنسی :


مهمترین روش تشخیص آزمایشگاهی کمبود میل جنسی پایین  امدن تستوسترون است . البته کاهش تستوسترون نسبت به قبل باید ملاک باشد. 
تستوسترون مهمترین هورمن مردانه است ، که بیشتر در قسمت بیضه مردان تولید می شود .کار تستوسترون به وجود امدن عضلات و توده استخوانی و محرک تولید اسپرم در مردان است .
سطح تستوسترون هر شخص میزان میل میل جنسی را مشخص نمی کند بلکه تغییرات آن باعث کاهش یا افزایش میل جنسی می شود.  سطح تستوسترون هر شخص متفاوت است. در مردانی که به بلوغ رسیده اند ، پایین بودن تستوسترون هنگامی ایجاد می شود که سطح آن زیر 300 نانوگرم در هر دسی لیتر باشد .
وقتی که سطح تستوسترون شخص کاهش می یابد ، میل به روابط جنسی کم می شود . کم شدن تستوسترون می تواند قسمتی از روند بالارفتن سن و پیری باشد ، و  اغلب با افزایش سن کمبود میل جنسی ایجاد خواهد شد . در اغلب موارد کمبود تستوسترون  با استفاده از مکمل ها و ژل های مخصوص قابل جبران است.

استفاده برخی از داروها به مرور زمان می تواند سطح تستوسترون را در بدن کمتر کند ، که باعث کم شدن میل جنسی شما می شود . به عنوان نمونه ، داروهای فشار خون  مانند کنترل کننده های آنژیوتانسین ACE و  مسدود کننده های بتا‌ ، امکان دارد باعث عدم انزال و عدم نعوظ شود .

 

داروهای کاهنده تستوسترون مردان 


داروها و عوامل دیگری می توانند در پایین اوردن سطح تستوسترون موثر باشند که عبارتند از :
1 درمان های تابشی برای برخی از سرطان ها و شیمی درمانی  
2 کورتیکو استروئیها ( داروهای ضد التهابی )
3داروهای ضد افسردگی مانند آمی تریپتیلین 
4داروی سایمتیدین که برای ریفلاکس معده و سوزش سر دل مورد استفاده قرار می گیرد .
5 داروهای ضد افسردگی های خاص
اگر شما احساس کمبود میل جنسی دارید و با روابط زناشویی به خوبی پیش نمی رود ، نگران نباشید . با مراجعه به پزشک و مشاوره گرفتن می توانید به مشکل خود غلبه کنید و صمیمیت جنسی را مجددا با همسر خود تجربه کنید .
  

نظرات

captcha Refresh

به این مطلب امتیاز دهید

تعداد کل امتیازات این مطلب 0

آخرین دانلود های رایگان

عضویت در خبرنامه

با عضویت در خبرنامه می توانید از جدیدترین مقالات، اخبار ومطالب سایت با خبر شوید...