این مطلب را به دوست خود ارسال کنید

اطلاعات شما نزد کلینیک تخصصی سلامت جنسی کامش کاملا محفوظ می باشد

با توجه به شیوع کرونا ازپذیرفتن بیماران بدون دستکش و ماسک معذوریم. برای رعایت فاصله گذاری اجتماعی از پذیرفتن همزمان بیماران در کلینیک اجتناب خواهد شد.

کلینیک تخصصی سلامت جنسی کامش

سردرد جنسی

سردرد جنسی
چکیده این مطلب : انتشار : 1398/06/30 نظر 0 بازدید 517

گاهی افراد بعد از رابطه جنسی و رسیدن به ارگاسم یا در حین آن دچار سردرد های شدید می شوند. به این سردرد های ناشی از فعالیت های جنسی، سردرد جنسی گفته می شود.

سردرد جنسی :
گاهی مشاهده می شود که افراد چه زن و چه مرد بعد از رابطه جنسی و رسیدن به ارگاسم و یا در حین رابطه دچار سردرد های شدید می شوند. به این سردرد ها که ناشی از فعالیت های جنسی است سردرد جنسی گفته می شود. بیشترین عامل ایجاد این سردرد ها رسیدن به ارگاسم است. اگرچه این درد زیاد شایع نمی باشد اما گاهی می تواند بسیار آزار دهنده باشد.
افزایش هیجانات بدنی در هنگام رابطه جنسی شما احساس درد ناگهانی و شدید در ناحیه سر و گردن داشته باشید. این سردرد ممکن است پیش از ارگاسم، در حین آن و یا بعد از اتمام رابطه رخ دهد.
آیا سردرد جنسی خطرناک است ؟
در اکثر موارد سردرد جنسی موضوع چندان نگران کننده اس نیست و تنها ناشی از هیجانات بدنی در حسن رابطه جنسی و ارگاسم است که توسط مغز به صورت درد تحلیل می شود. اما گاهی نیز می تواند نشانه ای از موضوع مهم تری نظیر گرفتگی رگ های مغزی باشد. اگر رگ های خونی که مسئول تغذیه مغز هستند دچار گرفتگی و لخته خون باشند رسیدن به ارگاسم به علت افزایش جریان خون ممکن است به آن ها فشار وارد کند و باعث ایجاد حس درد گردد. گرفتگی عروق مغزی می تواند بسیار خطرناک باشد.

در مورد رابطه جنسی بعد از زایمان بیشتر بدانید.

علائم سردرد جنسی چیست ؟
دو نوع سردرد جنسی معمولا در افراد دیده می شود :
1-یک درد کسل کننده و طولانی در سر و گردن که با افزایش هیجانات جنسی مانند ارگاسم تشدید می شود.
2-سردرد ناگهانی و شدید مانند تیر کشیدن که درست قبل یا در لحظه ارگاسم رخ می دهد.
در برخی افراد نیز هر دو نوع سردرد با هم ترکیب می شوند و بروز می کنند.
در اکثر موارد یک این درد حداکثر چند دقیقه به طول می انجامد اما در برخی افراد ممکن ساعت ها و یا حتی دو تا سه روز بعد از رابطه جنسی نیز ادامه پیدا کند. ممکن است شما در طول یک سال فقط یک بار دچار سردرد جنسی شوید. ممکن است در طی شش ماه این سردرد بارها به سراغ شما بیاید و ممکن است شما هربار که رابطه جنسی برقرار می کنید دچار سردرد شوید.
چه زمانی باید به پزشک مراجعه کرد ؟
با وجود اینکه سردرد جنسی معمولا موضوع خطرناکی نیست اما بهتر است با تکرار آن بیش از 2 بار حتما به پزشک مراجعه کنید تا علت سردرد مشخص گردد. اگر علت آن گرفتگی عروق مغزی و لخته خون باشد بهتر است هرچه سریع تر درمان گردد.
علت ایجاد سردرد جنسی چیست ؟ 
به طور کلی هر فعالیت جنسی که به ارگاسم منجر شود می تواند این سردرد ها را به وجود آورد. سردرد جنسی ناگهانی که همزمان با ارگاسم رخ می دهد و پس از آن فروکش می کند معمولا علت خاصی ندارد و صرفا بخاطر افزایش فشار خون در لحظه ارگاسم و هیجانات بدنی رخ می دهد. اما سردرد های ادامه دار می توانند علت های دیگری نیز داشته باشند :
-وجود حباب در شریان های مغزی داخل جمجمه
-خونریزی از رگ ها به فضای مایع مغزی نخاعی
-سابقه سکته مغزی
-وجود لخته خون در عروقی که مغز را تغذیه می کنند.
-استفاده از برخی داروها مانند قرص های پیشگیری از بارداری
-سابقه بیهوشی، تهوع و استفراغ، گرفتگی گردن
چه عواملی احتمال ایجاد سردرد جنسی را افزایش می دهند ؟
به طور کلی مردان بیشتر به سردرد جنسی مبتلا می شوند. داشتن سابقه میگرن نیز می تواند علتی بر تشدید این درد ها باشد. گاهی اوقات با کنترل ارگاسم و انفعال بیشتر در رابطه جنسی می توان از سردرد جلوگیری کرد.

در مورد ارتباط کبد چرب و رابطه جنسی چه می دانید؟

نظرات

captcha Refresh

به این مطلب امتیاز دهید

تعداد کل امتیازات این مطلب 0

آخرین دانلود های رایگان

آخرین محصولات

عضویت در خبرنامه

با عضویت در خبرنامه می توانید از جدیدترین مقالات، اخبار ومطالب سایت با خبر شوید...