این مطلب را به دوست خود ارسال کنید

اطلاعات شما نزد سلامت جنسی کامش کاملا محفوظ می باشد

درمان اختلال جنسی ( کامش ) دکتر محمد حسن عبدالی

برده و بردگی جنسی   (23 اوت، روز جهانی تصویب قانون منع تجارت برده)

برده و بردگی جنسی   (23 اوت، روز جهانی تصویب قانون منع تجارت برده)
چکیده این مطلب : انتشار : 1398/05/28 نظر 0 بازدید 6,492

در نوعی از برده داری جنسی که به آن برده/ارباب جنسی (BDSM) گفته می شود طرفین به صورت آگاهانه و با رضایت وارد رابطه ای می شوند که ....

برده و بردگی جنسی (23 اوت، روز جهانی تصویب قانون منع تجارت برده)

هر ساله 23 اوت در تاریخ میلادی یادآور روز جهانی تصویب قانون منع تجارت برده داری است. این روز از سوی سازمان یونسکو برای بزرگداشت روز الغای این سیستم ، و افزایش سلامت جنسی جامعه  اینگونه نام گذاری شد. این امر می تواند فرصتی برای شناخت و تمرکز بر دلایل و ویژگی های تاریخی و روشهای مختلف و همچنین پیامد های برده داری در تمام اعصار باشد. به طور کلی برده به عنوان یک شیء در نظر گرفته می شد که می توان آن را خرید و فروش کرد، تعویض و یا هدیه کرد و یا حتی به عنوان وثیقه ای برای پرداخت بدهی مورد استفاده قرارداد. اما در سال 1971 میلادی در نهایت به واسطه جنبش و شورشی که در همین روز به وقوع پیوست سازمان ملل متحد روز 23 اوت را به عنوان روز جهانی یادآوری تجارت برده و الغای آن نامگذاری کرد.

آزمون قدرت تحمل

 

بردگی چیست ؟

برده بودن یعنی در بند بودن با زور و تهدید و یا در اختیار دیگری بودن با هدف بهره کشی اقتصادی، سیاسی، فرهنگی، و یا حتی جنسی. به عنوان مثال در گذشته اگر برده کنیزی زیبا بود نه تنها مورد بهره کشی اقتصادی بلکه مورد سو استفاده و بهره کشی جنسی نیز قرار می گرفت. بنابر این برده ها در اصل به عنوان دارایی های یک ملاک همواره مورد بهره کشی و استثمار بودند. با کشف سواحل آفریقا و تصرف جنوب و شمال آمریکا توسط اروپایی ها در قرن 15 و نیز استعمار آمریکای شمالی در چند قرن پس از آن زمینه ای مناسب برای برده فروشی در عصر جدید فراهم شد. پرتغال که فاقد نیروی کار لازم برای کشاورزی بود نخستین کشور اروپایی عصر جدید است که نیاز خود را به نیروی کار از راه وارد کردن برده برطرف کرد. در این بین کشور دانمارک در سال 1792 به عنوان نخستین کشور اروپایی، برده فروشی را به طور کلی منسوخ اعلام کرد. به دنبال آن در سال 1807 کشورهای انگلیس و سپس آمریکا نیز برده داری را لغو کردند. 

برده داری مدرن :

شاید باور نکنید که با وجود قوانین منع برده داری کلاسیک هنوز هم در برخی از نقاط جهان کسانی قربانی شیوه های مدرن آن می شوند. البته عدم آگاهی عمومی از وجود برده داری در دنیای کنونی چندان هم جای شگفتی ندارد، چرا که امروزه برده داری یک تجارت است که آرام و پنهان در جامعه رسوخ می کند. امروزه برده داری صورتی متفاوت به خود گرفته است. برای مثال نیروی کار ارزان برده های امروزی هستند که مدیران کارخانه ها را بر آن داشته تا ازین نیروهای کار استفاده کنند تا متحمل هزینه های گزافی نشوند. امروزه قربانیان برده داری مدرن در زمینه های مختلفی نظیر خرید و فروش اعضای بدن، استخراج معدن، کار در معادن زغال سنگ، اشتغال در صنایع تولید لباس، فولاد، قهوه و شکر، کار در خانه و به ویژه در کشاورزی به کار گرفته می شوند. از دیگر گونه های برده داری مدرن، قاچاق انسان بویژه زنان و دختران برای بهره برداری جنسی در تجارت پورن است. مشکلی جهانی که در دهه های گذشته به سرعت رشد کرده است. براساس آمار هر ساله چهار میلیون نفر توسط قاچاقچیان انسان مورد سوء استفاده جنسی  قرار می گیرند. دولت ها در سراسر جهان قاچاق انسان را به عنوان مؤلفه ای از جرم سازمان یافته می دانند. همچنین برده داری جنسی (Sexual Slavery) و قاچاق انسان از نظر کیفری به عنوان جنایتی علیه بشریت تلقی می شود. قاچاق انسان با هدف بهره برداری جنسی امروزه نوعی قاچاق کالا و به عنوان یک فعالیت اقتصادی بسیار رو به رشد است. افراد به روش های گوناگون مانند استخدام و یا استفاده از تهدید یا انواع دیگر اجبار، آدم ربایی، کلاهبرداری، فریب، سوء استفاده از قدرت یا موقعیت مالی یا اداری برای دستیابی به رضایت شخصی، تحت کنترل شخص دیگری قرار می گیرند.

بردگی جنسی یا سو استفاده جنسی :

عبارت است از مجبور کردن فرد به انجام رفتاری جنسی که میل به انجام آن ندارد و توانایی مقاومت جسمی یا قانونی را به دلایل مختلف مثل ترس از آبروریزی یا به خاطر حق‌السکوت ندارد. در صورتی که این اجبار، بی‌درنگ یا غیر مکرر (مدام تکرار نشود) باشد معمولاً به آن تجاوز جنسی گفته می‌شود و در مواقعی که فرد کودک باشد کودک آزاری نام می‌گیرد. سادیسمی های جنسی در موارد حاد و شدید، ممکن اسـت برای رسیدن بـه تمایلات جنسی خود  اقدام بـه دزدیدن جنس مخالف کنند و آن ها را تبدیل بـه برده جنسی خود کنند که نوعی انحراف جنسی اسـت. در اینگونه  افراد اهانت، کتک زدن، مجروح کردن و حتی کشتن دیگران و تخیل یا تماشای صحنه ایجاد درد در دیگران لذت جنسی ایجاد می کند.

تجاوز جنسی چه تاثیری بر سلامت جسمی دارد؟

آیا کسی ممکن است با رضایت خود برده جنسی باشد ؟

در نوعی از برده داری جنسی که به آن برده/ارباب جنسی (BDSM) گفته می شود طرفین به صورت آگاهانه و با رضایت وارد رابطه ای می شوند که یک طرف به عنوان ارباب و طرف دیگر برده جنسی اوست. این شکل از اختلالات جنسی با هدف خدمت کردن و فرمانبرداری از فردی است که دیگری را به انجام کارهای جنسی و یا حتی انجام اموری وادار می کند که ممکن است بسیار کثیف باشد که به آن DIRTY SEX هم میگویند. برخلاف روابط جنسی عاشقانه و معمول، در این شکل از رابطه فرد برده اعمال قدرت فرد دیگر (ارباب) را می پذیرد و مالکیت جسم و اندام جنسی خود را مانند یک کالا به دیگری منتقل می کند. این سلطه پذیری و آزار خواهی سادیسمی برده را به لذت جنسی میرساند. در واقع این برده از دستور شنیدن و درد کشیدن و سلطه پذیر بودن لذت می برد. 

در این رابطه بیشتر بدانید:

مازوخیسم جنسی

معمولا عوامل مختلف فرهنگی و تربیتی فرد را درگیر چنین رابطه جنسی مازوخیستی می کند. شاید تجربه خشونت در کودکی، خشم و نفرت سرکوب شده باعث شده فرد از اینکه تحت سلطه قرار بگیرد لذت ببرد و طالب درد و آسیب باشد. درمان این گونه افراد نیز مستلزم خواستن خود آنان است که معمولا به سختی اتفاق می افتد. اما  مشاوره جنسی و روان درمانی می تواند کمک کننده باشد. در طی روند درمانی نیز لازم است گذشته فرد مورد بررسی قرار گیرد تا ابتدا ریشه این سلطه پذیری مشخص شود. به علاوه می بایست بر روی ایجاد یا افزایش عزت نفس فرد تمرکز شود. 

 

نظرات

captcha Refresh

به این مطلب امتیاز دهید

تعداد کل امتیازات این مطلب 1

آخرین دانلود های رایگان

عضویت در خبرنامه

با عضویت در خبرنامه می توانید از جدیدترین مقالات، اخبار ومطالب سایت با خبر شوید...