این مطلب را به دوست خود ارسال کنید

اطلاعات شما نزد کلینیک تخصصی سلامت جنسی کامش کاملا محفوظ می باشد

با توجه به شیوع کرونا ازپذیرفتن بیماران بدون دستکش و ماسک معذوریم. برای رعایت فاصله گذاری اجتماعی از پذیرفتن همزمان بیماران در کلینیک اجتناب خواهد شد.

کلینیک تخصصی سلامت جنسی کامش

بهترین زمان برای رابطه جنسی در طول روز

بهترین زمان برای رابطه جنسی در طول روز
چکیده این مطلب : انتشار : 1398/11/07 نظر 0 بازدید 1,291

همواره یکی از مشکلات زوج ها بر سر این است که بهترین زمان برای رابطه جنسی چه زمانی در روز است. گاهی خانم ها شب و آقایان صبح را ترجیح می دهند.

همواره یکی از مشکلات زوج ها بر سر این است که چه ساعتی در روز یا در طی هفته رابطه جنسی داشته باشند. گاهی خانم ها شب را ترجیح می دهند و آقایان می خواهند که در روز و روشنایی رابطه جنسی داشته باشند. اما به طور کلی بهترین زمان برای رابطه جنسی چه زمانی است ؟ در این مقاله سعی داریم به بررسی این موضوع بپردازیم. 
واقعیت این است که از لحاظ روانی آقایان ترجیح می دهند که اول صبح و بعد از بیدار شدن رابطه جنسی برقرار کنند زیرا در این زمان قدرت جنسی آن ها بالاست و بهترین زمان برای رابطه جنسی از نظر آقایان اول صبح است. اما خانم ها معمولا ترجیح می دهند که در تاریکی و آرامش شب و زمانی که بچه ها به رختخواب رفته اند و کارهای روزانه به اتمام رسیده رابطه جنسی برقرار کنند. بنابراین انتخاب بهترین زمان برای رابطه جنسی در طول روز ممکن است کمی ایجاد مشکل کند.

تفاوت بین زنان و مردان در انتخاب بهترین زمان برای رابطه جنسی :

همانطور که گفته شد آقایان صبح را بهترین زمان برای رابطه جنسی می دانند. اما این موضوع در واقع به علت سطح تستسترون در مردان است که در ساعات اولیه صبح در بیشترین سطح خود قرار دارد. این سطح از تستسرون باعث می شود تا مردان تمایل بیشتری به رابطه جنسی در اول صبح داشته باشند. در واقع سطح این هورمون باعث تمایل بیشتر آن ها می گردد. همینطور آقایان در زمان خستگی تمایل کمتری به رابطه جنسی دارند و در شب و بعد از فعالیت های روزانه ترجیح می دهند بخوابند !
اما خانم ها صبح را بهترین زمان برای رابطه جنسی نمی دانند. آن ها در هنگام صبح و پس از بیدار شدن از خواب چندان حس اعتماد به نفس ندارند و تصور می کنند که بدن آن ها به زیبایی همیشه نیست و باید حتما از جا بلند شوند، دوش بگیرند، به خود برسند، غذا بخورند و سپس برای رابطه جنسی آماده هستند. خانم ها در اول صبح برخلاف آقایان انرژی بدنی کافی برای فعالیت جنسی ندارند و شب ها میل جنسیشان بسیار بالاتر می رود. بنابراین انتخاب بهترین زمان برای رابطه جنسی بین زنان و مردان ممکن است قدری دشوار باشد. 

بیشتر بدانید : تاثیر خواب بر رابطه جنسی

رابطه جنسی در صبح : 

همانطور که گفته شد آقایان تمایل بیشتری برای برقراری رابطه جنسی در صبح دارند. بنابراین برای ترغیب خانم ها به این که گاهی در صبح هم با همسرشان رابطه جنسی داشته باشند می توانید به نکات زیر توجه کنید : 
-بر روی مزایای رابطه جنسی در صبح تمرکز کنید. در صبح پس از رابطه جنسی هورمون وازوپرسین افزایش می یابد که باعث می شود مردان وابستگی عاطفی بیشتری به همسرشان پیدا کنند.
-زمان بیشتری را به نوازش و معاشقه قبل از دخول اختصاص دهید. به همسرتان بگویید که بدن او بعد از خواب بیدار شدن هم زیباست و شما می خواهید قبل از شروع روز در کنار او باشید. افزایش اعتماد به نفس خانم ها به این طریق باعث می شود روز بهتری را تجربه کنند. 
-شب ها به موقع و به مقدار کافی بخوابید. کمبود خواب باعث کاهش سطح تستوسترون در هر دو جنس می شود. خواب کافی برای حفظ حداکثر تعادل هورمونی و برای محدود کردن هورمون استرس، کورتیزول، که در میل و اشتیاق هر دو جنس دخالت دارد، ضروری است.

رابطه جنسی در شب :

خانم ها به رابطه جنسی در شب تمایل بیشتری دارند. اما برای تجربه یک رابطه جنسی بهتر در شب می توانید به نکات زیر توجه کنید : 
-داشتن یک هیجان مثبت در طول روز مثل شرکت یا مشاهده یک رقابت ورزشی می تواند میل جنسی و تمایل به رابطه جنسی در شب را بالا ببرد. 
-در طول روز برای یکدیگر پیام های عاشقانه و یا با محتوای مربوط به رابطه جنسی تان بفرستید و شریکتان را برای داشتن یک رابطه جنسی عاشقانه در شب هیجان زده کنید. 
-در هنگام شب به علت خستگی ممکن است آرام کردن بیش از حد فضا باعث خواب آلودگی گردد. بنابراین بهتر است کمی هیجان و نشاط داشته باشید تا رابطه جنسی بهتری را تجربه کنید. 

به طور کلی انتخاب بهترین زمان برای رابطه جنسی در بین زوجین ممکن است گاهی بسیار ساده به نظر برسد و گاهی به یک مشکل بزرگ تبدیل شود. شما به راحتی می توانید این موضوع را با گفتگو با شریکتان حل کنید و به یک تناسب بین برقراری رابطه در صبح یا شب برسید. اما اگر نتوانستید به توافق برسید می توانید با یک متخصص سکس تراپی صحبت کنید. در این موارد بهتر است که هر دو نفر کمی از خودخواهی خود را کنار بگذارند و به خواسته ها و نیاز های شریک خود نیز توجه لازم را داشته باشند و بین زمان های رابطه جنسیشان یک تعادل برقرار کنند. در صورت راضی بودن هر دو طرف از زمان رابطه جنسی، تاثیرات آن بر زندگی مشترک شما بسیار چشمگیر خواهد بود.

بیشتر بدانید : صحبت بعد از رابطه جنسی باید چگونه باشد ؟

نظرات

captcha Refresh

به این مطلب امتیاز دهید

تعداد کل امتیازات این مطلب 1

آخرین دانلود های رایگان

آخرین محصولات

عضویت در خبرنامه

با عضویت در خبرنامه می توانید از جدیدترین مقالات، اخبار ومطالب سایت با خبر شوید...