این مطلب را به دوست خود ارسال کنید

اطلاعات شما نزد کلینیک تخصصی سلامت جنسی کامش کاملا محفوظ می باشد

با توجه به شیوع کرونا ازپذیرفتن بیماران بدون دستکش و ماسک معذوریم. برای رعایت فاصله گذاری اجتماعی از پذیرفتن همزمان بیماران در کلینیک اجتناب خواهد شد.

کلینیک تخصصی سلامت جنسی کامش

آیا مایع قبل از انزال (پیش آب ) باعث حاملگی می شود؟

آیا مایع قبل از انزال (پیش آب ) باعث حاملگی می شود؟
چکیده این مطلب : انتشار : 1398/08/12 نظر 0 بازدید 4,669

مایع قبل از انزال یا پیش آب ، پلاسمای قبل از انزال است که تا حدی برای روان کردن است و بطورطبیعی حاوی مایع منی نیست اما ممکن است مایع منی را درون آن نشت کند.

وقتی شما باهمسرتان در رختخواب با پاهای چسبیده بهم هستید ممکن است از آلت همسرتان قبل از انزال، مایع ای که حالت شفاف دارد به بیرون نشت کند. 

مایع قبل از انزال یا پیش آب چیست؟( precum)


 مایع قبل از انزال یا پیش آب ، پلاسمای قبل از انزال است که تا حدی برای روان کردن از بدن مرد خارج می شود ،اگرچه این مایع به طور طبیعی حاوی مایع منی نیست اما اندام تولید مثل مرد ممکن است مقداری مایع منی را درون آن نشت کند.
بعضی از زوج ها فکر می کنند که همیشه باید انزال کامل در مهبل رخ دهد تا باعث بارداری شود ولی در صورتی که ممکن است مایع قبل از انزال (پیش آب ) حاوی مقادیری اسپرم باشد. این یعنی که حاملگی حتی در صورت عدم انزال کامل در داخل مهبل ممکن است رخ دهد.
برداشتن آلت تناسلی مرد از مهبل قبل از انزال یکی از قدیمی تریم روش های کنترل باروری است.این کار خیلی مرسوم است و نیاز به زمینه سازی ندارد و عوارض جانبی نیز ندارد .

آیا ادرار کردن بعد از رابطه جنسی مانع از بارداری می شود؟


با این وجود ، برداشتن آلت تناسلی راهی غیر قابل اطمینان است و هیچ گونه محافظتی از عفونت های مقاربتی نمی کند.

اگر می خواهید از بارداری جلوگیری کنید ، یک نوع مطمئن تر از خروج آلت تناسلی را انتخاب کنید مثل گذاشتن کاندوم و استفاده از قرص های جلوگیری از بارداری.این روش به شریک زندگی مرد وابسته است ، به خود کنترلی ، خود آگاهی و انگیزه زیادی نیاز دارد و ممکن است بر لذت جنسی تاثیر بگذارد.

آیا مایع قبل از انزال یا پیش آب باعث باروری می شود؟


مایع منی دارای اسپرم های زیادی است ولی مایع ای که قبل از انزال از آلت خارج میشود در حالت طبیعی نباید دارای اسپرم باشد. ، ولی در یک مطالعه ، تعداد کمی اسپرم در مایعات پیش از انزال برخی از مردان یافت شده است .اگر چه درصد اسپرم موجود بسیار کم بوده است ولی از لحاظ تئوری می توانند خطر بارداری بسیار کمی را ایجاد کند.
 ممکن است که شریک جنسی  شما یک بار به انزال  رسیده باشد و مایع منی از آلت خارج شده باشد و برای بار دوم که رابطه جنسی برقرار می کنید مقداری از اسپرم در داخل آلت  مانده باشد که خارج نشده باشد.اگر بعد از اولین انزال میخواهید مجددا رابطه جنسی برقرار کنید باید حتما مرد ادرار کند و سر آلت را شستشو دهد  تا تمام مایع منی داخل آلت خارج شود و یا از کاندوم استفاده کنید زیرا درصد بارداری زیادتر می شود .

سوالی که یکی از مراجعه کننده های ما به کلینیک داشتند این بود که خروج آلت تناسلی قبل از انزال موجب خطراتی برای سلامتی و عوارض جانبی مانند سرطان ، سردرد یا کوری می شود؟
این طرز فکر  اصلا درست نیست و برداشتن آلت تناسلی از مهبل زنان قبل از انزال هیچ گونه عوارضی جانبی و خطری برای سلامتی جنسی  سلامت جسمی ندارد.آیا خارج کردن آلت تناسلی در هنگام انزال مانع از انتقال بیماری میشود؟


ضایعات یا زخم های دستگاه تناسلی می توانند منتقل کننده عفونت ها و بیماری های بسیاری باشند.( برای مثال : سوزاک ، سیفیلیس ، کلامیدیایی)
سایر بیماری های عفونتی جنسی  نیز از طریق تماس پوستی از یک شریک جنسی به شریک جنسی دیگر منتقل می شوند . اگر هر یک ازشریک های جنسی دچار مشکل یا عفونت است باید از داشتن رابطه جنسی امتناع کند یا در صورت نیاز و التزام برقراری رابطه جنسی از کاندوم استفاده شود.
سلول های مایع منی مردانی که مبتلا به hiv  هیتند حاوی ویروس ایدز ( hiv ) هستند.
وقتی که مرد آلت تناسلی خود را قبل از انزال از مهبل زن بیرون می کشد خطر انتقال HIV را کم می کند زیرا زن در معرض سلول های  مایع منی نیست ولی با این حال باز هم خطر ابتلا به HIV وجود دارد زیرا ممکن است که مایع قبل از انزال ( پیش آب ) حامل ویروس HIV باشد .
خارج کردن آلت تناسلی از مهبل قبل از انزال هیچ گونه محافظتی در برابر sti ( بیماری های عفونتی ) ایجاد نمی کند.

چرا مایع منی زرد رنگ می شود؟

نظر خودتان را در مورد این مقاله با ما به اشتراک بگذارید.

نظرات

captcha Refresh

به این مطلب امتیاز دهید

تعداد کل امتیازات این مطلب 18

آخرین دانلود های رایگان

آخرین محصولات

عضویت در خبرنامه

با عضویت در خبرنامه می توانید از جدیدترین مقالات، اخبار ومطالب سایت با خبر شوید...