این مطلب را به دوست خود ارسال کنید

اطلاعات شما نزد کلینیک تخصصی سلامت جنسی کامش کاملا محفوظ می باشد

توجه : اخیرا افرادی سودجو با استفاده از نام کلینیک کامش اقدام به فروش داروهای غیر مجاز در گروههای تلگرامی  نموده اند. به اطلاع می رساند این مرکز به هیج عنوان دارو برای فروش ندارد. 

کلینیک تخصصی سلامت جنسی کامش

معالجه زگیل تناسلی

معالجه زگیل تناسلی
چکیده این مطلب : انتشار : 1398/12/03 نظر 52 بازدید 39,759

بیشتر مراجعینی که برای درمان زگیل تناسلی به کلینیک سکس تراپی کامش مراجعه می کنند برای مدتها درگیر برآمدگی های اطراف آلت بوده اند. اما اغلب با بی توجهی از کنار آن ها گذشته اند.این زگیل ها برای مدتها یک یا چند عدد هستند ولی در یک مدت کوتاه چندین برابر شده اند.

معالجه زگیل تناسلی در کلینیک کامش

 

بیشتر مراجعینی که برای معالجه زگیل تناسلی به ما مراجعه می کنند برای مدتها درگیر این برآمدگی های اطراف آلت بوده اند. خیلی از افراد مدتها درمان گیاهی زگیل تناسلی را دنبال کردند. بعضی دیگر سالها این ضایعات را داشته اند ولی به آنها بی توجه بوده اند. مراجعی که مرد جوانی بود برای درمان زگیل تناسلی آمده بود٬ چون میخواست به زودی ازدواج کند و نگران بود همسرش از این جوش های اطراف آلت خوشش نیاید. چند وقت پیش خانمی برای درمان زگیل تناسلی از سیر استفاده کرده بود و با زخم های سیاه رنگ ناشی از سیر پیش ما آمده بود. 

من ازچند تا از بیمارانم خواستم تا برایم بگویند چطور با این جوش های تناسلی مواجه شدند و سیر درمانشان چطور بوده است. خیلی از افراد برایشان روایت این بیماران که خود درگیر داستان زگیل بوده اند بسیار جالب و قابل استفاده بود. حتی یکی از بیمارانم به من گفت که قصه درگیری این بیماران از مطلب من برایش مفید تر بوده است. در هر صورت حتما توصیه می کنم مطالب نوشته شده توسط بیماران را در پایین نقل شده بخوانید.

مهمترین توصیه برای تمام افرادی که از نظر جنسی فعال هستند تزریق واکسن گارداسیل است .این واکسن شما را از خطرات آتی محافظت خواهد کرد .

 

 

 

 

زگیل تناسلی چه شکلی است؟

زگیل های تناسلی می توانند درشکل ها و تعداد و اندازه های متفاوت از پلاکهای بزرگ و برآمده گرفته تا برجستگیهای کوچک و تنها خودشان را نشان بدهند.ولی عموما در اکثر بیماران این زگیل ها در بدنه آلت و به صورت چند برجستگی های گرد و تیره دیده می شود. حتی گاهی اوقات زگیل های تناسلی خیلی کوچکند و فقط در لمس قابل تشخیص و با ذره بین  قابل مشاهده، و به این معنی نیست که فرد آنها را ندارد. در تمام موارد درمان زگیل تناسلی بر اساس تعداد و محل ضایعه استاندارد یکسان دارند. البته در بعضی موارد می توان از درمان گیاهی زگیل تناسلی نیز بهره برد.

بعضی از زگیل های آلت  تناسلی  ممکن است داخلی باشند (مانند داخل واژن یا مقعد) ، در حالی که افراد دیگر ممکن است این ویروس را بدون نشان دادن علائم در خود داشته باشند و ناقل سالم باشند.

دو نوع ویروس اچ پی وی پاپیلومای انسانی - HPV 6 و HPV 11 responsible مسئول اکثر موارد زگیل تناسلی هستند

 

تصاویر زگیل تناسلی

 

زگیل تناسلی چیست و چه علایمی دارد؟

زگیل تناسلی یک عفونت مقاربتی (STI) است که در اثر برخی گونه های ویروس پاپیلومای انسانی (HPV) ایجاد می شود. HPV یک ویروس بسیار شایع با بیش از 100 گونه است . برخی از این گونه ها می توانند باعث ایجاد تغییرات سرطانی شوند ، در حالی که برخی دیگر علائم جسمی ایجاد نمی کنند و خود به خود از بین می روند. دو نوع HPV به ویژه HPV 6 و HPV 11 for مسئول 90 ٪ موارد  زگیل تناسلی هستند . زگیل های تناسلی همچنین ممکن است با نام های دیگری مانند زگیل های آلت ، زگیل های آنوژنیتال یا کندیلوماتا آکومیناتا شناخته شوند.

آیا تمام افراد آلوده زگیل قابل مشاهده دارند؟

بهترین کار برای دیدن زگیل تناسلی معاینه کامل بدن فرد است . گاهی فرد از  وجود زگیل در سایر قسمت های بدن خود  خبر ندارد و در معاینه کشف می شوند .

همه کسانی که به  گونه های مختلف  HPV آلوده شده اند ، زگیل تناسلی نخواهند داشت. معمولا خیلی از افرادی که به HPV آلوده هستند علائمی ندارند. اما کسانی که علائم دارند ، زگیل دستگاه تناسلی به شکل ها ، اندازه ها و ابعاد  متفاوتی  ظاهر می شود.

شکل زگیل تناسلی

زگیل های تناسلی می توانند کوچک یا بزرگ باشند به صورت تکی یا چند تا در یک جا باشند. زگیل ها معمولاً غیر رنگی هستند. به این معنی که همان رنگ اطراف پوست و گاهی  کمی تیره تر  هستند.البته بعضی اوقات این زگیل ها می توانند در رنگهای مختلفی مانند صورتی یا قرمز و گاهی  خاکستری و سفید  هم وجود داشته باشند .

بیمارانی که بر روی این ضایعات از تیغ استفاده کرده اند بعد از مدتی با تعداد بسیار زیادی زگیل های کنار هم مواجه شده اند. زگیل های تناسلی در این افراد غالباً در گروه های5-10 تایی ظاهر می شوند که هر کدامشان 1 تا 5 میلی متر قطر دارند.

در بعضی موارد زگیل ها شبیه به گل کلم هستند. این زگیل ها ی گل کلمی اغلب در مناطق مرطوب اطراف دستگاه تناسلی یا  مقعد یا داخل واژن و دهانه رحم مشاهده می شوند. ولی به طور کلی زگیل های تناسلی بیشتر شبیه زگیل های معمولی (برآمدگی با پوست ضخیم) هستند و معمولاً روی قسمت های  خشک قرار دارند. گاها زگیل های دستگاه تناسلی صاف به نظر می رسند و برآمدگی ندارند، وبعضا حتی دیدن آنها دشوار است .

محل زگیل تناسلی چه حسی دارد؟

زگیل های تناسلی معمولاً باعث درد یا ناراحتی نمی شوند. البته بعضی اوقات مراجعین خارش ، خونریزی یا رابطه جنسی دردناک را تجربه می کنند  .

معمولا زگیل تناسلی در کجاست؟

زگیل های تناسلی می توانند خارجی یا داخلی باشند. زگیل های دستگاه تناسلی خارجی در هر دو جنس دیده می شود ، از جمله در قسمت بیرونی آلت زن  ، لب های آلت ، کلیتوریس ، ورودی مجرای ادرار ، پرینه (ناحیه بین دستگاه تناسلی و مقعد) ، بدنه آلت تناسلی مرد، بیضه ها و اطراف ورودی مقعد. من همیشه به بیمارانم توصیه می کنم استفاده از یک آینه دستی می تواند برای دیدن نواحی پایین مفید باشد.

گاها ممکن است زگیل های تناسلی نیز در داخل بدن وجود داشته باشد ، مانند واژن ، گردن رحم ، قسمت داخلی لبه آلت زن و داخل کانال مقعد.

 

 

زگیل های تناسلی چگونه پخش می شوند؟

اگر شخصی زگیل تناسلی داشته باشد ، این به معنای این نیست که وی آنها را از جدیدترین شریک زندگی خود دریافت کرده است. این امر می تواند ماهها یا حتی سالها بعد از ابتلا به HPV طول بکشد. یعنی گاهی بعد از سالهای زیادی که از ورود ویروس HPV گذشته است فرد  علائم زگیل را از خود بروز می دهد.

زگیل تناسلی معمولا از طریق تماس با پوست دارای زگیل  و یا لایه های مخاطی (پوست مرطوب و نرم که در دهانه دستگاه تناسلی و لب های داخلی آلت شما وجود دارد) پخش می شود. این بدان معنی است که زگیل ها معمولاً از طریق رابطه جنسی ، از جمله دخول در واژن ، یا رابطه جنسی مقعدی، تماس دستگاه های  تناسلی با هم  و رابطه جنسی دهانی گسترش می یابد. زگیل های تناسلی بسیار مسری هستند ، بنابراین حتی بدون داشتن رابطه جنسی همراه دخول ، HPV می تواند فقط از طریق مالش از یک شخص به فرد دیگر منتقل شود . ویروس را می توانید از هر منبع مرطوب به منبع دیگر منتقل کنید .

حتی اگر شما هیچ زگیل تناسلی قابل مشاهده ای نداشته باشید، این لزوماً به معنای عدم ابتلا به زگیل تناسلی نیست . و شما هنوز هم می توانید ویروس را حتی بدون وجود زگیل در خود داشته باشید. افرادی که سیستم ایمنی ضعیفی دارند از جمله مبتلایان ایدز و HIV  ممکن است کمتر بتوانند با HPV مقابله کنند ، همچنین احتمال دارد از راه HPV  مشکلاتی در سلامتی این افراد پیش بیاد . 

 

زگیل تناسلی چقدر شایع است؟

یک درصد از کل زنان و مردان فعال جنسی سالانه به زگیل تناسلی مبتلا می شوند .  بیشترین عفونتی که در کلینیک ما شاهد آن هستیم زگیل تناسلی است .  شایع ترین عفونت مقاربتی در ایران زگیل تناسلی است. البته آمار رسمی در این مورد از طرف وزارت بهداشت وجود ندارد .

ولی به طور کلی اکثر افراد دارای فعالیت جنسی حداقل یک بار در طول زندگی خود ویروس پاپیلوما را دریافت می کنند.

 

چگونه می توان از زگیل تناسلی جلوگیری کرد؟

استفاده از کاندوم می تواند به جلوگیری از شیوع زگیل تناسلی کمک کند. با این حال ، اگر زگیل شما یا شریک جنسی تان  خارج از جایی باشد که کاندوم را پوشانده باشد و تماس پوستی رخ بدهد ، ممکن است زگیل های تناسلی به سمت شریک زندگی تان پخش شود. حتی اگر زگیل تناسلی وجود نداشته باشد ، HPV هنوز هم می تواند در پوست وجود داشته باشد و در طول تماس جنسی گسترش یابد.

 

واکسیناسیون زگیل تناسلی

در حال حاضر واکسیناسیون هایی وجود دارد که از برخی گونه های HPV که باعث سرطان دهانه رحم می شوند محافظت می کند.این واکسیناسیون ها همچنین از پاپیلوما ویروس های بسیار شایع نیز محافظت می کند. در حال حاضر این واکسیناسیون ها شایع تر شده و برای بزرگسالان و جوانان توصیه می شود. البته  این واکسن ها عفونت های HPV موجود را درمان نمی کنند. در طول درمان حتما با شما در باره واکسیناسیون  صحبت خواهیم کرد که آیا شما یا شریک زندگی تان  نیاز به  واکسیناسیون دارید  یا نه.

 

چگونه زگیل تناسلی تشخیص داده می شود؟

معمولا به مراجعین توصیه می کنم تا در هنگام معاینه کلیه لباس ها را در بیاورند تا تمام بدن به طور کامل معاینه شوند. در بسیاری از موارد زگیل های دیگری در نواحی دیگر نیز کشف می شود. زگیل های تناسلی معمولاً هنگام معاینه لگن از طریق معاینه  تشخیص داده می شوند. گاهی اوقات از یک زگیل شما بیوپسی (نمونه برداری)  انجام داده و آن را برای تأیید به آزمایشگاه می فرستیم.

در صورتی که در شما پاپیلوما ویروس  تشخیص  داده شود، بهتر است که شریک جنسی شما  نیز معاینه شود.

تشخیص زگیل تناسلی در اکثر بیماران  ، مانند تشخیص هر نوع  بیماری مقاربتی دیگر ( STI ) ،  اثرات روانی منفی ایجاد میکند. وجود زگیل تناسلی گاهی منجر به احساس اضطراب ، افسردگی و احساس کاهش کیفیت زندگی در مراجعین بخصوص درابتدای تشخیص می شود.

اگر زگیل تناسلی شما قابل مشاهده نیست به یک یا چند آزمایش نیاز دارید :

پاپ اسمیر : پزشک شما نمونه ای از سلول ها را از دهانه رحم یا واژن جمع می کند و برای تجزیه و تحلیل به آزمایشگاه می فرستد . پاپ اسمیر ناهنجاری هایی که باعث سرطان می شود را تشخیصمی دهد .

 

تست محلول سرکه [ اسید استیک ] : این محلول در مناطق تناسلی که به HPV آلوده شده است استفاده می شود  و آنها را سفید می کند . این را کمک می کند که ضایعات مسطح را مشاهده کنیم .

 

آزمایش DNA : این آزمایش روی سلول های دهانه رحم شما انجام می شود . DNA می تواند انواع پر خطر HPV که باعث سرطان دستگاه تناسلی می شود را تشخیص دهد .

عفونت های جنسی با ضایعات اطراف آلت

در جدول زیر بیماری های جنسی مختلف به همراه نوع ضایعه و علت ایحاد کننده آورده شده است. 

  زگیل تب خال کلامیدیا سوزاک سیفیلیس ایدز
عامل ویروس ویروس باکتری باکتری باکتری ویروس
نوع ضایعه برآمدگی سفید رنگ جوش زخم زخم جوش
شدت سرایت بالا متوسط متوسط بالا متوسط متوسط

 

 

 

<

 

تجربه بیماران مبتلا در درمان زگیل تناسلی

زگیل تناسلی امروزه رابطه جنسی افراد زیادی را مختل کرده است  و سلامت فردی اشخاص را به خطر می اندازد . کلینیک ما با به اشتراک گذاشتن تجربیات بیماران خود سعی دارد به افرادی که نیاز به درمان سریع دارند کمک کند .

 

تجربه بیمار 34 ساله مبتلا به HPV

من ازدواج کردم و دو تا بچه دارم . از موقعی که یادم میاد رابطه جنسی من همراه با درد بوده اما نه مداوم . من دوازده سال سیگاری بودم .هیچ بیمار خاصی هم نداشتم و سالم بودم و هستم . وقتی 20 سالم بود آزمایش پاپ اسمیر دادم که جوابش غیر طبیعی بود . پزشکم تشخیص داد مبتلا به HPV  نوع 16 هستم .
بعد از تشخیص من کولپوسکوپی انجام دادم تا پزشک تایید کنه که من مشکل دیگه ای ندارم . در حین عمل دکتر به من گفت که از رحمم نمونه برداری میکنه . 
زمانی که برای نتیجه نمونه برداری به پزشکم مراجعه کردم اون به من گفت که سرطان دارم . اون لحظه همه چیز واسم متوقف شده بود .
سرطان من مرحله 0 بود ، یعنی سلول های غیر طبیعی در لایه داخلی رحم وجود داره که گسترش پیدا نکردن که اگر درمان نشه به سرطان تبدیل میشه و به بافت طبیعی مجاور گسترش پیدا میکنه . در نتیجه پزشک با عمل جراحی رحم منو برداشت .
الان دیگه مشکلی ندارم و مدام تحت نظر پزشک چک میشم .

پیشنهادم برای افرادی که به این ویروس مبتلا نشدن اینه که حتما واکسن این ویروس رو بزنن چون واکسن HPV  از مبتلا شدن به نوع خطرناک و سرطانی این ویروس جلوگیری میکنه . و افرادی که مبتلا شدن خیلی زود با توجه به نوعی که آلود شدن اقدام به درمان بکنن . 

تجربه بیمار 23 ساله با زگیل های منتشر در ناحیه آلت تناسلی 

بیمار بیست و سه ساله دانشجو دانشگاه است. بیمار به علت برآمدگی های گوشتی بر روی تنه آلت  مراجعه نموده و بیشتر برای کنجکاوی به کلینیک مراجعه کرده بود تا برای درمان زگیل تناسلی . در معاینه حدود 4 زایده گوشنی در بدنه آلت و 2 زایده در ناحیه رویش موها وجود داشت.  سابقه بیماری خاصی نداشت فقط در جند سال گذشته به طور مرتب سابقه  تب خال در ناحیه لب ها داشته است. حدود یک سال پیش رابطه ای با دوست دخترش  داشته که این رابطه کامل نبوده است و از حدود یک سال پیش رابطه آنها قطع شده است . در 6 ماه گذشته 2-3 مورد رابطه کامل جنسی داشته که کارگر جنسی نبودند و بیمار مطمئن بود که همه افراد را می شناخته و افراد بی بند و بار نبودند. 

هیچ علامت دیگری نداشت. سابقه تب ، سابقه سوزش ادرار ، ترشحات از آلت ُ درد در ناحیه بیضه وآلت نداشته است. در معاینه ضایعات به رنگ پوست و به صورت منتشر در ناحیه بالای آلت و در محل رویش مو های تناسلی  وجود داشت. در بدنه آلت هم این ضایعات در انتهای آلت  به صورت متراکم وجود داشت. 

بیمار اظهار می کرد که این ضایعات در ابتدا چند عدد بوده و به مرور زیاد شده است . البته بعد از استفاده از تیغ برای اصلاح موهای ناحیه تناسلی به طور ناگهانی و در طی یک هفته ده ها زایده پدید ار شده است. 

بعد از تشخیص زگیل تناسلی جهت تشخیص نوع زگیل نمونه برداری شد تا به پاتولوژی ارسال شود. سپس جاسات درمان با لیزر شروع گردید . با توجه به اینکه در حال حاضر شریک جنسی دایم نداشت نیاز به معاینه شریک جنسی نبود . بعد ازسه جلسه بیمار مجدد معاینه شد و بیمار هیچگونه ضایعه ای نداشت.

 

UPDATE : 23/07/1401

نظرات

captcha Refresh
ناشناس
۱۴۰۲/۰۳/۰۲۰۰
پاسخسلام من تست دارم hpv62 دارم تازگیا دردهای شدید لگنی دارم و آندومتریوز هم دارم ولی هیچ زگیلی ندارم دکتر برام واکسن گاردسیل، پلاسما تراپی، قرص هگزایم و پاورفیت تجویز کرده. میخواستم بدونم امکان داره درد لگنم بابت ابتلا به ویروس زگیل باشه و اینکه تمام درمان هایی که دکتر گفته رو باید انجام بدم؟
ناشناس
۱۴۰۲/۰۲/۰۳۰۰
پاسخسلام
من یک ماهه متوجه شدم زگیل تناسلی دارم. اوایل واسم مهم نبود الان یک هفته هست که حساس شدم و همش دنبال درمان خانگی هستم . درمان با سیر رو پیدا کردم چهار روز هر شب به مدت دو ساعت سیر له شده رو میزارم رو محل زگیل امروز دیدم اطراف زگیل لکه های سیاه رنگ پیدا شده به نظر شما علتش چی میتونه باشه ؟ لطفا کمک کنید
ناشناس
۱۴۰۱/۰۷/۱۶۰۰
پاسخسلام
من قبلاً زگیل تناسلی داشتم. درمان زگیل تناسلی با کرایو انجام شد و یکسال علایم نداشتم الان مجدد یه سری جوش مانند زدم میشه عکس بفرستم ببنید ؟ که آیا این جوش ها زگیل تناسلی هست ؟ کجا باید بفرستم عکس رو ؟ممنون
ادمین
۱۴۰۱/۰۷/۲۰۰۰

بله عکس را به 09123781687 بفرستید

ناشناس
۱۴۰۱/۰۷/۱۴۰۰
پاسخزگیل تناسلی حتما با رابطه منتقل میشود . امکان داره با کسی که زگیل تناسلی داره رابطه داشته باشم و نگیرم
ادمین
۱۴۰۱/۰۷/۱۶۰۰

بله زگیل تناسلی با رابطه جنسی فقط منتقل می شود. زگیل تناسلی خیلی سریع منتقل می شود .البته احتمال کمی دارد که با یک بار رابطه زگیل تناسلی نگیرید. البته بیشتر افراد که برای درمان زگیل تناسلی به کلینیک کامش می آیند تنها یک بار رابطه داشته اند.

ناشناس
۱۴۰۱/۰۶/۲۵۰۰
پاسخمن یکبار زگیل تناسلی گرفتم دو سال پیش و لیزر کردم خوب شد . ولی بعد از 6 ماه عود کرد و دوباره زگیل ها زدن بیرون و کرایو تراپی کردم ،تا الان در نیومده . الان میخوام ازدواج کنم واقعا می ترسم که دوباره عود کنه و آبروم بره . تو رو خدا هر کدوم از دوستان که پیام من رو میخونه اگه زگیل تناسلی رو درمان کرده بگه که خوب میشه بالاخره یانه ؟ ممنون میشم بهم بگید خیلی نگرانم . تشکر
ناشناس
۱۴۰۱/۰۶/۲۵۰۰
دهنت سرویسه ,من با این زگیل ها بزرگ شدم مگه خوب میشن ، هی عود می‌کنه . واکسن گارداسیل هم زدم افاقه نکرد. فعلا هم دیگه پارتنرم باهام کنار اومده . بی خیال درمان شدم .
ناشناس
۱۴۰۱/۰۶/۲۵۰۰
پاسخدرمان زگیل تناسلی به طور صد در صد امکان پذیر است ؟
آیا ویروس HPV به طور کامل از بین می رود ؟
ناشناس
۱۴۰۱/۰۵/۱۰۰۰
پاسخمن اچ پی ویم منفی شد و زگیلا کرایوتراپی شدن، دکترم گفته روزی دوبار سیر بزنم روش
خیلییییی درد ناکه، چون پوستم سیاه میشه زخم میشه و اونارو باید بکنم، و روی جایی که پوست نداره دوباره باید سیر بزنم
خاستم ببینم تا کی باید تکرار شه، و راهی واسه این همه درد نیست؟
ادمین
۱۴۰۱/۰۶/۲۴۰۰

سیر باعث می شود سطح پوست از بین برود و در بیشتر موارد زگیل از بین نمی رود

ناشناس
۱۴۰۱/۰۳/۰۷۰۰
پاسخسلام
برای درمان زگیل تناسلی میشه از داروی گیاهی مثل شستشو با سرکه استفاده کرد ؟
کامش
۱۴۰۱/۰۳/۰۷۰۰

سلام

خیر ، برای درمان زگیل تناسلی باید با کرایو تراپی ضایعه ها رو از بین برد.

ناشناس
۱۴۰۱/۰۲/۲۲۰۰
پاسخسلام.سوالی که دارم بعد برداشتن زگیل‌تناسلی با روش‌هایی که گفتین ایا باز هم بدنمون زگیل میزنه یعنی هی باید بریم درمان کنیم و‌بازم در بسان دوباره بریم
کامش
۱۴۰۱/۰۲/۲۴۰۰

سلام

ویروس hpv چون در بدن می ماند بعد از درمان ضایعه های موجود ممکن است در نقاطی دیگر دچار زگیل شوید .توصیه می شود هر زمان دچار زگیل شدید کرایوتراپی انجام دهید و واکسن گارداسیل را بزنید.

ناشناس
۱۴۰۱/۰۲/۰۶۰۰
پاسخسلام
من یه سری دونه روی کشاله ران پام زده . حدود 3 ماهه پیش یک رابطه پر خطر داشتم می تونم عکس از اینا بفرستم ببینین که زگیل تناسلی هست یا نه ؟ ممنون
کامش
۱۴۰۱/۰۲/۰۶۰۰

سلام

عکس ناحیه ی مورد نظر را به واتساپ این شماره 09123781687 ارسال کنید .

ناشناس
۱۴۰۱/۰۲/۰۳۰۰
پاسخزگیل تناسلی با سیر کاملا از بین نمی رود .من روی دستم زگیل داشتم ولی هر چقدر سیر روش مالیدن خوب نشد .
ناشناس
۱۴۰۱/۰۲/۰۳۰۰
پاسخسلام
سریعترین روش برای درمان زگیل تناسلی چه روشی هست ؟ دارو یا کرایو تراپی یا لیزر
کامش
۱۴۰۱/۰۲/۰۴۰۰

سلام

بسته به محل زگیل ها و تعداد آنها درمان متفاوت است . ولی اصولا کرایوتراپی  اصلی ترین و سریعترین روش  درمان زگیل تناسلی هست .

ناشناس
۱۴۰۱/۰۲/۰۲۰۰
پاسخسلام
من حدود 8ماهه که یه سری دمل در جایی که موها در میاد در آوردم ،واقعا با کسی رابطه کامل نداشتم .خیلی نگران هستم که اینا زگیل نباشه . می تونم عکس براتون بفرستم تا تشخیص بدید . ممنون میشم
کامش
۱۴۰۱/۰۲/۰۳۰۰

سلام 

انتقال زگیل تناسلی نیاز به رابطه کامل ندارد. با واتساپ عکس  را ارسال کنید . در صورت تشخیص نیاز به مراجعه به سکس تراپ دارید. 

واتساپ: 09123781687

ناشناس
۱۴۰۱/۰۲/۰۲۰۰
پاسخبا درمالی زگیل تناسلی منتقل میشه یا فقط با سکس کامل امکان داره زگیل تناسلی بگیریم ؟
کامش
۱۴۰۱/۰۲/۰۳۰۰

با هر نوع تماس در ناحیه تناسلی امکان انتقال زگیل تناسلی وجود دارد .  زگیل تناسلی بسیار راحت  و سریع منتقل می شود.

ناشناس
۱۴۰۱/۰۲/۰۲۰۰
پاسخپماد برای درمان زگیل تناسلی مردان وجود داره ؟ حدود 6 ماهه رابطه نداشتم و چند بار هم لیزر کردم ولی دوباره زگیل تناسلی ها در اومده ؟
کامش
۱۴۰۱/۰۲/۰۳۰۰

سلام 

بله پماد برای زگیل تناسلی هست ولی باید همراه با درمان های دیگر استفاده شود تا موثر باشد . زگیل تناسلی که عود کرده باشد.نیاز به درمان ترکیبی دارد.

ناشناس
۱۴۰۱/۰۲/۰۱۰۰
پاسخسلام
روی آلت برآمدگی های ریز در آوردم ، سابقه هیچ رابطه جنسی ندارم باز هم باید برای درمان زگیل تناسلی باید اقدام کنم ,
اصلا امکان داره بدون رابطه جنسی زگیل تناسلی گرفت ؟
کامش
۱۴۰۱/۰۲/۰۱۰۰

سلام 

بهتره معاینه بشید یا تماس تصویری با دکتر سکس تراپ داشته باشید. امکان داره زگیل ها  غیر تناسلی  و معمولی باشد.

ناشناس
۱۴۰۱/۰۱/۳۰۰۰
پاسخمن دو هفته پیش رابطه بون کاندوم داشتم ؛ الان یه سری جوش روی آلتم زده می تونن عکس بفرستم ببینین زگیل تناسلی هست یا نه ؟ ممنون
کامش
۱۴۰۱/۰۱/۳۰۰۰

سلام

خیر ، باید معاینه بشید .

 

ناشناس
۱۴۰۱/۰۱/۳۰۰۰
پاسخدرمان زگیل تناسلی با گارداسیل باعث از بین رفتن کامل زگیل ها میشه ؟
کامش
۱۴۰۱/۰۱/۳۰۰۰

سلام

خیر ، واکسن گارداسیل از ابتلا شدن به نوع های خطرناک HPV از شما محافظت می کند .

ناشناس
۱۴۰۱/۰۱/۲۰۰۰
پاسخسلام
من یه چیزایی رو بدنه آلتم در اومده بود با عکسهای تو گالری شما مقایسه کردم فهمیدم زگیل تناسلی هست ، برای درمان زگیل سیر گذاشتم روش بعد دو روز دوستم سیاه شد. الان دو هفته هست سیاهی ها نمیره و زگیل ها هم خوب نشدن
ناشناس
۱۴۰۱/۰۱/۱۸۰۰
پاسخمن مرتب زگیل تناسلی در می ارم لطفا راهنمایی کنین که درمان زگیل تناسلی با واکسن گارداسیل قطعی هستش ؟
کامش
۱۴۰۱/۰۱/۲۰۰۰

واکسن گارداسیل از ابتلا شدن به نوع های سرطانی و خطرناک جلوگیری می کند.

ناشناس
۱۴۰۰/۱۰/۲۷۰۰
پاسخسلام دکتر جان چندوقتی هست که متوجه برآمدگی روی آلت تناسلی شدم ولی نمی دونستم چی هستش تااین که جستجو کردم که فهمیدم زگیل تناسلی هستش خیلی ریز هستش سه تا هم بیشتر نیست برای درمانش میتوانم از درمان خانگی استفاده کنم ناگفته نباشد درآمدم پولی در دست بالم نیست که به دکتر برم اینوگفتم جلوگیری از گسترش داشته باشم تا پولی بدستم بیا ممنون میشم راهنمایی کنید خسته نباشد ...
کامش
۱۴۰۰/۱۰/۲۹۰۰

سلام

برای جلوگیری از گسترش زگیل ها در مرحله اول بابد کرایوتراپی انجام بدین.

برای اصلاح ناحیه تناسلی تیغ نزنید تا زگیل ها گسترش پیدا نکنند و در اولین فرصت برای کرایوتراپی به پزشک مراجعه کنید.

ناشناس
۱۴۰۰/۱۰/۲۷۰۰
پاسخسلام دکتر جان چندوقتی هست که متوجه برآمدگی روی آلت تناسلی شدم ولی نمی دونستم چی هستش تااین که جستجو کردم که فهمیدم زگیل تناسلی هستش خیلی ریز هستش سه تا هم بیشتر نیست برای درمانش میتوانم از درمان خانگی استفاده کنم ناگفته نباشد درآمدم پولی در دست بالم نیست که به دکتر برم اینوگفتم جلوگیری از گسترش داشته باشم تا پولی بدستم بیا ممنون میشم راهنمایی کنید خسته نباشد ...
ناشناس
۱۴۰۰/۱۰/۲۷۰۰
پاسخسلام دکتر جان چندوقتی هست که متوجه برآمدگی روی آلت تناسلی شدم ولی نمی دونستم چی هستش تااین که جستجو کردم که فهمیدم زگیل تناسلی هستش خیلی ریز هستش سه تا هم بیشتر نیست برای درمانش میتوانم از درمان خانگی استفاده کنم ناگفته نباشد درآمدم پولی در دست بالم نیست که به دکتر برم اینوگفتم جلوگیری از گسترش داشته باشم تا پولی بدستم بیا ممنون میشم راهنمایی کنید خسته نباشد ...
ناشناس
۱۴۰۰/۰۷/۱۱۰۰
پاسخسلام وقت بخیر چند وقتیه به زگیل تناسلی مبتلا شدم که دکتر واسم داروی دستساز رو تجویز کرد و الان بعد از 4 روز استفاده درد زیادی دارم و دور آلتم پوستش کنده و زخم عمیقی شده امکانش هست راهنمایی کنید
کامش
۱۴۰۰/۰۷/۱۲۰۰

سلام

توصیه میشه برای معاینه مجدد به پزشکتون مراجعه کنید . 

ناشناس
۱۴۰۰/۰۶/۲۸۰۰
پاسخدکتر شش ماه پیش احساس کردم تو ناحیه تناسلیم یه سری برآمدگی هایی هستش و رفتم دکتر گف زگیل تناسلی ولی نوع خطرناک نیست ولی مراقبت کن و تحت درمان باش بیا لیزر کن ولی من نرفتم برای لیزر الان بعد چند وقت همشون ناپدید شدن تقریبا امکانش هست ک بهبود پیدا کرده باشم؟
کامش
۱۴۰۰/۰۶/۲۸۰۰

سلام

اگر به ویروس HPV آلوده شده باشید ممکن دوباره در ناحیه تناسلی زگیل در بیاد.توصیه میشه برای معاینه مجدد به پزشک مراجعه کنید .

ناشناس
۱۴۰۰/۰۱/۳۱۰۰
پاسخسلام من چند روزه متوجه این زگیل ها شدم نمیدونستم چی هستن مطالب بالا رو خوندم دقیقا عین مطالب خودتون زگیل آلت هست با فاصله حدود 5 تا 6 تا هستن رنگشون تیره س شبیه گل کلم که بالا توضیح دادین
اگه درمانی داره ممنون میشم و اگه حتما نیاز به معاینه داره لطف کنین یه درمانی بهم بدین تا دوماه دیگه امکان مراجعه ندارم
ممنون میشم . با تشکر
کامش
۱۴۰۰/۰۱/۳۱۰۰

سلام

باید اول معاینه بشید بعد کرایو تراپی انجام بشه .

توصیه میشه قسمت هایی از بدن که دچار زگیل شده اند را تیغ نزنید تا زگیل ها بیشتر نشن . 

ناشناس
۱۴۰۰/۰۱/۲۵۰۰
پاسخسلام. من کنار گردنم خیلی ساله که یه خال گوشتی داشتم. البته وقتی زیر بغلم هم درگیر شد به زگیل تناسلی شک کردم. کنار گردن رنگ تیره تری نسبت به رنگ پوستم داره ولی در ناحیه زیربغل، رنگ روشن و تقریبا همرنگ پوستم هستن. در قسمت زیرین کیسه های بیضه هم لکه های سفید کوچیکی هستند که معمولا خارش دارن. با توجه به مطالبی که فرمودین، لکه های سفید قسمت زیرین کیسه بیضه، به تبخال بیشتر شبیه هستند تا زگیل تناسلی. برای معاینه حتما مزاحمتون میشم.
کامش
۱۴۰۰/۰۱/۲۵۰۰

سلام

تا معاینه نشین نمیشه تشخیص داد .

ناشناس
۱۴۰۰/۰۱/۱۵۰۰
پاسخمن ناحیه تناسلی و اطرافش همیشه خارش داره، کلا حساسیت های پوستی و اگزما دارم، تا الان فکر میکردم خارش بخاطر اگزما هست. بجز پوست پوست شدن علایم ظاهری دیگه ای ندارم، ممکنه خارش بخاطر زگیل تناسلی باشه؟
کامش
۱۴۰۰/۰۱/۱۶۰۰

سلام

مشخص نیست ، مواردی که ذکر کردین میتونه باعث خارش بشه .توصیه میشه توسط متخصص معاینه بشید .

به این مطلب امتیاز دهید

تعداد کل امتیازات این مطلب 23

آخرین دانلود های رایگان

عضویت در خبرنامه

با عضویت در خبرنامه می توانید از جدیدترین مقالات، اخبار ومطالب سایت با خبر شوید...