این مطلب را به دوست خود ارسال کنید

اطلاعات شما نزد کلینیک تخصصی سلامت جنسی کامش کاملا محفوظ می باشد

با توجه به شیوع کرونا ازپذیرفتن بیماران بدون دستکش و ماسک معذوریم. برای رعایت فاصله گذاری اجتماعی از پذیرفتن همزمان بیماران در کلینیک اجتناب خواهد شد.

کلینیک تخصصی سلامت جنسی کامش

ایجاد صمیمیت در رابطه جنسی

ایجاد صمیمیت در رابطه جنسی
چکیده این مطلب : انتشار : 1398/10/04 نظر 0 بازدید 381

وجود صمیمیت در رابطه جنسی و صحبت در مورد نیازهای جنسی می تواند شما و شریک زندگی تان را به یکدیگر نزدیکترو به برآورده شدن ارضای جنسی هر دو طرف کمک کند. 

درباره نیاز های خود صحبت کنید !

وجود صمیمیت در رابطه جنسی و صحبت در مورد نیازهای جنسی می تواند شما و شریک زندگی تان را به یکدیگر نزدیکترو به برآورده شدن ارضای جنسی هر دو طرف کمک کند. در ادامه به موضوع صمیمت در رابطه جنسی و آزادانه صحبت کردن درباره نیاز هایتان می پردازیم.
سلامت جنسی زنان، مانند مردان، اهمیت بالایی در زمینه سلامت جسمی و روحی دارد. یک زندگی جنسی کامل، کیفیت خواب شما را بهبود می بخشد و استرس را کاهش می دهد. اما دستیابی به یک زندگی جنسی سالم و رضایت بخش خود به خود اتفاق نمی افتد. مهم ترین نکته در مورد رابطه جنسی شما و شریکتان صمیمیت در رابطه جنسی است. به این معنا که شما و همسرتان نیاز های جنسی و عاطفی یکدیگر را به خوبی بشناسید و بتوانید در این باره با یکدیگر صحبت کنید. اگرچه صحبت کردن در مورد رابطه جنسی می تواند دشوار باشد، اما موضوعی است که ارزش پرداختن به آن را دارد.

سلامت جنسی زنان : 

بسیاری از افراد تصور می کنند که میل بدنی زنان به رابطه جنسی باعث تحریک فعالیت جنسی و منجر به برانگیختگی جنسی و سپس ارگاسم می شود. اگرچه این ممکن است برای بیشتر آقایان صادق باشد، اما لزوماً در مورد بیشتر خانم ها صادق نیست. بسیاری از خانم ها انگیزه و محرک های مختلفی دارند که باعث می شوند احساس تحریک و تمایل به رابطه جنسی در آن ها ایجاد شود. همچنین عوامل مختلفی در مورد خانم ها وجود دارند که باعث کاهش میل جنسی می شوند.
برای بسیاری از خانم ها، به ویژه آنهایی که بالای 40 سال سن دارند یا یائسگی را پشت سر گذاشته اند، تمایل جسمی انگیزه اصلی رابطه جنسی نیست. ممکن است یک زن برای داشتن رابطه جنسی انگیزه نشان دهد تا به همسر خود نزدیک شود یا احساسات خود را به او نشان دهد.
معنی رضایت جنسی برای افراد متفاوت است. به عنوان مثال، برخی از خانم ها می گویند که لذت برانگیختگی جنسی کافی است، در حالی که برخی دیگر می خواهند ارگاسم را تجربه کنند. اگر در مورد زندگی جنسی خود نگرانی دارید، یا می خواهید راه هایی برای تقویت آن پیدا کنید، اولین قدم ایجاد صمیمیت در رابطه جنسی و صحبت کردن در این باره با همسرتان است. 

بیشتر بدانید : صمیمیت بین زوج ها چگونه به وجود می آید ؟ 

درباره رابطه جنسی با همسر خود صحبت کنید !

صحبت کردن در مورد خواسته های جنسی خود همیشه آسان نیست. با این وجود شریک زندگی شما نمی تواند ذهن شما را بخواند. به اشتراک گذاشتن افکار و انتظارات در مورد تجربیات جنسی شما می تواند شما را به هم نزدیک کند و به شما کمک کند لذت جنسی بیشتری را تجربه کنید. برای شروع :
ناراحتی خود را بپذیرید. اگر احساس اضطراب دارید، به همسرتان بگویید. مطرح کردن نگرانی های شما ممکن است در شروع مکالمه به شما کمک کند. اگر کمی برای بحث در مورد آنچه می خواهید بگویید احساس شرم دارید، به همسر خود توضیح دهید و مطمئن شوید که همسرتان صحبت های شما را می پذیرد.
برای ایجاد صمیمیت در رابطه جنسی شروع به صحبت کنید. با شروع بحث، ممکن است سطح اطمینان و راحتی شما افزایش یابد.
محدودیت زمانی تعیین کنید. از صحبت کردن طولانی با یکدیگر پرهیز کنید. با اختصاص مکالمات 15 دقیقه ای به موضوع رابطه جنسی، نتایج بهتری خواهید داشت.
مرتباً صحبت کنید. مکالمات شما در مورد تجربیات و خواسته های جنسی هر چه بیشتر باشد آسان تر می شوند.
از کتاب یا فیلم استفاده کنید. از شریک زندگی خود دعوت کنید تا کتابی در مورد سلامت جنسی زنان بخواند، یا فصل ها یا بخش هایی را که حاوی سؤالات و نگرانی های شما هستند، توصیه کنید. شما همچنین ممکن است از یک صحنه فیلم به عنوان نقطه شروع بحث استفاده کنید.
درباره همه چیز اعم از باورها و اعتقاداتتان، تغییرات بدنتان، تغییرات و احوالات روحی و روانی و هر موضوع دیگری که فکر می کنید بر رابطه جنسی شما تاثیر گذار است صحبت کنید. صمیمیت در رابطه جنسی یک شبه به دست نمی آید. شما باید برای آن تلاش کنید تا بتوانید در هر زمان که خواستید درباره فانتزی ها و نیاز های جنسی با همسرتان صحبت کنید و رابطه جنسی برای شما به یک تفریح و عامل صمیمیت و نشاط تبدیل شود و باعث استرس و نگرانی شما نباشد.

با نیاز های جنسی متفاوت چه باید کرد ؟ 

نیازهای جنسی بین افراد متفاوت است. عوامل بسیاری می توانند بر نیاز جنسی شما تأثیر بگذارند، از استرس، بیماری و پیری گرفته تا تعهدات خانوادگی، شغلی و اجتماعی. علت هرچه باشد، تفاوت زیاد در تمایلات جنسی بین شرکا گاهی ممکن است منجر به احساس انزوا، سرخوردگی، طرد شدن یا نارضایتی شود. با شریک زندگی خود در مورد این موارد صحبت کنید :

نیاز به صمیمیت در رابطه جنسی : 

نیاز به صمیمیت در رابطه جنسی بسیار مهم تر از خود نیاز های جنسی است. صمیمیت همچنین شامل شناخت نیازهای عاطفی، معنوی، جسمی و تفریحی است. اگر نیازهای صمیمیت عاطفی تان برآورده نشود، شاید کمتر به رابطه جنسی تمایل داشته باشید. در مورد آنچه شریک زندگی شما می تواند برای تقویت صمیمیت عاطفی تان انجام دهد، فکر کنید و با صراحت و صادقانه در مورد آن صحبت کنید.

تفاوت در نیاز های جنسی :

در هر رابطه طولانی مدت، زوجین ممکن است سطح متفاوتی از میل جنسی را تجربه کنند. در مورد اختلافات خود بحث کنید و سعی کنید گزینه هایی را انتخاب کنید که هر دوی شما را راضی کند.

چه زمانی باید به پزشک مراجعه کرد ؟

اگر در زمینه ایجاد صمیمیت در رابطه جنسی مشکل دارید، برای دریافت راهنمایی و کمک به پزشک یا روان درمان مراجعه کنید. اگر داروهایی مصرف می کنید و از میزان تمایل جنسی خود نگران هستید، داروهای خود را به پزشک معرفی کنید. اگر داروی خاصی در رابطه جنسی یا تمایل به رابطه جنسی تأثیر بگذارد، ممکن است پزشک شما بتواند جایگزینی را پیشنهاد کند.
به همین ترتیب، اگر علامت یا نشانه جسمی مانند خشکی واژن  در لذت جنسی شما دخالت دارد، در مورد گزینه های درمانی سؤال کنید. به عنوان مثال، یک روان کننده یا داروی دیگر می تواند به درمان خشکی واژن که در اثر تغییرات هورمونی یا سایر عوامل بوده است کمک کند.

بیشتر بدانید : همه چیز درباره واژینیسموس

نظرات

captcha Refresh

به این مطلب امتیاز دهید

تعداد کل امتیازات این مطلب 0

آخرین دانلود های رایگان

آخرین محصولات

عضویت در خبرنامه

با عضویت در خبرنامه می توانید از جدیدترین مقالات، اخبار ومطالب سایت با خبر شوید...