این مطلب را به دوست خود ارسال کنید

اطلاعات شما نزد سلامت جنسی کامش کاملا محفوظ می باشد

درمان اختلال جنسی ( کامش ) دکتر محمد حسن عبدالی

روز جهانی مجرد ها

روز جهانی مجرد ها
چکیده این مطلب : انتشار : 1398/08/20 0 نظر 2,149 بازدید

تاریخ 11 نوامبر هر ساله به عنوان روز جهانی مجرد ها شناخته می شود. این روز از سال 1990 توسط چین وارد فرهنگ دیگر کشور ها نیز شد. 

تاریخ 11 نوامبر هر ساله به عنوان روز جهانی مجرد ها شناخته می شود. این روز از سال 1990 توسط چین وارد فرهنگ دیگر کشور ها نیز شد. چینی ها این روز ها را در مقابل روز عشق که برای افرادی است که دارای پارتنر هستند، قرار دادند.
تاریخ در این روز به صورت 11/11 نمایش داده می شود که به صورت نمادی برای تک و مجرد بودن درآمده است. 
هدف از نام گذاری روز جهانی مجرد ها این است که افرادی که همراهی به عنوان شریک احساسی در زندگی خود ندارند نیز باید شاد باشند و به زندگی خود اهمیت دهند. در واقع شعار روز جهانی مجرد ها این است که زندگی خود را به شخص دیگری وابسته ندانید و با وجود تنها بودن به تنهایی زندگی خود را بسازید و موفق و خوشحال باشید.
در کشور چین مجرد ها در روز جهانی مجرد جشن می گیرند و به یکدیگر تبریک می گویند. گرچه تعداد ازدواج های ثبت شده در این روز در کشور چین بیش از سایر روزهای عادی است.
منظور از مجرد بودن در روز جهانی مجرد ها تنها به معنای ازدواج نکردن نیست. بلکه به این معنی است که فرد در هیچ رابطه ی احساسی قرار ندارد. 
ممکن است برخی افراد تصور کنند که مجرد و تنها بودن بسیار بد است و فرد را دچار انزوا و افسردگی می کند و همچنین نیاز فرد به رابطه جنسی برای او ایجاد مشکل خواهد کرد. همینطور نداشتن یک شریک زندگی ثابت (داشتن شرکای متعدد) در دوران مجردی می تواند خطر ابتلا به عفونت های جنسی مانند سوزاک، تبخال تناسلی، زگیل تناسلی و ... را بالا ببرد. 
همچنین در خانم هایی که در دوران مجردی هیچ رابطه جنسی ای نداشته اند و پس از ازدواج برای اولین بار رابطه جنسی برقرار می کنند ممکن است مشکلاتی مانند واژینیسموس که سفت شدن غیر ارادی عضلات واژن است به وجود آید.
می توانید برای رفع نیاز جنسی خود، خود ارضایی انجام دهید. البته باید توجه داشته باشید که تعداد دفعات آن کاملا معقول باشد و از حد خود خارج نشود. زیرا میزان بیش از حد خود ارضایی به عنوان اعتیاد به خود ارضایی شناخته می شود و بسیار مشکل آفرین است.

روز جهانی مجرد ها به این دلیل نام گذاری شده است که اعلام کند مجرد بودن به هیچ عنوان چیز بدی نیست. در این دوران شما قادر خواهید بود بدون وابستگی به دیگری مهم ترین تصمیم های زندگی خود را آرامش فکری بگیرید و کارهای خود را با برنامه ریزی درست و مشخص به پیش ببرید. همچنین می توانید دوستانی برای خود داشته باشید و کاملا تنها نمانید. دوستان و خوانواده شما می توانند نیاز شما به صحبت کردن و شادی و خوشحالی را برطرف کنند. 
 

به این مطلب امتیاز دهید

تعداد کل امتیازات این مطلب 1

آخرین دانلود های رایگان

عضویت در خبرنامه

با عضویت در خبرنامه می توانید از جدیدترین مقالات، اخبار ومطالب سایت با خبر شوید...