این مطلب را به دوست خود ارسال کنید

اطلاعات شما نزد کلینیک تخصصی سلامت جنسی کامش کاملا محفوظ می باشد

توجه : اخیرا افرادی سودجو با استفاده از نام کلینیک کامش اقدام به فروش داروهای غیر مجاز در گروههای تلگرامی  نموده اند. به اطلاع می رساند این مرکز به هیج عنوان دارو برای فروش ندارد. 

کلینیک تخصصی سلامت جنسی کامش

تغییر جنسیت زن به مرد ( قسمت 1)

تغییر جنسیت زن به مرد ( قسمت 1)
چکیده این مطلب : انتشار : 1398/02/07 نظر 6 بازدید 33,699

اگرشما ترنس جندر هستید و می خواهید جراحی انجام دهید بهتر است با این جراحی آشنا شوید. جراحی مردانگی برای تغییر جنسیت شامل روش هایی است که ظاهر شما را تغییر می دهد تا هویت جنسیتی و جسمی شما را با هم تطبیق بدهند(همگرایی جنسیتی). 

جراحی تغییر جنسیت چیست ؟

اگرشما ترنس جندر هستید و می خواهید جراحی انجام دهید بهتر است با این جراحی آشنا شوید.  جراحی مردانگی برای تغییر جنسیت شامل روش هایی است که ظاهر شما را تغییر می دهد تا هویت جنسیتی و جسمی شما را با هم تطبیق بدهند(همگرایی جنسیتی). جراحی مردانگی شامل بسیاری از گزینه ها می شود، مانند جراحی مربوط به  “بالا تنه” برای برداشتن سینه های شما و ایجاد یک سینه کوچک تر و مردانه تر . و جراحی مربوط به  “پایین تنه” برای افزایش طول مجرای آلت، ایجاد آلت تناسلی مرد (فالوپلاستی) و ایجاد کیسه بیضه.افراد زیادی برای مشاوره پیش از جراحی به سکس تراپیست مراجعه می کنند.

جراحی مردانگی، جراحی برای تایید هویت فرد است ، تغییر جنسیت اغلب به عنوان یک بخش از فرآیند درمان مشکلات روانی در این افراد است.

جراحی تغییر جنسیت برای همه یکسان نیست. این جراحی ها می توانند گران باشند، خطر و عوارض جانبی دارند. و شامل پیگیری مراقبت های بهداشتی و روانی می شوند. پیش از جراحی، شما نیاز به دریافت توصیه های از متخصصین روانپزشکی دارید. برای شما ممکن است هورمون درمانی برای یک دوره خاص انجام شود. بعضی از جراحی ها احساسات جنسی شما را تغییر خواهد داد.علاوه بر این احساساتتان در مورد بدننتان کاملا تغییر خواهد کرد.

دکتر شما، مشاوره جنسی و همچنین افرادی مشابه شما که این جراحی ها را قبلا انجام داده اند، می توانند به شما درباره ریسک و منافع تغییر جنسیت کمک کنند.

 

آزمون افسردگی

 

جراحی تغییر جنسیت در چه مواردی انجام می شود ؟

افرادی که به دنبال تغییر جنسیت و انجام جراحی هستند، به دلیل تفاوت بین جنسیتشان با  جنسیت بیان شده در هنگام تولد (اختلال جنسی) دچار مشکل هستند. برای برخی از  ترنس ها ی مرد (زن به مرد)، جراحی تغییر جنسیت یک گام طبیعی است و برای احساس شان مهم است. با این حال، بسیاری از آنها عمل جراحی را انتخاب نمی کنند. افراد بالغ اغلب می توانند با بدن خود ارتباط برقرار کنند و فقط نیاز به انتخاب فردی دارند که به بهترین وجه به نیازهای آنها پاسخ می دهد. جراحی های مردانه معمولا تا زمان بزرگسالی به تعویق می افتند.  تغییر جنسیت برای همه مردان نیست.  در مواردی انجام عمل تغییر جنسیت در مبتلایان به ملال جنسیتی نباید انحام شود. شرایط روانی مدیریت نشده و  مشکلات مهم سلامتی مانند بیماری قلب یا کلیه، اختلال خونریزی یا سابقه لخته شدن خون در یک ورید عمقی (ترومبوز ورید عمقی) یا در ریه (ترومبوآمبولی وریدی) و به طور کلی هر شرایطی که توانایی در ارائه رضایت نامه آگاهانه شما را محدود کند.

در جراحی تغییر جنسیت زن به مرد چه مواردی اتفاق می افتد ؟

گزینه هایی که در تغییر جنسیت اتفاق می افتند عبارتند از:

-حذف بافت پستان (ماستکتومی)

-قرار دادن جراحی ایمپلنت در پشت ماهیچه ها برای ایجاد یک سینه مردانه

-روش های زیبایی شناختی مختلف مانند جراحی که از تکنیک مکش برای حذف چربی از مناطق خاص بدن (لیپوساکشن) یا پیوند چربی استفاده می کند

-جراحی تناسلی برای رحم شما (هیسترکتومی) یا رحم و دهانه رحم (هیسترکتومی کامل)، لوله های فالوپ و تخمدان ها (سالپینووافورکتومی)

-جراحی برای حذف همه یا بخشی از واژن خود (واژینکتومی)، ایجاد یک بیضه (اسکروتوپلاستی)، قرار دادن پروتزهای بیضه، افزایش طول مجرای آلت یا ایجاد آلت تناسلی مرد انه (فالوپلاستی)

جراحی تغییر جنسیت چه خطراتی را به دنبال دارد ؟

جراحی تغییر جنسیت مانند هر گونه جراحی عمده دیگری خطر خونریزی، عفونت و واکنش نامطلوب را برای بیهوشی دارد. عوارض دیگری که ممکن است به وجود بیاید عبارتند از:

-التیام ضعیف زخم، مانند یک خط برش

-تجمع مایع در زیر پوست (سرووم)

-تورم و لخته خون جمع شده در بافتهای شما (هماتوم)

-تغییرات در احساس پوست مانند درد مداوم، سوزن سوزن شدن، کاهش احساس یا بی حس بودن

-آسیب دیدن بافت یا مردن بافت، مانند بافت در نوک پستان و در آلت تناسلی مرد که توسط جراحی ایجاد شده است.

-یک لخته خون در یک ورید عمقی (ترومبوز ورید عمقی) یا یک لخته خون در ریه (آمبولی ریه)

-اتصال غیر طبیعی بین دو قسمت بدن (فیستول)، مانند دستگاه ادراری

-نارضایتی از ظاهر پس از جراحی

-از دست دادن لذت جنسی و عملکرد جنسی، از جمله عدم توانایی مداوم برای رسیدن به ارگاسم با وجود پاسخ به تحریک جنسی.

تغییر جنسیت و باروری :

انواع خاصی از عمل جراحی تغییر جنسیت می تواند به باروری شما آسیب برساند یا پایان دهد. اگر میخواهید فرزندان بیولوژیک و طبیعی داشته باشید و در حال انجام عمل جراحی هستید که شامل اندامهای تناسلی شما باشد، قبل از رفتن به جلو، با پزشک خود درباره انجماد تخمک ها صحبت کنید.

برای انجام جراحی تغییر جنسیت چه اقداماتی باید انجام دهید ؟

قبل از  جراحی با جراح خود ملاقات کنید. با یک جراح با تجربه در مراحل مورد نظرتان مشورت کنید. جراح شما گزینه های خود و نتایج بالقوه را توصیف می کند. جراح اطلاعاتی در باره بیهوشی، محل عمل و نوع روش های پیگیری که ممکن است لازم باشد ارائه می دهد. دستورالعمل های خاص را در مورد آماده سازی برای روال های درمانی خود دنبال کنید، از جمله دستورالعمل های مربوط به خوردن و نوشیدن، تنظیم داروهای جاری و ترک سیگار. علاوه بر این، قبل از اینکه بتوانید برخی از جراحی های مردانه را داشته باشید، لازم است که معیارهای خاصی را بدست آورید. برای شروع، جراح سلامتی شما را ارزیابی می کند تا هرگونه بیماری پزشکی که ممکن است تحت درمان آن قرار بگیرد را رد کند.

ارزیابی پزشکی برای تغییر جنسیت ممکن است شامل موارد زیر باشد:

-مرور سابقه پزشکی شخصی و خانوادگی شما

-یک معاینه فیزیکی، از جمله ارزیابی ارگان های تناسلی داخلی شما

-آزمایشات مربوط به، قند خون، شمارش گلبول های خون، آنزیم های کبدی و الکترولیت ها

-شناسایی و مدیریت مصرف دخانیات، سوء مصرف مواد، سوء مصرف الکل، اچ آی وی و سایر عفونت های منتقله از راه جنسی

-بحث در مورد پیشگیری از بارداری و باروری آینده

اگر چه رضایت آگاهانه شما در مورد ریسک ها و مزایای این روش، پذیرفته شده است، ولی اکثر جراحان نیاز به ارزیابی سلامت روان شما توسط یک روانپزشک دارند. به این شکل ممکن است ارزیابی شود:

-هویت جنسیتی و اختلال شخصیت شما

-تأثیر هویت جنسیتی شما در محیط کار، مدرسه، خانه و محیط اجتماعی، از جمله موضوعات مربوط به تبعیض، سوء استفاده از رابطه و استرس اقلیت

-حالت روحی و یا سایر نگرانی های بهداشت روانی

-نگرانی های بهداشت جنسی

-رفتارهای ریسک پذیری، از جمله استفاده از مواد و استفاده از تزریق سیلیکون غیر دارویی

-عوامل محافظتی مانند حمایت اجتماعی از خانواده، دوستان و همسالاناهداف، ریسک و انتظارات درمان و برنامه های مراقبت های آینده شما

نظرات

captcha Refresh
ناشناس
۱۴۰۰/۱۲/۰۷۰۰
پاسخسلام برای عمل هزینه اش لطف میکنیدازمردبه زن تبدیل شدممنون میشم بگید
کامش
۱۴۰۰/۱۲/۰۸۰۰

سلام

متاسفانه ما اطلاعی از هزینه های انجام عمل تغییر جنسیت نداریم.

ناشناس
۱۴۰۰/۱۲/۰۷۰۰
پاسخسلام برای عمل هزینه اش لطف میکنیدازمردبه زن تبدیل شدممنون میشم بگید
الشمری
۱۳۹۸/۰۸/۰۷۰۰
پاسخسلام.میشه هزینه کلی این عمل رو بگین؟با پنج‌میلیون میشه از زن به مرد تبدیل شم؟
ایا میتونم ورزش سنگین خودمو ادامه بدم؟
کامشیار ادمین
۱۳۹۸/۰۸/۰۸۰۰

با سلام ابتدا باید در این مورد با شما مشاوره انجام شود تا مشخص گردد که آیا شما به سطح لازم برای این جراحی رسیده اید یا خیر. می توانید برای دریافت نوبت مشاوره با کلینیک کامشیار تماس بگیرید. 02188888283

به این مطلب امتیاز دهید

تعداد کل امتیازات این مطلب 14

آخرین دانلود های رایگان

مطالب مرتبط

عضویت در خبرنامه

با عضویت در خبرنامه می توانید از جدیدترین مقالات، اخبار ومطالب سایت با خبر شوید...