این مطلب را به دوست خود ارسال کنید

اطلاعات شما نزد سلامت جنسی کامش کاملا محفوظ می باشد

درمان اختلال جنسی ( کامش ) دکتر محمد حسن عبدالی

چه اتفاقی برای بدن در رابطه ی جنسی می افتد؟

چه اتفاقی برای بدن در رابطه ی جنسی می افتد؟
چکیده این مطلب : انتشار : 1398/09/19 نظر 0 بازدید 16,051

درحالیکه بسیاری از ما دوست داریم که رابطه جنسی داشته باشیم ولی هرگز به این فکر نکرده ایم که چه اتفاقی برای بدن در رابطه جنسی می افتد؟

در حالیکه بسیاری از ما دوست داریم که رابطه جنسی داشته باشیم و مدت های بسیاری هم به پوزیشن های مختلف رابطه و کارهایی که می توانند رابطه جنسی را بهتر کنند فکر کرده این ولی هرگز به این فکر نکرده ایم که چه اتفاقی برای بدن در رابطه ی جنسی می افتد؟

اصطلاح چرخه پاسخ جنسی به معنی اتفاقاتی که در رابطه ی جنسی برای بدن می افتد گفته می شود.

چرخه پاسخ جنسی به چهار مرحله از هیجان ، فلات ، ارگاسم و وضوح تقسیم می شود . هیچ آغاز یا پایان مشخصی برای هر مرحله وجود ندارد بلکه تمامی مراحل بهم پیوسته است و نمی توانیم مرزی برای آن ها مشخص کنیم.

باید بخاطر داشته باشیم که این یک روند کلی از آنچه اتفاق می افتد است ودر افراد  این رویدادهای جنسی ممکن است تفاوت های بسیار زیادی داشته باشد.

در صورتی که دچار زود انزالی می باشید مقاله درمان زود انزالی را بخوانید .

 

 

ارگاسم همزمان

 

زن و مرد همه مراحل را بصورت مشترک پشت سر گذاشته اند به جز زمان بندی که متفاوت است . مردان به طور معمول در حین مقاربت به ارگاسم (لذت جنسی ) می رسند ، در حالی که ممکن است زنان برای رسیدن به اوج لذت جنسی 15 دقیقه طول بکشد و این امر باعث می شود که احتمال ارگاسم همزمان در طی یک مقاربت جنسی بسیار کم شود.

 

فاز اول چرخه پاسخ جنسی : هیجان

 

این مرحله ، مرحله آغازین رابطه جنسی  است و معمولا 10 الی 30 ثانیه پس از تحریک شهوانی آغاز می شود و می تواند از چند دقیقه تا چندین ساعت ادامه پیدا کند.

در مردان آلت تناسلی بزرگ می شود و ممکن است که نوک سینه مردان نیز کمی بزرگتر و سفت تر شود.در زنان روان کاری واژن شروع می شود ، مهبل گسترش می یابد و طولانی می شود.

لب های بیرونی ، لب های داخلی ، کلیتوریس و بعضی اوقات سینه ها شروع به تورم می کنند. افزایش ضربان قلب ، فشار خون ، گرم شدن بدن و تنفس سریع در آقایان و خانم ها رخ می دهد.

 

فاز دوم چرخه پاسخ جنسی : فلات

 

تغیراتی که در مرحله هیجان آغاز شده است همچنان ادامه دارد.

در این مرحله بیضه های مردان به داخل کشیده می شوند و آلت تناسلی کاملا به نعوظ می رسد و کاملا می ایستد.

در زنان لب های واژن  بیشتر پف می کنند  . بافت دیواره های قسمت سوم خارجی مهبل با خون متورم می شود و باز شدن مهبل آسانتر می شود.لب های داخلی واژن تغیر رنگ می دهند ( این تغییر رنگ زیاد محسوس نیست) برای زنانی که زایمان انجام نداده اند لب های واژن از صورتی به قرمز روشن تبدیل می شوند ، در زنانی که زایمان انجام داده اند از رنگ قرمز روشن به بنفش پر رنگ تبدیل می شود.

در آقایان و خانم ها تنفس و ضربان نبض افزایش می یابد ، گر گرفتگی جنسی در معده ، سینه ، شانه ها ، گردن و صورت می گیرد . در عضلات موجود در ران ، باسن و دست ممکن اسپاسم رخ دهد.

چرا باید رابطه جنسی داشته باشیم؟

 

مرحله سوم چرخه پاسخ جنسی : ارگاسم

 

این مرحله اوج پاسخ چرخه جنسی است و کوتاه ترین مرحله نیز هست و فقط چند ثانیه طول می کشد .

در آقایان ابتدا مایعات منی در مجاری جمع می شود . این در شرایطی است که یک مرد ممکن است احساس کند که ارگاسم قطعی است یا اجتناب پذیری از انزال است. در مرحله بعد ، مایع منی از آلت تناسلی انزال می شود . انقباضات در آلت تناسلی در مرحله ارگاسم رخ می دهد.

در زنان : سومین دیواره های واژینال به طور ریتمیک منقبض می شود.

در آقایان و خانم ها هر دو تنفس ، نبض  و فشار خون در حال افزایش است . تنش عضلانی و انسداد رگهای خونی به اوج خود می رسد . گاهی اوقات ارگاسم با رفلکس عضلانی دست و پاها همراه است .

رابطه جنسی بهتری می خواهید سیگار کشیدن را متوقف کنید.

مرحله چهارم چرخه پاسخ جنسی : قطعنامه (وضوح)

این مرحله بازگشت به حالت استراحت عادی است . می تواند از چند دقیقه تا نیم ساعت یا بیشتر طول بکشد . این مرحله به طور کلی برای خانم ها طولانی تر از آقایان است.

مردان : آلت تناسلی مرد به حالت عادی خود برمی گردد معمولا یک دوره زمانی وجود دارد که شخص تا اون زمان نگذره نمیتونه دوباره به ارگاسم برسه این زمان ، زمان نسوز نام دارد. میزان زمان در مردان از نظر سن ، آمادگی جسمی و سایر عوامل متفاوت است.

زنان : رحم و کلیتوریس به حالت های عادی خود بر می گردند. برخی از زنان ممکن است بتوانند با ارگاسم اضافی به تحریک اضافی پاسخ دهند.

در آقایان و خانم ها تورم جسمانی فروکش می کند ، شهوت فروکش می کند ، یک آرامش کلی فراهم می کند.

در کامل تر آنچه در هنگام رابطه جنسی برای شما و بدن شریک جنسی شما اتفاق می افتد ، تنها می تواند در بهره مندی کامل از تجربه کمک کند. این را با برخی مهارت های ارتباطی خوب ترکیب کنید و کلید اصلی برای باز کردن لذت جنسی و خواسته های قلب خود را پیدا کرده اید.

نظرات

captcha Refresh

به این مطلب امتیاز دهید

تعداد کل امتیازات این مطلب 7

آخرین دانلود های رایگان

مطالب مرتبط

عضویت در خبرنامه

با عضویت در خبرنامه می توانید از جدیدترین مقالات، اخبار ومطالب سایت با خبر شوید...