این مطلب را به دوست خود ارسال کنید

اطلاعات شما نزد سلامت جنسی کامش کاملا محفوظ می باشد

درمان اختلال جنسی ( کامش ) دکتر محمد حسن عبدالی

آسکشوال دوری از سکس و تجرد نیست!

آسکشوال دوری از سکس و تجرد نیست!
چکیده این مطلب : انتشار : 1398/02/07 نظر 0 بازدید 116,495

برای اکثر مردم، جذابیت جنسی و تمایل دو نفر به یکدیگر برای داشتن رابطه جنسی از قوی ترین نیروهای زندگی است. اما طیفی از افراد که در گروه ال جی بی تی (LGBT) تقسیم بندی می شوند رابطه جنسی قوی ترین نیروی زندگی نیست.

برای اکثر مردم، جذابیت جنسی و تمایل دو نفر به یکدیگر برای داشتن رابطه جنسی از قوی ترین نیروهای زندگی است. اما طیفی از افراد که در گروه ال جی بی تی (LGBT) تقسیم بندی می شوند رابطه جنسی قوی ترین نیروی زندگی نیست.

آسکشوالیتی با «دوری از سکس» و «تجرد» که رفتارهایی ناشی از انتخاب افراد هستند فرق دارد. 

در واقع، آنها تمایل جنسی را تجربه نمی کنند. طبق یک مطالعه در سال 2004، حدود 1٪ از جمعیت بی جنس گرا یا آمیزش ناخواه هستند.بی جنس گرایی یا آسکشوال یک “گرایش جنسیتی است که به دلیل عدم وجود جاذبه جنسی در هر جنسیتی مشخص است، افراد آسکسوال نه جذابیت جنسی را تجربه می کنند و نه می توانند انتخاب کنند؛ آنها به سادگی بدون میل جنسی زندگی می کنند.انجام مشاوره جنسی برای تشخیص این موضوع بسیار موثر است.

از نظر سکسولوژی آسکشوال به این معنی است که فرد احساسات جنسی را نسبت به افراد دیگر احساس نمی کند. با این حال، فردی که به عنوان یک آسکشوال شناسایی می شود، هنوز هم می تواند انتخاب جنسی داشته باشد، ممکن است هنوز هم با یک شریک عاشقانه ازدواج کند، هنوز هم می تواند عاشق باشد و هنوز هم می تواند در روابط عادی دخالت کند. افراد آسکشوال دارای نیازهای عاطفی هستند، ممکن است احساس غیر جنسی را به دیگران احساس کنند و حتی ممکن است احساس آرامش داشته باشند. آنها فقط جذابیت جنسی را احساس نمی کنند.

آسکشوالیتی انتخابی نیست و فرد انتخاب نمی کند که که عمل جنسی نداشته باشد بلکه هیچ علاقه ای به عمل جنسی ندارد.

 

آزمون قدرت تحمل

 

جاذبه، نه عمل

بی جنس گرایی یا آسکشوال یک گرایش جنسی است، مانند همجنسگرایی. این مربوط به چیزی است که کسی احساس می کند، نه چیزی که کسی انجام می دهد. دوستیابی، داشتن رابطه جنسی، خودارضایی، عشق ورزیدن، ازدواج یا داشتن فرزند به هیچ وجه با بی جنس گرایی یا آسکشوال در تضاد نیست. دلایل متعددی وجود دارد که ممکن است یک فرد آسکشوال این کارها را انجام دهد که نیازی به جاذبه جنسی ندارند.

بعضی ها انجام می دهند، بعضی انجام نمی دهند.

بسیاری از سوالاتی که مردم در رابطه با بی جنس گرایی یا آسکشوال انجام میدهند را میتوان با همان عبارت پاسخ داد: “برخی انجام میدهند، بعضیها نمیتوانند انجام بدهند.”

 آیا افراد آسکشوال سر قرارهای عاشقانه می روند؟ برخی انجام می دهند، بعضی نمی کنند

 آیا آسکشوال ها عاشق می شوند؟ برخی انجام می دهند، بعضی نمی کنند

 آیا آسکشوال ها رابطه جنسی دارند؟ برخی انجام می دهند، بعضی نمی کنند

 آیا آسکشوال ها خود ارضایی می کنند؟ برخی انجام می دهند، بعضی نمی کنند ما همه افرادی هستیم، با ترجیحات و شخصیت های فردی خودمان، و عموما غیرممکن است که همه چیز در موردمان یکسان باشد.

تصورات اشتباه درباره بی جنس گرایی یا آسکشوال

بی جنس گرایی یک هویت جنسیتی نیست. (هرچند ممکن است وجود داشته باشد مانند ترانس ها و غیره.)

بی جنس گرایی یک اختلال نیست (گرچه ممکن است در شرایط فیزیکی یا روحی آسیب دیده باشد.)

یک انتخاب نیست.

یک عدم تعادل هورمون نیست. (گرچه ممکن است مشکلات هورمونی وجود داشته باشد).

ترس از رابطه جنسی یا روابط نیست. (هرچند ممکن است مشکلاتی وجود داشته باشد که از رابطه جنسی و روابط نگرانند یا از آنها متنفرند).

یک بیماری نیست.

افرادِ آمیزش‌ناخواه مبتلا به یک ویروس، باکتری، تومور و یا بیماریِ مسری نیستند. بعضی‌ها نسبت به رابطه جنسی کشش دارند. بعضی‌ها این کشش را ندارند. در هیچ یک از این دو مورد، بیماری‌ای وجود ندارد که بخواهد درمان شود.

چطور می توانید بفهمید آسکسوال هستید یا خیر ؟

اگر می خواهید بدانید که آیا شما آسکشوال هستید، اگر هنوز مطمئن نیستید، در اینجا یک لیست از سوالات برای کمک به راهنمایی افکار شما است. آنها به عنوان چک لیست برای “تشخیص” بی جنس گرایی نیستند، زیرا شما برای تشخیص این مساله حتما به سکس تراپی نیاز دارید. این سوالات احساساتی را که بسیاری از افراد آسکشوال داشته اند توصیف می کنند.

آیا شما به طور کلی به رابطه جنسی علاقه مند هستید؟

آیا علاقه شما به رابطه جنسی بیشتر علمی است تا عاطفی؟

وقتی دیگران در رابطه با رابطه جنسی صحبت می کنند، شما احساس می کنید که بی قرار یا گیج شده اید؟

اگر رابطه جنسی داشتید، آیا فکر می کنید که خسته کننده است یا خسته کننده می شد، و نه تجربه ای شگفت انگیز؟ همانطور که دیگران آن را داشته اند؟

آیا تا به حال وانمود کرده اید که علاقه مند به کسی هستید تا بتوانید در آن جا بمانید؟

آیا تا به حال احساس “شکست” داشته اید، زیرا احساسات جنسی مانند افراد اطراف خود را تجربه نمی کنید؟

آیا تا به حال با کسی بوده اید یا رابطه جنسی داشته اید، زیرا احساس می کنید “این چیزی است که شما باید انجام دهید؟”

آسکشوال ها در رابطه

اگر می خواهید بدانید که آیا فرد دیگری آسکشوال است، باید با آنها در مورد آن صحبت کنید. هیچ علامت بیرونی از بی جنس گرایی وجود ندارد و نباید سعی کنید شخص دیگری را با قضاوت خود برچسب گذاری کنید.

درک کنید که یک فردآسکشوال می تواند صمیمی باشد. افراد آسکشوال اغلب می توانند در روابط عاشقانه حضور داشته باشند، اما این که آیا این فرد برای روابط فیزیکی یا جنسی آماده است یا نه، بستگی به خودش دارد. اما دوستیابی لزوما نیازمند تعامل جسمی یا جنسی نیست و دو نفر می توانند روابط عاطفی یا عشقی قوی با یا بدون عنصر جنسی ایجاد کنند: صمیمیت بسیار بیشتر از لمس جسمانی یا فعالیت جنسی است.

یک شریک آسکشوال ممکن است برای فعالیت جنسی آماده باشد یا خیر، بنابراین ارتباط در رابطه مهم است تا همه افراد در همان شرایط قرار بگیرند. احساس لذت جنسی از احساس جذب جنسی متفاوت است و برخی از افراد آسکشوال می توانند از رابطه جنسی لذت ببرند.

نظرات

captcha Refresh

به این مطلب امتیاز دهید

تعداد کل امتیازات این مطلب 16

آخرین دانلود های رایگان

عضویت در خبرنامه

با عضویت در خبرنامه می توانید از جدیدترین مقالات، اخبار ومطالب سایت با خبر شوید...