این مطلب را به دوست خود ارسال کنید

اطلاعات شما نزد کلینیک تخصصی سلامت جنسی کامش کاملا محفوظ می باشد

برای تماس تصویری با پزشک از لینک درخواست تماس وارد شوید.ضمنا  ازپذیرفتن بیماران حضوری بدون دستکش و ماسک معذوریم. برای رعایت فاصله گذاری اجتماعی از پذیرفتن همزمان بیماران در کلینیک اجتناب خواهد شد.

کلینیک تخصصی سلامت جنسی کامش

آیا افزایش حجم مایع منی ممکن است ؟

آیا افزایش حجم مایع منی ممکن است ؟
چکیده این مطلب : انتشار : 1398/07/24 نظر 9 بازدید 55,275

ناباروری به علت کاهش حجم منی یکی از مشکلات زوج است . بسیاری از مردانی که به کلینیک سکس تراپی کامش می آیند می خواهند بدانند که چه بخورند تا افزایش حجم منی داشته باشند.

 

 

باروری مردان با افزایش مایع منی 

 

ناباروری به علت کاهش حجم منی یکی از مشکلات زوج است . بسیاری از مردانی که به کلینیک سکس تراپی کامش می آیند می خواهند بدانند که چه بخورند تا افزایش حجم منی داشته باشند. اغلب مردان تصور می کنند که زیاد بودن حجم مایع منی به معنای قدرت باروری بیشتر و یا توانایی جنسی بالاتر است و خواستار افزایش حجم مایع منی هستند. در این مقاله به این موضوع می پردازیم که آیا افزایش حجم مایع منی امکان دارد. 

مایع منی چیست ؟

مایع منی در دستگاه تولید مثل مرد تولید می شود و مایعی با غلظت بالاست که همراه با انزال در رابطه جنسی و یا خود ارضایی از آلت تناسلی مرد خارج می گردد و رنگ آن بین سفید شیری تا زرد کم رنگ است. حجم آن در هنگام انزال معمولا بین 2 تا 5 میلی لیتر است. 
این مایع حاوی تعداد زیادی اسپرم و ترکیبات قندی است. حجم مایع منی اهمیت چندانی در کیفیت رابطه جنسی و یا قدرت باروری مردان ندارد و آن چه که اهمیت دارد تعداد اسپرم های موجود در آن است. بنابراین نباید نگران افزایش حجم مایع منی باشید. 

 

میزان طبیعی مایع منی

 

طبق یک مطالعه انجام شده در سال 2010 توسط سازمان بهداشت جهانی درباره افزایش حجم مایع منی و حجم طبیعی مایع منی اطلاعات به دست آمده نشان می دهد حجم مایع منی به طور طبیعی در هر بار انزال بین 0.8 تا 7.6 میلی لیتر دیده شده است. بنابراین میانگین حجم مایع منی به طور طبیعی 2 تا 5 میلی لیتر است و افزایش حجم مایع منی تنها در صورتی باید نگرانی شما باشد که حجم مایع منی شما از این میانگین کمتر است.
مقدار حجم مایع منی با افزایش سن به خصوص در سنین 30 تا 35 سالگی تغییر می کند و در سنین 55 سال به بعد به کمترین میزان خود می رسد.

 

چرا مردان خواستار افزایش حجم مایع منی هستند ؟

در باور عموم مردم به این صورت تصور می شود که هرچه مقدار مایع منی خروجی بیشتر باشد قدرت باروری مردان بیشتر است و مردانی که حجم مایع منی نرمالی دارند تصور می کنند که این حجم برای داشتن فرزند کافی نیست و خواهان افزایش حجم مایع منی هستند. 
اما بهتر است بدانید که در واقع حجم مایع منی اهمیت چندانی در قدرت باروری مردان ندارد و مهم ترین نکته در این زمینه تعداد اسپرم های سالم موجود در مایع منی است. تعداد اسپرم ها با چشم غیر مسلح قابل تشخیص نیست و با آزمایش تعیین می شود. 
مردان ادعا می کنند که زیاد بودن حجم مایع منی خروجی پس از انزال به آن ها حس لذت جنسی بیشتری می دهد و حس مردانگی آن ها تقویت می شود. به همین دلیل تبلیغات نادرست زیادی با عنوان افزایش حجم مایع منی به وجود آمده اند که افراد بسیاری را گمراه می کنند.
گاهی علت درخواست افزایش حجم مایع منی توسط مردان این است که آن ها موفق به داشتن فرزند نشده اند و تصور می کنند که این موضوع به خاطر کم بودن حجم مایع منی آن هاست. اما باید توجه داشته باشید که در زمینه ناباروری شما و همسرتان باید مورد آزمایش قرار بگیرید. ممکن است تعداد اسپرم های سالم در شما به حد کافی نباشد. اسپرم ها تنها 1 تا 10 درصد از حجم مایع منی را تشکیل می دهند.
عدم توانایی باروری در مردان می تواند به علت کاهش اسپرم های سالم در مایع منی و افزایش اسپرم های معیوب باشد. سیگار کشیدن می تواند تاثیر زیادی در ایجاد اسپرم های معیوب داشته باشد. بنابراین افزایش حجم مایع منی لزومی نخواهد داشت.

آیا افزایش حجم مایع منی در قدرت جنسی موثر است ؟

ممکن است شما در فیلم های پورنوگرافی مشاهده کنید که حجم مایع منی فرد بسیار زیاد است و تصور کنید که حجم مایع منی شما غیرطبیعی و کم است و خواستار افزایش حجم مایع منی خود باشید. اما باید در نظر داشته باشید که حجم مایع منی هیچ تاثیری در قدرت جنسی فرد ندارد و تمام این مسائل در ذهن و مغز انسان شکل می گیرد.آن چه در فیلم های پورنوگرافی مشاهده می کنید ممکن است واقعی نباشد.
همچنین حجم مایع منی در میزان لذت جنسی مردان و زنان در رابطه جنسی تاثیری ندارد و لذت جنسی تحت تاثیر عوامل دیگری رخ می دهد و شما با افزایش حجم مایع منی نمی توانید لذت جنسی را بیشتر کنید.

 

درمان کمبود حجم منی

 

باید بدانید که هیچ راه منطقی و کاملا ثابت شده ای برای افزایش حجم مایع منی وجود ندارد و البته این نکته هم وجود دارد که مردان در اکثر مواقع نمی توانند حجم مایع منی خود را به درستی اندازه بگیرند.
برخی از پزشکان پیشنهاد می کنند که با افزایش مصرف مایعات به خصوص آب می توان حجم مایع منی را افزایش داد اما بهتر است به قرص هایی که با عنوان افزایش حجم مایع منی به فروش می رسند چندان اعتماد نکنید. 

نظرات

captcha Refresh
ناشناس
۱۴۰۱/۰۸/۰۴۰۰
پاسخسلام وقت بخیر من یک بار 30 روز رابطه نداشتم و از ارضا شدن جلوگیری کردم و تغذیه و خواب مناسب همراه ورزش داشتم بعد اینکه ارضا شدم واقعا مایع منی خیلی افزایش پیدا کرد و خیلی خیلی لذت بخش بود
ناشناس
۱۴۰۱/۰۸/۲۴۰۰
منم خیلی وقت پیش تست کردم منی خیلی زیاد میشه مخصوصا اگر پیاز . موز یا کره حیوانی مصرف بشه
ناشناس
۱۴۰۱/۰۶/۲۲۰۰
پاسخبرای زیاد شدن اسپرم چه غذایی بخوریم ؟
پیاز آب منی رو زیاد می کنه . پیاز خام یا پخته ؟
ناشناس
۱۴۰۱/۰۹/۰۶۰۰
نخود چی با کشمش بیشتر از هر چیزی موثر هست
ناشناس
۱۴۰۱/۰۶/۱۴۰۰
پاسخسلام
یه وقت بهتون برنخوره ولی یکساعت مطلب نوشتید که هیچ ارتباطی به جواب سوالی که مطرح کردید نداره بعد پاراگراف آخر هم که کلا گفتید افزایش منی راهی نداره !!!
چرا اتفاقا راه داره و بجای پرداختن به اینهمه مطالب بیربط میتونستید پاسخ درست و راهنمائی مفیدتری انجام بدید.
ناشناس
۱۴۰۱/۰۷/۱۲۰۰
سلام. چه راهی وجود داره؟
ناشناس
۱۴۰۱/۰۸/۲۷۰۰
در هر کسی متفاوته مثلا من تست کردم خوردن پسته خیلی موثره و همچنین جوجه کباب علتش رو نمیدونم ولی به شکل کاملا محسوسی تجربه کردم
ناشناس
۱۴۰۱/۰۵/۲۱۰۰
پاسخاز توضیحات کامل شما سپاس گذاریم
عااالی بود
ناشناس
۱۴۰۱/۰۵/۰۱۰۰
پاسخسلام خیلی توضیحاتتون خوب بود ممنونم از شما

به این مطلب امتیاز دهید

تعداد کل امتیازات این مطلب 18

آخرین دانلود های رایگان

عضویت در خبرنامه

با عضویت در خبرنامه می توانید از جدیدترین مقالات، اخبار ومطالب سایت با خبر شوید...