این مطلب را به دوست خود ارسال کنید

اطلاعات شما نزد کلینیک تخصصی سلامت جنسی کامش کاملا محفوظ می باشد

با توجه به شیوع کرونا ازپذیرفتن بیماران بدون دستکش و ماسک معذوریم. برای رعایت فاصله گذاری اجتماعی از پذیرفتن همزمان بیماران در کلینیک اجتناب خواهد شد.

کلینیک تخصصی سلامت جنسی کامش

ارگاسم مردان- علل اختلال ارگاسم در مردان چیست ؟

ارگاسم مردان- علل اختلال ارگاسم در مردان چیست ؟
چکیده این مطلب : انتشار : 1398/01/21 نظر 0 بازدید 1,674

اختلال ارگاسم مردان یکی از مشکلات جنسی نادر ولی بسیار با اهمیت بعد از مشکل نعوظ محسوب می شود. اختلال در ارگاسم باعث اختلال در ابعاد جسمی و روانی متعددی می شود.

اختلال ارگاسم مردان

اختلال ارگاسم مردان یکی از مشکلات  جنسی نادر ولی بسیار با اهمیت بعد از مشکل نعوظ محسوب می شود. ارگاسم به معنای اوج لذت جنسی است. ارگاسم دارای علایم جسمی و روانی است. تقریبا تمام آقایان ارگاسم را در روابط جنسی خود تجربه کرده اند. هم زمانی انزال و ارگاسم مردان در رابطه جنسی باعث ایجاد آرامش خواهد شد. ارگاسم از طریق برقراری رابطه جنسی و تحریک  مستقیم و یا غیر مستقیم دستگاه تناسلی کسب می شود. در روش های گوناگون رابطه جنسی، ارگاسم مردان می تواند بوجود بیاید. تحریکات جنسی سبب می شود تا در بدن زن یا مرد علائم گوناگونی بوجود بیاید. علائم جسمی مانند: طپش قلب، افزایش فشار خون، افزایش برخی از هورمون ها و تغییرات در آلت تناسلی مرد است.

 

تست مجازی کرونا

 

علل اختلال ارگاسم مردان

علل اختلال ارگاسم مردان بیشتر از جنبه روانی است چون ارگاسم ، کیفیت روانی رابطه جنسی محسوب می شود. بطور کلی علل زیر در اختلال ارگاسم بررسی می شود که شامل:

1- اختلالات روانی غیر جنسی(مانند افسردگی ماژور)

2- اختلالات روانی جنسی (اختلال در بر انگیختگی جنسی)

3-  عوامل روانی بین فردی در زوجین

4- مصرف داروها (مثل تیروکسین در بیماری تیرویید و …)

5-  کمبود یا اختلال در هورمون تستوسترون

درباره درمان جایگزینی تستوسترون بیشتر مطالعه کنید.

6-  دیر انزالی و اختلالات انزال

7- بیماری های پزشکی مانند ام اس،سکته مغزی، دیابت و…

8- عمل های جراحی در ناحیه لگن خاصره و دستگاه تناسلی

9- سوء مصرف مواد و الکل

تشخیص اختلال ارگاسم مردان

تشخیص اختلال ارگاسم مردان به وسیله تست ها و آزمون های اختصاصی اختلالات جنسی صورت پذیرد. وجود اختلالات جنسی برای آقایان بسیار استرس زا است. مشکلات جنسی و ناتوانی های مرتبط با آن سبب می شود که فرد اعتماد به نفس خود را از دست بدهد. این مسئله که مردان باید در روابط جنسی فعال بوده و نقش فاعلی را بازی نمایند برایشان اهمیت فوق العاده ای دارد. لذا در کلینیک سکس تراپی حتما باید به این موضوع توجه نموده و اقدامات لازم را انجام دهد. مهمترین نکته ، برخورد توام با آرامش در این مسائل است تا بار روانی فرد کاهش یابد.  با توجه به این موضوع و مسائل فرهنگی موجود در جوامع و انتظارات، درمان به موقع اهمیت زیادی دارد. وجود مشکلات جنسی در سایر زمینه های زندگی فرد تاثیر منفی بجای می گذارد. انتظارات خاص اجتماعی – فرهنگی، شخصیت و سایر مسایل رایج در اجتماع از آقایان زیاد است. نداشتن ارگاسم باعث نارضایتی جنسی می شود. نارضایتی جنسی در صورت تداوم می تواند به مشکلات زندگی زناشویی منجرشود. زندگی پر استرس و یا عدم رضایت از شریک جنسی و نوع رابطه می تواند منجر به اختلال ارگاسم مردان شود. برای تشخیص لازم است حتما ابتدا بررسی علل جسمانی صورت پذیرد. بررسی های هورمونی، سونوگرافی و غیره به تشخیص کمک می کند. امکان دارد که این اختلال بجز علت جسمانی توام با درگیری های روانی نیز باشد.

درمان اختلال ارگاسم مردان

درمان اختلال ارگاسم مردان باید با رویکرد بین سیستمی انجام شود. در صورت وجود مشکلات جسمانی و بیماری های مرتبط درمان آنها باید انجام شود. نکته مهم با توجه به شخصیت بیمار تقویت اعتماد به نفس و روحیه بیمار است. روش های درمانی مختلفی برای روان درمانی وجود دارد. روان درمانی در درمان این بیماران بسیار مهم و موثر است. همکاری شریک جنسی و بهبود روابط بین فردی نیز از عوامل تاثیرگذار در رفع مشکل می باشد. در مواردی که فرد همزمان با اختلال ارگاسم  اختلال انزال یا انزال دیررس دارد درمان  اختصاصی این مشکلات بسیار مهم هستند. استرس های شدید زندگی و اضطرابات و تجاوزات و سوء رفتار های جنسی در دوران کودکی در صورتیکه وجود داشته باشند باید مورد درمان قرار گیرند. تشخیص صحیح علت مشکلات در درمان فرد نکته کلیدی محسوب می شود. شاید بتوان گفت بسیاری از مردان در طول زندگی جنسی خود عدم ارگاسم را تجربه کرده باشند. ابتدا بعلت عدم شناخت فرد از نحوه عملکرد بدن می تواند منجر به نداشتن ارگاسم بشود. مثلا فردی که تفاوت انزال و ارگاسم مردان را نمی داند و دچار اشتباه یکی دانستن این دو موضوع بشود. در صورتیکه انزال و ارگاسم مردان علایم جسمانی و روانی متفاوتی دارند. در همه موارد حضور شریک جنسی در درمان موثر می باشد. تشخیص افتراقی بین بیماریهای جسمانی و اختلالات ارگاسم مردان اهمیت دارد. برخی اختلالات روانی(افسردگی های حاد و یا کژکارکردی های روانی) توام با اختلال ارگاسم نشان داده می شوند که تشخیص افتراقی بین موارد ذکر شده از مهمترین عواملی است که به درمان موفق توسط پزشک منجر می شود.

نظرات

captcha Refresh

به این مطلب امتیاز دهید

تعداد کل امتیازات این مطلب 1

آخرین دانلود های رایگان

آخرین محصولات

عضویت در خبرنامه

با عضویت در خبرنامه می توانید از جدیدترین مقالات، اخبار ومطالب سایت با خبر شوید...