این مطلب را به دوست خود ارسال کنید

اطلاعات شما نزد کلینیک تخصصی سلامت جنسی کامش کاملا محفوظ می باشد

با توجه به شیوع کرونا ازپذیرفتن بیماران بدون دستکش و ماسک معذوریم. برای رعایت فاصله گذاری اجتماعی از پذیرفتن همزمان بیماران در کلینیک اجتناب خواهد شد.

کلینیک تخصصی سلامت جنسی کامش

ارگاسم چندباره (MULTIPLE ORGASM) چیست؟ بخش دوم

ارگاسم چندباره (MULTIPLE ORGASM) چیست؟ بخش دوم
چکیده این مطلب : انتشار : 1398/05/05 نظر 0 بازدید 1,650

باید برای کنترل بر ارضا شدن خود و رسیدن به ارگاسم چندباره، روی قوی‌تر کردن این عضله و قدرت اراده و انتخاب خود تمرین کنید تا بتوانید از رابطه جنسی خود لذت ببرید.

ارگاسم چندباره (MULTIPLE ORGASM) چیست؟

بخش دوم

به خاطر دارید که در مقاله قبل (ارگاسم چندگانه) به یکی از آشکارترین روش های تشخیص توانایی رسیدن به ارگاسم چندباره در مردان با توجه به عضله لگنی اشاره کردیم. اما اینکه چگونه به این توانایی برسیم نیازمند تمریناتی است که در این مطلب به آن می پردازیم. این روش که با عنوان تمرینات KEGEL (به تاخیر انداختن انزال) شناخته می شود، برای تقویت کنترل ارگاسم وانزال توسط دکتر آرنولد کگل طراحی شده است. دکتر کگل این تمرین را اینطور تعریف می کند: “فشار دهید، برای چند لحظه نگه دارید، بعد آن عضلات را ریلکس کنید.” با این تمرین خیلی زود متوجه توانایی خود در کنترل عضلات و به تاخیر انداختن ارگاسم تا زمانی که خودتان بخواهید می شوید. در این روش اگر نگه داشتن جریان ادرار برای فرد دشوار باشد یعنی عضله لگنی ضعیف است. در اینصورت باید برای کنترل بر ارضا شدن خود و رسیدن به ارگاسم چندیاره، روی قوی‌تر کردن این عضله و قدرت اراده و انتخاب خود تمرین کنید تا بتوانید از رابطه جنسی خود لذت ببرید. این تمرینات را می‌توانید در هر مکانی بدون اینکه کسی متوجه شود، انجام دهید:

 

آزمون احساس شرم و گناه

 

1-راحت بنشینید و مثل زمان عادی با همسر خود رابطه جنسی را شروع کنید.
2-درست همانجایی که نزدیک به انزالتان است، متوقف شوید. عضله لگنی خود را منقبض کرده و نگه دارید و تا 10 بشمارید. سپس خود را ریلکس کنید و چند دقیقه استراحت کنید.
3-دوباره شروع به رابطه جنسی کنید و این‌بار کمی به نقطه انزال نزدیکتر شوید و دوباره عضله لگنی خود را منقبض کنید. دوباره رابطه را ادامه دهید و به تحریک جنسی و احساسات خود توجه خاص داشته باشید. کلید کار اینجا این است که درمورد واکنش جنسی خود بیشتر بفهمید تا بتوانید راحت‌تر آنرا کنترل کنید.
4-دوباره به رابطه جنسی ادامه دهید، تا اینکه این‌بار به انزال برسید. درست قبل از ارگاسم انقباضات متعددی را احساس خواهید کرد که نشان دهنده شروع انزال در ته آلت تناسلی یا حتی عمیق‌تر در لگنتان است. با شروع این انقباضات یا درست قبل از شروع آن تحریک را متوقف کرده و عضله لگنی را سفت منقبض کنید. احتمالاً حس خواهید کرد که در حال انزال هستید، اما باید آنرا متوقف کنید. سفت کردن و منقبض کردن درست عضله لگنی انزال را نگه می‌دارد. مقدار کمی از مایع منی خارج می‌شود، اما نه با آن فشار که در ارگاسم‌های تکی تجربه می‌کنید. اگر موفق شدید انزال را بعد از ارگاسم خود متوقف کنید دوباره تلاش به ارضا شدن کنید. این‌بار تحریکتان باید بسیار بالا باشد و باید اینکار را به مدت کوتاهی ادامه دهید تا به یک ارگاسم دیگر برسید. ممکن است فرد با انجام این تمرین‌ها در بیضه خود کمی احساس درد یا ناراحتی داشته باشد، ولی با خروج منی این درد از بین می‌رود.
5-اگر بار اول نتوانستید انزال خود را متوقف کنید، احتمالا یا عضله لگنیتان به اندازه کافی قوی نیست و یا در زمان مناسبی آن را منقبض نکرده‌اید. اگر دیر شروع به منقبض کردن آن کنید انقباضات انزال دیگر شروع شده‌اند و دیگر متوقف کردن آن غیرممکن است. با تمرین بیشتر زمانبندی آنرا متوجه خواهید شد.

اما این نکته را همواره به یاد داشته باشید که ارگاسم چندگانه زمانی صورت می گیرد که فردی بیشتر از یک ارگاسم در یک جلسه رابطه جنسی داشته باشد، آن هم با احتساب زمان های استراحت، یا طی روند همان فعالیت جنسی. پس به خودتان استرس وارد نکنید که در همان جلسه رابطه جنسی و سریع به چند اوج لذت برسید. اضطراب مخرب ترین عامل در عملکرد جنسی است. هرچه بیشتر نسبت به ارگاسم ترس و اضطراب داشته باشید، ارگاسم شما زودتر فرا می رسد. باید با متمرکز شدن روی واکنش همسرتان و حرکات خود، بهترین عملکرد را در زمان مناسب داشته باشید.

نیاز به پیش نوازی :

برای تقویت ارگاسم، باید ریلکس کرده و فقط از لحظات صمیمانه بین خود و همسرتان لذت ببرید. نباید فقط بر روی رسیدن به لحظه ارگاسم تمرکز کنید. اگر ذهن تان خیلی درگیر افکار و نگرانی های اینچنینی باشد، احتمال رسیدن به اوج لذت جنسی کاهش می یابد. درعوض باید روی بدن همسرتان تمرکز کنید و اینکه چطور با شما پیوند می خورد و به شما واکنش می دهد. آنچه در یک رابطه جنسی مهم است، حس کردن، واکنش دادن و لذت بردن است. در این بین پیش نوازی نقش مهمی در رسیدن به ارگاسم دارد زیرا می تواند شما را به اوج لذت برساند. پیش نوازی شامل در آغوش گرفتن، نوازش کردن و بوسیدن می شود. در این لحظات، ضربان قلب شما افزایش یافته، دستگاه تناسلی تان متورم شده، تندتر نفس می کشید و ترشحات زیادی خواهید داشت. برای اینکه بتوانید ارگاسمی عالی داشته باشید، پیش نوازی در رابطه جنسی نباید فراموش شود.

بیان احساسات جنسی :

حرف زدن با همسرتان حین رابطه جنسی نیز یکی از جنبه های مهم در تقویت ارگاسم است. وقتی خواسته ها و نیازهای جنسی خود را با همسرتان مطرح می کنید، برای شما و همسرتان رسیدن به اوج لذت آسان تر خواهد شد. حرف زدن در مورد چیزهایی که هر دوی شما در رابطه جنسی می خواهید، پیوند جنسی بین شما را هیجان انگیزتر و قوی تر خواهد کرد و همچنین مدت زمان نزدیکی را افزایش خواهد داد که این امر خود به داشتن یک ارگاسم چندباره کمک می کند. بهتر است این گونه مسائل را با زبانی نرم و لطیف و غیرمستقیم با همسرتان بیان کنید.

سلامت خوب، لذت بیشتر :

سرحال بودن و داشتن انرژی جنسی مثبت می تواند به ایجاد یک رابطه جنسی ارضا کننده و عالی بین شما و همسرتان کمک کند. از آنجا که سالم بودن کمک می کند بهتر بتوانید در فعالیت های جنسی شرکت داشته باشید، خیلی مهم است که بدن خود را همیشه قوی و متناسب نگه دارید. به طور کلی، رسیدن به ارگاسم لذت بخش، آنقدرها که همه فکر می کنند سخت نیست. آنچه مهم تر است این است که از طبیعی ترین و ساده ترین راه ها استفاده کنید.

روش های موضعی نیز در این زمینه پیشنهاد شده است مانند استفاده از کرم یا اسپری بی‌حسی و کاندوم های تاخیری نیز از تکنیک هایی است که می‌تواند به تأخیر در انزال کمک کند. اما ممکن است این روش ها موقت باشد. شاید هیچ روشی بیشتر از افزایش شناخت درست از رابطه جنسی با افزایش تمرکز بر ویژگی های و خواسته های طرفین موثر نباشد.

فواید ارگاسم چندباره :

با فراگرفتن تکنیک های ارگاسم چندگانه می توانید سایر مشکلات جنسی مثل انزال زودرس را هم تا حدودی برطرف کنید. با این روش نه تنها می توانید زمان رابطه جنسی خود را با همسر خود بیشتر کنید بلکه استرس و اضطراب هم کمتر شده و این امر شما را قادر می سازد تمرکز بیشتری بر روی ارضای جنسی خود و شریک جنسی تان داشته باشید. 

اما موفقیت افراد در به کارگیری این تکنیک ها یکسان نیست زیرا فعالیت جنسی افراد و میزان آگاهی آنها از سطح هوشیاری جنسی خود یکسان نیست. به همین دلیل اگر احساس می کنید که در روابط جنسی خود مشکلات جدی دارید حتماً با  پزشک متخصص درمیان بگذارید. زیرا این قابلیت را نمی توان یک شبه به دست آورد. بااستفاده از مطالبی که در این مقاله ذکر شد، احتمالاً باید متوجه شده باشید که برای رسیدن به موفقیت ممکن است هفته ها یا حتی ماه ها تلاش کنید. باز هم تاکید می کنیم که نتیجه، به تلاش و اراده خودتان بستگی دارد.

 

نظرات

captcha Refresh

به این مطلب امتیاز دهید

تعداد کل امتیازات این مطلب 0

آخرین دانلود های رایگان

آخرین محصولات

عضویت در خبرنامه

با عضویت در خبرنامه می توانید از جدیدترین مقالات، اخبار ومطالب سایت با خبر شوید...