این مطلب را به دوست خود ارسال کنید

اطلاعات شما نزد کلینیک تخصصی سلامت جنسی کامش کاملا محفوظ می باشد

برای تماس تصویری با پزشک از لینک درخواست تماس وارد شوید.ضمنا  ازپذیرفتن بیماران حضوری بدون دستکش و ماسک معذوریم. برای رعایت فاصله گذاری اجتماعی از پذیرفتن همزمان بیماران در کلینیک اجتناب خواهد شد.

کلینیک تخصصی سلامت جنسی کامش

انواع ناتوانی جنسی

انواع ناتوانی جنسی
چکیده این مطلب : انتشار : 1401/06/12 نظر 0 بازدید 110

ناتوانی جنسی آقایان می تواند به صورت های مختلف باشد گاهی به صورت گذرا و موقتی است و دربعضی اوقات به صورت دایمی و همیشگی است. در بعضی از مردها این اختلال در یک موقعیت خاص و در بعضی دیگر در همه موقعیت ها و مکان ها ایجاد می شود.

 

 

انواع مختلف ناتوانی جنسی مردان

 

ناتوانی جنسی آقایان می تواند به صورت های مختلف باشد گاهی به صورت گذرا و موقتی است و دربعضی اوقات به صورت دایمی و همیشگی است. در بعضی این ناتوانی در یک موقعیت خاص و در بعضی دیگر در همه موقعیت ها و مکان ها ایجاد می شود. بنابراین اگر شما برای درمان ناتوانی جنسی می خواهید به پزشک مراجعه کنید بهتر است در مورد نوع  ناتوانی جنسی که دارید با پزشک صحبت کنید. این توضیحات می تواند به پزشک کمک کند تا علت ناتوانی جنسی در شما را بررسی کند تا در تشخیص ناتوانی جنسی شما و روند درمان دچار اشتباه نشود.

بیمارانی که برای درمان ناتوانی جنسی به کلینیک کامش مراجعه می کنند غالبا نمی توانند توضیح بدهند که دقیقا چه مشکلی دارند .این بیماران اغلب می گویند که قادر به ایجاد رابطه زناشویی نیستند. اگر شما از آن دسته مردانی هستید که احساس می کنید زندگی جنسیتان مثل قبل نیست بهتر است با انواع ناتوانی جنسی آشنا شوید .

زمانی که از ناتوانی جنسی در مردان صحیت می کنیم ، این ناتوانی مرد می تواند در سه نوع مختلف اتفاق بیافتد و هر کدام از این انواع در سه حوزه متفاوت بوده و علائمش با یکدیگر فرق می کند . سه نوع ناتوانی جنسی در مردان عبارتند از : 

اختلال در میل جنسی 

اگر شما تمایل خود را از دست داده اید به طوریکه اصلا احساس نیاز به ایجاد رابطه نمی کنید در حالیکه قبلا کاملا موضوعات جنسی شما را جذب می کرده است. در این صورت شما توانایی نعوظ را به علت عدم میل جنسی از دست داده اید. در بیمارانی که بی میلی جنسی آنها باعث ناتوانی جنسی شده است مشکلات رابطه ای شدیدتر است .این بیماران عموما از طرف همسرانشان تحت فشار برای ایجاد رابطه زناشویی هستند و این احساس فشار ناتوانی جنسی را تشدید می کند.در بیماران جوان که ناتوانی جنسی به علت بی میلی جنسی ایجاد شده اغلب باید به دنبال یک علت روانی مانند اصطراب یا افسردگی بود . در بیماران با سن بالاتر در بیشتر موارد مشکلات هورمونی بی میلی جنسی و متعاقبا موجب ناتوانی جنسی میشود. 

در بیمارانی که ناتوانی جنسی به دنبال بی میلی جنسی دارند مهمترین بررسی باید بر روی هورمون های جنسی و بعضا هورمون های تیروئید انجام شود .در بعضی از موارد بسته به علائم بیمار  اختلالات کبدی نیز باید بررسی شود و انجام تست های کبدی ضرورت دارد. 

 

اختلال در تحریک پذیری بدنی 

 

در این حالت ذهن و روان شما آماده رابطه است ولی بدنتان یاری نمی کند . شما اشتیاق به داشتن رابطه جنسی همانند گذشته دارید ولی گویا تحریک پذیری در زمان رابطه به خوبی انجام نمی شود و توانایی دخول ندارید . 

 

اختلال در ارگاسم 

 

اگر شما اشتیاق به رابطه جنسی همانند گذشته دارید و آلت شما به خوبی سفت می شود و نعوظ کامل دارید . رابطه جنسی به خوبی پیش می رود ولی گویا تحریک پذیری به حدی نیست که شما ارضا شوید و به ارگاسم برسید.  

 

 

ناتوانی جنسی موقتی

 

بعضی از بیماران در کلینیک به پزشک می گویند که با همسرشان در بعضی از روابط زناشویی مشکل دارند و این اختلال همیشگی نیست . اگر شما هم دچار این نوع ناتوانی جنسی هستید و در بعضی از اوقات خاص به مشکل می خورید بهتر است زیاد نگران نباشید. سیستم تولید مثل در انسان شدیدا به احساسات و عواطف وابسته است و این احتمال وجود دارد که شما مشکل جسمی ندارید و اختلال به مشکلات رابطه ای و روانی مربوط است. ناتوانی جنسی جوانان اغلب از نوع ناتوانی جنسی گذرا و موقتی هستند

 

ناتوانی جنسی همیشگی

 

درمواردی که مرد شلی آلت به طور دایم دارد اغلب باید به دنبال یک مشکل جسمی بود . اگر شما به صورت دایمی دچار ناتوانی جسمی دارید و این ناتوانی به صورت آرام و پیشرونده بیشتر شده است بهتر است به پزشک مراجعه کنید. این نوع ناتوانی در بیماران با سنین بالا بیشتر دیده می شود.

 

ناتوانی جنسی موقعیتی

 

در بعضی از بیماران مشکل جنسی در نزد یک زن وجود دارد و با دیگری رابطه جنسی به خوبی پیش میرود . این افراد ناتوانی جنسی موقعیتی دارند. اگر شما هم دچار این نوع اشکال هستید بهتر است به همراه همسر به یک زوج درمانگر مراجعه کنید

 

ناتوانی جنسی ناگهانی

 

اگر شما در رابطه جنسی خود دچار یک افت شدید در فعالیت جنسی شده اید به طوریکه قادر به رابطه نیستید دچار ناتوانی جنسی ناگهانی شده اید. ناتوانی جنسی ناگهانی به علت مشکلات عاطفی و روانی ایجاد می شود. در این نوع اختلال بهتر است با یک روانپزشک  مشاوره ای داشته باشید.

نظرات

captcha Refresh

به این مطلب امتیاز دهید

تعداد کل امتیازات این مطلب 0

آخرین دانلود های رایگان

عضویت در خبرنامه

با عضویت در خبرنامه می توانید از جدیدترین مقالات، اخبار ومطالب سایت با خبر شوید...