این مطلب را به دوست خود ارسال کنید

اطلاعات شما نزد کلینیک تخصصی سلامت جنسی کامش کاملا محفوظ می باشد

توجه : اخیرا افرادی سودجو با استفاده از نام کلینیک کامش اقدام به فروش داروهای غیر مجاز در گروههای تلگرامی  نموده اند. به اطلاع می رساند این مرکز به هیج عنوان دارو برای فروش ندارد. 

کلینیک تخصصی سلامت جنسی کامش

درمان ناتوانی جنسی

درمان ناتوانی جنسی
چکیده این مطلب : انتشار : 1401/06/12 نظر 26 بازدید 2,099

درمان ناتوانی جنسی مردان در کلینیک سکس تراپی کامش  به چهار روش  دارویی خوراکی و تزریقی ، استفاده از دستگاه شاک ویو ، روان درمانی و پروتز آلت است . انتخاب هر کدام از این روش ها بسته به نتیجه معاینات پزشکی، آزمایشات لابراتواری ، تشخیص مشکلات روانی در مصاحبه جلسه اول و میزان پیشرفت بیماری شما دارد .

 

 

روش های مختلف درمان ناتوانی جنسی مردان

 

درمان ناتوانی جنسی مردان در کلینیک سکس تراپی کامش  به چهار روش  دارویی خوراکی و تزریقی ، استفاده از دستگاه شاک ویو ، روان درمانی و پروتز آلت است . انتخاب هر کدام از این روش ها بسته به نتیجه معاینات پزشکی، آزمایشات لابراتواری ، تشخیص مشکلات روانی در مصاحبه جلسه اول و میزان پیشرفت بیماری شما دارد .

اگر شما به دنبال درمان ناتوانی جنسی مردان هستید  و یا اینکه نعوظ شما به حدی نیست که دخول به راحتی انجام شود و یا در وسط رابطه نعوظ خود را از دست می دهید. باید به موقع برای درمان اقدام کنید.  ناتوانی جنسی مردان  خوشبختانه قابل درمان است.

 

ناتوانی جنسی مردان چیست

 

ناتوانی جنسی مردان بسیار شایع تر از آن است که فکرش را می کنید. نیمی از بیماران که به علت مشکلات زناشویی به نزد پزشک می روند به دنبال درمان ناتوانی نعوظ خود هستند. ناتوانی جنسی مردان به سفت نشدن آلت مردان گفته می شود. به طور کلی هر وقت آلت شما علیرغم تحریک جنسی سفت نشود شما دچار ناتوانی نعوظ شده اید.در بعضی از بیماران اصلا سفتی آلت وجود ندارد و در کل رابطه زناشویی آلت قوام نمی گیرد. در حالیکه در بعضی از مراجعین سفتی آلت در حین رابطه جنسی از بین می رود، در بیشتر بیماران ارگاسم و انزال علیرغم شلی آلت اتفاق می افتد .تعداد اندکی از بیماران مشکل سفتی آلت همراه با بی میلی جنسی دارند. اگر شما یکی از موارد بالا را در سکس خود تجربه کرده اید و این اتفاق به طور مداوم افزایش یافته است بهتر است برای درمان ناتوانی خود اقدام کنید.سفت نشدن آلت درجات مختلفی دارد . در ابتدای شروع ناتوانی، بیماران احساس می کنند که سفتی آلتشان به مانند گذشته نیست و به مرور شل شدن آلت بقدری شدید می شود  که امکان دخول وجود ندارد. 

 

علت ناتوانی مردان چیست

 

ناتوانی جنسی مردان دلابل گوناگون دارد  گاهی این ناتوانی بدون هیچ بیماری قبلی ای اتفاق می افتد  در حالیکه در بعضی افراد یک بیماری زمینه ای وجود دارد که باعث این مشکل جنسی شده است. ولی در بیشتر افراد اختلال زمینه ای موجب این بیماری می شود و پزشک در جریان روند معاینه و تشخیص، علت اصلی مشکل را پیدا می کند. اگر یکی از موارد زیر در شما وجود دارد به احتمال قوی اختلال جنسی شما به علت آن است. باید بدانید که اگر این مشکلات را دارید ولی ناتوانی جنسی  ندارید بهتر است برای جلوگیری از مشکلات جنسی در آینده و یا بهتر شدن نعوظ به پزشک مراجعه کنید.

1- بیماری های قلبی - بیماری های کلیه - بیماری های غدد

2- بیماری های سیستمیک : دیابت، فشار خون

3- چاقی، بالا بودن چربی خون ،کمبود تستوسترون

4- افسردگی، اضطراب، مشکلات خواب

5- مصرف بعضی داروها، مواد مخدر، الکل، سیگار

6- مشکلات رابطه ای با شریک زندگی

7- بیماری پبرونی، بیماری پارکینسون، بیماری مولتیپل اسکلروزیس

 

علایم ناتوانی جنسی در مردان

 

اگر شما در روابط  زناشویی اخیر خود آلتتان شل بوده و یا اینکه در حین رابطه، آلت توان خود را از دست داده است یه احتمال زیاد دچار اختلال ناتوانی جنسی مردان هستید. گاهی مردان همراه با مشکل نعوظ، بی میلی جنسی نیز دارند . در بعضی افراد زود انزالی نیز دیده می شود که در این موارد روند درمان  پیچیده تر است . دیر انزالی از مواردی است که در بیماران دیده می شود، و در طی درمان معمولا مشکل دیر انزالی را نیز از بین می برد. همراهی مشکل نعوظ و عدم ارگاسم (اوج لذت جنسی) در بعضی افراد وجود دارد، که در این مورد هم با درمان اختلال، مشکل ارگاسم نیز حل خواهد شد. 

 

تشخیص ناتوانی جنسی مردان

 

در بسیاری از افراد معاینه فیزیکی و سابقه پزشکی  تمام مواردی است که پزشک برای تشخیص ناتوانی جنسی مردان و درمان نیاز دارد . اگر به بیماری مزمن سلامتی مبتلا هستید یا پزشک مشکوک به وجود یک بیماری زمینه ای است ، ممکن است نیاز به آزمایش های بیشتر یا مشاوره با یک متخصص داشته باشید . آزمایشات مربوط به شرایط زمینه ای ممکن است شامل موارد زیر باشد :
- معاینه بدنی : این ممکن است شامل بررسی دقیق آلت تناسلی و بیضه ها و بررسی اعصاب باشد .
- آزمایش خون : ممکن است نمونه ای از خون شما برای بررسی علائم بیماری قلبی ، دیابت ، سطح پایین تستوسترون و سایر شرایط سلامتی به آزمایشگاه ارسال شود .
- آزمایش ادرار : مانند آزمایش خون ، از آزمایش ادرار برای یافتن علائم دیابت و سایر بیماری های زمینه ای استفاده می شود .
- سونوگرافی : این تست معمولاً توسط یک متخصص در مطب انجام می شود . این شامل استفاده از یک وسیله شبیه مبدل است که روی رگهای خونی تأمین کننده آلت تناسلی نگه داشته می شود . این یک تصویر ویدئویی ایجاد می کند تا به پزشک شما اجازه دهد ببیند که آیا مشکل جریان خون دارید .
این آزمایش گاهی اوقات همراه با تزریق داروها به آلت تناسلی برای تحریک جریان خون و تولید نعوظ انجام می شود .

 

انواع درمان ناتوانی جنسی مردان

 

بسته به علت و شدت ناتوانی جنسی مردان و هر بیماری زمینه ای سلامتی ، ممکن است سکس تراپیست روش های مختلفی برای درمان ناتوانی جنسی مردان پیشنهاد کند. پزشک شما می تواند خطرات و مزایای هر روش درمانی را توضیح دهد و ترجیحات شما را در نظر می گیرد . 

 

درمان ناتوانی جنسی مردان با تغذیه

 

مردانی که کمبود ویتامین B12 مزمن دارند و گوشت های فرآوری شده و غلات تصفیه شده بیشتری مصرف می کنند ، بیشتر در معرض ED قرار می گیرند.

اگر شما ناتوانی جنسی  دارید بهتر است وعده های غذایی گیاهی در طول هفته داشته باشند و در آخر هفته ، به میزان متوسط ​​، گوشت های سفید و قرمز لستفاده کنید . ما به اکثر بیماران رژیم های پر فیبر در وعده های غذایی توصیه می کنیم . اگر از پوره گل کلم ، کلم سفید و کلم قرمز ، هویج و کلم بروکلی در وعده های غذایی خود استفاده کنید از فواید آنها در درمان ناتوانی جنسی مردان بهره خواهید برد.

 

درمان ناتوانی جنسی پمپ آلت تناسلی مرد


رایج ترین روش  در میان افراد مبتلا به ناتوانی جنسی مردان است که نمی توانند قرص مصرف کنند . برای ایجاد نعوظ ، شما یک استوانه پلاستیکی را روی آلت تناسلی قرار داده و هوا را از استوانه خارج می کنید تا خون را مجبور به داخل آلت تناسلی کند . این دستگاه درمانی ED برای حدود 75 درصد از مردان موثر است . عوارض جانبی شامل بی حسی ، کبودی و انزال ضعیف است - و باید حلقه بعد از 30 دقیقه برداشته شود .

دستگاه وکیوم ساده ترین وسیله برای درمان سستی آلت است. وکیوم به صورت موقت برای سفت کردن آلت مناسب است. البته اکثر بیمارانی که از این وسیله برای رابطه جنسی استفاده می کنند کارگرد آن را جالب نمی دانند . استفاده از وکیوم برای انجام رابطه  گاها روند سکس را عذاب آور می کند. 

این دستگاه سیلندر های پلاستیکی هستند که روی آلت تناسلی قرار می گیرند، و یک حلقه انقباضی که پس از نعوظ برای حفظ نعوظ در پایین آلت تناسلی قرار می گیرد .

 

درمان ناتوانی جنسی با دارو 

 

داروهای مختلفی برای درمان ناتوانی جنسی مردان در بازار موجود است. به طور مداوم شاهد  داروهایی هستیم که کارایی بهتر و اثر بخشی طولانی و سریعی دارند . این داروها هم به صورت خوراکی و هم به صورت تزریقی وجود دارند.به طورکلی تاثیر اکثر این داروها افزایش جریان خون در ناحیه آلت تناسلی است. درمقایسه با شاک ویو این داروها تاثیر موقتی دارند در حالیکه تاثیر شاک ویو دایمی است. 

عموما دو نوع دارو در درمان ناتوانی جنسی مردان مورد استفاده قرار می گیرد. 1- داروهایی که مستقیما عروق را باز می کنند و باعث درمان می شوند. رایج ترین این دارو ها  ویزارسین و تاداگرا است.  2- داروهای مکمل که وظیفه این داروها  افزایش توان جنسی در فرد است. از مهمترین این داروها  می توان از آرژین مکس ، آفرودیت و ایکس اید نام برد. ما در کلینیک کامش تلفیقی از این داروها به بیمار تجویز می کنیم . 

داروهای خوراکی یک درمان موفقیت آمیز برای سفت شدن آلت برای بسیاری از مردان است. آنها عبارتند از:

-سیلدنافیل (ویاگرا)
-تادالافیل 
-وردنافیل 
-آوانافیل 
هر چهار دارو اثرات اکسید نیتریک را تقویت می کنند ( یک ماده شیمیایی طبیعی که بدن شما تولید می کند و عضلات آلت تناسلی را شل می کند ) . این جریان خون را افزایش می دهد و به شما امکان می دهد در پاسخ به تحریک جنسی نعوظ داشته باشید .
مصرف یکی از این قرص ها به طور خودکار سفتی ایجاد نمی کند . برای ایجاد نیتریک اکسید از اعصاب آلت تناسلی شما ابتدا تحریک جنسی لازم است . این داروها با تقویت این سیگنال ، عملکرد طبیعی آلت تناسلی را در برخی از افراد امکان پذیر می کنند . داروهای خوراکی نعوظ مسکن نیستند ، هیجان ایجاد نمی کنند و در افرادی که نعوظ طبیعی دارند ، مورد نیاز نیستند .
پزشک شرایط خاص شما را در نظر می گیرد تا مشخص کند کدام دارو ممکن است بهترین نتیجه را داشته باشد. این داروها ممکن استناتوانی جنسی مردان را بلافاصله درمان نکنند . شاید لازم باشد با پزشک خود کار کنید تا دارو و دوز مناسب دارو را پیدا کنید .

قبل از مصرف هر دارویی برای ناتوانی جنسی مردان ، از جمله مکمل های بدون نسخه و داروهای گیاهی ، با پزشک خود مشورت کنید . داروها برای اختلال نعوظ در همه افراد  موثر نیستند و ممکن است در شرایط خاص ، مانند بعد از جراحی پروستات یا اگر دیابت دارید ، اثر کمتری داشته باشند . بعضی از داروها همچنین ممکن است خطرناک باشند :

تزریق آلپروستادیل. با استفاده از این روش ، از یک سوزن خوب برای تزریق آلپروستادیل (Caverject ، Edex) به قاعده یا سمت آلت تناسلی خود استفاده می کنید. 

 

درمان ناتوانی جنسی با شاک ویو

 

یکی از دلایل عمده ED ، محدود شدن جریان خون در آلت تناسلی مرد است - در این صورت ممکن است مقدار خون برای ایجاد نعوظ کافی نباشد . به این نوع ED اختلال نعوظ عروقی گفته می شود . درمان موج شوک خارج از بدن برای درمان اختلال نعوظ عروقی از سال 2010 استفاده می شود . در طول درمان اختلال نعوظ ، امواج شوک با شدت کم در مناطق مختلف آلت تناسلی اعمال می شود . این امر باعث ایجاد رگهای خونی جدید در بدن می شود و جریان خون در آلت تناسلی را بهبود می بخشد (و توانایی دستیابی به نعوظ). درمان ساده و بدون درد توسط یک متخصص انجام می شود. بسیاری از بیماران بهبود قابل ملاحظه توانایی خود را برای رسیدن به سفتی مطلوب ظرف چند هفته گزارش می کنند .
 

ایمپلنت های جراحی


اگر شما یک اختلال عصبی یا آسیب نخاعی دارید و سایر درمان های ناتوانی جنسی مردان موثر نیستند ، دو نوع کاشت جراحی برای ناتوانی جنسی  شما وجود دارد .  یکی از خطرات این درمان عفونت می باشد .

 

درمان هورمونی ناتوانی مردان

 

تبلیغات برای داروهای موثر بر کمبود تستوسترون یا هورمون مردانه، در حال حاضر به وفور دیده میشود اما این داروها میل جنسی را افزایش می دهند و در بهبود عملکرد جنسی نقشی ندارند. تستوسترون تراپی شاید به  میل مردان کمک کند، اما جریان خون را به آلت تناسلی را زیاد نمی کند .لذا هورمون تراپی اصولا برای درمان ناتوانی مردان به کار نمیرود.  پزشک می تواند یک آزمایش خون انجام دهد تا کمبود تستوسترون در شما را بررسی کند، اما این یک علت ثانوی برای  ناتوانی مردان است. هورمون درمانی توسط تزریق، پچ ها یا ژل هایی که روی پوست اعمال می شود، ممکن است موجب تحریک میل جنسی شود، اما به احتمال زیاد هیچ مشکلی مکانیکی را حل نخواهد کرد.

 

درمان ناتوانی جنسی مردان با روان درمانی

 

بعضی از مراجعین به کلینیک هیج نوع اختلالی در جسم خود ندارند . تمام آزمایشات طبیعی است و در معاینه نیز بافت آلت کاملا سالم است. در بررسی بیشتر حین صحبت با بیماران متوجه مشکلات روانی می شویم . گاهی مشکلات رابطه ای بین زوجین باعث بوجود آمدن اختلال می شود. بسیاری از بیماران که برای درمان ناتوانی جنسی مردان مراجعه می کنند در رابطه جنسی خود اعتماد به نفس را از دست داده اند . در این بیماران معمولا مشاوره روانی بهترین گزینه است. البته در ابتدا تمام عوامل جسمی باید در بیمار به طور کامل بررسی شده و بعد از آن به سمت روان درمانی  یا رفتار درمانی رفت.

 

 

پیشگیری از ناتوانی جنسی

 

ترک کردن سیگار 


کشیدن سیگار با تنگ کردن عروق خونی مرتبط است ، که می تواند منجر به ناتوانی جنسی  شود. حتی وقتی بیماری قلبی و رگهای خونی و سایر دلایل احتمالی ناتوانی مردان وجود نداشته باشد، 

 

استفاده از یک رژیم غذایی سالم 


برای کمک به سفتی آلت ، غذاهای سبوس دار ، میوه ها و سبزیجات ، گوشت های بدون چربی و لبنیات کم چربی را انتخاب کنید. از مصرف خوراکی های چرب به ویژه چربی های اشباع باید خودداری کنید. برای کمک به  داشتن وزن سالم و کنترل فشار خون و دیابت ، از یک رژیم غذایی سالم پیروی کنید. کنترل فشار خون و دیابت ممکن است به جلوگیری از  ناتوانی جنسی مردان منجر شود. همچنین از نوشیدن زیاد الکل خودداری کنید. 

 

کاهش وزن


حفظ وزن سالم همچنین می تواند به تاخیر انداختن شروع دیابت و پایین نگه داشتن فشار خون کمک کند. با پزشک خود در مورد چگونگی پیشگیری از دیابت صحبت کنید  یا در صورت ابتلا به این بیماری ، آن را مدیریت کنید. در صورت نیاز به کاهش وزن ، با ارائه دهنده خدمات بهداشتی در مورد چگونگی لاغر شدن با خیال راحت صحبت کنید. مراجعه به یک متخصص تغذیه که می تواند به شما کمک کند تا وعده های غذایی سالم را برای کاهش وزن انتخاب کنید. اگر از نظر قد برای وزن مناسب هستید ، این وزن را از طریق تغذیه سالم و فعالیت بدنی حفظ کنید. مطمئن باشید که رعایت یک رژیم سالم و سبک زندگی سلامت از درمان ناتوانی جنسی مردان کم هزینه تر است

 

ورزش کردن 


فعالیت بدنی جریان خون را از طریق آلت تناسلی در بدن افزایش می دهد و باعث جلوگیری از ناتوانی مردان می شود . قبل از شروع فعالیت های جدید با یک متخصص بهداشت صحبت کنید. افراد مبتدی باید آهسته و با فعالیتهای راحت تر مانند پیاده روی با سرعت نرمال یا باغبانی شروع کنند. می توانید به تدریج به کارهای سخت تری مانند پیاده روی سریع یا شنا بپردازید. حداقل 30 دقیقه فعالیت را در بیشتر روزهای هفته دنبال کنید.

  

نظرات

captcha Refresh
ناشناس
۱۴۰۲/۰۶/۳۰۰۰
پاسخمن 45 سالمه قبلاً خیلی میل داشتم و هفته ای دو تا سه بار رابطه داشتم ولی الان اوضاع خرابه و هر دو هفته یک بار رابطه با خانومم دارم . شما از خودتون بگید ببینیم ما وضعمون خیلی خرابه یا بقیه هم مثل ما هستن ؟
ناشناس
۱۴۰۲/۰۶/۳۰۰۰
من 35 سالمه هفته ای یه بار برنامه داریم .
ناشناس
۱۴۰۲/۰۶/۳۰۰۰
من 43 سالمه تقریبا تعطیل شده رابطه مون ، خانومم از این وضعیت خوشحالم
ناشناس
۱۴۰۲/۰۶/۳۰۰۰

داداش نگران نباش ما هم مثه خودتیم ، ماهی دو بار

ناشناس
۱۴۰۲/۰۶/۳۰۰۰

من 39سالمه هفته ای سه بار . فکر کنم آخراشه ، تا چند سالگی کار می‌کنه ؟ سن بالا ها بگن ؟ 

ناشناس
۱۴۰۲/۰۶/۳۰۰۰

63 سالمه دیگه بلند نمیشه 

ناشناس
۱۴۰۲/۰۶/۳۰۰۰
پاسخسلام برای افزایش زمان نزدیکی چه درمانی هست؟
ادمین
۱۴۰۲/۰۶/۳۰۰۰

بسته به سنتون روش های مختلفی برای درمان زود انزالی وجود دارد . زود انزالی در جوانان بیشتر با تمرین های زناشویی است و در سنین بالاتر بیشتر درمان دارویی کمک کننده خواهد بود. 

ناشناس
۱۴۰۲/۰۶/۲۸۰۰
پاسخسلام
بسیار سپاسگزارم از زحماتتون .
اول درمان واقعا امید نداشتم که خوب شم ولی کم کم دیدم که سفتی آلتم برگشت . همیشه دعاتون می کنم
ناشناس
۱۴۰۲/۰۶/۰۴۰۰
پاسخاگر علت ناتوانی جنسی دیابت باشد باز هم با شاک ویو قابل درمان است ؟
ادمین
۱۴۰۲/۰۶/۰۴۰۰

بله .  بیش از 50 درصد مراجعین به کلینیک های س.ک.س تراپی را دیابتیک ها تشکیل می دهند .

ناشناس
۱۴۰۲/۰۵/۱۳۰۰
پاسخآیا در کلینیک کامش برای ناتوانی جنسی از پروتز آلت هم استفاده می شود
ادمین
۱۴۰۲/۰۶/۰۴۰۰
بله در بیمارانی که تمامی روش های درمان ناتوانی جنسی با شکست مواجه شود . و به سایر درمان های ناتوانی مردان پاسخ ندهند از پروتز آلت استفاده می شود . پروتز آلت مردان انتهای خط درمان است
ناشناس
۱۴۰۲/۰۵/۰۶۰۰
پاسخشوهر من
چند وقته که اصلا تمایل به رابطه نداره . وقتی هم که رابطه می. خواد داشته باشه آلت کاملا شل هست . براش خوراکی گرم مثل معجون و عسل و موز وگردو... مرتب میدم ولی تاثیری نداره . شاک ویو براش مناسبه؟
ناشناس
۱۴۰۲/۰۵/۰۶۰۰
پاسخسلام
علت مشکل من مشکل هورمونی است. شما پزشک متخصص مشکلات هورمونی هم دارید ؟
ناشناس
۱۴۰۲/۰۴/۳۰۰۰
پاسخآیا برای زنان هم ناتوانی جنسی ایجاد می شود ؟
ناشناس
۱۴۰۲/۰۴/۱۵۰۰
پاسخدرمان ناتوانی مردان به جز دارو درمان دیگری هم دارد ؟
ناشناس
۱۴۰۲/۰۴/۱۵۰۰
پاسخسلام
آیا با شاک ویو ناتوانی جنسی به طور کلی از بین نمیره . من 56 سال دارم و 12 سال هست که دیابت دارم
ناشناس
۱۴۰۱/۰۸/۳۰۰۰
پاسخسلام
درمان خیلی عالی بود من رو به زندگی برگرداند . ممنون از کمکتون
ناشناس
۱۴۰۲/۰۲/۱۵۰۰
سلام من مشکل کم توانی جنسی دارم درحالت کار آلت تناسلی من شل میشه لطفا پاسخ دهید
ناشناس
۱۴۰۱/۰۷/۰۹۰۰
پاسخسلام
من از کلینیک شما برای هفته آینده برای درمان اختلال نعوظ وقت گرفتم . چه آزمایشاتی که قبلاً انجام دادم براتون بیارم
ادمین
۱۴۰۱/۰۷/۱۰۰۰

بهتر است آزمایشات و نتایج سونوگرافی 6 ماه پیش را با خود بیاورید . بخصوص اگر نتایج ازمایشات هورمونی مانند پرولاکتین و تستوسترون 

ناشناس
۱۴۰۱/۰۷/۰۹۰۰
پاسخمن 45سالمه و دیابت دارم و موقع رابطه دچار تنگی نفس میشم . راهنمایی کنید . سفت شدن آلتم هم مشکل پیدا کرده . چند بار با دارو خوب شده ولی الان مشکل شدید تر شده . لطفا راهنمایی کنید چطور ناتوانی جنسی رو درمان کنم
ادمین
۱۴۰۱/۰۷/۱۰۰۰

با توجه به اینکه دیابت دارید و به دارو درمانی ناتوانی جنسی  پاسخ نمی دهید بهتر است به پزشک مراجعه کنید تا احتمال استفاده از شاک ویو آلت برای درمان بررسی شود.

ناشناس
۱۴۰۱/۰۷/۰۹۰۰
پاسخسیگار چطور ناتوانی جنسی ایجاد می کند ؟
ادمین
۱۴۰۱/۰۷/۱۰۰۰

سیگار باعث تنگی عروق آلت می شود و موجب ناتوانی نعوظ می شود

به این مطلب امتیاز دهید

تعداد کل امتیازات این مطلب 2

آخرین دانلود های رایگان

عضویت در خبرنامه

با عضویت در خبرنامه می توانید از جدیدترین مقالات، اخبار ومطالب سایت با خبر شوید...