این مطلب را به دوست خود ارسال کنید

اطلاعات شما نزد سلامت جنسی کامش کاملا محفوظ می باشد

درمان اختلال جنسی ( کامش ) دکتر محمد حسن عبدالی

درمان اختلال ارگاسم یا آنورگاسمی

درمان اختلال ارگاسم یا آنورگاسمی
چکیده این مطلب : انتشار : 1398/08/01 نظر 0 بازدید 4,567

ارگاسم را شاید بتوان مهم ترین بخش یک رابطه جنسی در نظر گرفت.  اختلال ارگاسم زنان موضوعی بسیار جدی است که باید ریشه یابی و درمان شود. در کلینیک سکس تراپی کامش بیماران در سنین مختلف برای درمان اختلال ارگاسم یا درمان آنورگاسمی مراجعه می کنند.

ارگاسم را شاید بتوان مهم ترین بخش یک رابطه جنسی در نظر گرفت.  اختلال ارگاسم زنان موضوعی بسیار جدی است که باید ریشه یابی و درمان شود.ارگاسم را شاید بتوان مهم ترین بخش یک رابطه جنسی در نظر گرفت.  اختلال ارگاسم زنان موضوعی بسیار جدی است که باید ریشه یابی و درمان شود. و کلینیک  سکس تراپی کامش بیماران در سنین مختلف برای درمان اختلال ارگاسم ودرمان آنورگاسمی مراجعه می کنند. ارگاسم را شاید بتوان مهم ترین بخش یک رابطه جنسی در نظر گرفت. مسئله رسیدن به حس ارگاسم برای هر دو طرف رابطه یک امر ضروری است و افراد در صورت نرسیدن به اوج لذت جنسی دچار مشکل می شوند. بنابراین نبود ارگاسم را به عنوان یک اختلال در نظر می گیریم که باید درمان گردد. در این مقاله سعی داریم به اختلال ارگاسم زنان بپردازیم.

اختلال ارگاسم زنان چیست ؟

به طور کلی اختلال ارگاسم به شرایطی گفته می شود که در آن فرد به علت یک مشکل خاص نمی تواند در رابطه جنسی به اوج لذت جنسی برسد و هربار رابطه جنسی را با نرسیدن به ارگاسم رها می کند.  این موضوع در زنان و مردان مشترک است. اما در زنان بسیار شایع تر بوده و بسیاری از زنان مدت ها در طول روابط جنسی خود ارگاسم را تجربه نمی کنند و شریک آن ها نیز از این موضوع اطلاعی ندارد. و چون اصلا مشکل بازگو نشده است در نتیجه برای درمان اختلال ارگاسم ودرمان آنورگاسمی اقدام نمی کنند.
چنین زنانی با گذشت زمان دچار حس سرخوردگی و سردی نسبت به رابطه جنسی می شوند و موضوع بی میلی جنسی زنان در آنان به وجود می آید. پس لازم است که موضوع اختلال ارگاسم زنان ریشه یابی و درمان شود.
در مصاحبه با افرادی که برای درمان اختلال ارگاسم زنان هستند مشخص شد که بسیاری از این افراد به شریک جنسی خود علاقه دارند و نوع برقراری رابطه را مناسب دانسته اند. آن ها اظهار کردند که با شدت بالا تحریک می شوند و رابطه را به پیش می برند اما در نهایت به ارگاسم نمی رسند و احساس آسودگی و رضایت پس از رابطه جنسی به سراغشان نمی آید.

چه عواملی در ایجاد اختلال ارگاسم زنان نقش دارند ؟

تعیین علت اصلی ایجاد اختلال ارگاسم زنان ممکن است بسیار دشوار باشد. زیرا ارگاسم پدیده ای بسیار پیچیده در مغز است که تحت تاثیر عوامل بسیاری است. عوامل روحی و جسمی مختلف می توانند ارگاسم را تحت تاثیر قرار دهند و این موضوع در زنان بسیار شایع است. ممکن است اختلال ارگاسم موقتی باشد و فرد بعد از مدتی بهبود یابد. و یا ممکن است این اختلال طولانی شود و تاثیر جدی در روابط جنسی فرد بگذارد و سبب بی میلی شدید جنسی شود.
عوامل کلی که ممکن است در روند درمان اختلال ارگاسم زنان و درمان آنورگاسمی موثر باشند شامل موارد زیر است :

 سن بیمار
بیماری ها مانند دیابت یا فشار خون
سابقه جراحی های زنانه
استفاده از برخی داروها، مانند داروهای مهار کننده سروتونین 
افسردگی 
اعتقادات و باورهای فرهنگی و مذهبی 
احساس خجالت
احساس گناه از داشتن رابطه جنسی یا نوع برقراری آن
سابقه مورد سو استفاده جنسی قرار گرفتن
اضطراب و استرس
فشار روحی 
عدم اعتماد به نفس و راضی نبودن از خود
عدم اعتماد به شریک جنسی و یا ناراحتی و درگیری های حل نشده
عدم علاقه به شریک جنسی 
راضی نبودن از نوع برقراری رابطه توسط شریک و راحت نبودن با وی
عدم همکاری شریک جنسی برای رسیدن به ارگاسم

گاهی مجموعه ای از عوامل گفته شده در کنار یکدیگر اختلال ارگاسم زنان را به وجود می آورند. این موضوع باید به طور دقیق پیگیری، ریشه یابی و درمان شود. زیرا نرسیدن به حس ارگاسم در طولانی مدت باعث ایجاد پریشانی در فرد می گردد و همین موضوع رسیدن به ارگاسم را هربار از بار قبل دشوار تر خواهد کرد.

اختلال ارگاسم زنان چه علائمی دارد ؟

اختلال ارگاسم زنان علاوه بر نرسیدن به حس اوج لذت جنسی و سپس فروکش کردن آن می تواند به صورت دیگری نیز بروز کند. ممکن است شما از لحاظ بدنی ارگاسم را تجربه کنید اما این حس برای شما خوشایند نباشد و یا نقطه اوج تا فروکش کردن آن بیش از حد طولانی گردد.
افرادی که به اختلال ارگاسم زنان مبتلا هستند این موضوع را هم در رابطه جنسی و هم در خودارضایی زنان تجربه می کنند.

چهار نوع اختلال ارگاسم زنان وجود دارد :

1-آنورگاسمی اولیه : در این نوع اختلال شما هرگز در روابط جنسی خود حس ارگاسم را تجربه نکرده اید.
2- آنورگاسمی ثانویه : در این نوع از اختلال ارگاسم شما قبلا می توانستید به اوج لذت جنسی برسید و به تازگی دچار این مشکل شده اید.
3- آنورگاسمی موقعیتی : این نوع از اختلال ارگاسم شایع ترین نوع آن است. در چنین شرایطی شما فقط با یک موقعیت خاص به ارگاسم می رسید و هیچ چیز دیگری نمی تواند شما را به آن حس برساند. ممکن است این عمل برای شما خودارضایی یا رابطه جنسی با یک فرد مشخص باشد و در صورت تغییر موقعیت به ارگاسم نمی رسید.
4- آنورگاسمی عمومی : این نوع اختلال به آن معناست که شما در هیچ شرایطی به ارگاسم نمی رسید با وجود اینکه به شدت تحریک می شوید و رابطه را به خوبی جلو می برید و شریک شما به ارگاسم می رسد.

در صورت مشاهده این اختلالات می توانید به پزشک مراجعه کنید تا درمان لازم برای شما تجویز گردد.

درمان اختلال ارگاسم زنان یا درمان آنورگاسمی چگونه است ؟

درمان اختلال ارگاسم زنان یا درمان آنورگاسمی به علت ایجاد آن بستگی دارد. ممکن است شما تنها به چند جلسه صحبت با مشاور سکس تراپی نیاز داشته باشید و یا علت آن مربوط به داروها و بیماری های شما باشد. در برخی موارد در واقع فرد دچار بیماری و مشکل خاصی نمی باشد و تنها روش رسیدن به ارگاسم را در خود تشخیص نمی دهد. باید توجه داشته باشید که در بیشتر زنان ارگاسم کلیتورال است. یعنی با تحریک کلیتوریس این حس در فرد ایجاد می شود. اما فرد با اطلاع نداشتن از این موضوع تنها به دخول اکتفا می کند و با نرسیدن به حس ارگاسم احساس بدی دارد. 
بنابراین بهتر است ابتدا راه رسیدن به ارگاسم را به کمک شریکتان در خود پیدا کنید و در این باره با او صحبت کنید تا شما را همراهی کند. اگر از هیچ روشی حس اوج لذت جنسی در شما به وجود نیامد باید برای درمان اختلال ارگاسم  و درمان آنورگاسمی به نزد پزشک بروید. 

نظرات

captcha Refresh

به این مطلب امتیاز دهید

تعداد کل امتیازات این مطلب 1

آخرین دانلود های رایگان

عضویت در خبرنامه

با عضویت در خبرنامه می توانید از جدیدترین مقالات، اخبار ومطالب سایت با خبر شوید...