این مطلب را به دوست خود ارسال کنید

اطلاعات شما نزد کلینیک تخصصی سلامت جنسی کامش کاملا محفوظ می باشد

برای تماس تصویری با پزشک از لینک درخواست تماس وارد شوید.ضمنا  ازپذیرفتن بیماران حضوری بدون دستکش و ماسک معذوریم. برای رعایت فاصله گذاری اجتماعی از پذیرفتن همزمان بیماران در کلینیک اجتناب خواهد شد.

کلینیک تخصصی سلامت جنسی کامش

درمان ناتوانی جنسی در مردان دیابتی

درمان ناتوانی جنسی در مردان دیابتی
چکیده این مطلب : انتشار : 1398/02/07 نظر 56 بازدید 58,783

مردان مبتلا به دیابت و ناتوانی جنسی ممکن است داروی ویاگرا و یا هر داروی دیگر برای درمان اختلال نعوظ را به عنوان یک درمان دائمی در نظر بگیرند. آن ها تصور می کنند همین که یک نسخه از این دارو را استفاده کنند مشکل به صورت همیشگی حل خواهد شد. اما حقیقت، کاملا متفاوت است. 
 

ناتوانی جنسی در مردان مبتلا به دیابت :

مردان مبتلا به دیابت و ناتوانی جنسی ممکن است داروی ویاگرا و یا هر داروی دیگر برای درمان ناتوانی جنسی را به عنوان یک درمان دائمی در نظر بگیرند. آن ها تصور می کنند همین که یک نسخه از این دارو را استفاده کنند مشکل به صورت همیشگی حل خواهد شد. اما حقیقت، کاملا متفاوت است. 
بهبود اختلال جنسی و رابطه زناشویی در بیماران دیابتی دشوارتر از سایر افراد است و در بسیاری موارد ضروری است که فرد به یک کلینیک جنسی و یا متخصص سکس تراپی مراجعه کند. امروزه مراجعه برای انجام شاک ویو آلت مردان در دیابت نوع دو بیشتر از گذشته شده و زوج ها به اهمیت درمان اختلال زناشویی و بهتر کردن روابط زناشویی پی برده اند.

“در یک بیمار دیابتی که دارای اختلال نعوظ  که یکی از عوارض جنسی دیابت است، تجویز فوری ویاگرا [سیلدنافیل] یا سیالیس [تادالافیل] کافی نیست و حتما باید بررسی های بیشتر انجام شود.” جرج فرانکوئید اید، متخصص اورولوژیست نیویورک، در انجمن آمریکایی سالانه آموزش دیابت اشاره کرد: “تشخیص بیمارانی که با استفاده از داروی اختلال نعوظ درمان نشده اند بسیار مهم است . اگر بیماران از دیابت مراقبت نکنند، اختلال نعوظ پیشرفت می کند. “

در مصاحبه ای که با عده ای از متخصصین پزشکی درباره دیابت و اختلالات نعوظ مرتبط با آن ، صورت گرفت ، عوامل زیر مطرح شد:

• قند خون اثرات “ویرانگر” روی آلت تناسلی مرد دارد و حتی ممکن است موجب کاهش نعوظ آن شود.

• دیابت کنترل نشده در دراز مدت می تواند اختلال نعوظ را دائمی کند.

• در حالی که داروهای اختلال نعوظ اغلب در مردان مبتلا به دیابت شکست می خورند، گزینه های دیگری وجود دارد؛ و ایمپلنت آلت تناسلی و تقویت نعوظ با شاک ویو ممکن است کمک قابل توجهی به درمان مبتلایان به دیابت کند.

 

شیوع دیابت و ناتوانی جنسی چقدر است؟

شاید این موضوع ذهن شما را درگیر کرده باشد که این مشکل مشکل چقدر بغرنج است؟

تخمین زده می شود حدود 75-50٪ از مردان مبتلا به دیابت میزانی از اختلال نعوظ را تجربه می کنند که در مردان دیابتی سه برابر بیشتر از مردان دیگر است.
او معتقد است : “دیابت اثر انقباضی بر روی بافت عضلانی داخل آلت تناسلی مرد دارد.” “تمام شریان های کوچکی که به عضلات آلت خونرسانی می کنند، در دیابت می تواند، بسته می شوند. در واقع، برخی از مبتلایان دیابتی که از اختلال نعوظ شکایت دارند احساس می کنند که سفتی آلت تناسلی آنها به مرور زمان و درحین مقاربت کاهش یافته است.

 آسیب دیابت با این عروق کوچک متوقف نمی شود. شما واقعا دو موقعیت موازی دارید: شما نیاز به جریان خون دارید که عضله آلت تناسلی را تغذیه کند و همچنین یک شریان اختصاص داده شده برای به سرعت آوردن خون زمانی که یک مرد تحریک می شود و می خواهد فعالیت جنسی داشته باشد.” این افراد می گویند: “من می توانم نعوظ جزئی را دریافت کنم، اما نمی توانم آن را حفظ کنم.”

پس از تشخیص دیابت و ناتوانی جنسی چه باید کرد؟

اغلب بلافاصله باید این مردان را به یک متخصص قلب ارجاع دهیم. وی گفت: بخش قابل توجهی از مردان مبتلا به دیابت که به تازگی تشخیص داده شده اند ممکن است در 2 یا 3 سال آینده دچار بیماری های قلبی و عروقی شوند .یکی از چیزهایی که ما انجام می دهیم این است که توصیه می کنیم که حتما به یک متخصص قلب مراجعه کرده و از نظر سلامت قلبی عروقی بررسی شوند زیرا ابتلا به بیماری های قلبی می تواند انسداد شریان ها و در نتیجه علائم ناتوانی جنسی را تشدید کند.

 همچنین این بیماران را برای درمان دیابت خود به منظور اجتناب از توسعه دیابت و ناتوانی جنسی برای زندگی تشویق می کند. وی گفت: “آن ها باید دیابت خود را کنترل کنند و مطمئن شوند که اختلال نعوظ پیشرفت نخواهد کرد و به عنوان یک نتیجه ثبات ایجاد خواهد کرد..اگر دیابت بعد از اولین تشخیص بیمار کنترل شود، پس از آن نعوظ دوباره برمی گردد. اما اگر سال هاست که بیمار مبتلا به دیابت است و به طور ناگهانی تصمیم می گیرد زمان آن را کنترل کند، نمی توانند از آسیب هایی که قبلا انجام شده جلوگیری کنند. “

همانطور که برای درمان، بیماران مبتلا به دیابت و ناتوانی جنسی مرتبط با داروهایی مانند سیلدنافیل و ویاگرا شروع می شود، توصیه می شود. او گفت، اما یافته های تحقیق نشان می دهد که مواد مخدر در نیمی از مردان مبتلا به دیابت نوع 2 شکست خورد.

سایر گزینه ها عبارتند از: تزریق خودکار، دستگاه های خلاء و ایمپلنت های آلت تناسلی. و شاک ویو

تزریقات ” بدون درد هستند و می توانند به خوبی عمل کنند، اما اکثر مردان از اینکه قبل از فعالیت جنسی به تزریق نیاز داشته باشند بیزارند ، همچنین استفاده از دستگاه های خلاء که در دسترس هستند به ندرت موثر واقع می شوند.

در مقابل، ایمپلنت آلت تناسلی می تواند در بسیاری موارد با موفقیت درمان دیابت و ناتوانی جنسی را ایجاد کند. مردان با فشردن یک پمپ که به داخل اسکروتوم وارد می شود، باعث ایجاد نعوظ می شود. سپس سیال از مخزن ایمپلنت به سیلندر وارد شده در آلت تناسلی جریان می یابد.و یا با شاک ویو به درمان پاسخ دادند.

مردان اغلب با استفاده از ایمپلنت آلت تناسلی خوشحال هستند زیرا می توانند به طور خودبخودی بدون داشتن برنامه ریزی قبل از سکس ( همانطور که در استفاده از دارو لازم است) . دکتر اید گفت اکثر مردان با این روش احساس می کنند که درمان می شوند.”

 

نظرات

captcha Refresh
ناشناس
۱۴۰۱/۰۹/۱۵۰۰
پاسخسلام من شهرستانی هستم اومدن تهران برام سخته واسه ایم مشکل بی میلی جنسی که مطمن هستم از بیماری دیابتم هست راهکاری یا دکتر خوبی معرفی کنید ممنون میشم.
ادمین
۱۴۰۱/۰۹/۱۵۰۰

از گزینه تماس تصویری استفاده کنید . 

ناشناس
۱۴۰۱/۰۸/۳۰۰۰
پاسخدرود بر شما
46سال سن دارم یک سال و نیم متوجه شدم دیابت دارم و توی رلبطه جنسی مشکل پیدا کردم طوری که برای رابطه در یک روز فقط یک بار آلتم سفت میشه چطور میتونم مشکلم و حل کنم
ناشناس
۱۴۰۱/۰۸/۱۶۰۰
پاسخباسلام 56سال سن دارم مدت یک سال هست که نعوظ خیلی ضعیف دارم و خیلی سریع ارضامیشم حتی به دودقیقه هم نمی‌رسه ازشماخواهش دارم درصورت امکان راهنمایی بفرمایید
ادمین
۱۴۰۱/۰۸/۲۲۰۰

در صورتیکه هم شما و هم همسرتان از رابطه زناشویی ناراضی هستید . بهتر است به پزشک مراجعه کنید. از خود درمانی بپرهیزید. در دیابت رگهای الت مشکل پیدا می کند و نیاز به ترمیم عروقی با دستگاه است . ورزش برای شما مهم است

ناشناس
۱۴۰۱/۰۸/۰۹۰۰
پاسخبا سلام من یک فرد دیابتی هستم ولی نزدیک به یک ساله هم مشکل زود انزالی پیدا و هم نعوظ کسی هست درمان کنه و مشکلم رو حل کنه دارررم دیونه میشم
ادمین
۱۴۰۱/۰۸/۲۳۰۰

قبل از هر اقدام به پزشک مراجعه کنید . بله احتمال درمان است در صورتیکه تمام عروق به علت دیابت تخریب نشده باشد.

ناشناس
۱۴۰۱/۰۷/۲۴۰۰
پاسخسلام.
15 سال هست که دیابت نوع 2 دارم.
تا 2سال پیش که به کرونا مبتلا شدم مشکلی نداشتم.
اما بعداز کرونا آلتم تا دو سه ماه سفت نمیشد والان هم در زمانی که میخواهم سفت نمیشود.
بر عکس بعضی مواقع چنان سفت میشود که نیاز ندارم
ادمین
۱۴۰۱/۰۷/۲۵۰۰

کرونا در مردان دیابتی مشکلات جنسی از حمله ناتوانی جنسی را ایجاد و یا تشدید می کند . به پزشک مراجعه کنید. 

ناشناس
۱۴۰۱/۰۷/۰۹۰۰
پاسخسلام خسته نباشید بنده 23 سال دیابت دارم و حدود 2ماه ک زود انزال میشم مشکل جنسی هیچی ندارم فقط مشکل زود انزالی دارم ممنون میشم راهنمایی کنید
ادمین
۱۴۰۱/۰۷/۰۹۰۰

اگر میزان زود انزالی یعنی زمانی که بعد از دخول دوام میاورید کمتر از یک دقیقه است به پزشک مراجعه کنید. دیابت عامل زود انزالی در موارد نادر است.

ناشناس
۱۴۰۱/۰۵/۰۴۰۰
پاسخسلام، آیا بیماری‌های دیگه ای هم هست که باعث افزایش قند خون بشن که با دیابت اشتباه گرفته بشه یا نه
ادمین
۱۴۰۱/۰۶/۲۴۰۰

بله بیماری های دیگر هم ناتوانی نعوظ می دهند . باید بررسی شود

ناشناس
۱۴۰۱/۰۵/۰۳۰۰
پاسخسلام من دیابت نوع 2رادارم ومدتیچندسال است که قرص وارفارین مصرف میکردم ولی فعلا دکترمتخصص قلب داروی ریواکسبان20راتجویز نموده ولی مدت است که نعوظ خیلی ضعیف وزودانزالی سریع دارم لطف راهنمایی بفرمایید ممنون ازلطفوراهنمایی شما
ادمین
۱۴۰۱/۰۶/۲۴۰۰

در دیابت به طور پیشرونده عروق آلت تخریب می شود و اگر قند خونتان کنترل شود این تخریب متوقف خواهد شد. قرص ریواکسان در بعضی افراد نعوظ را سست می کند.

ناشناس
۱۴۰۱/۰۲/۲۶۰۰
پاسخسلام. من دچار مشکل عدم نعوظ شدم چند سالی هست که دیابت دارم. متاسفانه منی هم خارج نمیشه. لطفاً راهنمایی کنید
کامش
۱۴۰۱/۰۲/۲۷۰۰

سلام

به دلیل مبتلا بودن به دیابت احتمالا عروق ناحیه تخریب شده که باید  معاینه بشید و برای خارج نشدن منی باید سونوگرافی انجام دهید.

توصیه میشه با پزشک متخصص مشورت کنید. 

ناشناس
۱۴۰۱/۰۲/۱۲۰۰
پاسخسلام
دیابت به تدریج عروق خونی را در الت مردان تخریب می کند الا باشد. بهتر است به سکس تراپی مراجعه کنید. از خود درمانی شدیدا پرهیز کنید. نگران نباشید با توجه باینکه مدت زیادی از دیابت شما نمی گذرد احتمالا درمان قابل حصول است.
ناشناس
۱۴۰۱/۰۱/۱۵۰۰
پاسخسلام من دیابت دارم الان چند سال است شق نمیشود خیلی به پزشک و.داروکرفتم هیچ نشد لطفاً راهنمایی کنید
ناشناس
۱۴۰۱/۰۲/۱۲۰۰
سلام
با توجه باینکه در دیابتی ها عروق خونی تخریب می شود . در صورتی که مدت دیابت طولانی و شدت تخریب رگ ها بالا باشد. درمان دارویی جواب نمی دهد. نیاز به درمان های دیگر به غیر از دارو می باشد. در اکثر دیابتی ها درمان با شاک ویو نتایج مثبتی دارد.
ناشناس
۱۴۰۰/۱۰/۱۰۰۰
پاسخسلام من حدود دو یا سه ماهه متوجه شدم دیابت دارم الان از نظر رابطه جنسی هیچ میلی ندارم توی زندگیم خیلی خیلی دچار مشکل شدم اصلا هیچ احساسی ندارم وشدیدا زود انزتلی دارم تورو خدا راهنمایم کنید پیش کدوم پزشک بلید برم
ناشناس
۱۴۰۰/۱۰/۱۰۰۰
پاسخسلام من 6ساله دیابت دارم تقریبا 1سال میشه مشکل زود انزالی ویه کم شلی آلت دارم باید چیکار کنم لطفا راهنمایی کنید ازشهرستان
ناشناس
۱۴۰۱/۰۲/۱۲۰۰
سلام
در افرادی که دیابت دارند و ناتوانی جنسی نیز پیدا کرده اند باید یک بررسی کامل برای شدت بیماری انجام شود. بهتر است به سکس تراپ مراجعه کنید با توجه به اینکه شهرستان هستید و اگر در شهرستان شما سکس تراپ وجود نداشته باشد . بهتر است قبل از مراجعه تماس تصویری داشته باشید.
از طریق شماره 88888283 هماهنگ کنید
ناشناس
۱۴۰۱/۰۵/۰۴۰۰
بنده مشکل سستی الت دارم دیابت نوع 2 دارم الان 10سال هست
ادمین
۱۴۰۱/۰۶/۲۴۰۰

برای درمان اقدام کنید . دیابت رگ های آلت را تخریب می کند . شاک ویو درمان مناسبی برای بهبود سستی آلت است

ناشناس
۱۴۰۰/۱۰/۱۰۰۰
پاسخسلام من 6ساله دیابت دارم تقریبا 1سال میشه مشکل زود انزالی ویه کم شلی آلت دارم باید چیکار کنم لطفا راهنمایی کنید ازشهرستان
ناشناس
۱۴۰۰/۱۰/۱۰۰۰
پاسخسلام من 6ساله دیابت دارم تقریبا 1سال میشه مشکل زود انزالی ویه کم شلی آلت دارم باید چیکار کنم لطفا راهنمایی کنید ازشهرستان
کامش
۱۴۰۰/۱۰/۱۱۰۰

سلام

باید توسط پزشک از نظر روانی و جسمی بررسی بشید تا علت مشکلتون تشخیص داده بشه .

ناشناس
۱۴۰۰/۱۰/۱۰۰۰
پاسخسلام من حدود دو یا سه ماهه متوجه شدم دیابت دارم الان از نظر رابطه جنسی هیچ میلی ندارم توی زندگیم خیلی خیلی دچار مشکل شدم اصلا هیچ احساسی ندارم وشدیدا زود انزتلی دارم تورو خدا راهنمایم کنید پیش کدوم پزشک بلید برم
کامش
۱۴۰۰/۱۰/۱۱۰۰

سلام

توصیه میشه به پزشک سکستراپ مراجعه کنید .

 

ناشناس
۱۴۰۰/۰۹/۰۴۰۰
پاسخسلام من 8ساله که دیابت دارم سن من 26سالمه قبلا هم اصلا مواظب قندم نبودم همش بالا روتازه ب کمک دکترهای خارج بهترشدم والان کنترلش کردم ولی نعوذ یامیل جنسی نسبت ب قبل ندارم وخیلی ناتوانم خواستم بپرسم با *ایمپلنت*که توضیح دادین میتونم استفادع کنم ومشکلم حل بشه
کامش
۱۴۰۰/۰۹/۰۶۰۰

سلام

پیشنهاد میشه اول معاینه بشید و اگر پزشک تشخیص دادن درمان با دستگاه شاک ویو را انجام بدید .

ناشناس
۱۴۰۰/۰۹/۰۲۰۰
پاسخسلام وقت بخیر من حدود 1 ساله باتوجه به اینکه دیابت درارم هیچگونه میل جنسیی مثل قبل نسبت به همسرم ندارم و دیگه نمیتونم همبستر بشم لطفا راهنمایی کنید و خواهشمندم اگر پزشک خوبی سراغ دارید آدرس بدید.
کامش
۱۴۰۰/۰۹/۰۲۰۰

سلام

باید جهت آزمایشات هورمونی و معاینه پزشکی مراجعه کنید .

برای ددریافت وقت تماس بگیرید 021-88888283

ناشناس
۱۴۰۰/۰۹/۰۱۰۰
پاسخسلام من ده سال دیابتم 5سال نعوذ ندارم راهنمایم کنید
کامش
۱۴۰۰/۰۹/۰۲۰۰

سلام

باید معاینه بشید تا مشخص بشه رگ های آلت چقدر آسیب دیده

ناشناس
۱۴۰۰/۰۸/۱۸۰۰
پاسخسلام من ده ساله دیابت دارم حدواپنج ساله که دچار نعوظ وزودانزالی شدم چه کارکنم درمان بشه لطف میکنید منو راهنمایی کنید
تشکر ازشما
کامش
۱۴۰۰/۰۸/۱۹۰۰

سلام

برای درمان نعوظ باید حتما معاینه بشید و وضعیت جسمیتون توسط پزشک بررسی بشه.

و برای درمان زود انزالی باید علت مشکل مشخص و بعد درمان مناسب انجام بشه .

ناشناس
۱۴۰۰/۰۶/۱۱۰۰
پاسخسلام من نمیدونم دیابت دارم یا نه ولی همه ی علایم دیابت رو دارم چی مصرف کنم
ناشناس
۱۴۰۰/۰۶/۱۱۰۰
پاسخسلام من نمیدونم دیابت دارم یا نه ولی همه ی علایم دیابت رو دارم چی مصرف کنم
کامش
۱۴۰۰/۰۶/۱۳۰۰

سلام

باید به پزشک مراجعه کنید و آزمایش دهید .در صورتی که دیابت داشته بشید موارد لازم با توجه شرایط شما گفته می شود.

ناشناس
۱۴۰۰/۰۲/۰۸۰۰
پاسخسلام من حدود15 ساله دیابت نوع یک دارم و در آمیزش مشکل زودانزالی دارم چه کمکی می‌توانید به من بکنید
کامش
۱۴۰۰/۰۲/۰۹۰۰

سلام

باید وضعیت جسمی و روانیتون توسط پزشک بررسی بشه

ناشناس
۱۴۰۰/۰۱/۲۸۰۰
پاسخســـــــلام من دیابت نوع 2 دارم نزدیک به 2 سال است آلتم سفت نمیشه واقعا رنج میبرم خواهشا راهنمایی ام کنید و در ضمن چه داروی باید مصرف کنم
کامش
۱۴۰۰/۰۱/۲۸۰۰

سلام

برای درمان دائم باید به پزشک مراجعه کنید

 

ناشناس
۱۳۹۹/۱۰/۰۶۰۰
پاسخسلام من دیابت نوع 1 دارم چه قرصی بخورم که آلتم سفت بشه
کامش
۱۳۹۹/۱۰/۰۷۰۰

سلام

افراد دیابتی به علت بیماری که دارند دچار اختلال نعوظ می شوند . شما برای درمان مناسب باید توسط پزشک معاینه شوید . توصیه میکنم که خود سرانه از دارویی استفاده نکنید . 

ناشناس
۱۳۹۹/۰۹/۲۵۰۰
پاسخسلام فردی که به تازگی متوجه شده دیابت نوع2داردودچارمشکل نعوظ شده چ درمانی وبایدانجام دهدتاخوب شودوپیشرفت نکنه بیماری جسمیش
کامش
۱۳۹۹/۰۹/۲۵۰۰

سلام

برای جلوگیری از پیشرفت بیماری مصرف به موقع دارو ، خواب کافی ، ورزش و تغذیه بسیار موثر است .با توجه به بیماری دیابت که باعث از بین رفتن عروق در آلت تناسلی میشه پیشنهاد میکنم از دستگاه برای درمان و بازسازی عروق خود استفاده کنید . 

ناشناس
۱۳۹۹/۰۹/۰۷۰۰
پاسخسلام پیش چه دکتری بریم
کامش
۱۳۹۹/۰۹/۰۸۰۰

سلام 

چه مشکلی دارید ؟

ناشناس
۱۳۹۹/۰۸/۱۶۰۰
پاسخمن دیابت نوع1 دارم حدود2ساله آلت تناسلی ام سفت نمیشه لطفا دارو یا هر راه حلی هست بهم بگید ممنون میشم
کامش
۱۳۹۹/۰۸/۱۷۰۰

سلام 

انجام شاک ویو  به شما کمک زیادی می کند . شما توسط پزشک بررسی میشید و هر زمان که پزشک سکس تراپ تشخیص دهند درمان انجام می شود . 

محمدشریف عسگری
۱۳۹۹/۰۲/۰۵۰۰
پاسخبه نظرم تزریق با سرنگ انسولین به صورت خودکار برای دیابتی ها بهتر باسد
کامش
۱۳۹۹/۰۲/۰۶۰۰

سلام 

 در بعضی موارد بله

ناشناس
۱۴۰۱/۰۲/۱۲۰۰
سلام شماره تلفن لطف می کنید

به این مطلب امتیاز دهید

تعداد کل امتیازات این مطلب 42

آخرین دانلود های رایگان

عضویت در خبرنامه

با عضویت در خبرنامه می توانید از جدیدترین مقالات، اخبار ومطالب سایت با خبر شوید...