این مطلب را به دوست خود ارسال کنید

اطلاعات شما نزد سلامت جنسی کامش کاملا محفوظ می باشد

درمان اختلال جنسی ( کامش ) دکتر محمد حسن عبدالی

مشاوره جنسی قبل ازدواج

مشاوره جنسی قبل ازدواج

مشاوره جنسی پیش از ازدواج یک نوع  مشاوره درمانی است که به زوج ها کمک می کند تا برای ازدواج آماده شوند. مشاوره قبل از ازدواج می تواند به شما اطمینان دهد که شما و شریک زندگی شما یک رابطه قوی و سالم دارید و به شما فرصتی بهتر برای شروع یک ازدواج پایدار و رضایت بخش می دهد. این نوع مشاوره همچنین می تواند به شما در شناسایی ضعف هایی که در طول ازدواج می تواند برای شما مشکل ساز شود ، کمک کند.

 

مشاوره جنسی قبل از ازدواج اغلب توسط پزشکان متخصص سکس تراپی به دختران و پسرانی که قصد ازدواج دارند  ارائه می شود. این درمانگران دارای مدارک دوره های تحصیلات تکمیلی و یا فارغ التحصیل دوره تخصص هستند و بسیاری از آن ها توسط انجمن آمریکایی ازدواج و خانواده درمانی (AAMFT) پذیرفته می شوند. مشاوره ممکن است از طریق موسسات مذهبی نیز ارائه شود.

مشاوره قبل از ازدواج چه کمکی خواهد کرد؟

مشاوره جنسی قبل از ازدواج می تواند به زوجین کمک کند تا روابط خود را قبل از ازدواج بهبود دهند و روش های سازگاری و حل مسئله را بیاموزند.  شما برای بحث در مورد موضوعات مربوط به ازدواج تشویق خواهید شد، این مبحث عبارتند از :

 

امور مالی

ارتباطات

باورها و ارزش ها

نقش در ازدواج

عشق و جنس

میل به داشتن فرزندان

روابط خانوادگی

تصمیم سازی

معالجه با خشم

زمان صرف شده با هم

مشاوره  جنسی قبل از ازدواج به جوانان کمک می کند تا توانایی خود را برای برقراری ارتباط افزایش دهند، انتظارات واقع بینانه ای از ازدواج را شکل دهند و مهارت های حل و فصل اختلاف را توسعه دهند. علاوه بر این، مشاوره قبل از ازدواج می تواند به زوج ها کمک کند که نگرش مثبت در مورد جستجو و دریافت کمک از درمانگر و سکس تراپیست را ایجاد کنند.

 

به یاد داشته باشید که ارزش ها، نظرات و گذشته خود را در یک رابطه به ارمغان می آورید، و شاید همسرتان همیشه با شما هماهنگ و موافق نباشد. به عنوان مثال، سیستم های خانواده و باورهای مذهبی در هر شخص  بسیار متفاوت هستند. بسیاری از زوج ها با تحصیلات بسیار متفاوت با مدل های مختلف زندگی برای رابطه و ازدواج اقدام می کنند. بسیاری از مردم معتقدند که ازدواج  نیازهای اجتماعی، مالی، جنسی و عاطفی آنها را برآورده می کند - و این همیشه صحیح نیست. با بحث درباره تفاوت ها و انتظارات قبل از ازدواج، شما و شریک زندگی می توانید در طول ازدواج بهتر یکدیگر را درک کنید و از یکدیگر حمایت کنید.

چه انتظاری می توانید از جلسه مشاوره قبل از ازدواج داشته باشید؟

 

معمولا هر یک از شما خواسته می شود تا به طور جداگانه به یک سری پرسش ها پاسخ دهید تا بتواند احساس شما نسبت به یکدیگر و رابطه را بررسی کند. پاسخ به این پرسش ها همچنین می تواند به شناسایی نقاط قوت، ضعف و شناخت زمینه های مشکلات احتمالی کمک کند. با هم، شما و مشاور نتایج خود را تفسیر و بحث می کنید در مورد ناهماهنگی های معمول یا اختلاف نظر صحبت می کنید. شما اهداف خود را با شریک خود تعیین می کنید تا به راحتی بتوانید بر چالش ها غلبه کنید.

 

علاوه بر این، سکس تراپیست شما ممکن است از شما و شریکتان سوالاتی کند تا دیدگاه های منحصر به فرد خود را برای ازدواج  پیدا کرده و انتظارات و نیازهای خود را از ازدواج کردن روشن کنید.

 

به یاد داشته باشید، آماده شدن برای ازدواج بسیار مهم تر و ارزشمند تر از آماده شدن برای مهمانی و جشن گرفتن برای مراسم عروسی است بنابراین زمان کافی و مناسب را برای ایجاد یک پایه محکم برای روابط خود قرار دهید.

نظرات

captcha Refresh

به این مطلب امتیاز دهید

تعداد کل امتیازات این مطلب 2

آخرین دانلود های رایگان

عضویت در خبرنامه

با عضویت در خبرنامه می توانید از جدیدترین مقالات، اخبار ومطالب سایت با خبر شوید...