این مطلب را به دوست خود ارسال کنید

اطلاعات شما نزد سلامت جنسی کامش کاملا محفوظ می باشد

درمان اختلال جنسی ( کامش ) دکتر محمد حسن عبدالی

همجنسگرایی

همجنسگرایی
چکیده این مطلب : انتشار : 1398/06/24 نظر 0 بازدید 4,454

همجنسگرایان تمایل عاطفی بسیار زیادی نسبت به هم جنس های خود دارند و زیبایی آنهارا میبینند بطوری که علاقه ای برای ایجاد رابطه با جنس مخالف را ندارند.

-همجنسگرایی و هویت جنسی همجنسگرایان  از دو بخش تشکیل شده است  یک جز روانی که تمایل شهوانی و جنسی به اشخاص همجنس است،ویک بخش رفتاری که بصورت عمل جنسی و رفتار جنسی که با همجنس خود صورت میگیرد.  همجنسگرایی در فرهنگ ها و در سایر جانداران هم وجود دارد ،همانطوری که طبق تحقیقات انجام شده بین 6 تا 10 درصد قوچها ترجیح میدهند قوچ های دیگر را سوار شوند ،نه میش ها را.
همجسنگرایان تمایل عاطفی بسیار زیادی نسبت به هم جنس های خود دارند و زیبایی آنهارا میبینند بطوری که علاقه ای برای ایجاد رابطه با جنس مخالف را ندارند.

 

آزمون اضطراب سلامت

 

همجنسگرایی از زمانی که تاریخ میتواند به یاد بیاورد مسئله ای بوده است: یونان باستان ، رم ، مصر ،چین.
نگرش به همجنسگرایی متناسب با نوع جوامع ،توسعه فرهنگی و اخلاقی یا وضیعت سیاسی متفاوت بوده است.
در یونان باستان روابط بین دو مرد (یا حتی یک مرد و یک پسر) به عنوان بالاترین و ارزشمندترین نوع عشق رفتار می شد.در عین حال دین یهود در مورد آن نظر متناقضی داشت.
اصطلاح لواط (برای مردان همجنسگرا به کار میرود) حتی قرن ها پس از آن به عنوان ویژگی رفتارهای غیر قانونی و غیر اخلاقی جنسی ،مورد استفاده قرار گرفته است از عهد عتیق تصور می شد که همجنسگرایی "خلاف طبیعت" است.
"فرزندان آفرودیت (دختر زئوس توسط زن فانی دیون)". اولین تئوری اولریش در مورد منشاء جذب همجنسگرا شخصیت بیولوژیکی داشت. وی ادعا کرد که جنین انسان از نظر جنس مرد و زن از لحاظ رشد جسمی و روحی دارای پتانسیل است. شایع ترین وضعیتی است که هم بدن و هم ذهن به یک شکل رشد می کنند. با این حال ، در صورت ادرار و اورانینگین ، این پیشرفت به دو جهت متفاوت می رود.
همجنسگرایی می تواند هم به جذابیت و هم به رفتارهای جنسی بین افراد با هم جنس یا به گرایش جنسی اشاره داشته باشد.
این به جذابیت پایدار جنسی و عاشقانه نسبت به افراد همجنس گرایانه ، اما لزوماً به رفتارهای جنسی اشاره ندارد.

 

همجنسگرایی در تضاد با دگرجنس گرایی ، دوجنسگرایی و تجرد جنسی است.

درباره ی فرهنگ جامعه و سکسوالیته بخوانید.

 همجنس گرایی در 2بخش :
-لزبین یک زن همجنسگرا را نشان می دهد.
-گی یک مرد همجنگرا را نشان میدهد.
و دو جنسگرایی :تمایلات جنسی به هر 2جنس مونث و مذکر را نشان میدهد.
همجنسگرایی طبیعی است. بین 2تا 12  درصد از بزرگسالان انسانی گزارش کرده اند که برخی از احساسات همجنسگرا را تجربه می کنند ، اگرچه این میزان بسته به نظرسنجی متفاوت است.

-امروزه بیشتر دانشمندان قبول دارند که گرایش جنسی به احتمال زیاد نتیجه یک تعامل پیچیده از عوامل محیطی ، شناختی و بیولوژیک است.
اگرچه به نظر نمی رسد که همجنسگرایی از دیدگاه تکاملی سازگار باشد ، زیرا جنس همجنسگرا فرزندی ایجاد نمی کند ، اما شواهدی از وجود آن در طول تاریخ بشر وجود دارد.
-اگرچه تعدادی از عوامل بیولوژیکی مورد توجه دانشمندان قرار گرفته اند ، مانند هورمونهای قبل از تولد ، کروموزومها ، اثرات پلی ژنتیکی ، ساختار مغز و تأثیرات ویروسی ، اما هیچ اجماع علمی در مورد چگونگی تأثیر بیولوژی بر گرایش جنسی وجود ندارد. شکل گیری هویت جنسی،همجنسگرایی روندی پیچیده گاهی دشوار است.
بیشتر اشخاص همجنسگرا میان افرادی رشد می کنند که هم نوع آنها نیستند و بنابراین قادر نیستند از آن ها درباره ی هویت خود یاد بگیرنند.
اکثر دانشمندان قبول دارند که بعید نیست یک "ژن همجنسگرا" وجود داشته باشد که چیزی را به عنوان گرایش جنسی تعیین کند و احتمالاً این نتیجه از تعامل عوامل ژنتیکی ، بیولوژیکی و محیطی / فرهنگی باشد.
یکی از سازگارترین توضیحات زیست محیطی برای همجنسگرایی ، اثر نظم تولد برادران نامیده می شود.

در اصل ، هر چه برادرهای بزرگتر مردانگی بیشتری داشته باشد ، احتمال همجنسگرا بودن نیز بیشتر است. این تأثیر برای خواهران بزرگتر یا جوانتر یا برادران کوچکتر یا حتی برادران فرزندخوانده یا ناپدری در نظر گرفته نمی شود.
به گفته ری بلانچارد ، استاد روانپزشکی در دانشگاه تورنتو ، دلیل این امر می تواند این باشد که بدن مادر حمله ایمنی به جنین پسر متولد نشده خود نصب می کند. همانطور که 
جنین های نر پروتئین های ویژه نر را بر روی کروموزوم Y خود ، به نام آنتی ژن H-Y حمل می کنند. بلانچارد فرض کرد که برخی از این آنتی ژنها باعث پیشرفت جهت گیری دگرجنسگرا در مردان می شوند ... از آنجا که این آنتی ژن های H-Y در بدن مادر وجود ندارند ، آنها باعث تولید آنتی بادی های مادری می شوند. این آنتی بادی ها به آنتی ژن H-Y متصل می شوند و از عملکرد آنها جلوگیری می کنند.
با عملکرد آنتی ژن H-Y ، ممکن است سیگنال "مستقیم" در مغز جنین هرگز روشن نشود.
بلانچارد معتقد است این پدیده با هر پسری که زن متولد می شود ، قوی تر می شود. مطالعات نشان داده اند که مرد بدون برادر بزرگتر حدود 2 درصد احتمال همجنسگرا دارد ، اما یک نفر با چهار برادر بزرگتر شانس 6 درصد دارد. (در همین حال ، مطالعات دیگر نشان داده اند که این رابطه ضعیف و یا وجود ندارد.)
شکل گیری هویت جنسی،همجنسگرایی روندی پیچیده گاهی دشوار است.بیشتر اشخاص همجنسگرا میان افرادی رشد می کنند که هم نوع آنها نیستند و بنابراین قادر نیستند از آن ها درباره ی هویت خود یاد بگیرنند.

آسکشوال دوری از سکس و تجرد نیست
 

نظرات

captcha Refresh

به این مطلب امتیاز دهید

تعداد کل امتیازات این مطلب 5

آخرین دانلود های رایگان

عضویت در خبرنامه

با عضویت در خبرنامه می توانید از جدیدترین مقالات، اخبار ومطالب سایت با خبر شوید...