این مطلب را به دوست خود ارسال کنید

اطلاعات شما نزد کلینیک تخصصی سلامت جنسی کامش کاملا محفوظ می باشد

برای تماس تصویری با پزشک از لینک درخواست تماس وارد شوید.ضمنا  ازپذیرفتن بیماران حضوری بدون دستکش و ماسک معذوریم. برای رعایت فاصله گذاری اجتماعی از پذیرفتن همزمان بیماران در کلینیک اجتناب خواهد شد.

کلینیک تخصصی سلامت جنسی کامش

آیا مصرف ترامادول باعث دیر انزالی می شود؟

آیا مصرف ترامادول باعث دیر انزالی می شود؟
چکیده این مطلب : انتشار : 1398/07/23 نظر 61 بازدید 241,544

رابطه بین ترامادول و عملکرد جنسی کاملا بحث برانگیز است.مصرف ترامادول برای دیر انزالی و غلبه بر مشکل زود انزالی  یکی از مشکلاتی است که شیوع زیادی  داشته است .

رابطه بین ترامادول و عملکرد جنسی کاملا بحث برانگیز است.
مصرف ترامادول برای دیر انزالی یکی از مشکلاتی است که شیوع زیادی داشته است و بیشتر خاورمیانه را درگیر کرده است. زود انزالی یکی از رایج ترین اختلالات جنسی مردان است.بسیاری از افراد به اشتباه از ترامادول برای درمان زود انزالی استفاده می کنند در حالیکه از اثار مخرب آن نا آگاه هستند.
تعاریف فعلی زود انزالی بر اساس زمان تاخیر در انزال داخل واژن است که به عنوان زمان نفوذ داخل واژن تا انزال داخل واژن با استفاده از روش کرنومتر اندازه گیری می شود.
درمان های زیادی برای زود انزالی وجود دارد مثل عوامل موضعی کرم ها ، اسپری ها و روش های درمانی سیستمیک.
افرادی که انواع درد زیادی را تجربه می کنند ممکن است نسخه ترامادول طولانی مدتی برای آنها تجویز شود.

 

آزمون قدردانی

 


در بیمارانی که ترامادول مصرف می کنند تنشج گزارش شده است.
در صورت مصرف دوز های بالاتر ترامادول بیش از آنچه توصیه می شود ، خطر تشنج شما بیشتر است.
خطر تشنج در افرادی که اختلال تشنج دارند یا افرادی که داروهای ضد افسردگی یا داروهای افیونی مصرف می کنند نیز بیشتر است.
در صورت بروز مشکلات شدید تنفسی انسداد معده یا روده شما نباید این قرص را مصرف کنید ، یا اخیرا از الکل ، آرامبخش ها ، داروهای مخدر یا مهار کننده moa استفاده کرده اید ( ایزو کاربوکسازید ، لاینزولید ، تزریق متیلن آبی ، فنلزین ، رساگیلین ، سلژیلین ، ترانیل سیپرو مین )
ترامادول می تواند تنفس شما را کنترل کند یعنی کم کند یا متوقف کند.
استفاده از ترامادول می تواند باعث ایجاد اعتیاد ، یا مصرف بیش از حد از قرص ترامادول مخصوصا کسانی که بدون نسخه پزشک مصرف می کنند و در کودکان می تواند باعث مرگ شود.
مصرف این قرص در دوران بارداری ممکن است باعث بروز علائم بسیار خطرناک در نوزاد شود.
در صورت مصرف ترامادول با نوشیدنی های الکلی یا داروهایی که باعث خواب آلودگی می شوند می توانند تنفس شما را خیلی آرام و آهسته کند و این خیلی خطرناک است.


آیا  مصرف ترامادول باعث دیر انزالی می شود؟


مکانیسمی که ترامادول با تاخیر در انزال به دست می آورد مشخص نشده است .
آزمایش های انجام شده بر روی این قرص نشان می دهد که ترامادول به عنوان یک آگونیست خفیف مو افیونی ، آنتاگونیست گیرنده 5 هیدروکسی تریپامین و یک تعدیل کننده سروتونین و نوراپی نفرین عمل می کند.ممکن است یک یا ترکیبی از این اثرات منجر به تاخیر در انزال شود.
نتایج مطالعات نشان میدهد که این قرص یک درمان موثر برای زود انزالی است در نتیجه استفاده طولانی مدت مقدار قابل توجهی پیشرفت های بالینی در رضایت از روابط جنسی و کنترل انزال وجود دارد ، در پریشانی شخصی مربوط به انزال و مشکل بین فردی کاهش می یابد.
استفاده مزمن از عوامل مهار کننده باز جذب سروتونین و انتخابی سروتونین موثر در تاخیر در انزال است.( برای همین ترامادول باعث دیر انزالی می شود)

علت های زود انزالی و روش های درمان آن را بدانید.

 

عملکرد ترامادول چگونه است؟


ترامادول ابتدا مانند یک ماده مخدر مانند هروئین ، کدئین و سایر مسکن های افیونی ، به گیرنده های مواد افیونی در مغز و نخاع متصل می شود.
این گیرنده ها مسئول هر دو اثر تسکین دهنده درد هستند که بیماران به آن احتیاج دارند و در دوزهای بالاتر نیز تاثیرات سرخوشی را که سوء استفاده کنندگان بدنبال آن هستند.
ترامادول اگر به صورت تزریقی مصرف شود قدرتش کم است و می توان جایگزین مسکن هایی مثل مرفین شود.
ولی وقتی مثل خوراکی مصرف می شود ترامادول تبدیل به ترکیب دیگری به نام O-desmethyltramadol می شود که یک فعال کننده بسیار قوی تر از گیرنده های مواد افیونی نسبت به خود ترامادول است.
دومین عملکرد مهم ترامادول این است که باعث افزایش انتقال دهنده های عصبی سروتونین و نوراپی نفرین ، مشابه داروهای ضد افسردگی مانند ونلافاکسین می شود.
ترامادول باعث کاهش اضطراب می شود به دلیل تغیر شیمیایی که در مغز بوجود می آورد.


عوارض مصرف ترامادول چیست؟


ترامادول یک داروی تسکین دهنده درد مانند مواد مخدر است.
این قرص هم عوارض کوتاه مدت و هم بلند مدت دارد.
ترامادول با اصطلاح پردازش سیگنال های درد که بین اعصاب و مغز حرکت می کند ، کار می کند.
مصرف ترامادول پیامدهای بسیار زیادی دارد هم از نظر جسمی و هم از نظر روحی و روانشناختی .
مصرف ترامادول باعث درد معده ، تحریک ، اسهال ، دلهره در اندامهای بدن ،
شنیدن صدای زنگ در گوش ، توهم شدید یا کم ، پارانویا ، احساس گیجی و سر درد ، لرزش بدن و تشنج می شود.
اگر این قرص مصرف می کنید سریعا این قرص را ترک کنید و به فکر درمان های دیگری باشید.


اجازه ندهید که اعتیاد به ترامادول زندگی شما را کنترل کند.

 

درمان دارویی دیر انزالی

نظرات

captcha Refresh
ناشناس
۱۴۰۱/۱۰/۱۹۰۰
پاسخسلام ،شوهر من چندین سال تریاک مصرف می‌کرده و الان 6ماهه که با مصرف ترامادول تریاک و ترک کرده،،در زمان مصرف تریاک آدمی کاملا سرد سرد در رابطه جنسی،اما الان با مصرف ترامادول بسیار شهوتی و رابطه رو به هفته ایی چند بار میکشونه..که واقعا نمی‌دونم و میخوام بدونم دلیلش چیه اصلا!! روزی دوتا 225مصرف می‌کنه متاسفانه
ادمین
۱۴۰۱/۱۰/۱۹۰۰

بسیار عالی هست که مصرف تریاک را قطع کرده است. عوارض تریاک در رابطه زناشویی بسیار شدید است . ولی متاسفانه بعد از مدتی مصرف ترامادول همان عوارض را ایجاد می کند . توصیه اکید به ترک و قطع مصرف ترامادول دارم 

ناشناس
۱۴۰۱/۰۹/۰۶۰۰
پاسخسلام ترامادول باعث بزرگ شدن سایز الت هم میشه یا ن؟
یا روی راست شدن الت هم تاثیر داره؟
ممنون میشم جواب بدین
ادمین
۱۴۰۱/۰۹/۰۷۰۰

ترامادول تاثیری بر موارد فوق ندارد 

ناشناس
۱۴۰۱/۰۹/۰۴۰۰
پاسخسلام خسته نباشید من هرهفته یبار یا دوهفته یبار ترامادول مصرف میکنم اونم برا سکس ولی فقط زمان ارضا شدنو طولانی ترمیکنه مشکل دیگه ای بنظرمن نداره حالا شاید چون مصرف من کمه تاثیرشو ندیدم ولی اینجوری که من استفاده کردم خیلی خوب بود با سپاس
ادمین
۱۴۰۱/۰۹/۰۵۰۰

بیماران زیادی با همین میزان مصرف شما به کلینیک مراجعه می کنند و اختلال نعوظ شدید دارند. مصرف ترامادول عوارض جنسی زیادی دارد . باید به فکر ترک آن باشید. اختلال نعوظ به زودی به سراغ شما خواهد آمد.

ناشناس
۱۴۰۱/۰۹/۰۲۰۰
پاسخمن بعد از تصادف و مشکل سر و گردن و دردهای شدید بنا به تجویز پزشک ترامادول باید مصرف کنم . این قرص مسکن خوبی هست ولی بیشتر من متوجه شدم آدم رو می‌بره هپروت حالا بعضی ها واسه مشکلات جنسی استفاده میکنند من واقعا موندم مگه میشه ! به هر حال این قرص در مواقع ضروری مصرف شود . عادت نشود قرص نیست مواد مخدره اعتیاد آوره . هر موقع مجبور بودی مصرف کن . درد را شاید تسکین بده ولی عقل رو به مراتب رفته رفته کوچیکتر . تجربه شخصی بود خواستم در اختیار بزارم .
ناشناس
۱۴۰۱/۰۸/۱۸۰۰
پاسخهمسر من ترامادول مصرف می‌کرد و به صورت نرمال رابطه جنسی برقرار میکرد،چندماهه خودش میگه ترک کردم،و‌این چندماه اصلا رابطه جنسی نمی‌خواد،میشه توضیح بدید تا آگاهانه عمل کنم؟
دکتر عبدالی
۱۴۰۱/۰۸/۲۲۰۰

ترک ترامادول باعث کاهش میل جنسی نمی شود . در بعض از بیماران بعد از ترک ترامادول به علت اضطراب ناشی از زود انزالی از رابطه زناشویی دوری می کنند. نقش حمایتی شما در این دوران بسیار مهم است. فشار برای رابطه زناشویی به هیچ عنوان نیاورید. 

ناشناس
۱۴۰۱/۰۶/۲۲۰۰
پاسخمن شدیدا زود انزالی دارم و دیگه واقعا از رابطه جنسی می ترسم . با همسرم در شرف طلاق هستیم . به نظر شما بهتر نیست ترامادول بخورم .
ادمین
۱۴۰۱/۰۶/۲۳۱۰

خیر . عوارض ترامادول شدید است . مصرف ترامادول برای  درمان زود انزالی کاملا اشتباه است.

ناشناس
۱۴۰۱/۰۶/۱۰۰۰
پاسخلطفا. به ادما بگو این دارو خوبه اون بداست میرن دنباله بده حالا تو خودتو بکش که من بگا رفتم میگه نه من کنترل شده مصرف میکنم.ببند دهنتو
ناشناس
۱۴۰۱/۰۶/۰۸۰۰
پاسخسلام من تو ماشین همسرم ترمادول225پیدا کردم فقط دوتاش باز نشده بود بقیه خورده بود میگه واس رفیقمه بنظرتون چکار کنم ؟الان معتاد یعنی؟🥲
ادمین
۱۴۰۱/۰۶/۱۱۰۰

در صورت تکرار با هم  به یک  زوج درمانگر مراجعه کنید.

ناشناس
۱۴۰۱/۰۸/۰۷۰۰
شاید فقط برای زود انزالی استفاده کند
ناشناس
۱۴۰۱/۰۶/۰۵۰۰
پاسخهمسرر من ترامادول مصرف میکنه تو ماشینش پیدا کردم واقعا باید چکار کنم؟
ادمین
۱۴۰۱/۰۶/۱۱۰۰

به اتفاق به یک پزشک مراجعه کنید 

ادمین
۱۴۰۱/۰۶/۱۱۰۰

به اتفاق به یک مشاور مراجعه کنید.

ناشناس
۱۴۰۱/۰۵/۲۸۰۰
پاسخچند ساعت قبل استفاده میکنید لطفا بگید
ناشناس
۱۴۰۱/۰۵/۱۸۰۰
پاسخسلام ببخشید چگونه‌ میشه زود انزالی را درمان کرد وقتی من یک رابطه‌ جنسی برقرار میکنم چهار دقیقه طول میکشه ولی قرص ترامادول 100مصرف میکنم چهل دقیقه طول میکشه.
ادمین
۱۴۰۱/۰۶/۲۴۰۰

شما زود انزالی ندارید . برای لذت بیشتر قرص ترامادول مصرف نکنید .  ترامادول باعث ناتوانی جنسی می شود 

ناشناس
۱۴۰۱/۰۹/۰۲۰۰
سلام چند دقیقه قبل از رابطه از قرص استفاده میکنی
ناشناس
۱۴۰۱/۰۵/۱۱۰۰
پاسخسلام منم اول هفته ای یکبارمیخوردم براشب جمعه ولی الان شده روزی 10تا225طوری هست که اگه نخورم نمیتونم ازجام بلندشم ویکسره گیجو خابم اگه نخورم ازبدن دردوبی حالی هیچحوصله ای برام نمیزاره
ناشناس
۱۴۰۱/۰۱/۲۵۰۰
پاسخاگر میخاین دچار عارضه نشین بعداز مصرف باید بدنتون رو با میوه و آجیل و ویتامین تقویت کنین اینطوری هم بیشتر لذت می‌برید هم اعتیاد پیدا نمی‌کنید
ناشناس
۱۴۰۱/۰۲/۰۷۰۰
عزیزم ترامادول مصرفش زیان باره من خودم دو سال مصرف کردم اولش با یک چهارم 100هم جوابگو بود اما رفته رفته همه ب نصف هم قانع نمیشی بعد مدتی میری سمت 200 اعتیاد آور بشدت هیچ لذتی نمی‌بری موقع رابطه
ناشناس
۱۴۰۱/۰۱/۲۵۰۰
پاسخاگر میخاین دچار عارضه نشین بعداز مصرف باید بدنتون رو با میوه و آجیل و ویتامین تقویت کنین اینطوری هم بیشتر لذت می‌برید هم اعتیاد پیدا نمی‌کنید
ناشناس
۱۴۰۱/۰۱/۱۶۰۰
پاسخسلام من همسرم قرص ترامادول خورده برای دیر انزالی
بعد اینکه گذاشته کنار الان سه هفته به شدت پادرد شدید داره و کلا تو این سه هفته دوروز خوابیده
واشتهاش هم خیلی کمه انگار اصلا چیزی نمیخوره
در حدی پادرد بود که بردیمش بیمارستان مورفین زدن بهش
چیکار باید بکنم که خوب بشه ؟ دارو باید بخوره یا باید صبر کنیم اثرش خودش از بین بره؟؟
کامش
۱۴۰۱/۰۱/۱۷۰۰

ترامادول با توجه به این که اعتیاد آور است برای مصرف نکردن آن حتما باید از کلینک های تخصصی ترک اعتیاد کمک گرفت تا عوارض ترک کم بشه.ضمنا مصرف ترامادول در دراز مدت باعث اختلال نعوظ می شود .

ناشناس
۱۴۰۱/۰۳/۲۷۰۰
تا میتونه شیر وهندوانه بخوره وروز وشب پاهاش را با روغن زیتون یکی براش بماله چون خودش نه حالش را داره ونه حسشو
ناشناس
۱۴۰۱/۰۴/۲۲۰۱
ترامادول چند استفاده میکرد چقدر تو رابطتون طول میکشید
کاربر
۱۴۰۱/۰۶/۰۳۰۰

خواهرم نگران نباش ترامادول دوره اش نهایتن دوهفته الی خیلی طول بکشه چهارهفته اس الان دیگه داره بدنش واکنش نشون میده جهت بهبودی فقط مواظبش باش که هوس نکنه اینهمه مدت طاقت آورده بزاری بگه حالا بزار همین یبار بخورم اشکال نداره اگه بهش اجازه دادی بازم روزازنو وروزی ازنو من خودم این بدبختی روکشیدم من بخاطر درگیری رفتم زندان باورت نمیشه بگم حدود یک ماه اول کلا دوشب نخوابیدم ودردمیکشیدم ولی چون برای خودم کسی بودم داخل زندان بروی خودم نیاوردم حتی دوستام میگفتن اگه تریاک چیزی لازم داری همه چی هست ولی به غرورم اجازه ندادم وزندان رفتنم خوب شد حدودا 15یا 16 ماه بودم ولی به این میبالم که تونستم دهن ترامادول رو سرویس کنم الانم حدود 3 سال میشه که دیگه استفاده نکردم.فقط یه خواهش برادرانه ازت دارم ترک خیلی سخت اونم ترامادول یه مخدرصنعتیه خیلی با خوشروی مهربانی ومتانت با شوهرت برخورد کن مطمئن باش اینطور که میگم عمل کنی نتیجه میگیری....سلام به شوهرپهلوونتم برسون واین پیامو نشونش بده بگو ببین وبخون هیچ چیزی غیره ممکن نیست توکل بخدا کن خودش کارخوب رو درست میکنه،،،  میخوام یه روز شوهرت زنگ بزنه وبگه پیامتو خوندم غیرتی شدم والان چندساله که دیگه استفاده نمیکنم انشاالله

ناشناس
۱۴۰۱/۰۱/۱۶۰۰
پاسخسلام من همسرم قرص ترامادول خورده برای دیر انزالی
بعد اینکه گذاشته کنار الان سه هفته به شدت پادرد شدید داره و کلا تو این سه هفته دوروز خوابیده
واشتهاش هم خیلی کمه انگار اصلا چیزی نمیخوره
در حدی پادرد بود که بردیمش بیمارستان مورفین زدن بهش
چیکار باید بکنم که خوب بشه ؟ دارو باید بخوره یا باید صبر کنیم اثرش خودش از بین بره؟؟
ناشناس
۱۴۰۰/۱۱/۲۰۰۰
پاسخسلام‌خسته نباشین من زود انزالی دارم شدید ولی ترامادول مصرف میکنم حالت تهوع واستفراق بهم دس میده.موندم چیکا کنم
کامش
۱۴۰۰/۱۱/۲۰۰۰

سلام

برای درمان زود انزالی حتما باید از متخصص کمک بگیرید و مصرف ترامادول رو قطع کنید .

ناشناس
۱۴۰۱/۰۶/۰۵۰۰
سلام بادام کوهی زیاد بخورید و همچنین فندوق هم خوبست بعد از رابطه هم موز باید مصرف نماید هر شب باید رابطه داشته باشید تا زود انزالی بر طرف شود
ناشناس
۱۴۰۰/۱۱/۰۲۰۰
پاسخمن 5ساله ترامادول مصرف میکنم به خاطر درمان زود انزالی هفته ای دو بار هر بار نصف قرص این دارو را متخصص کلیه و مجاری ادرار برام تجویز کرده .تا حالا نه معتاد شدم نه عارضه ای برام داشته اگر هم نخورم اصلا برام مهم نیست فقط زیر یک دقیقه بهم انزال دست میده . اما با خوردن ان گاهی رابطه 40 دقیقه ای را تجربه کردم .
ناشناس
۱۴۰۱/۰۶/۰۹۰۰
سلام داداش دوز ترامادولی که مصرف میکنی چقدره
ناشناس
۱۴۰۰/۰۸/۲۸۰۰
پاسخهمه چرتو پرت نوشتید
واقعیت اینکه من هفته ای نصف یه دونه 225 را مصرف میکنم خوب هم جواب میده خوشی و دیر انزالی هم داره دقیقا سه ساله ..خیلی هم خوبه..
نه اعتیاد دارم بهش نه اعتیاد میاره
ناشناس
۱۴۰۱/۰۴/۰۱۰۰
چند دقیقه قبل رابطه باید قرصش رو مصرف کرد
ناشناس
۱۴۰۱/۰۶/۲۶۰۰
چند ساعت قبل استفاده میکنی
ناشناس
۱۴۰۰/۰۸/۲۶۰۰
پاسخدوستان گلم برای درمان زود انزالی استفاده از مواد غذایی با خواص گرم خیلی خوبه
ناشناس
۱۴۰۰/۰۷/۲۳۰۰
پاسخدوستان گل شدیدا توصیه می گنم ترامادول مصرف نکنید
خودم با مصرف ترامادول 2ساعت بدون انزال سکس داشتم ولی بعد از کنار گذاشتن ترمادول دچار زود انزالی شدید شدم زیر ی دقیقه
کلا به فاک میری و مجبور میشی همیشه مصرف کنی
ناشناس
۱۴۰۰/۰۷/۰۸۰۰
پاسخسلام اگه ترامادول استفاده کنیم بعد از 1روز بخواهیم برای بارداری اقدام کنیم آیا بر جنین تاثیر دارد؟
کامش
۱۴۰۰/۰۷/۱۰۰۰

سلام 

مصرف ترامادول اصلا توصیه نمیشه .

ناشناس
۱۴۰۱/۰۷/۱۸۰۰
آره بدلیل اینکه مصرف ترامادول جلوی پرتاپ اسپرم رو میگیره میتونه تاثیر داشته باشه..
ناشناس
۱۴۰۰/۰۵/۰۴۰۰
پاسخسلام بله باعث دیرانزالی می‌شود ولی اعتیاد آور هست شدید بعدیابعد از مدتی هیچ نمی تونید نزدیکی کنی شدیدا مرد رو از مردانگی میندازد من تجربه کردم الان تحد درمانم خواهش میکنم کسی مصرف نکند تمام
ناشناس
۱۴۰۱/۰۲/۲۲۰۰
خب دیگه خودت مرد نبودی که مردونگیتو دادی.. نکنه خودتم obiهستی..
ناشناس
۱۴۰۱/۰۴/۲۴۰۰
دقیقا همسر منم مثل شما شده متاسفانه
ناشناس
۱۴۰۰/۰۳/۱۵۰۰
پاسخسلام من خیلی وقت ترامادول رو ترک کردم کمپ بودم فقط برای دیرانزالی میخوردم ولی الانم همین مشکل رو دارم زودانزالم لطفا راهنماییم کنید
کامش
۱۴۰۰/۰۳/۱۷۰۰

سلام

برای درمان زود انزالی باید از لحاظ روانشناختی و جسمی توسط متخصص بررسی بشید .

ناشناس
۱۴۰۰/۰۱/۱۰۰۰
پاسخسلام در شهرستان‌ها چگونه میتوان به سکس تراپ
تماس گرفت
کامش
۱۴۰۰/۰۱/۱۴۰۰

سلام

اگر در شهرتون متخصص سکستراپی ندارید باید به تهران مراجعه کنید و در صورتی که امکان اومدن به تهران رو نداشتین به صورت غیر حضوری و تلفنی مشاوره بگیرید . 

ناشناس
۱۳۹۹/۱۰/۱۳۰۰
پاسخسلام قرص ترامادول رو اگه با دوز خیلی کم استفاده کنیم چی؟
ضمنا سکس تراپ رو کجا میشه پیدا کرد؟ اصلا من فقط شنیدم ولی واقعا برخورد نکردم با سکسولوژیست ها.
از چه تخصصی وارد این فیلد میشن؟ ممنون
کامش
۱۳۹۹/۱۰/۱۳۰۰

سلام

مصرف ترامادول عوارض زیادی به دنبال داره .

اگر تهران هستید میتونید برای مراجعه به سکس تراپ با تماس بگیرید 

88888283

ناشناس
۱۳۹۹/۰۹/۲۸۰۰
پاسخترامادول واقعا برا زود انزالی خوبه یه قرص ترا200 بخوری یکساعت زودانزالی رو به تاخیر میندازه
کامش
۱۳۹۹/۰۹/۲۹۰۰

سلام

مصرف ترامادول عوارض زیادی به دنبال داره .

زود انزالی به راحتی قابل درمان هست ، پیشنهاد میکنم ترامادول مصرف نکنید و برای درمان به سکس تراپ مراجعه کنید . 

ناشناس
۱۴۰۱/۰۴/۲۱۰۰
چند ساعت قبلش باید مصرف کرد؟
ادمین
۱۴۰۱/۰۴/۲۷۰۰

به هیچ عنوان مصرف نکنید . به طور روزمره  بیماران زیادی با ناتوانی جنسی بعد از مصرف ترامادول به کلینیک مراجعه نکنند.

ادمین
۱۴۰۱/۰۴/۲۷۰۰

به هیچ عنوان مصرف نکنید . به طور روزمره  بیماران زیادی با ناتوانی جنسی بعد از مصرف ترامادول به کلینیک مراجعه نکنند.

 

ناشناس
۱۴۰۱/۰۷/۱۶۰۰
بیست دقیقه قبل سکس

به این مطلب امتیاز دهید

تعداد کل امتیازات این مطلب 96

آخرین دانلود های رایگان

عضویت در خبرنامه

با عضویت در خبرنامه می توانید از جدیدترین مقالات، اخبار ومطالب سایت با خبر شوید...