این مطلب را به دوست خود ارسال کنید

اطلاعات شما نزد کلینیک تخصصی سلامت جنسی کامش کاملا محفوظ می باشد

توجه : اخیرا افرادی سودجو با استفاده از نام کلینیک کامش اقدام به فروش داروهای غیر مجاز در گروههای تلگرامی  نموده اند. به اطلاع می رساند این مرکز به هیج عنوان دارو برای فروش ندارد. 

کلینیک تخصصی سلامت جنسی کامش

درمان زود انزالی

درمان زود انزالی
چکیده این مطلب : انتشار : 1398/12/20 نظر 47 بازدید 76,846

تجربیات من نشان داده که هر چه درمان زود انزالی درجوانی و اول ازدواج صورت بگیرد احتمال موفقیت درمان بالاتر است.در بعضی مراجعین٬ مشکل به قدری جدیست است که دخول ممکن نیست. و قبل از دخول انزال صورت می گیرد .

آنچه دراین مقاله می خوانید

 

 

این مقاله برای چه کسی مفید است

 

توصیه می کنیم این مقاله را بخوانید اگر زود انزالی دارید و این مشکل شما یا همسرتان را آزار می دهد. در صورتیکه ازدواج نکردهاید و رابطه جنسی نداشته اید و می خواهید بدانید زود انزالی چطور کیفیت زندگی جنسی شما را تغییر می هد. اگر قبل از رسیدن به ارگاسم همسرتان شما اختیار خود را از دست می دهید و دچار انزال می شوید. اگر کنترل خروج منی را ندارید و این مشکل زندگی جنسی شما را با مشکل مواجه کرده است.

 

چه کسانی نیاز به درمان زود انزالی دارند

 

بیشترین افرادی که به درمان زود انزالی اقدام می کنند کسانی هستند که به تازگی ازدواج کرده اند. گاهی مرد به تنهایی به کلینیک می آید و نگران آینده روابط خود با همسرش است.  بعضی اوقات هر دو زوج با هم  به کلینیک می آید و هر دو احساس می کنند میزان صمیمتی که در رابطه جنسی به دست می آورند کافی نیست.  توصیه ما برای مراجعه جهت درمان اختلال زود انزالی در افراد متاهل اینست که در جلسه اول در آزادانه ترین حالت ممکن حاضر شوند. اگر احساس میکنند با همسرشان راحت تر هستند دوتایی بیایند و اگر تنهایی مشکلات را بهتر مطرح می کنند تنها بیایند. هر چند درمان اختلال زود انزالی نیاز به همراهی و همدلی همسر دارد ولی از آن مهمتر انتقال احساسات و عواطف به پزشک است.

 

 

درمان زود انزالی فقط برای متاهل هاست؟

 

در انتهای سال 1398 از همکاران  خواستم گزارش آماری از میزان مراجعه برای درمان زود انزالی به من بدهند که عینا این آمار در جدول زیر آورده شده است. در این آمار سن و وضعیت تاهل و نوع زود انزالی آورده شده است. با توجه به اینکه در اختلال زود انزالی هر دو شریک جنسی نگرانی از آسیب دیدن صمیمیت دارند. در ستون های  انتهایی  آمار حضور مرد به تنهایی یا همراه با همسر آورده شده است .

بر اساس این آمار٬ زود انزالی دومین علت شایع برای مراجعه به کلینیک است و تقریبا از هر دو نفر یکی برای درمان زود انزالی می آید. تقربا تمام  مراجعین با سواد هستند. اکثر مراجعین در دهه سه و چهار زندگی خود هستند. تعداد مواردی که زن برای درمان شوهر اقدام می کند و وقت برای درمان می گیرد تقریبا قابل توجه هست.

آمار مراجعین با شکایت اصلی زود انزالی
ردیف  آمار مراجعین به کلینیک  درصد از کل مراجعین
1 درصد بیماران با اختلال زود انزالی 34٪
2 تحصیلات کارشناسی و بالاتر 38٪
3 سن بین 25 تا 35 سال 51٪
4 گرفتن وقت ملاقات توسط زن 22٪
5 مجرد 15٪
6 زود انزالی اولیه 80٪
7 زود انزالی موقعیتی 20٪
8 زود انزالی همراه با اختلال نعوظ 18٪
9 خود درمانی بیمار قبل از مراجعه 78٪
10 حضور همسر در جلسه اول 17٪
11 حضور همسر در بعضی جلسات 32٪

درمان زود انزالی فقط برای متاهل هاست؟

هم مجردها و هم متاهل ها برای معالجه زود انزالی اقدام می کنند ولی مراجعه برای درمان  بیشتر توسط افراد متاهل است . با این وجود گاهی مجردها یی که در آستانه ازدواج هستند و یا برای اولین بار در حال برقراری یک رابطه جدی هستند نیز برای اینکه از عملکرد جنسی خود مطمین شوند پیش ما می آیند.

تجربه نشان داده است در صورتیکه برای درمان در همان ابتدای زندگی مشترک اقدام شود نتایج بهتری را شاهد خواهیم بود. در طول درمان بسته به علت زود انزالی درمان دارویی و تمرینات جنسی با همسر نیاز است. بنابراین شادابی و صمیمیت جنسی که در اوایل زندگی وجود دارد موهبتی است که ما از آن برای درمان  استفاده می کنیم.

 

بهترین زمان برای درمان زود انزالی

 

چند وقت پیش بیماری داشتم که به همراه همسرش مراجعه کرده بود و در آستانه طلاق بودند. مرد در اوان 40 سال و زن در حدود سی سال . وجود زود انزالی در مرد سر جشمه درگیری های متعدد بین آنها بود. هر دو معتقد بودند که تا زمانیکه این مشکل حل نشود ادامه زندگی ممکن نیست. برای مرد یک پروتکل درمانی طراحی شد و از آنها  خواستم چند ماه صبر کنند تا بتوانیم برنامه را اجرا کنیم. داروها به طور مرتب مصرف می شد و جلسات بیوفیدبک نیز به صورت مداوم و متعهدانه برگزار می شد. ولی نهایتا درمان با شکست مواجه شد زیرا قسمتی از برنامه  که نیاز به روابط و تمرین ها ی دو نفره داشت به خوبی پیش نمی رفت. واقعیت این بود که روابط به قدر در طی سالیان سرد شده بود که امکان صمیمیت جنسی بسیار سخت شده بود . 

از مطلب بالا می توان نتیجه گرفت که زود انزالی را باید در ابتدای زندگی که زوجین در اوج شهوت جنسی  هستند وگرمای لازم برای انجام تمرینات را دارند شروع به درمان کرد. البته اگر شما به موقع به درمان اقدام نکرده اید نباید کاملا نا امید باشید . بهتر است همین فردا شروع کنید.

 

شدت زود انزالی شما چقدر است ؟

 

واقعا با طیف وسیعی از بیماران مواجه هستیم . شما در کجای این طیف قرار دارید. پیشنهاد می کنم که حتما تست شدت زود انزالی را قبل از مراجعه به پزشک بزنید. شدت زود انزالی در بیماران مختلف  کاملا متفاوت است. گاهی مراجعین اصلا به مرحله دخول نمی رسند و به قدری تحریک پذیر هستند که قبل از دخول انزال صورت می گیرد. در میان بیماران با  مواردی برخورد می کنیم که بدون تماس دست انزال صورت می گیرد. در سر دیگر طیف مراجعینی داریم که تصویر اشتباهی از زود انزالی دارند و برای لذت بیشتر و افزایش طول مدت رابطه مراجعه می کنند.

 

لزوم اطلاع همسر از شروع درمان زود انزالی

 

رابطه بین زوج ها یک پدیده زنده است. و هیچکس بهتر از شما نمیداند که در حال حاضر وضعیت رابطه شما چطور است. بنابراین نمی شود یک نسخه واحد برای همه پیچید. ولی به عنوان یک اصل کلی در درمان زود انزالی باید بدانید که همسر شما در ادامه درمان نقش بسیار مهمی دارد. اگر نگرانید که همسرتان  اعتقاد راسخ داشته باشد که شما خوب نخواهید شد شاید بهتر است این مسئله را در جلسه اول درمان  مطرح کنید تا راهکاری برای جلب همکاری شریک جنسی شما توسط پزشک ارایه شود.

 

روش های مختلف درمان زود انزالی

 

واقعیت این است که چون علت های مختلفی برای زود انزالی وجود دارد بنابراین راه های درمانی نیز متفاوت است. درمان ها طیف وسیعی را شامل می شود که در یکسر طیف  درمان دارویی که یک درمان صرفا بیولوژی است و طرف دیگر طیف  هیپنوتیزم که یک روش کاملا فرادرمانی است می تواند متفاوت باشد. ولی عموما در افرادیکه جوان تر هستند بیشتر تمرکز به درمانهای روانی باید باشد و در افراد با سن بالاتر درمانهای دارویی موثر تر است. ولی تجربه نشان داده است که درمان مشکل زود انزالی کاملا باید به صورت پروتکل درمانی شامل  درمان دارویی ٫ درمان روانی ٫ رفتار درمانی باید باشد تا شاهد موفقیت درمان باشیم

 

مشکلات ناشی از عدم درمان زود انزالی

 

واقعیت این است که استحکام خانواده و چسب روابط زناشویی صمیمیت است و موتور محرک صمیمیت٫ رابطه جنسی است. برای اینکه رابطه جنسی درست پیش برود نیاز است هر دو طرف ماجرا بهره خود را در رابطه ببرند. زود انزالی باعث می شود هم مرد و هم زن بهره کافی از رابطه را نبرند.

در اغلب موارد زن در ابتدای رابطه چندان گله ای از زود انزالی ندارد. ولی بعد از گذشت سالیان زود انزالی نقطه آغاز تمام جر و بحث ها خواهد بود.

 

خود درمانی در زود انزالی

 

اگر زود انزالی را درمان نکنید خیلی بهتر از این است که به خود درمانی رو آورید. یکی از مهمترین علل شکست درمان زود انزالی خود درمانی های شکست خورده است که به مرور اعتماد به نفس مرد را از بین برده است. این خود درمانی های بی نتیجه عموما زن را به این باور می رساند که اختلال مرد من درمان پذیر نیست.

 

درمان زود انزالی با گیاهان دارویی

 

از زمانی که بشر لذت جنسی را کشف کرد. مدت زمانی که مرد در حین رابطه دوام می آورد بکی از دغدغه های اصلی در رابطه جنسی  بوده است. بنابراین بشر شروع به اکتشاف منابع طبیعی کرد که باعث می شد رابطه طولانی تر شود.

حقیقت ماجرا این است که بشر در استفاده از منابع طبیعی در کنترل انزال کاملا موفق بوده است و ما در حال حاضر طیف وسیعی از داروهای گیاهی را در اختیار داریم. البته متاسفانه گاهی داروهای گیاهی مورد استفاده قرار می گیرند که خاصیت اعتیاد آوری دارند.

در زیر مهمترین داروهایی که در درمان زود انزالی موثر هستند را مشاهده می کنید. ترکیبات متعددی از این گیاهان در قرص ها و کرم ها برای جلوگیری از زود انزالی استفاده می شود.

 

داروهای گیاهی موثر در درمان زود انزالی

نام گیاه نام انگلیسی میزان تاثیر عارضه
آنجلیکا

Angelica

احتمالا موثر تقریبا بدون عارصه
دارچین سیلان

Ceylon Cinnamon

احتمالا موثر کاهش قند خون 
چانگا

Chanca Piedra

شواهد ناکافی خونریزی
 میخک

Clove

احتمالا موثر لکه های پوستی
دونگ کوای

Dong Quai

احتمالا موثر اختلال هورمونی
جنسینگ پاناکس

PanaxGinseng

احتمالا موثر بی خوابی
ریشه طلایی

Rhodiola

شواهد ناکافی سرگیجه
 خارخاسک

Tribulus

شواهد ناکافی درد معده
مرزه زمستانی

Winter Savory

شواهد ناکافی تهوع

 

خیلی از بیماران قبل از مراجعه به کلینیک سعی میکنند با خوردن میوه ها و یا غذاهای خاصی به مشکل زود انزالی غلبه کنند. و بوسیله آن  شاید تاخیر در انزال ایجاد شود.بعضی از این خوراکی ها را بررسی می کنیم تا ببینیم چه تاثیری بر انزال شما دارند. 

 

درمان زود انزالی با تغذیه

 

خوردن بعضی از غذاها به سلامت جنسی شما کمک می کند. اصولا مواد غذایی که حاوی روی و منیزیوم هستند باعث میشود که بتوانید رابطه جنسی بهتری را تجربه کنید  و اگر دچار زود انزالی هستید بتوانید بیشتر در رابطه جنسی دوام بیاورید. 

مهمترین این غذاها که سرشار از روی و منیزیوم هستند عبارتند از :

- صدف در رده اول این لیست است و البته درایران کمتر مورد استفاده قرار می گیرد. 

- تخم کدو تنبل که در شمال ایران به وفور یافت می شود . 

- هویچ : خوردن مرتب هویچ آب پز با تخم مرغ و عسل می تواند به شما  در کنترل انزال در حین مقاربت کمک کند . هویچ میل جنسی را بهبود می بخشد . این ماده غنی از کاروتن و آنتی اکسیدان است که جریان خون را زمان رابطه زیاد می کند در نتیجه باعث کاهش انزال زودرس می شود . 

- هندوانه : کمک به تولید آرژنین ،اسید آمینه ای که به اکسید نیتریک در بدن تبدیل می شود کمک می کند .

- آووکادو : سرشار از ویتامین هایی ایت که به گردش خون کمک می کنند . همچنین از بسیاری چربی های سالم و اسید فولیک تشکیل شده است که به بدن انرژی می دهد . و به متابولیسم بدن کمک می کند .

- گردو : غنی از چربی های سالم ، فیبر ، ویتامین ها و مواد معدنی است . همچنین دارای خواص آنتی اکسیدانی ، امگا 3 و ضد التهابی بالایی دارد .

 

- دانه سویا

- ماست 

-  اسفناج

-  بادام 

- لوبیا قرمز 

 

 

درمان زود انزالی با سیر

 

از دوران باستان بشر به طور روزمره از سیر به عنوان طعم دهنده استفاده کرده است. از حدود 5 قرن پیش از میلاد در چین و ایران از خواص دارویی سیر استفاده شده است. کتاب های یونانی درمان های متفاوتی را به وسیله سیر گزارش کرده اند. ماده موثره سیر آلیسین است . این ماده در ضد عفونی کردن ریه ها فوق العاده عمل می کند. باید توجه داشته باشید در صورت حرارت دیدن سیر تقریبا تمام خواص آن از بین می رود.  اگر سیر را برای درمان  می خورید باید به صورت پودر سیر و یا قرص های سیر موجود در بازار از آن استفاده کنید. باید بگوییم که درمان زود انزالی با سیر چندان کار آمد نیست و تقریبا اغلب بیماران که از این روش برای تاب آوری در رابطه جنسی استفاده کرده اند بعد از مدتی که نتیجه نمی گیرند مصرف آن را رها می کنند. اگر خواستید برای درمان زود انزالی با سیر اقدام کنید٬ سیر خام را برای بهبود زود انزالی به هیچ عنوان نخورید زیرا شریک زندگی تان از بوی دهانتان آزرده خواهد شد.

 

درمان زود انزالی مردان با عسل

 

یک نسخه قدیمی که از عهد باستان به ما رسیده و در بعضی از افراد هنوز هم به خوبی جواب می دهد استفاده از عسل است. البته مخلوط عسل و پودر زنجبیل به همراه تخم مرغ عسلی .این ترکیب حاوی مقادیر کافی از مواد معدنی و ویتامین های ضروری برای تقویت نعوظ و بهبود زود انزالی است . اگر می خواهید ببینید این درمان برای شما موثر است به مدت 10 روز همراه با صبحانه این ترکیب را بخورید اگر نتایج رضایت بخش بود به مدت 45 روز ادامه دهید. توجه : اگر چربی خون بالا دارید مصرف تخم مرغ برای شما چندان خوب نیست.

 

معجون درمان زود انزالی

 

دستورالعمل های متفاوتی برای درمان زود انزالی وجود دارد. در فرهنگ های مختلف انواع و اقسام معجون درمان زود انزالی ارایه می شود. البته این ترکیبات تغذیه ای در موارد ی که زود انزالی خفیف باشد کاربرد دارد. در زیر مواردی از این دستورالعمل ها را برای شما می آوریم.

استفاده از نان سیر به طور روزمره در ترکیه به عنوان درمان سنتی برای زود انزالی توصیه می شود.

ترکیب پیاز سرخ شده همراه با عسل در کشور های آفریقایی برای افزایش میل جنسی و افزایش تاب آوری مردان توصیه می شود.

معجون هویح پخته همراه با عسل و تخم مرغ عسلی در کشورهای حوزه دریای کاراییب برای افزایش طول رابطه جنسی استفاده می شود.

در آمریکای شمالی آسپارگوس همراه با شیر را برای افزایش لیبیدو و افزایش مدت رابطه جنسی استفاده می کنند.

نسخه قدیمی در فرهنگ بین النهرین برای درمان انزال زودرس  وجود دارد که شامل ترکیب  تخم به ، حریره بادام ، پودر پسته همراه با خرما  است.

هندی ها ترکیب مویز و شیر را بسیار موثر می دانند. توصیه می شود مویز را در شیر ریخته و شیر را بجوشانید و این ترکیب را هر شب استفاده کنید.

 

درمان دارویی زود انزالی

 

قسمت بد ماجرا اینست که ما داروی اختصاصی که کاملا بتواند زود انزالی را درمان نماید نداریم. سازمان های نظارتی دارویی در دنیا هنوز دارویی را که به طور اختصاصی بر روی زود انزالی در شما تاثیر بگذارد را تایید نکرده اند. البته نا امید نباشید٫ زیرا داروهایی وجود دارند که بسته به نوع و شدت زود انزالی در افراد تاثیر دارند. و افراد زیادی وجود دارند که با استفاده از این داروها کاملا بهبود پیدا کرده اند.


تا به امروز ، هیچ داروی اختصاصی برای درمان زود انزالی  توسط سازمان های نظارتی دارویی تأیید نشده است. با این وجود ، مطالعات بیشماری نشان داده اند که داروهای  مهار کننده بازجذب سروتونین (SSRI) و بعضی  داروهایی که عوارض جانبی مشابه داروهای   (SSRI)   دارند  برای درمان این بیماری  مؤثر هستند. بنابراین اگر شما زود انزالی دارید احتمالا در پروتکل درمانی شما از یکی از این داروها استفاده خواهیم کرد. 

گاهی در برخی از مراجعین زود انزالی به دنبال اختلال نعوظ ( شلی آلت ) اتفاق می افتد. دراین بیماران در صورتیکه عملکرد نعوظ به طور اصولی  درمان شود زود انزالی به طور اتوماتیک ممکن است درمان شود. اگر شما همراه زود انزالی مشکل ناتوانی جنسی و افسردگی داشته باشید احتمالا یک داروی ضد افسردگی (SSRI)   هر سه عارضه را با هم برطرف خواهد کرد.  

 

درمان زود انزالی با داروهای سروتونینی

 

مؤثرترین درمان دارویی زود انزالی  ، تجویز داروهای  کلاس (SSRI) است. معمولا ، این داروها به عنوان ضد افسردگی مورد استفاده قرار می گیرند. داروهای (SSRI)  اثر جانبی دیر انزالی در مردان و دیر ارگاسمی در زنان دارند. به همین دلیل است که از این داروها برای درمان زود انزالی استفاده می شود.

گاهی مراجعین می گویند روابط جنسی شان کاملا خوب بوده ولی بعد از یک دوره افسردگی که برای خانم پیش آمد. مرد دچار زود انزالی  شده است . در این موارد وقتی به داروهای مصرفی خانم نگاه می کنیم می فهمیم که داروهای  (SSRI)  برایش تجویز شده است. درحقیقت مرد دچار زود انزالی نشده است بلکه زن به علت مصرف این داروها دیرتر به ارگاسم می رسد. بنابراین ، در زنانی که  از داروهای   (SSRI)  استفاده می کنند ، تأخیر در ارگاسم ناشی از این عوامل به یک اثر منفی در رابطه جنسی  تبدیل می شود. در بعضی از مراجعین خانم ، ناتوانی در رسیدن به ارگاسم  پس از مصرف این داروها اتفاق افتاده است. نرسیدن به ارکاسم می تواند باعث اجتناب از رابطه جنسی در زن شود ، 
در مردان ، ارگاسم خیلی سریع می تواند  در برخی از موارد در ابتدا موجب کاهش میل جنسی و سپس اجتناب جنسی و در نهایت تنفر از رابطه جنسی را ایجاد کند. بنابراین ، در بسیاری از موارد هنگام شروع درمان ضروری است که بررسی جامعی از شما بابت علت بوجود آمدن مشکل شود.

SSRI های مفید برای درمان زود انزالی شامل موارد زیر است:

سرترالین
پاروکستین
فلوکستین
سیتالوپرام
داپوکستین
داپوکستین ، که به طور کلی به عنوان SSRI سریع العمل طبقه بندی می شود به طور خاص برای درمان زود انزالی ساخته شده است . داپوکسیتین هنگامی که 1-3 ساعت قبل از رابطه جنسی  مصرف شود مؤثر است .عوارض جانبی  داپوکسیتین  مانند سایر SSRI ها است. داپوکستین در تعدادی از کشورها به عنوان داروی درمان زود انزالی  تأیید شده اما هنوز در ایالات متحده  مورد تایید نیست. اگر شما زیر 50 سال دارید و زود انزالی همراه با اختلال نعوظ دارید و وایاگرا مصرف می کنید داپوکستین احتمالا در پروتکل درمانی شما قرار خواهد گرفت.  داپوکستین از مزایای زیادی برخوردار است و عموماً به خوبی توسط بیمار تحمل می شود. با این وجود ، بسیاری از مراجعین داپوکستین را قطع می کنند ، قطع داروی داپوکسیتین بیشتر به دلیل عوارض جانبی آن است. 

هنوز یک درمان دارویی زود انزالی  واقعا وجود ندارد و درمان دارویی قسمتی از یک پروتکل درمانی است . در بعضی  مراجعین  ، دوزهای تکی قبل از روابط جنسی می تواند خوب عمل کند ، در حالی که در برخی دیگر ، ممکن است تجویز دارو به صورت روزانه صورت گیرد تا سطح دارو در خون به مرور منجر به اثرات درمانی گردد. 

بدیهی است ، اگر تک دوز موفقیت آمیز باشد ، درمان ساده تر است و عوارض جانبی کمتری دارد. بر این اساس، ترجیح ما درمان تک دوز در پروتکل درمانی است. ولی گاهی مجبور می شویم، دوز را به صورت گام به گام افزایش بدهیم  تا زمانی که اثر درمانی را ببینیم.تجربه ما ، پاسخ شما به درمان دارویی  ، عوارض جانبی ایجاد راهنمای ماست برای تنظیم دوز درمان دارو در زود انزالی .

اگر داروی اول   (SSRI) در شما موثر نبود، داروی   (SSRI) دوم را امتحان خواهیم کرد ول یاگر داروی دوم هم شکست بخورد به سراغ داروی سوم نخواهیم رفت.  اگر شما به مدت 6 هفته حداکثر دوز دارو را مصرف کردید ، بدون این که بهبودی نشان دهید ، احتمال اینکه  مصرف طولانی تر این دارو موفقیت آمیز باشد بسیار ناچیز است.

باید بدانید درمان دارویی زود انزالی  در یک فرایند درمانی برای شما تجویز می شود. درمان اصلاح رفتاری ، کرمهای حساس کننده و درمان های روانی و بیو فیدبک و...... بر اساس وضعیت شما و علت زود انزالی  برای شما همراه درمان دارویی داده خواهد شد. . در بیشتر مراجعین استفاده از چندین درمان همزمان می تواند منجر به اثرات افزودنی یا حتی هم افزایی شود. 

عوارض جانبی مصرف طولانی مدت  داروهای   (SSRI) یک نگرانی مهم است و باید هم توسط  تیم ما و هم شما مورد توجه قرار گیرد. چنین عوارض جانبی ممکن است موارد زیر را شامل شود:

عواقب روانپزشکی و عصبی

واکنش های پوستی

اثرات آنتی کولینرژیک

نوسان وزن بدن

نقص شناختی

تداخلات دارویی

اختلالات  جنسی بجز دیر انزالی  (به عنوان مثال ، اختلال نعوظ یا از بین رفتن میل جنسی)

علاوه بر این ، اگر داروی  (SSRI) در شما تاثیر نداشت در قطع مصرف و یا تعویض  خودسرانه دارو باید احتیاط کنید. گاهی در میانه درمان یک دوره توقف  دارو خواهیم داشت تا از مصرف بی مورد دارو جلوگیری کنیم . قطع ناگهانی داروهای  (SSRI)  به ویژه در پاروکستین ممکن است باعث سرگیجه ، تهوع و استفراغ ، سردرد ، بی ثباتی راه رفتن ، بی حالی ، بی حسی ، اضطراب و بی خوابی شود.

 

درمان زود انزالی با داروهای ضد افسردگی

 


برخی از داروهای ضد افسردگی سه حلقه ای (TCA)  مانند داروهای  (SSRI)  باعث دیر انزالی می شوند. دارویی که بیشتر برای درمان زود انزالی مورد استفاده قرار می گیرد ، کلومیپرامین است. در بسیاری از موارد دیده شده که کلومیپرامین نسبت به بسیاری از داروهای  (SSRI) در درمان زود انزالی مؤثرتر عمل می کند. اگر شما با سن پایین برای درمان زود انزالی مراجعه کردید احتمالا یکی از موارد پروتکل درمانی شما این دارو است که 2-6 ساعت قبل از رابطه جنسی تجویز خواهد شد

 

درمان با داروهای مهار کننده فسفودی استراز

 


در بعضی از بیماران تجویز یک داروی مهار کننده های فسفودی استراز نوع 5  (PDE5) با SSRI ها همراه با یک داروی   (SSRI)  نتایج بهتری را در درمان زود انزالی نسبت به استفاده از داروی  (SSRI)  به تنهایی فراهم می کند. 
صرف نظر از مکانیسم ، به نظر می رسد که مهارکننده های (PDE5)  به عنوان یک درمان کمکی برای زود انزالی در مراجعینی که برای آنها چنین درمانی منع مصرف ندارد ، ایمن و مؤثر است. البته استفاده از داروی مهار کننده (PDE5)  توسط سازمان نظارت دارویی آمریکا برای درمان زود انزالی مورد تایید قرار نگرفته است.
 

داروهای زود انزالی
ردیف نام  دسته دارویی نام ژنریک  عارضه
1 سرترالین SSRI زولفت سردرد
2 پاروکستین SSRI پکسیل تهوع
3 فلوکستین SSRI پروزاک سردرد
4 سیتالوپرام SSRI سلکسا تهوع
5 داپوکستین SSRI داپوژیل سرگیجه
6 کلومیپیرامین TCA آنافرانیل خشکی دهان
7 تادالافیل PDE5I سیالیس سردرد
8 سیلدینافیل PDE5I ویاگرا سردرد

 

درمان زود انزالی با روان درمانی

 

اگر تجربه زود انزالی داشته باشید، میدانید که چقدر این مشکل می تواند اعتماد به نفس را پایین بیاورد ، انزال زودرس گاهی  باعث می شود دوست نداشته باشید یک رابطه جدید را شروع کنید . گاهی در مراجعین نگرانی های وجود دارد که شاید شریک زندگی آنها به دنبال رابطه با مرد دیگری باشد. در بعضی از مراجعین ، مرد شدیدا احساس خشم می کند ، که همسرش از میزان ناامیدی و تحقیری که مرتباً تجربه می کند آگاهی ندارد. 
اگر شما زود انزالی دارید شاید همسرتان از ترس ناراحت کردن بیشتر شما مجبور به سکوت است و از این سکوت رنج می کشد. و شاید هم از عدم تمایل شما برای درمان زود انزالی و رفع این مشکل نا امید شده است.
بیشتر بیماران با اینکه درمان های مختلفی دریافت کرده اند و نتیجه نگرفتند باز هم وقتی به کلینیک می آیند به دنبال یک داروی معجزه آسا برای درمان زود انزالی هستند .هر چند درمان دارویی زود انزالی یک اولویت درمانی است ولی تاثیر روان درمانی را نباید نادیده گرفت.
عموما در مراجعینی که زود انزالی اولیه دارند، یعنی از ابتدای روابط جنسی دچار زود انزالی بوده اند ما بیشتر حضور یک مادر مقتدر را و به طور کمتر حضور یک پدر پرخاشگر را در کودکی فرد می بینیم. بنابراین برای این افراد علاوه بر دارو درمانی ،جلسات روانکاوی نیز توصیه می شود. معمولا بیماران از اینکه چزور رد پای زود انزالی در اضطراب های دوران  کودکی را به خوبی می بینند تعجب می کنند
اما در مراجعینی که زود انزالی با یک فرد خاص و یا در یک موقعیت خاص دارند. درمان دارویی همراه با رفتار درمانی و روان درمانی شناختی  تجویز می شود. روان درمانی به شما تکنیکهای جدید یاد میدهد ، تا با  به دست آوردن اعتماد به نفس ، کاهش اضطراب و یادگیری ارتباط بهتر بر روی انزال خود کنترل بهتری داشته باشید. 

 

روانکاوی فرویدی در درمان زود انزالی

 

باید توجه کنید که  روانکاوی درمانی تئوری درمانی است که توسط فروید ارائه شده است. روانکاوی معمولاً برای درمان افسردگی و اختلالات اضطرابی استفاده می شود و در کسانیکه زمینه اضطرابی را دخیل در انزال زود رس موثر بدانیم تجویز می شود.
در جلسات روانکاوی شما برای استراحت روی یک مبل راحت استراحت می کنید و همکار روانکاو من  هنگام یادداشت برداری در پشت شما  می نشیند . شما در جلسات روانکاوی در مورد خواب و خاطرات کودکی برای او  تعریف می کنید . با توجه به اینکه جلسات روانکاوی برای مدت طولانی ادامه دارد بهتر است هنگام مراجعه مسئله رفت  و آمد را در نظر داشته باشید. توصیه من به مراجعینی که برایشان جلسات روان درمانی تجویز کنم در صورتیکه نزدیک کلینیک ما نباشند، مراجعه به یک رواندرمانگر در نزدیکی محل سکونتشان است.

بررسی عوامل همراه با زود انزالی و درمان آن ها مانند اضطراب  می باشد

 

درمان زود انزالی به هیپنوتراپی

 

هیپنوتیزم درمانی یک نوع درمان تکمیلی است. بسیاری از کسانیکه زود انزالی دارند موقع رابطه جنسی تمرکز خود را ازدست می دهند و نا خود آگاه انزال صورت می گیرد.در بعضی ار مراجعین از هیپنوتیزم برای ایجاد تمرکز و افزایش توجه استفاده می شود. در طی جلسات گاهی  از پیشنهادات مثبت با استفاده از تصاویر و موزیک هدایت شده برای کمک به شما در مقابله با انواع نگرانی ها و اضطراب ها یی که منجر به زود انزالی شده استفاده می شود.

 

درمان زود انزالی با نوروفیدبک

 

درمان به وسیله  نوروفیدبک  در صورتیکه همراه با دارو درمانی باشد تقریبا در اکثر بیماران با پاسخ بسیار خوبی همراه می شود . پاسخ به درمان زود انزالی با بیو فیدبک  نیز در بیمارانی که عضلات اطراف دستگاه تناسلی ضعیف هستند بسیار خوب است .  این روش به افرادی که به طور ناخواسته مبتلا به اختلالات خاص دستگاه عصبی [ واژینیسموس ، اختلال نعوظ و ... ]   هستند کمک می کند  . نوروفیدبک به افراد یاد می دهد چگونه عملکرد مغز خو را اصلاح کنند . ما در حالت عادی نمیتوانیم امواج مغز خود را کنترل کنیم یا تغییر دهیم اما با روش نوروفیدبک با استفاده از بازخوردی که به ما داده میشود میتوانیم این کار را انجام دهیم .

 

درمان زود انزالی با رفتار درمانی

 

رابطه جنسی یک پدیده زنده است و این پدیده مانند هر چیز دیگری در این دنیا نیاز به مراقبت دارد تا به طور مداوم درست کار کند. گاهی مرد فقط با زن خود دچار زود انزالی است که در این جور موارد باید حتما اولویت درمان باید بر روی تصحیح  رابطه باشد.اگر شما جز افرای هستید که فقط در رابطه جنسی با همسر خود دچار این معضل هستید باید روابط شما به طور اصولی مورد ارزیابی قرار گیرد.

 

درمان زود انزالی با کاهش تحریک پذیری

 

هیپنوتیزم درمانی یک نوع درمان تکمیلی است. بسیاری از کسانیکه زود انزالی دارند موقع رابطه جنسی

اگر شما زود انزالی دارید باید بدانید که شما نسبت به بقیه مردان از نظر جنسی بسیار تحریک پذیر تر هستید. این بدین معنی است که آستانه تحریک در شما بسیار پایین است. بنابراین درمان هایی مبتنی بر افزایش آستانه تحریک وجود دارند که به عنوان درمان کمکی در درمان زود انزالی استفاده می شوند.

 

نظرات

captcha Refresh
ناشناس
۱۴۰۲/۰۶/۳۰۰۰
پاسخمن با همسر قبلیم اصلا زود انزالی نداشتم ولی الان با همسرم که جدیدا حدود یک سال است ازدواج کرده ایم دچار زود انزالی شده ام .
و هر چه جلو تر میریم زود انزالی شدید تر میشه. چیکار کنم ؟
ناشناس
۱۴۰۲/۰۶/۲۹۰۰
پاسخآیا شاک ویو برای درمان زود انزالی مفید است ؟
ناشناس
۱۴۰۱/۰۹/۰۴۰۰
پاسخسلام خسته نباشید من در حال خود ارضایی حس میکنم که زود تر میاد به خاطر همین حس میکنم که زود انزال هستم ولی تا حالا با دختری ارتباط جنسی نداشتم مننون میشم کمکم کنید
ادمین
۱۴۰۱/۰۹/۰۵۰۰

زود انزالی فقط در رابطه زناشویی باید مورد ارزیابی قرار بگیرد. 

ناشناس
۱۴۰۱/۰۸/۰۳۰۰
پاسخسلام .میتونید در مورد دستگاه شاک ویو به بنده توضیح بدید؟ایا برای زود انزالی مفید هست؟
ادمین
۱۴۰۱/۰۸/۰۴۰۰

در مواری که زود انزالی به علت عضلات کف لگن است مفید است.

ناشناس
۱۴۰۱/۰۳/۰۷۰۰
پاسخسلام
من کنترل خروج منی دست خودم نیست . برای درمان زود انزالی تمرینات کگل مفید هستش ؟
کامش
۱۴۰۱/۰۳/۰۷۰۰

سلام

تمرینات کگل کمک زیادی به بهتر شدن زود انزالی می کند .

ناشناس
۱۴۰۱/۰۲/۰۸۰۰
پاسخسلام خسته نباشید من زودانزالی و نعوظ دارم یک سال میشه که زودانزالی گرفتم آلن چهار ماه میشه آلتم شول شوده من مریزی تمبلی قلب دارم بخاتره آمینه که اینجوری شدم
کامش
۱۴۰۱/۰۲/۱۰۰۰

سلام

منظورتون رو از آمینه متوجه نشدم اما بیشتر مراجعینی که به کلینیک ما مراجعه می کنند به دلیل داشتن زود انزالی کم کم اعتماد به نفس جنسی خود را از دست می دهند و این موضوع باعث اختلال نعوظ در این افراد می شود .توصیه می شود جهت بررسی شرایط جسمی و روانی خود از سکس تراپ کمک بگیرید 

ناشناس
۱۴۰۱/۰۲/۰۶۰۰
پاسخمن مجردم و رابطه ای تا حالا با دختر نداشتم . الان چند وقته برام دارن میرم خواستگاری . خودم فکر می کنم زود انزالی دارم . بهتر نیست بیام کلینیک بررسی بشم ببینم زود انزالی دارم یا نه ?
کامش
۱۴۰۱/۰۲/۰۶۰۰

برای تشخیص زود انزالی حتما باید رابطه جنسی داشته باشید .

ناشناس
۱۴۰۱/۰۲/۰۱۰۰
پاسخسلام
من آبم زود خیلی زود میاد . به طوریکه اصلا نمیتونم دخول بکنم . با ید چیکار کنم
کامش
۱۴۰۱/۰۲/۰۱۰۰

سلام 

با توجه یاینکه شما به علت زود انزالی نمی توانید دخول کنید شدت زود انزالی شما بالاست . بهتر است حتما برای درمان مراجعه کنید تا در ابتدا از شدت زود انزالی کم شود و سپس درمان زود انزالی به طور کامل انجام شود.

ناشناس
۱۴۰۱/۰۱/۳۰۰۰
پاسخمصرف تریاک باعث درمان زود انزالی میشه ؟
کامش
۱۴۰۱/۰۱/۳۰۰۰

سلام

 

 

خیر 

 

 

ناشناس
۱۴۰۱/۰۱/۲۰۰۰
پاسخمن تو رابطه از جلو زود انزالی دارم ولی در رابطه دهانی زود انزالی ندارم . اولا اصلا من زود انزال حساب می شم . دوما با خوردن داروی گیاهی درمان زود انزالی انجام میشه
ناشناس
۱۴۰۱/۰۱/۱۸۰۰
پاسخآیا زود انزالی درمان قطعی دارد ؟ من چند تا پزشک مراجعه کردم نتیجه نگرفتم
کامش
۱۴۰۱/۰۱/۲۰۰۰

سلام

بله ، زود انزالی قابل درمان هست. برای درمان قطعی باید پزشک سکس تراپ شرایط روانشناختی و جسمی شما را بررسی کند.

 

ناشناس
۱۴۰۰/۱۲/۰۸۰۰
پاسخسلام و درود
مطالبتان ارزشمند بوده
سوالم اینه که :
چطوری می توانیم قطر (پهنای) آلت تناسلی و نه طول را افزایش دهیم؟
عوارض دارویی # کلومیپرامین چیست؟
مصرف آن چطوری است؟
قرص # پروسیال برای نعوذ چطوری است؟
آیا پروسیال عوارض دارد؟
کامش
۱۴۰۱/۰۲/۰۱۰۰

سلام 

ممنون از لطفتتون 

واقعیت اینست که افزایش قطر و طول  با دارو امکان پذیر نیست . در بسیاری از موارد مشکلات روانی در پشت احساس کوچکی آلت است . توثسه می شود حتما جهت معاینه و مشاوره به سکس تراپی مراجعه کنید. 

مهمترین عارضه موقتی کلومی پیرامین سردرد و تهوع و عارضه دراز مدت آن اختلال نعوظ است 

قرص پروسیال خوب است ولی به هیچ عنوان سر خود مصرف نکنید چون عوارض جدی دارد 

ناشناس
۱۴۰۰/۰۱/۲۵۰۰
پاسخسلام خودارضایی شدیدباعث زودانزالی میشه ؟
اگرحین خودارضایی زودانزالی نداشته باشه حین نزدیکی ممکنه زودانزالی نباشه
وباترک کامل طی سالها مشکل رفع میشه نمیدونم دارم یانه چون رابطه نداشتم ولی عوارض خودارضایی هسته دیگه پس دارم باترک کامل این کار خوب میشود حین خودارضایی هم زودانزال نیستم
کامش
۱۴۰۰/۰۱/۲۸۰۰

سلام

خود ارضایی ارتباطی با زود انزالی نداره

 

ناشناس
۱۴۰۰/۰۱/۲۱۰۰
پاسخسلام دکتر... میخواستم ببینم خودارضایی به زودانزالی مربوطه؟؟
کامش
۱۴۰۰/۰۱/۲۲۰۰

سلام

با انجام خود ارضایی نمیشه زود انزالی رو تشخیص داد.

برای تشخیص زود انزالی  باید رابطه جنسی داشته باشین .

ناشناس
۱۴۰۰/۰۱/۱۵۰۰
پاسخسلام الت اگر مرد11سانت باشه مشکلی پیش میاد برای بارداری؟
کامش
۱۴۰۰/۰۱/۱۵۰۰

سلام

سایز آلت مشکلی در وضعیت اسپرم ها ایجاد نمیکنه

ناشناس
۱۴۰۰/۰۱/۱۴۰۰
پاسخزود انزالی در کسانی که طبع گرم دارند استفاده از سردیجات و ترشیجات ساعتی قبل از مجامعت هست و در طبع سرد برعکس مصرف گرمیجات. تریاک چون طبع سرد داره در گرم مزاجان ابتدا خوبه ولی بعدا که بدن عادت می کنه تاثیری نخواهد داشت جز خماری و نابودی میل جنسی!
ناشناس
۱۴۰۰/۰۱/۱۱۰۰
پاسخمن 54سالم است ورابطه جنسی حدود 5 دقیقه بیشتر نمیشه البته با کاندوم دوست دارم بیشتر بشه ولی مشکلات فکری نمذاره
آیا اولا زود انزالی میشه این رو گفت وآیا
میشه بمصرف مواد غذایی درمان کرد
کامش
۱۴۰۰/۰۱/۱۴۰۰

سلام

اگر زیر یک دقیقه به انزال می رسید زود انزالی دارید .

رژیم غذایی مناسب میتونه تاثیری زیادی داشته باشه .

 

ناشناس
۱۴۰۰/۰۱/۰۸۰۰
پاسخسلام
با تقویت عضلات شکمی و پایین شکمی براحتی زودانزالی برطرف میشود.
البته تقویت عضلات باید پیوسته باشد. پس از ده روز تغییرات انزال، احساس می‌شود.
به امید خوشبختی همه زوج‌ها.
ناشناس
۱۳۹۹/۱۱/۲۴۰۰
پاسخسلام سیر سیاه موثر نیست برای زود انزلی
ناشناس
۱۳۹۹/۱۱/۲۲۰۰
پاسخببخشید میخواستم بدونم اون جنسینگ و بقیه موارد که تو جدول داروهای گیاهی برای درمان زود انزالی هستش رو از کجا باید تهیه کنم. عطاری و مغازه ها دارند؟
ناشناس
۱۳۹۹/۱۱/۱۷۰۰
پاسخبا سلام
اگر کسی 10 بار عمل دخول و خروج را انجام بدهد و بعدش انزال صورت گیرد، بازم دچار زودانزالی هست؟
کامش
۱۳۹۹/۱۱/۱۸۰۰

سلام

زیر یک دقیقه زود انزالی حساب میشه 

ناشناس
۱۳۹۹/۱۰/۰۴۰۰
پاسخبا سلام ..آیا کوچکی آلت مرد در 40 سالگی درمان دارد...با تزریق آمپول یا نه
کامش
۱۳۹۹/۱۰/۰۷۰۰

سلام

در صورتی که احساس میکنید آلت کوچکی دارید به سکستراپ مراجعه کنید ، سکستراپ وضعیت جسمانی شما را بررسی میکند تا در صورت نیاز درمان مناسب برای شما انجام شود . 

ناشناس
۱۳۹۹/۱۰/۰۱۰۰
پاسخسلام برای مشاوره باید کجا تماس بگیریم
کامش
۱۳۹۹/۱۰/۰۲۰۰

سلام

با  شماره زیر تماس بگیرید شما رو راهنمایی میکنن 

88888293

ناشناس
۱۳۹۹/۰۸/۲۹۰۰
پاسخچهدرمانی موثر و دایمی هست برای درمان زود الزالی و نعوظ؟
کامش
۱۳۹۹/۰۹/۰۱۰۰

سلام

درمان های مختلفی وجود داره که باید هر فرد به صورت جداگانه بررسی بشه و درمان مناسب انجام بشه .

ناشناس
۱۳۹۹/۰۸/۰۱۰۰
پاسخبا سلام در این مقاله به مصرف تریاک اشاره نشده خود من و خیلی از دوستانم به خاطر زود انزالی رو به کشیدن تریاک اورون اوایل فقط برای نزدیکی بود که بعدا عادت شد برای انها البته کاملا هم موثر است ولی اعتیاد ان بنیان خانواده را می خشکاند در درمان زود انزالی نباید ترید به خود راه داد و حتما باید درمان شود والا من می توانم به یقین بگویم هفتاد درصد معتادین به تریاک و بعدها به مواد دیگر به خاطر درمان زود انزالی معتاد شدن
کامش
۱۳۹۹/۰۸/۰۵۰۰

سلام 

خیلی ممنون از نظرتون . بزودی در این مقاله برای شما تاثیر مصرف تریاک برای درمان زود انزالی و عوارض آن را توضیح می دهیم . 

سلمانی
۱۳۹۹/۰۱/۲۹۰۰
پاسخدرباره رابطه با زود انزالی چه دارویی می توان استفاده کرد که همان جلسه اول جواب دهد
کامش
۱۳۹۹/۰۱/۳۱۰۰

هیچ درمان یک جلسه ای برای زود انزالی جواب نمی دهد. دارو در شرایط خاص داده می شود . دارو ها عوارض دارند و لاید با احتیاط مصرف شوند

به این مطلب امتیاز دهید

تعداد کل امتیازات این مطلب 31

آخرین دانلود های رایگان

عضویت در خبرنامه

با عضویت در خبرنامه می توانید از جدیدترین مقالات، اخبار ومطالب سایت با خبر شوید...