این مطلب را به دوست خود ارسال کنید

اطلاعات شما نزد کلینیک تخصصی سلامت جنسی کامش کاملا محفوظ می باشد

با توجه به شیوع کرونا ازپذیرفتن بیماران بدون دستکش و ماسک معذوریم. برای رعایت فاصله گذاری اجتماعی از پذیرفتن همزمان بیماران در کلینیک اجتناب خواهد شد.

کلینیک تخصصی سلامت جنسی کامش

کرایو تراپی یا سرمادرمانی

کرایو تراپی یا سرمادرمانی
چکیده این مطلب : انتشار : 1399/09/01 نظر 0 بازدید 30

کرایوتراپی به معنی "سرما درمانی" است ، که بدن برای مدت چند دقیقه در معرض دمای بسیار سرد قرار می گیرد . سرما درمانی می تواند فقط به یک ناحیه منتقل شود ، یا می توانید کرایوتراپی کل بدن را انتخاب کنید. کرایوتراپی موضعی می تواند به روش های مختلفی انجام شود ،

 

 کرایو تراپی چیست ؟

 

کرایوتراپی به معنی "سرما درمانی" است ، که بدن برای مدت چند دقیقه در معرض دمای بسیار سرد قرار می گیرد . سرما درمانی می تواند فقط به یک ناحیه منتقل شود ، یا می توانید کرایوتراپی کل بدن را انتخاب کنید. کرایوتراپی موضعی می تواند به روش های مختلفی انجام شود ، از جمله از طریق بسته های یخ ، ماساژ یخ ، اسپری های خنک کننده ، حمام یخ . کرایوتراپی روشی مفید برای درمان زگیل تناسلی می باشد .


درمان زگیل تناسلی با کرایو تراپی

یکی از روشهایی که پزشکان می توانند زگیل ها را از بین ببرند ، منجمد کردن آنها است . در طول درمان ، پزشک مستقیماً ماده بسیار سرد را به زگیل ها می زند . این باعث یخ زدگی زگیل می شود . 

 

چه نوع زگیل هایی را می توان با کرایو تراپی  درمان کرد ؟

 

بیشتر زگیل هایی که در ناحیه تناسلی نیستند با استفاده از سرما درمانی قابل درمان می باشند . تحقیقات نشان می دهد که سرما درمانی ممکن است به ویژه در درمان زگیل های دست هم در مقایسه با کرم های موضوعی موثر باشد . 

 

بیشتر بخوانید : درمان زگیل تناسلی

 

در طی این کرایو تراپی چه اتفاقی می افتد؟

 

سرما درمانی به طور تقریبی می تواند در مطب پزشک انجام شود . در طی این روش ، پزشک با یک چاقوی کوچک و تیز زگیل شما را برش می دهید . سپس ماده انجماد را با یک سواب پنبه یا اسپری استفاده می کند . نیتروژن می تواند به طور قابل توجهی به عنوان ماده مورد استفاده قرار گیرد ، گرچه ممکن است از دی اکسید کربن نیز استفاده شود .
سرما درمانی ممکن است درد به همرا داشته باشد به همین علت گاهی پزشک ممکن است از بی حسی موضعی استفاده کند . برای زگیل های بزرگتر ، ممکن است نیاز به جلسات بیشتری باشد .

 

آیا می توانید آنها را را در خانه یخ بزنید ؟

سرما درمانی با نیتروژن می تواند فقط توسط یک متخصص انجام شود .

 

بعد از کرایو تراپی چه کاری باید انجام دهم؟

 

بعد از عمل ممکن است تا سه روز درد داشته باشید . شما باید طی دو هفته بهبود کامل پیدا کنید . همچنین ممکن است تاولی روی محل زگیل ایجاد کنید. در صورت شکستن تاول ، محل را با یک دستمال ضد عفونی کننده تمیز کنید . با این کار انتشار ویروس از زگیل به حداقل ممکن است . در بیشتر موارد زگیل ظرف چند روز از بین می رود . 

 

عوارض کرایو تراپی

 

بزرگترین عارضه  کرایو تراپی  ممکن است عفونت زخم ، به میزان قابل توجهی توسط باکتریها باشد . عفونت های باکتریایی با استفاده از آنتی بیوتیک خوراکی قابل درمان می باشد .
 این علائم شامل :
-افزایش تورم
-تب
-ترشحات زرد
-درد
-چرک

 

بیشتر بخوانید : واکسن گارداسیل چیست ؟

 

برخی دیگر از عوارض احتمالی سرما درمانی عبارتند از :

- آسیب به اعصاب 
- بهبودی کند
- تشکیل زخم
- تغییر رنگدانه
- ضایعات پوستی
سرما درمانی می تواند یک درمان موثر برای زگیل های غیر تناسلی باشد که حداقل زخم ممکن را ایجاد می کند. اکثر متخصص ها آن را به عنوان یک درمان بالقوه ارائه می دهند .
 

نظرات

captcha Refresh

به این مطلب امتیاز دهید

تعداد کل امتیازات این مطلب 0

آخرین دانلود های رایگان

آخرین محصولات

عضویت در خبرنامه

با عضویت در خبرنامه می توانید از جدیدترین مقالات، اخبار ومطالب سایت با خبر شوید...