این مطلب را به دوست خود ارسال کنید

اطلاعات شما نزد کلینیک تخصصی سلامت جنسی کامش کاملا محفوظ می باشد

برای تماس تصویری با پزشک از لینک درخواست تماس وارد شوید.ضمنا  ازپذیرفتن بیماران حضوری بدون دستکش و ماسک معذوریم. برای رعایت فاصله گذاری اجتماعی از پذیرفتن همزمان بیماران در کلینیک اجتناب خواهد شد.

کلینیک تخصصی سلامت جنسی کامش

همه چیز درباره دیر انزالی درمردان

همه چیز درباره دیر انزالی درمردان
چکیده این مطلب : انتشار : 1398/02/07 نظر 0 بازدید 4,029

اغلب مراجعین به کلینیک ما برای درمان دیر انزالی در دهه چهل یا پنجاه زندگی خود قرار دارند . بیشتر مواقع همسر فرد مبتلا با کلینیک تماس می گیرد و از رابطه جنسی با شوهر خود ناراضی است و برای همسرش دنبال درمان است.

بیشتر مردان مبتلا به دیرانزالی اختلال ارگاسم هم دارند ولی موارد اندکی دیده می شود که فرد مشکل ارگاسم ندارد.

اغلب مراجعین به کلینیک ما برای درمان دیر انزالی در دهه چهل یا پنجاه زندگی خود قرار دارند . بیشتر مواقع همسر فرد مبتلا با کلینیک تماس می گیرد و از رابطه جنسی با شوهر خود ناراضی است و برای همسرش دنبال درمان است.

بیشتر مردان مبتلا به دیرانزالی اختلال ارگاسم هم دارند ولی موارد اندکی دیده می شود که فرد مشکل ارگاسم ندارد.

اگر به دنبال تقویت نعوظ خود هستید مقاله شاک ویو تراپی را بخوانید . 

 

 

 

آزمون عفونت جنسی مردان

 

علل دیر انزالی در مردان چیست؟


دیر انزالی در مردان یک اختلال و ناتوانی مهم در زندگی مشترک برشمرده می شود. در حقیقت این عارضه به ناتوانی مرد ها در رسیدن به لذت جنسی کامل اشاره دارد. علل دیر انزالی در مردان می تواند ناشی از مشکلات جسمی یا روحی باشد و رابطه جنسی آن ها را با همسرشان شدیدا دچار مشکل نماید. در مصاحبه های عمیق با مبتلایان گاهی اوقات در این افراد مشکل پارافیلیا و تراجنسیتی نیز دیده می شود.

دیر انزالی در مردان

 

دیر انزالی در مردان مشکلاتی را در برقراری رابطه جنسی با همسر ایجاد می کند که می تواند سبب ایجاد استرس یا اضطراب درباره سلامتی، کم شدن میل جنسی و عدم رضایت کامل از رابطه جنسی شود. همچنین زوجین در مورد بارداری و تولد یک فرزند جدید نیز دچار نگرانی خواهند شد.

 

علل دیر انزالی در مردان از نظر عوامل فیزیکی و جسمی چیست؟

 

 • عارضه های جانبی استفاده از برخی دارو ها بخصوص دارو های ضد افسردگی، ضد اضطراب، فشار خون و…
 • تجربه استرس و اضطراب زیاد در طول روز
 • وجود اختلالات هورمونی
 • استفاده از الکل و مواد مخدر حتی به صورت تفریحی و گذرا
 • تجربه برخی بیماری ها از قبیل: سکته مغزی، آسیب رسیدن به نخاع، ابتلا به دیابت و …
 • افزایش سن یا پیری

علل دیر انزالی از نظر عوامل روان شناختی

 

 • تجربه های جنسی بد مانند قرار گرفتن در معرض سوء استفاده جنسی

 • رشد جنسی منفی گرایانه

 • خشم غیر متعارف

 • عدم تمایل به لذت بردن از شریک جنسی

 • خود ارضایی های متعدد و پشت سر هم

 • باور های مذهبی فرد که فکر کند شاید فعالیت جنسی یک گناه است و نتواند با این تصور به اوج لذت جنسی برسد.

 • ترس از باردار شدن همسر

 • عدم وجود اعتماد بنفس کافی در فرد

گاهی اوقات علل دیر انزالی فقط در بعضی از شرایط خاص برای مردان به وجود می آید، برای مثال روز هایی که دارای تنش های عصبی و استرس کاری بالایی می باشند و یا به علت بیمار شدن شرایط سختی را تحمل کرده اند، نمی توانند عملکرد مناسبی در این رابطه داشته باشند.

 

بهترین درمان دیر انزالی چیست؟

عوارض دیر انزالی


مهمترین عارضه در مبتلایان به دیر انزالی در مردان سردی رابطه با همسر است. شریک جنسی فرد مبتلا در تماس با سکس تراپی اطهار بی کفایتی در رابطه جنسی می کند. فرد از رابطه جنسی رضایت ندارد زیرا نمی تواند شوهر را به ارگاسم برساند. عوارض دیر انزالی و نحوه پیشگیری از آن، جزو موضوعات بسیار مهم در زندگی جنسی مردان می باشد که باید به آن اهمیت فراوانی داده شود. مردانی که به عارضه دیر انزالی مبتلا می باشند ممکن است به زمانی بیش از سی دقیقه برای رسیدن به ارگاسم احتیاج داشته باشند و در شایع ترین موارد با تحریک دهانی یا خود ارضایی اوج لذت جنسی را تجربه خواهند کرد.
دیر انزالی یکی از مشکلاتی است که در مردان بسیار کمتر از عارضه هایی مانند اختلال نعوظ و یا زود انزالی به چشم می خورد. این اختلال تنها سه درصد از مردان را درگیر می کند و می توان با استفاده از راهکار های مختلف درمانی به رفع آن پرداخت.


عوارض دیر انزالی شامل موارد زیر است:

 

 1. کاهش میزان لذت جنسی در هنگام برقراری رابطه با همسر یا شریک جنسی
 2. داشتن استرس فراوان درباره چگونگی انجام رابطه جنسی
 3. ایجاد مشکلات زناشویی بین زوجین
 4. عدم توانایی در بارور کردن زن

 

پیشگیری از دیر انزالی


با انجام اقدامات زیر می توان به پیشگیری از عوارض دیر انزالی کمک کرد:
فرد بهتر است وقت بیشتری را برای برقراری ارتباط با شریک جنسی بگذارد.
عدم استفاده از هرگونه ماده مخدر، سیگار یا نوشیدنی الکلی
انجام ورزش های مناسب جهت رفع این اختلال
کنترل کردن استرس
داشتن خواب مناسب و کافی

 

شناخت درمانی دیر انزالی مردان


شناخت درمانی دیر انزالی در مردان می تواند به آن ها کمک بسیار زیادی کند تا بتوانند در جهت رفع این عارضه اقداماتی مثبت انجام دهند. دلیل اصلی دیر انزالی در مردان تا حد زیادی به عدم اعتماد بنفس و استرس و یا بیماری های روانی بر می گردد که با استفاده از شناخت درمانی به راحتی قابل حل است.
هنگامی که مردان بدونه هیچ استرس و یا درگیری ذهنی و روانی به برقراری رابطه جنسی می پردازند می توانند بسیار موفق و خوب عمل کنند، از عوارض دیر انزالی در امان باشند و رضایت شریک جنسی خود را نیز بدست آورند.

تشخیص و درمان دیر انزالی


واژه دیر انزالی یا (DE) به عنوان یک بیماری شایع در مردان به شمار می آید که به عنوان ضعف در انزال نیز نامیده می شود. چنین حالتی زمانی در مردان دیده می شود که مدت زمانی طولانی بیش از حالت نرمال و طبیعی برای انزال او مورد نیاز است. این معضل می تواند برای مردان دائمی یا موقتی باشد لذا تشخیص و درمان دیر انزالی یک اقدام مهم هنگام مشاهده این اختلال است.

تشخیص دیر انزالی


پزشک متخصص در این زمینه با انجام برخی معاینات و ارزیابی کامل بیمار از لحاظ شرایط پزشکی و سلامت او به تشخیص علت اصلی این عارضه می پردازد. در صورت نیاز ممکن است آزمایش خون یا ادرار مورد نیاز باشد. انجام آزمایش می تواند مشخص کند که بیمار دچار اختلالات هورمونی و عفونت است یا خیر. همچنین عکس العمل آلت تناسلی مرد نیز مورد سنجش و ارزیابی قرار خواهد گرفت تا فیزیکی یا روانشناختی بودن علت، در تشخیص دیر انزالی آشکار گردد.

درمان دیر انزالی

اغلب مطالعات نشان داده که استفاده از برخی دارو ها به درمان دیر انزالی در مردان کمک می کند که در ادامه به بیان آن ها خواهیم پرداخت:

سیپروهپتادین (پری اکتین) که یک داروی ضد آلرژی است.
آمانتادین که داروی مورد استفاده برای درمان بیماری پارکینسون است.
بوسپیرون که یک دارو ضد اضطراب است.

افرادی که به مواد مخدر اعتیاد دارند و از نوشیدنی های الکلی استفاده می کنند با ترک این اعمال می توانند به درمان دیر انزالی در مردان کمک نمایند.
افرادی که دچار افسردگی هستند و یا استرس و اضطراب زیادی را در طول روز تجربه می کنند باید حتما به یک روانشناس مراجعه نمایند تا بتوانند درمان دیر انزالی را با روش های صحیح انجام دهند. درمان جنسی هم می تواند در این رابطه به رفع این عارضه کمک کند. این درمان یا به تنهایی و یا به کمک همسر بیمار انجام خواهد شد.

درمان گیاهی دیر انزالی


دیر انزالی یکی از بیماری هایی است که می تواند به واسطه ایجاد اختلالات روحی، سبک تغذیه، استفاده از دارو ها و … در مردان به وجود آید. با توجه به راهکار هایی که برای رفع آن در نظر گرفته شده است آشنایی با درمان گیاهی دیر انزالی نیز نقش مهمی جهت کمک به درمان این عارضه خواهد داشت.
 

نعنا


یکی از اثربخش ترین گیاهان در تقویت قدرت جنسی نعنا است که افراد می توانند از خواص بی نظیر دم کرده آن کمال استفاده را ببرند. بهتر است ابتدا برای نتیجه گیری بهتر روزی سه وعده دمنوش نعنا میل کنید.

 

گیاه الوتروکوکوس


درمان گیاهی دیر انزالی با استفاده از گیاه الوتروکوکوس سبب می شود تا بسیاری از عوامل تاثیرگذار در دیر انزالی به تدریج از بین برود و میل و قوای جنسی در فرد افزایش یابد. جالب است بدانید که ریشه گیاه الوتروکوکوس در تحریک نمودن غدد جنسی بدن نقش دارند و ترشحات این غدد را افزایش می دهند.

 

سیاهدانه


یکی از علل دیر انزالی کم بودن میل جنسی در مردان است و سیاهدانه به عنوان درمان گیاهی دیر انزالی سبب بازگشت آن و همچنین تحریک نعوظ در مردان می شود. استفاده روزانه یک عدد قاشق چایخوری از آن به همراه چهار عدد قاشق چایخوری روغن زیتون می تواند به زودی نتایجی مفید را در این زمینه آشکار سازد.

 

گیاه گزنه


برگ های گزنه بهترین درمان گیاهی دیر انزالی است که بر روی میل جنسی اثر می گذارد و در رفع اختلالات هورمونی که از جمله عوامل این بیماری می باشد نقش دارد. در بسیاری از پژوهش ها و مطالعات صورت گرفته نشان داده شده که با مصرف این گیاه سطح ترشح تستوسترون در بدن افزایش می یابد و بر روی برقراری یک رابطه جنسی موفق نقش مهمی ایفا می کند.

 

نظرات

captcha Refresh

به این مطلب امتیاز دهید

تعداد کل امتیازات این مطلب 2

آخرین دانلود های رایگان

عضویت در خبرنامه

با عضویت در خبرنامه می توانید از جدیدترین مقالات، اخبار ومطالب سایت با خبر شوید...