این مطلب را به دوست خود ارسال کنید

اطلاعات شما نزد کلینیک تخصصی سلامت جنسی کامش کاملا محفوظ می باشد

توجه : اخیرا افرادی سودجو با استفاده از نام کلینیک کامش اقدام به فروش داروهای غیر مجاز در گروههای تلگرامی  نموده اند. به اطلاع می رساند این مرکز به هیج عنوان دارو برای فروش ندارد. 

کلینیک تخصصی سلامت جنسی کامش

درمان دارویی دیر انزالی- بهترین درمان دیر انزالی

درمان دارویی دیر انزالی- بهترین درمان دیر انزالی
چکیده این مطلب : انتشار : 1398/02/07 نظر 13 بازدید 53,579

مطالعه زیر حاصل تحقیقات بلند مدت اساتید ارولوژی است و در اگوست 2016 در مجله علمی ترانس اندرول اورولوژی به چاپ رسیده است.

دیر انزالی ( Delayed Ejaculation ) یک اختلال غیرمعمول و چالش برانگیز برای درمان است. این  اختلال می تواند بر سلامت روانی و اجتماعی فرد تأثیر بگذارد و رابطه جنسی فرد را به مخاطره بیاندازد . در اینجا ما بررسی میکنیم که چگونه دیر انزالی به کمک داروها درمان می شود. درمان دیر انزالی برخلاف درمان زود انزالی و تقویت نعوظ از آن مواردی است که یک چالش اساسی برای پزشکان محسوب می شود.

مطالعه زیر حاصل تحقیقات بلند مدت اساتید ارولوژی است و در اگوست 2016 در مجله علمی ترانس اندرول اورولوژی به چاپ رسیده است.

دیر انزالی ( Delayed Ejaculation ) یک اختلال غیرمعمول و چالش برانگیز برای درمان است. این  اختلال می تواند بر سلامت روانی و اجتماعی فرد تأثیر بگذارد و رابطه جنسی فرد را به مخاطره بیاندازد . در اینجا ما بررسی میکنیم که چگونه دیر انزالی به کمک داروها درمان می شود. درمان دیر انزالی برخلاف درمان زود انزالی و تقویت نعوظ از آن مواردی است که یک چالش اساسی برای پزشکان محسوب می شود.

درمان دارویی دیرانزالی چیست؟

تعدادی از داروها برای درمان بیماران مبتلا به دیر انزالی  وجود دارد که عبارتند از:

تستوسترون، کابرگولین، بوپروپیون، آمانادین، سایپه اپتادین، میدودرین، ایمیپرامین، افدرین، پزوودئیدرین، یوهمبین، بوزپیرون، اکسی توسین و بتنه کلول. گرچه بسیاری از گزینه های دیگر درمان دارویی وجود دارد، شواهد هنوز به آزمایش های کوچک محدود است. بررسی ها نشان داد که مطالعات سطح 1 با استفاده از تستوسترون، اکسی توسین، بوسپیرون یا بتنه کول انجام شده است . درمان دارویی دیر انزالی شامل بسیاری از داروها  با درجه های مختلف موفقیت است. در حال حاضر هیچ دارویی توسط FDA ( سازمان غذا و داروی آمریکا ) برای درمان دیر انزالی تایید نشده است.

این مطالعه  به این نتیجه رسیده است که درمان دارویی موفق DE هنوز در دوران ابتدایی خود است. پزشکان هنوز باید از پاتوژنز دیر انزالی و مبانی فارماکولوژیکی آن  استفاده و داروهای مختلف را برای درمان بهتر بیماران به کار ببرند. داروهای مختلفی برای حل این مشکل در دسترس هستند، اما شواهدی از اثربخشی آنها هنوز محدود است و انتخاب آنها باید به هر مورد خاصی متکی باشد.

 

آزمون رضایت از زندگی

 

دیرانزالی در مردان به چه معناست؟

واژه « دیر انزالی »  یا  Delayed Ejaculation    همچنین به معنای انزال دیررس  یا انزال مهار شده است. این واژه برای توصیف «تاخیر مشخص یا ناتوانی در دستیابی به انزال» استفاده شده است. مرد با وجود تحریک جنسی کافی و تمایل به انزال، دشواری یا عدم توانایی انزال را گزارش می دهد . منابع روانپزشکی  اشاره دارند که این مشکل  باید حداقل مدت تقریبا شش ماه وجود داشته باشد. همچنین این وضعیت در صورتی اختلال محسوب می شود که  باعث ایجاد ناراحتی قابل توجهی برای بیمار یا همسرش شود. در بیشتر موارد، تشخیص از طریق گزارش فرد مبتلا انجام می شود.

 از همه اختلالات جنسی مردانه، «دیر انزالی »  یا  Delayed Ejaculation     کمتر شناخته شده است، و کمتر مورد مطالعه قرار گرفته است . این اختلال می تواند مادام العمر (اولیه) و یا به دست آورد (ثانویه). همچنین ممکن است دایمی باشد، یعنی در همه سناریوهای جنسی یا موقعیتی اتفاق می افتد و یا  فقط در سناریوهای خاص جنسی رخ می دهد (مثلا با همسرفرد اختلال دارد ، ولی در استمناء کاملا عادی است ، یا با یک شریک کاملا نرمال است اما با دیگری خیر .  نشان داده شده است که دیر انزالی با کاهش قابل توجهی از کیفیت زندگی مرتبط است. دیر انزالی همچنین  با  عدم اعتماد به نفس، اضطراب و افسردگی مرتبط است و با کاهش رضایت جنسی و عدم رضایت و نارضایتی در رابطه  ارتباط دارد. درمان اصلا  آسان نیست زیرا  معمولا علت آن را درک نمی شود . عوامل ایجاد کننده دیر انزالی شامل بسیاری از عوامل پزشکی، روحی و شیوه زندگی  در فرد می شود.  در درمان باید حتما به دنبال علت  اصلی و خاص  شروع کننده دیر انزالی بود . ممکن است درمان شامل بیمار و شریک زندگی اش باشد و در طول درمان  روان درمانی، دارو یا درمان یکپارچه نیز استفاده شود.

در حال حاضر انواع مختلفی از داروها به صورت بالقوه مورد ارزیابی و استفاده توسط پزشکان قرار گرفته است . این داروها عبارتند از: تستوسترون، کابرگولین، بوپروپیون، آمانادین، سایپه اپتادین، یوهمبین، بتا نکول، بسپرون و سایرین. با این حال، هیچ دارویی برای این اختلال توسط سازمان های نظارتی تایید نشده است. در یک بررسی اخیر برای ارزیابی دیدگاه کنونی و مدیریت بالینی دیر انزالی  توسط اعضای SMSMA  ( انجمن پزشکی سلامت جنسی آمریکا )  کابرگولین و بوپروپیون، اغلب  به عنوان درمان های اولیه برای انتخاب شدند.  در درمان دیر انزالی  هنوز توافق عمومی  بین اعضای SMSMA  ( انجمن پزشکی سلامت جنسی آمریکا ) وجود ندارد.

آیا مصرف ترامادول باعث دیر انزالی می شود؟

 

در مطالعه  ما بررسی کردیم که دیر انزالی از نظر دارویی چگونه درمان می شود.

درمان دارویی دیر انزالی با تستوسترون

درمان بیماران مبتلا به  دیر انزالی که میزان تستوسترون پایینی دارند درمان با تستوسترون 2% با بهبود دیر انزالی همراه نیست. این عدم درمان و پاسخ ندادن بیماران به تستوسترون تراپی  ممکن است انعکاسی دقیق از واقعیت باشد زیرا  کمبود آندروژن تنها عامل دیر انزالی نیست. برای اینکه درمان با تستوسترون را راه حلی برای دیر انزالی  بدانیم نیاز به مطالعات بیشتر توسط پزشکان است.

درمان دارویی دیر انزالی با کابرگولین

شواهد علمی ضعیف وجود دارد که نشان می دهد که کابرگولین برای برخی از موارد دیر انزالی  ممکن است سودمند باشد. آزمایشات جدیدی در  مقیاس بزرگ ضروری است تا نقش اساسی برای دارو درمانی  دیر انزالی ناشی از  هیپرپرولاکتینمی بدهیم . با این حال، باید توجه داشت که مهمترین اشکال درمان با کابرگولین  نارسایی قلبی است.  

درمان دارویی دیر انزالی با بوپروپیون

گر چه مطالعات بالینی اولیه نشان می دهد که بوپروپیون اثرات بالینی مفید در برخی از بیماران دیر انزالی است، شواهد کافی علمی که نشان  دهد که  بوپروپیون می تواند به تنهایی به عنوان درمان دارویی برای همه بیماران مبتلا به دیر انزالی وجود ندارد. برای درمان قطعی دیر انزالی به وسیله بوپروپیون  مطالعات بیشتر مورد نیاز است.

درمان دارویی دیر انزالی با آمانتادین

اثرات آمانتدین بر عملکرد انزال در انسان  و یا  پدیده ارگاسم  کاملا متناقض است  است. در حالی که دارو ی آمانتادین در مردان مبتلا به  اختلال ارگاسم  که تحت درمان با داروهای ضد افسردگی بودند اثرات مثبتی دارد . در درمان دیر انزالی چندان موفق عمل نکرده است. برای درمان دیر انزالی به وسیله امانتادین نیز نیاز به مزالعات بیشتر است.

درمان دارویی دیر انزالی با سایپروهپتادین

گزارش های متعددی نشان داد که اثر سایپروهپتادین در درمان دیر انزالی  یا آنورگاسمی ناشی از داروهای ضد افسردگی ایجاد می شود موثر است ولی اثرات آرام بخش این دارو می تواند باعث شود درمان به خوبی صورت نگیرد.

درمان دارویی دیر انزالی  با آلفا آدرنرژیک آگونیست ها  مانند ایمی پرامین، افدرین، پسودوافدرین

اگر چه آگونیست های بطور گسترده ای در درمان دیر انزالی  استفاده می شود، اما موفقیت آنها محدود است. این داروها آینده خوبی در درمان بختلال دیر انزالی دارند ولی  هنوز نیاز به انجام آزمایشات در ابعاد بزرگ دارند.

درمان دارویی دیر انزالی با یوهیمبین

از درمان هاییست که رواج گسترده ای در درمان دیر انزالی دارد ولی هنوز راه زیادی تا درمان تایید شده برای اختلال دیر انزالی توسط مراجع نطارتی داردو نیاز به آزمایشات وسیع تر دارد.

درمان دارویی دیر انزالی با بوسپیرون

این درمان در ابتدای راه است و نتایج بسیار امیدوارکننده ای در مطالعات اولیه داشته است. در حال حاضر مطالعات متعددی برای بررسی تاثیر بوسپیرون بر دیر انزالی در جال انجام است.

درمان دارویی دیر انزالی گیاهی

در حال حاضر هیج مطالعه همه جانبه ای درمان دیر انزالی توسط داروهای گیاهی که در فرهنگ های مختلف برای تقویت و بهبود قوای جنسی مردان مورد استفاده قرار می گیرد را تایید نمی کند.

 

دلایل درد در آلت تناسلی چیست؟

 

نظرات

captcha Refresh
ناشناس
۱۴۰۲/۰۹/۱۰۰۰
پاسخمن در اکثر مواقع دچار عدم تحربک و عدم انزال هستم. یا خیلی طولانی که هم خودم اذیت میشم هم همسرم کلافه میشه واقعا نمیدونم چیکار باید بکنم
ادمین
۱۴۰۲/۰۹/۱۱۰۰

برای شرح حال کامل و درمان به کلینیک سلامت جنسی مراجعه کنید 

ناشناس
۱۴۰۲/۰۵/۲۳۰۰
پاسخکدوم دارو برای دیر ارضایی البته تایم بالا باشه خوبه؟با تشکر
ناشناس
۱۴۰۱/۰۸/۰۱۰۰
پاسخسلام .من 38 سالمه مشکل دیر انزالی دارم.تو رابطه با همسرم دچار مشکل شدم و به شدت عصبی هستم .ایا راه درمان دارد؟ پیش چه متخصصی باید برم؟
ناشناس
۱۴۰۲/۰۴/۲۳۰۰
عالی
ناشناس
۱۴۰۱/۰۷/۲۸۰۰
پاسخنامزد من دیر انزالی داره حتی بعضی وقتا ارضا نمیشه یا حتی رابطه به 8ساعتم می‌کشه آیا چیزی هست که بدرد بخوره و خوب بشه
ادمین
۱۴۰۱/۰۸/۰۱۰۰

شما نارضایتی خود را بگویید . مرد عموما برای لذت زن رابطه را طول می دهد.

ناشناس
۱۴۰۱/۰۲/۰۳۰۰
پاسخمن قبلاً تو رابطه با یک نفر بودم و واقعا عاشقش بودم و همیشه تو رابطه زود انزالی داشتم . در دوران رابطه هر درمان زود انزالی که شما بگید کردم ولی درمان نشد . آخر هم سر همین زود انزالی رابطه مون کات شد. الان با یه نفر دیگه هستم تو رابطه . تو این رابطه جدید من دیر انزالی دارم . اوایل خیلی لذت می بردم . ولی دیگه پارتنرم از دستم کلافه شده . لطفاً راهنمایی کنید .
کامش
۱۴۰۱/۰۲/۰۴۰۰

سلام

توصیه میشه از سکس تراپ کمک بگیرید تا از لحاظ روانشناختی بررسی بشید .شایع ترین علت زود انزالی روانی هست که با جلسات روان درمانی درمان میشه .

ناشناس
۱۴۰۱/۰۲/۰۱۰۰
پاسخسلام
من جراحی پروستات کردم دو سال پیش ، بعد از جراحی آبی از من بیرون نمی اد . ولی بقیه مسایل رابطه جنسی طبیعی هست , می خوام برا درمان دیر انزالی وقت بگیرم.
کامش
۱۴۰۱/۰۲/۰۲۰۰

سلام 

یکی از عوارض جراحی پروستات عدم خروج منی هست . این به معنی دیر انزالی نیست و نیازی به درمان برای دیر انزالی نیست.

منصور شمس
۱۳۹۸/۰۷/۲۹۰۰
پاسخباخوردن یک چهارم قرص ویگرا به ارگاسم میرسم ولی بعضی وقتها به زحمت دیر انزلالی دارم وبعضی وقتهاانزلالی صورت نمیگیرد
ناشناس
۱۴۰۲/۰۴/۳۰۰۰
یعنی بیدون قرص ویگرا به ارگاسم نمیرسی

به این مطلب امتیاز دهید

تعداد کل امتیازات این مطلب 10

آخرین دانلود های رایگان

عضویت در خبرنامه

با عضویت در خبرنامه می توانید از جدیدترین مقالات، اخبار ومطالب سایت با خبر شوید...