این مطلب را به دوست خود ارسال کنید

اطلاعات شما نزد کلینیک تخصصی سلامت جنسی کامش کاملا محفوظ می باشد

با توجه به شیوع کرونا ازپذیرفتن بیماران بدون دستکش و ماسک معذوریم. برای رعایت فاصله گذاری اجتماعی از پذیرفتن همزمان بیماران در کلینیک اجتناب خواهد شد.

کلینیک تخصصی سلامت جنسی کامش

تشخیص و درمان اختلال نعوظ

تشخیص و درمان اختلال نعوظ
چکیده این مطلب : انتشار : 1398/01/21 نظر 0 بازدید 1,061

تشخیص و درمان اختلال نعوظ در مردان یکی از خدماتی است که به صورت حرفه ای در کلینیک های سلامت جنسی صورت می گیرد. .تقویت نعوظ با روش های متنوع و نوین در کلینیک سکس تراپی کامشیار انجام می شود.

تشخیص و درمان اختلال نعوظ یا ناتوانی جنسی در مردان یکی از خدماتی است که به صورت حرفه ای در کلینیک های سلامت جنسی صورت می گیرد. .تقویت نعوظ  با روش های متنوع و نوین در کلینیک سکس تراپی کامشیار انجام می شود اختلال نعوظ به معنای عدم توانایی در ایجادو نگه داشتن یک نعوظ به اندازه کافی محکم برای انجام رابطه جنسی است.تقویت نعوظ از درمانهای رایج در کلینیک سکس تراپی کامشیار است که با روش ها و تکنولوژی های بسیار نوین و موثر انجام می شود.

 

آزمون رضایت از زندگی

 

در یک رابطه جنسی سالم داشتن مشکلات نعوظ هرازگاهی لزوما نباید باعث نگرانی شود. اما اگر اختلال نعوظ یک مسئله دائمی است، می تواند باعث ایجاد استرس، اعتماد به نفس پائین و مشکلات ارتباطی شما شود. مشکلاتی در ایجاد یا نگهداری نعوظ همچنین می تواند نشانه ای از وضعیت سلامتی در معرض خطر ونیازمند درمان باشد و همچنین یک عامل خطر برای بیماری های قلبی و عروقی است.

اگر در مورد اختلال نعوظ نگران هستید، با پزشک خود صحبت کنید – حتی اگر خجالت میکشید. گاهی اوقات، درمان بیماری زمینه ای به اندازه کافی برای بهبود اختلال نعوظ کافی است. در موارد دیگر، ممکن است داروها یا سایر درمان های مستقیم مورد نیاز باشد. این موارد به همراه درمان زود انزالی از موارد شایع مراجعه به کلینیک های سکسولوژی است.

درمان غیر دارویی اختلال نعوظ چیست؟

 

تشخیص:

برای بسیاری از مردان، یک معاینه فیزیکی و پاسخ به سوالات همه آن چیزی است که یک پزشک برای تشخیص اختلال نعوظ و توصیه درماننیاز دارد. اگر شرایط بهداشتی مزمن دارید یا پزشک شما مشکوک است که یک بیماری زمینه ای ممکن است درگیر باشد، ممکن است نیاز به آزمایشهای بیشتر یا مشاوره با یک متخصص داشته باشید.


تشخیص و درمان اختلال نعوظ نیاز به انجام آزمایشاتی دارد که می تواند شامل موارد زیر باشد:

معاینه بدنی

میتواندشامل بررسی دقیق آلت تناسلی شما و بیضه ها و بررسی اعصاب شما برای سلامتی احساس باشد.


آزمایش خون  

یک نمونه از خون شما ممکن است به یک آزمایشگاه ارسال شود تا علائم بیماری قلبی، دیابت، سطوح پایین تستوسترون و سایر شرایط سلامتی را بررسی کند.

آزمایش ادرار 

همانند آزمایش های خون، آزمایش ادرار برای نشان دادن علائم دیابت و بررسی سایر علائم بیماریها مورد استفاده قرار می گیرد.


سونوگرافی

این آزمون معمولا توسط متخصص انجام می شود. شامل استفاده از یک (مبدل) بر روی رگ های خونی که جریان خون آلت تناسلی را تامین می کنند، میباشد. این مبدل یک تصویر ویدئویی ایجاد می کند تا پزشک شما بتواند مشکلات جریان خون را تشخیص دهد..

این آزمون گاهی اوقات با تزریق داروها به آلت تناسلی به منظور تحریک جریان خون و ایجاد نعوظ انجام می شود.و به تشخیص و درمان اختلال نعوظ کمک کند.

آزمون روانشناسی 

گاها برای تشخیص و درمان اختلال نعوظ پزشک شما ممکن است سوالاتی برای تشخیص افسردگی و دیگر علل روانشناختی اختلال نعوظ ارائه کند.

درمان

اولین چیزی که پزشک شما انجام می دهد این است که مطمئن شود که درمان مناسب برای هر شرایطی که می تواند باعث اختلال نعوظ شما یا بدتر شدن آن شود را دریافت می کنید.

بسته به علت و شدت اختلال نعوظ و شرایط بهداشتی شما، ممکن است تشخیص و درمان اختلال نعوظ گزینه های مختلفی داشته باشد. پزشک شما می تواند خطرات و مزایای هر درمان را توضیح دهد و ترجیحات شما را در نظر بگیرد. ترجیحات شریک جنسی شما هم ممکن است در انتخاب درمان شما نقش داشته باشد.


داروهای خوراکی

داروهای خوراکی یک درمان اختلال نعوظ موفق برای بسیاری از مردان است. آنها عبارتند از:

  1. سیلدنافیل (ویاگرا)
  2. تادالافیل
  3. وردنافیل 
  4. آوانافیل 

هر چهار دارو دارای اثرات_ نیتریک اکسید – یک ماده شیمیایی طبیعی است که بدن شما تولید می کند که عضلات را در آلت تناسلی شل می کند. این عمل جریان خون را افزایش می دهد و به شما اجازه می دهد تا در پاسخ به تحریک جنسی نعوظ داشته باشید.

مصرف هریک از این قرصها به طور خودکار نعوظ ایجاد نخواهد کرد و پزشک شما را در تشخیص و درمان اختلال نعوظ سردرگم کند. تحریک جنسی برای اولین بار نیاز است که باعث آزاد شدن اکسید نیتریک از اعصاب آلت تناسلی شما شود. این داروها این سیگنال را تقویت می کنند و کمک میکندبعضی از مردان به طور نرمال عمل می کنند. داروهای اختلال نعوظ خوراکی، داروهای ضدافسردگی نیستند، موجب هیجان نمی شوند و در مردان مبتلا به ناتوانی طبیعی استفاده نمی شود

داروها دوز متفاوت، مدت زمان اثر و عوارض جانبی متفاوت دارند. عوارض جانبی احتمالی شامل استفراغ، احتقان بینی، سردرد، تغییرات بینایی، کمر درد و ناراحتی معده است.

پزشک شما وضعیت خاص شما را برای تعیین بهترین درمان را در نظر میگیرد. این داروها ممکن است فورا اختلال نعوظ شما را درمان نکنند. ممکن است لازم باشد با پزشک خود مشورت کنید تا دارو و دوز مناسب برای شما پیدا شود.

قبل از مصرف هر دارو برای اختلال نعوظ، از جمله مکمل های بدوننسخه و داروهای گیاهی،تائید پزشک خودرا بگیرید.
. داروهای موثر بر اختلال نعوظ در همه مردان کار نمی کنند و ممکن است در بعضی شرایط، مانند بعد از عمل جراحی پروستات یا دیابت، کمترموثر باشد. همچنین برخی از این داروها ممکن است خطرناک باشند اگر:

داروهای نیترات – معمولا برای درد قفسه سینه (آنژین) تجویز می شود –مصرف میکنید :مانند 
نیتروگلیسیرین (مینیترن، نیترو-دور، نیتروستات و غیره)
ایزوسورباید منونیترات
ایزوسورباید دینیترات

بیماری قلبی یا نارسایی قلبی دارید
فشار خون پایین (فشار خون پایین)

همانطور که سن شما بیشتر میشود، شکل گیری نعوظ ممکن است طولانی تر شود و ممکن است به اندازه کافی قوی نباشد. ممکن است نیاز باشد مستقیما به آلت تناسلی خود تماس داشته باشید تا نعوظ ایجاد شود.

غلبه بر اختلال نعوظ با هیپنوتیزم درمانی


عوامل خطر

مختلف می تواند با اختلال نعوظ در ارتباط باشد، از جمله:

شرایط پزشکی، به ویژه دیابت یا بیماریهای قلبی
استفاده از توتون و تنباکو، که جریان خون را به رگ ها و شریان ها محدود می کند، می تواند به مرور زمان، موجب بیماری های مزمن زمینه ای شده که منجر به اختلال نعوظ شود
داشتن اضافه وزن، به خصوص اگر چاق هستید
بعضی از درمان های پزشکی مانند جراحی پروستات یا درمان پرتو برای سرطان
آسیبهایی، به اعصاب و یا عروق کنترل کننده نعوظ
داروها، از جمله داروهای ضد افسردگی، آنتی هیستامین ها و داروها برای درمان فشار خون بالا، درد یا پروستات
شرایط روحی، مانند استرس، اضطراب یا افسردگی
مصرف مواد مخدر و الکل، به ویژه اگر شما مواد مخدر یا الکل را به صورت طولانی مدت مصرف میکنید


عوارض جانبی

عوارض ناشی از اختلال نعوظ می تواند شامل موارد زیر باشد

  1. عدم رضایت از زندگی جنسی
  2. استرس یا اضطراب
  3. خجالت یا عزت نفس پایین
  4. مشکلات رابطه
  5. ناتوانی در باردار کردن شریک زندگی خود


پیشگیری

بهترین راه برای جلوگیری از اختلال نعوظ، انتخاب شیوه زندگی سالم و مدیریت هر شرایط بهداشتی وسلامتی موجود است. مثلا

برای کنترل دیابت، بیماری قلبی یا سایر شرایط سلامت مزمن با پزشک خود مشورت کنید.
برای بررسی های منظم و آزمایش های غربالگری پزشکی، به پزشک خود مراجعه نمایید.
ترک سیگار، محدود کردن یا اجتناب از الکل، و از مواد مخدر غیر قانونی استفاده نکنید.
به طور منظم ورزش کنید
اقدامات لازم برای کاهش استرس را انجام دهید
برای اضطراب، افسردگی و یا سایر مسائل بهداشت روانی کمک بگیرید.

 

نظرات

captcha Refresh

به این مطلب امتیاز دهید

تعداد کل امتیازات این مطلب 1

آخرین دانلود های رایگان

آخرین محصولات

عضویت در خبرنامه

با عضویت در خبرنامه می توانید از جدیدترین مقالات، اخبار ومطالب سایت با خبر شوید...