این مطلب را به دوست خود ارسال کنید

اطلاعات شما نزد کلینیک تخصصی سلامت جنسی کامش کاملا محفوظ می باشد

با توجه به شیوع کرونا ازپذیرفتن بیماران بدون دستکش و ماسک معذوریم. برای رعایت فاصله گذاری اجتماعی از پذیرفتن همزمان بیماران در کلینیک اجتناب خواهد شد.

کلینیک تخصصی سلامت جنسی کامش

انواع ارگاسم درزنان

انواع ارگاسم درزنان
چکیده این مطلب : انتشار : 1398/02/07 نظر 0 بازدید 9,165

تنها یک سوم از زنان به طور منظم در طول مقاربت به ارگاسم می رسند، در حالی که یک سوم دیگر نیاز به تحریک بیشتر برای رسیدن به اوج لذت جنسی یا ارگاسم در طول رابطه دارند. 

ارگاسم، اوج لذت جنسی : 

تنها یک سوم از زنان به طور منظم در طول مقاربت به ارگاسم می رسند، در حالی که یک سوم دیگر نیاز به تحریک بیشتر برای رسیدن به اوج لذت جنسی با مقاربت دارند. طبیعی است که انواع ارگاسم را به روشی غیر از مقاربت، مانند رابطه جنسی دهانی (اورال سکس) داشته باشیم. علاوه بر این، توانایی رسیدن به انواع ارگاسم و داشتن رابطه جنسی سالم بر عوامل مختلف، از جمله: خلق و خو، استرس مرتبط با کار و نگرانی درباره فرزندان، متکی است.

دکتر فرانول والفیش، روان درمانگر بورلی هیلز،می گوید: من فکر می کنم مهم است که هرکس بر روی روند و لذت بردن از ارتباط با شریک زندگی خود تمرکز کند. مانند اینکه آیا او به ارگاسم رسید یا نه؟ تا دو طرف دچار بی میلی جنسی نشوند.

 

آزمون پرخاشگری

 

انواع ارگاسم در زنان :

انواع متفاوتی از ارگاسم در زنان وجود دارد که می تواند یک راه جدید برای ارتباط با شریک زندگی تان باشد.در زیر به تعدادی از آن ها اشاره می کنیم.

ارگاسم کلیتورال :

رایج ترین نوع ارگاسم در زنان ، ارگاسم به وسیله تحریک کلیتوریس است.

کلیتوریس قسمتی از آلت تناسلی زن است. یک نقطه بسیار حساس با 8000 انتهای عصبی حساس است که دو برابر انتهای عصب در چشم است. طبق گفته والفیش : «از آنجاییکه کلیتوریس به اندازه ای ظریف و حساس است که بسیاری از زنان از تماس با آن لذت می برند. هنگامی که آن را به طور مستقیم تحریک کنید می تواند دردناک باشد، زیرا انتهای عصب، بسیار خام است و هیجان آنقدر شدید است که می تواند صدمه ببیند.» بنابراین بهتر است که با ملایمت با این بخش برخورد شود تا ایجاد احساس لذت جنسی کند.

ارگاسم واژینال :

هنوز بحث های زیادی وجود دارد که آیا (نقطه جی) وجود دارد ؟ اما 30٪ از زنان ادعا می کنند که اوج لذت جنسی را از طریق (نقطه جی) و تنها از طریق دخول به ارمغان آورده اند. هرچه رابطه جنسی بیشتر طول بکشد، و همچنین با استفاده عمیق تر از محرک های جنسی احتمال بیشتری برای رسیدن به ارگاسم از طریق واژن وجود دارد. همچنین برخی از زنان هستند که با دخول به واژن به ارگاسم نمی رسند و نیاز به تحریک کلیتورال دارند.

بیشتر بدانید : همه چیز درباره واژینیسموس

ارگاسم همزمان :

ارگاسم همزمان کلیتوریس و واژینال، قویترین حالت ارگاسم در زنان است که شدت و قدرت آن می تواند 2 برابر هر کدام از این ارگاسم ها به تنهایی باشد. رسیدن یک زن به این ارگاسم در انواع ارگاسم بسیار ایده آل است. در این حالت پوزیشن قرار گیری مرد و زن باید بگونه ای باشد که هر دو نقطه حساس کلیتوریس و G Point در زن تحریک شود، مانند پوزیشن هایی که در حالت درازکش و یا نشسته زن بر روی مرد قرار می گیرد. احتمال رسیدن به این ارگاسم در زنان در حالتی که زن قبل از اینترکورس (دخول واژینال) به شدت تحریک شود، بیشتر خواهد بود. از این رو بهتر است مرحله عشقبازی به اندازه کافی بطول انجامد تا احتمال این نوع ارضا شدن زنان بیشتر شود حداقل 15 دقیقه کارهایی از قبیل: بوسیدن، لمس کردن و ماساژ روی هر دو بدن نیاز است.در زنان بیشتر طول می کشد نسبت به مردان تا هیجان بیشتری داشته باشند، و بعضی ها نیاز به 30 دقیقه بیشتر دارند تا این هیجان را به طور کامل بوجود آورند.

ارگاسم چندگانه :

ارگاسم چندگانه می تواند یکی پس از دیگری یا در زمان های مختلف در یک جلسه اتفاق بیافتد. این ارگاسم بسته به میزان تحرک مداومی که می تواند ایجاد شود، بین زن تا زن متفاوت است. تحقیقات نشان می دهد ارگاسم چندگانه در برخی از زنان امکان پذیر است، درواقع آن دسته از زنانی که بتوانند پس از رسیدن به یک ارگاسم همچنان تحریک شدن را تحمل کنند. برای دستیابی به ارگاسم چندگانه باید پس از رسیدن به یکی از 2 ارگاسم کلیتوریس یا نقطه جی، تحریک زن از نقطه ارگاسم دیگر و یا سینه و نوک آن ها ادامه یابد. و سپس باید 30 ثانیه آرامش دهند. گاهی اوقات ممکن است نیاز به یک استراحت محدود برای ادرار باشد، زیرا ممکن است بیش از حد به تحریک حساس باشد، اما بعد از آن دوباره تحریک آغاز می شود.

ارگاسم نوک سینه :

سینه ها هم از جمله اندام های حساس در زنان محسوب می شود. بسیاری از زنان در زمان تحریک شدن از طریق نوک سینه، دچار تحریک کلیتوریس هم می شوند. بعضی از زنان میزان حساسیت شان نسبت به این تحریک به گونه ای است که بدون تحریک شدن اندام های جنسی به ارگاسم می رسند که در این حالت انقباض های مستمری را در مهبل و رحم خود احساس کنند یک مطالعه پزشکی نشان می دهد تحریک نوک سینه باعث تحریک قسمتی در مغز می شود که به عنوان قشر حساس دستگاه تناسلی زن شناخته شده است. به همین دلیل است که مغز زنان با تحریک نوک سینه ، به نظر می رسد تحریک کلیتوریس را انجام می دهد.

ارگاسم آنال :

شکی نیست که رابطه جنسی مقعدی یکی از انواع ارگاسم است که هنوز با کمی تابو همراه است. رابطه جنسی مقعدی می تواند لذت بخش باشد و باعث ارگاسم شود. کلیتوریس مانند یک زنجیر است و برای بسیاری از زنان، تا تمام قسمت های بدن گسترش می یابد. در زمان دخول به مقعد، پاهای کلتورال تحریک می شوند. به عبارت دیگر، ارگاسم مقعدی از تحریک غیر مستقیم نقطه جی،  توسط دیواره بین واژن و رکتوم به وجود می آید. اعصاب مشترک از دیواره رکتوم تا واژن وجود دارند، بنابراین ممکن است ارگاسم از طریق تحریک جنسی رکتوم رخ دهد.

ارگاسم ذهنی :

این نوع ارگاسم با تاثیر تحریک های محیطی و ذهنی ایجاد می شود و تاثیر آن بر ذهن فرد ممکن است آنقدر زیاد باشد که او را تا حد ارگاسم ببرد. این نوع از ارگاسم هم در انواع ارگاسم که نام برده شد نادر است.

نظرات

captcha Refresh

به این مطلب امتیاز دهید

تعداد کل امتیازات این مطلب 3

آخرین دانلود های رایگان

آخرین محصولات

عضویت در خبرنامه

با عضویت در خبرنامه می توانید از جدیدترین مقالات، اخبار ومطالب سایت با خبر شوید...