این مطلب را به دوست خود ارسال کنید

اطلاعات شما نزد کلینیک تخصصی سلامت جنسی کامش کاملا محفوظ می باشد

برای تماس تصویری با پزشک از لینک درخواست تماس وارد شوید.ضمنا  ازپذیرفتن بیماران حضوری بدون دستکش و ماسک معذوریم. برای رعایت فاصله گذاری اجتماعی از پذیرفتن همزمان بیماران در کلینیک اجتناب خواهد شد.

کلینیک تخصصی سلامت جنسی کامش

ارگاسم بدون انزال در مردان چه عوارضی دارد؟

ارگاسم بدون انزال در مردان چه عوارضی دارد؟
چکیده این مطلب : انتشار : 1398/02/07 نظر 0 بازدید 28,615

ارگاسم بدون انزال یا ارگاسم خشک (Dry Orgasm) زمانی اتفاق می افتد که یک مرد به اوج لذت جنسی (ارگاسم) برسد اما مایع منی از آلت تناسلی مرد آزاد نشود یا مایع بسیار کم خارج شود. مایع منی یک مایع نسبتا غلیظ و سفید است که حاوی اسپرم می باشد.

ارگاسم بدون انزال یا ارگاسم خشک (Dry Orgasm) زمانی اتفاق می افتد که یک مرد به اوج لذت جنسی (ارگاسم) برسد اما مایع منی از آلت تناسلی مرد آزاد نشود یا مایع بسیار کم خارج شود. مایع منی یک مایع نسبتا غلیظ و سفید است که حاوی اسپرم می باشد.

 

آزمون بهزیستی روانی

 

آیا ارگاسم بدون انزال خطرناک است ؟

ارگاسم خشک معمولا نشان دهنده بیماری نیست، اما می تواند در قدرت باروری یک مرد و توانایی او برای بچه دار شدن اختلال ایجاد کند. بسیاری از مردان می گویند در حین ارگاسم خشک، یک احساس کاملا طبیعی و عادی را تجربه می کنند.

ارگاسم بدون انزال به چه علت اتفاق می افتد ؟

یک ارگاسم خشک ممکن است در نتیجه عمل جراحی برای حذف غده پروستات و غدد لنفاوی اطراف آن (پروستاتکتومی رادیکال) یا جراحی برداشتن مثانه (سیستکتومی) رخ دهد. پس از انجام هر یک از این اعمال جراحی مرد دیگر توانایی تولید مایع منی را ندارد. ارگاسم خشک ممکن است پس از عمل جراحی برای سرطان بیضه، مانند تشخیص گره لنفاوی مجرای تناسلی، ایجاد شود زیرا این اعمال جراحی می تواند به اعصاب کنترل کننده ارگاسم، آسیب بزند.

در برخی از موارد ارگاسم بدون انزال( ارگاسم خشک )، منی تولید می شود، اما به جای آن که از طریق آلت تناسلی در طول اوج لذت جنسی، تخلیه شود، به مثانه منتقل می شود. این به عنوان انزال رتروگراد شناخته شده است و اغلب به دنبال یکی از درمان های پزشکی، به ویژه برخی از جراحی های پروستات است، رخ می دهد. همچنین می تواند به علت مصرف برخی داروها و یا مشکلات سلامتی زمینه ای ایجاد شود.

بیشتر مطالعه کنید : چرا مایع منی زرد رنگ می شود؟

در موارد دیگر ارگاسم خشک، مردان به علت ناهنجاری های ژنتیکی دستگاه تناسلی ، منیزیم کافی برای انزال ندارند.

ارگاسم های مکرر و پشت سر هم ، باعث تخلیه و خروج همه مایع انزال ذخیره شده در بدن شده و در نتیجه یک ارگاسم پس از ارگاسم های مکرر ممکن است خشک باشد. این مورد کاملا طبیعی و بی خطر بوده و به طور کلی پس از چند ساعت استراحت بهبود می یابد.


علل اصلی ارگاسم بدون انزال عبارتند از:


-جراحی حذف مثانه (سیستکتومی)
-مجرای ادرار مسدود شده (انسداد مجاری انزال)
-بعضی از داروها که برای درمان فشار خون بالا، اختلالات پروستات و اختلالات خلقی استفاده می شود.
-دیابت
-ناهنجاری های ژنتیکی سیستم تولید مثل
-هیپوگنادیسم مرد (کمبود تستوسترون)
-مولتیپل اسکلروزیس (MS)
-پروستاتکتومی باز
-پروستاتکتومی (رادیکال)
-جراحی لیزری پروستات
-پرتو درمانی
-انزال Retrograde
-جداسازی گره لنفاوی مجرای صفراوی
-آسیب نخاعی
-TUIP (برش دهانه پروستات)
-TUMT (درمان مایکروویو transurethral)
-TURP (برداشتن ترشحات پروستات)

اختلال ارگاسم زنان به چه علت اتفاق می افتد ؟

آیا سرطان می تواند بر توانایی انزال مرد تأثیر بگذارد؟

درمان سرطان می تواند با آسیب رساندن به اعصاب مهارکننده پروستات ، وزیکول های منی و باز شدن مثانه ، در انزال اختلال ایجاد کند. همچنین می تواند از تولید مایع منی در پروستات و وزیکول های منی جلوگیری کند ، یا می تواند مسیری را که منی به طور معمول از بدن خارج می کند ، قطع کند. با وجود این ، یک مرد هنوز هم می تواند احساس لذت را که باعث ارگاسم می شود ، حس کند. تفاوت در این است که ، در لحظه ارگاسم ، مایع منی کمی  بیرون می آید. به این "ارگاسم خشک" گفته می شود.

با گذشت زمان ، بیشتر مردان می گویند که ارگاسم خشک طبیعی است. برخی دیگر می گویند که ارگاسم در آنها قوی نیست، در حالی که برخی دیگر گزارش می کنند که ارگاسم قوی تر هم شده و احساس لذت بیشتری می کند. مردان اغلب نگران این هستند که همسرانشان از نبودن مایع منی ناراحت شوند. البته ، مایع منی در داخل واژن توسط زنان احساس نمی شود  ، بنابراین جای نگرانی وجود ندارد.

برخی از مردان بیشتر نگران این هستند که چرا ارگاسم آنها نسبت به گذشته رضایت بخش تر نیست. بعضی ها  از ارگاسم خشک ناراحت هستند زیرا نگران ناباروری هستند. اگر مرد قبل از شروع درمان بداند که ممکن است بعد از معالجه  می خواهد فرزندی داشته باشد ، ممکن است اسپرم را برای استفاده های بعدی  در بانک اسپرم ذخیره کند.

توجه کنید کاهش خفیف شدت ارگاسم با افزایش سن طبیعی است ، اما در مردانی که درمان سرطان منجر به  ارگاسم خشک (ارگاسم بدون انزال) می شود می تواند شدیدتر باشد. 

نظرات

captcha Refresh

به این مطلب امتیاز دهید

تعداد کل امتیازات این مطلب 1

آخرین دانلود های رایگان

عضویت در خبرنامه

با عضویت در خبرنامه می توانید از جدیدترین مقالات، اخبار ومطالب سایت با خبر شوید...