این مطلب را به دوست خود ارسال کنید

اطلاعات شما نزد کلینیک تخصصی سلامت جنسی کامش کاملا محفوظ می باشد

برای تماس تصویری با پزشک از لینک درخواست تماس وارد شوید.ضمنا  ازپذیرفتن بیماران حضوری بدون دستکش و ماسک معذوریم. برای رعایت فاصله گذاری اجتماعی از پذیرفتن همزمان بیماران در کلینیک اجتناب خواهد شد.

کلینیک تخصصی سلامت جنسی کامش

علت های زود انزالی و روش های درمان

علت های زود انزالی و روش های درمان
چکیده این مطلب : انتشار : 1398/05/06 نظر 0 بازدید 3,118

زود انزالی در مردان نوعی اختلال عملکرد جنسی است که بر رضایت و کیفیت جنسی آنان تاثیر می‌گذارد. زودانزالی بیماری محسوب نمی‌شود و برخی از علت‌ها هستند که منجر به بروز آن می‌شود.

زود انزالی در مردان نوعی اختلال عملکرد جنسی است که بر رضایت و کیفیت جنسی آنان تاثیر می‌گذارد. زودانزالی بیماری محسوب نمی‌شود و برخی از علت‌ها هستند که منجر به بروز آن می‌شود.

علت‌های زود انزالی و روش‌های درمان

از نظر دانش روان‌شناسی، انزالی که برخلاف میل و بدون کنترل انجام گردد، انزال زودرس می‌گویند. زود انزالی در مردان نوعی اختلال عملکرد جنسی است که بر رضایت و کیفیت جنسی آنان تاثیر می‌گذارد. زود انزالی بیماری محسوب نمی‌شود و برخی از علت ها هستند که منجر به بروز آن می‌شود. برطبق آن فرد از زمان و کیفیت رابطه جنسی زناشویی ‌اش ناراضیست و بعضا این نارضایتی می‌تواند دوطرفه هم باشد، مثلا اگر مرد در 8 دقیقه و زن در 10 دقیقه ارضاء می‌شود، این انزال را زودرس (Premature Ejaculation) می‌گویند؛ اما اگر انزال مرد در 20 دقیقه و زن در 10 دقیقه باشد، مورد را مربوط به زود انزالی نمی‌دانند. از دیدگاه پزشکی، انزال کمتر از 2 دقیقه که بدون کنترل شخص انجام گیرد زودرس است، لذا کاهش استرس و حفظ آرامش، بهترین راه‌کار برای درمان و پیشگیری از این مشکل‌ است.

 

 

نکاتی درباره زود انزالی (P.E) :

در سال‌های اخیر شناخت و درک اختلال عملکرد جنسی در مردان بهبود یافته است و درک درستی از این مشکلات می‌تواند ما را در حل آن یاری دهد؛ در اینجا برخی از نکات کلیدی درمورد زود انزالی را آورده‌ایم.

1-عوامل روانی ممانعت‌کننده (مانند استرس در زمان رابطه‌ی زناشویی، احساس گناه و یا افسرده‌گی) می‌توانند از علل انزال زودرس شوند.
2-فاصله زیاد بین روابط جنسی. وقتی که احساسات جنسی بین زوجین کم شود، معمولا کنترل یک‌باره آنها سخت و منجر به انزال زودرس می‌گردد.
3-تجربه جنسی کم. بیشتر افراد در اوایل زندگی زناشویی دچار این مشکل هستند و بمرور زمان، بعدا باتجربه بیشتر مشکل انزال زودرس رفع می‌گردد.
4-عوامل پزشکی بازدارنده. عواملی همانند آسیب‌های جسمی، تداخلات دارویی در زمان درمان بعضی مشکلات هورمونی و بیماری‌ها از نمونه دلایلی هستند که سبب این مشکل می‌شود، و باید پزشکان این امر را بهبود بخشند.

روش‌های درمان زود انزالی :

1–درمان‌های موضعی :استفاده از مواد بی حس کننده مانند ژل لیدوکایین (Lidocaine) و اسپری‌های بی حس کننده (استفاده از اسپری‌ها بدلیل ایجاد حالت تکرار بعداز مصرف زیاد توصیه نمی‌شود!)؛ و استفاده از کاندوم باعث افزایش زمان انزال می‌شود.

2-درمان‌های دارویی: داروهای مهارکننده بازجذب سرتونین و ضدافسرده‌گی در درمان زودانزالی موثرند. (درمان‌های دارویی زمانی که بیماری از فاز پزشکی وارد فاز روانی شدید شده و موجبات مشکلاتی در روابط فرد شده است ، تجویز می‌گردد و استفاده بدون نظر پزشک هرگز توصیه نمی‌شود.

3–درمان‌های رفتاری: این شیوه‌ی درمان زود انزالی موثرترین و بدون عارضه‌ترین نوع درمان‌هاست و براساس آنها فرد بجای استفاده از مواد مصنوعی و دارو، بااستفاده از متدهای آموزشی رفتاری، سعی دارد که رفتار و احساساتش را به کنترل خود درآورد کند.

روش‌های آموزشی رفتاری درمان زود انزالی در 4 بخش :

1-3) تکنیک ماستر و جانسون (Masters and Johnson):
این روش درمان زودانزالی شامل تشخیص، یادگیری و کنترل رفتار و احساساتیست که سبب می‌گردد شخص به ارگاسم برسد و انزال انجام گیرد، این متد نیاز به تمرین و اراده زیاد دارد، اما از نمونه کاربردی‌ترین روش‌های درمانیست که تابحال برای درمان زودانزالی شناخته شده و بر طبق آن شخص در ابتدا توسط شریک یا خودش، تحریک می‌شود و هربار که به نزدیکی حالت ارگاسم می‌رسد، عمل تحریک را متوقف و پس از چند لحظه که احساساتش فروکش کرد، دوباره اقدام می‌کند، و این بهترین روش برای افزایش مهارت و تقویت قوای جنسی محسوب شده.

2-3) تکنیک فشار: بر طبق این روش درمان زودانزالی با فشاردادن انتها یا سر آلت قبل از انزال، از انزال جلوگیری می‌شود که دلیل جلوگیری کردن آن اینست که با فشارآوردن به این نقاط فشارخون کم و در نتیجه نعوظ (erection) کم می‌شود و انزال دیر انجام می‌گردد.

3-3) قرارگیری خوب هنگام رابطه یا مقاربت: روش‌های معمول (مانند مرد در سمت بالا) کمک خیلی زیادی به درمان زودانزالی نمی‌کند، برای درمان باید از روش‌هایی که در آن مرد به پشت خوابیده است و زن در رو، عمل رابطه‌ی جنسی را با فعالیت زیاد کنترل می‌کند از جمله بهترین روش‌ها برای درمان انزال زودرس می‌باشند.

4-3) استفاده از کاندوم: استفاده از کاندوم و به‌خصوص از نوع بی حس کننده آن که در بازار به فروانی موجود است، می‌تواند به دلیل کمتر کردن میزان تماس آلت باعث بهبود مشکل زودانزالی می‌شود.

نظرات

captcha Refresh

به این مطلب امتیاز دهید

تعداد کل امتیازات این مطلب 1

آخرین دانلود های رایگان

مطالب مرتبط

عضویت در خبرنامه

با عضویت در خبرنامه می توانید از جدیدترین مقالات، اخبار ومطالب سایت با خبر شوید...