این مطلب را به دوست خود ارسال کنید

اطلاعات شما نزد کلینیک تخصصی سلامت جنسی کامش کاملا محفوظ می باشد

برای تماس تصویری با پزشک از لینک درخواست تماس وارد شوید.ضمنا  ازپذیرفتن بیماران حضوری بدون دستکش و ماسک معذوریم. برای رعایت فاصله گذاری اجتماعی از پذیرفتن همزمان بیماران در کلینیک اجتناب خواهد شد.

کلینیک تخصصی سلامت جنسی کامش

عوارض دیر انزالی

عوارض دیر انزالی
چکیده این مطلب : انتشار : 1398/02/07 نظر 0 بازدید 7,838

دیر انزالی هم مانند زود انزالی ممکن است گاهی باعث مشکل باشد. اما اگر شما و شریکتان به این موضوع اهمیت نمی دهید لازم نیست زیاد هم نگران آن باشید. ولی بیمارانی که برای درمان دیر انزالی به کلینیک کامش می آیند اغلب عوارض زود انزالی را تجربه کرده اند.

دیرانزالی هم مانند زود انزالی ممکن است گاهی باعث مشکل باشد. اما اگر شما و شریکتان به این موضوع اهمیت نمی دهید لازم نیست زیاد هم نگران آن باشید. ولی بیمارانی که برای درمان دیر انزالی به کلینیک کامش می آیند اغلب عوارض زود انزالی را تجربه کرده اند.

آیا دیرانزالی مسئله بسیار مهم و نگران کننده ای است ؟ آیا همانند اختلال نعوظ یا ناتوانی جنسی آن را باید جدی گرفت ؟اگر یک مرد و شریک زندگی او اهمیت نمی دهند که انزال مرد چقدر طول بکشد ، خوب پس واقعا اهمیتی ندارد.اما همواره باید به عوارض دیر انزالی توجه کرد . درمان دیر انزالی به همان پیچیدگی درمان زود انزالی و درمان اختلال نعوظ است و گاهی بیماران برای درمان کامل ماهها نیاز به مداوا و مراقبت دارند.

دیر انزالی چیست ؟


دیر انزالی (DE) بیماری شایع پزشکی است. همچنین “ضعف انزال” نامیده می شود، این حالت زمانی رخ می دهد که یک مرد برای انزال به مدت زیادی تحریک جنسی نیاز داشته باشد.دیر انزالی در صورتی که طولانی شده و زوجین را دچار مشکل کند به راحتی میتواند با مراجعه به متخصص سکس تراپیست درمان شود . علاوه بر درمان اختلال نعوظ ، تقویت نعوظ با شاک ویو و درمان زود انزالی ، درمان دیر انزالی یکی از درمان های رایجی است که در سکس تراپی انجام می شود.

 

گاهی با مشکلات انزال بدون درمان نیز میتوان کنار آمد،به عنوان مثال، ایان کرنر، یک متخصص برتر سکس تراپی و روانپزشک و نویسنده ، به مردان توصیه می کند تا اول شرکای خود را در رابطه جنسی به ارگاسم برسانند. در این صورت اگر مرد به زود انزالی مبتلا باشد، مهم نیست زیرا هر دو آنها از رابطه جنسی خود راضی بوده اند.

برعکس، اگر یک مرد طولانی تر از حد متوسط ​​برای انزال زمان نیاز داشته باشد، اما هر دو طرف از جلسات سکس ماراتون لذت می برند، پس دیر انزالی می تواند یک مزیت محسوب شود .اما همواره باید مواظب عوارض دیر انزالی هم باشند.

با این حال، برخی از مردان خیلی اهمیت می دهند که چقدر طول میکشد تا به انزال برسند ، آن ها به شدت اهمیت می دهند و همینطور همسرانشان. اما در حالی که ذهن اغلب نقش مهمی در ایجاد مشکلات انزال دارد، درغلبه بر آنها نیز بسیار مهم است. برای آشنایی با  تعریف دیر انزالی وعوارض دیر انزالی به ادامه مطالعه این مقاله بپردازید.

در برخی موارد، فرد به طور کلی موفق به انزال نمی شود. اکثر مردان هرازگاهی DE را تجربه می کنند، اما برای دیگران ممکن است یک مشکل مادام العمر و همیشگی  باشد.

در حالی که این شرایط هیچ خطری جدی در پزشکی ایجاد نمی کند، اما عوارض دیر انزالی میتواند جدی باشد و می تواند منبع استرس باشد و زندگی جنسی و روابط شخصی شما را دچار مشکل کند . با این حال، درمان دیر انزالی در کلینیک های سکس تراپی در دسترس است.

همه چیز در مورد دیر انزالی 

علت انزال تاخیری یا دیر انزالی چیست؟

بسیاری از علل احتمالی DE، از جمله نگرانی های روانی، شرایط سلامتی مزمن و واکنش به داروها، وجود دارد. علل روانشناختی DE ممکن است به علت تجربه تروما رخ دهد. تابوهای فرهنگی یا مذهبی می توانند یک جنبه منفی به سکس دهند. اضطراب و افسردگی می تواند هر دو میل جنسی را سرکوب کند، که ممکن است به دیر انزالی منجر شود.

استرس های رابطه، ارتباطات ضعیف و خشم باعث می شود که دیر انزالی بدتر شود. ناامیدی به علت عدم تطابق واقعیت های جنسی یک شریک در مقایسه با فانتزی های جنسی نیز می تواندمنجر به دیر انزالی شود . اغلب مردان مبتلا به این مشکل می توانند در طول استمناء انزال داشته باشند اما نه در زمان تحریک با یک شریک جنسی.

برخی از مواد شیمیایی می توانند اعصاب مربوط به انزال را تحت تاثیر قرار دهند. این می تواند منجر به انزال با و بدون شریک زندگی شود. این مواد و داروها همه می توانند باعث دیر انزالی شوند:

 1. داروهای ضد افسردگی مانند فلوکستین (Prozac)
 2. داروهای اعصاب، مانند ترییدیزین (ملاریل)
 3. داروهای فشار خون بالا مانند پروپرانولول (Inderal)
 4. دیورتیک ها
 5. الکل
 6. جراحی یا ضایعه نیز ممکن است موجب ایجاد دیر انزالی شود.

علل فیزیکی دیر انزالی می تواند شامل موارد زیر باشد:

 1. آسیب به اعصاب در ستون فقرات یا لگن شما
 2. برخی از جراحی های پروستات که باعث آسیب عصبی می شوند.
 3. بیماری قلبی که بر فشار خون در ناحیه لگن تأثیر می گذارد.
 4. عفونت ها، به خصوص عفونت های پروستات یا ادرار
 5. نوروپاتی یا سکته مغزی
 6. کمبود هورمون تیروئید
 7. سطوح پایین تستوسترون
 8. نقص های زایمان که باعث کاهش روند انزال می شود.

یک مشکل انزال موقت می تواند موجب اضطراب و افسردگی شود. اضطراب و افسردگی  حتی زمانی که علت فیزیکی نیز حل شده است، ممکن است باقی بماند.

دیر انزالی چگونه تشخیص داده می شود ؟

معاینه فیزیکی و توضیح علائم شما برای تشخیص اولیه لازم است. اگر یک مشکل سلامت مزمن به عنوان علت اصلی در نظر گرفته شود، ممکن است لازم باشد بیشتر آزمایش انجام شود. این آزمایشات شامل آزمایش خون و ادرار است. این آزمایش ها به عفونت ها، عدم تعادل هورمونی و غیره می پردازد. آزمایش واکنش آلت تناسلی خود را به وسیله ویبراتور ممکن است نشان دهد که آیا مشکل روانی یا فیزیکی است یا خیر.

عوارض دیر انزالی چیست؟

دیر انزالی می تواند علاوه بر احساس ناکافی بودن،شکست و منفی گرایی و نا امیدی، مشکل اعتماد به نفس پایین را ایجاد کند. مردانی که  این شرایط را تجربه می کنند ممکن است از صمیمیت با دیگران  به علت ناامیدی و ترس از شکست دوری کنند.

عوارض دیگر عبارتند از:

-کاهش لذت جنسی

-اضطراب در مورد رابطه جنسی

-ناتوانی در بارداری یا ناباروری مردانه

-بی میلی جنسی

-استرس و اضطراب

از دیگر عوارض دیر انزالی این است که می تواند اختلافاتی را در روابط شما ایجاد کند، که اغلب ناشی از سوء تفاهم ها از طرف هر دو شماست.

چگونه می توان دیر انزالی را برطرف کرد ؟

بسیاری از علل احتمالی دیر انزالی وجود دارد. صرف نظر از علت، درمان در دسترس است. خجالت نکشید و یا نترسید که حرف بزنید این شرایط در بسیاری از مردان شایع است.با مشاوره و کمک گرفتن از پزشک متخصص می توانید از عوارض دیر انزالی جلوگیری کنید.

درمان دارویی دیر انزالی چگونه است؟

 

با درخواست کمک، می توانید از حمایت روانی و فیزیکی مورد نیاز برای رسیدگی به این مسئله برخوردار شوید و از یک زندگی جنسی سالم و لذت بخش برخوردار شوید. برای مثال، شریک زندگی شما ممکن است احساس کند که از نظر شما جذاب نیست. شما ممکن است به مرور نسبت به عدم دستیابی به انزال خجالت زده بشوید یا برایتان ناخوشایند باشد اما از لحاظ جسمی یا ذهنی قادر به انجام آن نیستید. درمان یا مشاوره می تواند به حل این مسائل کمک کند. با تسهیل ارتباطات صادقانه و صحبت کردن ، اغلب راه حل می تواند به دست می آید.

 

نظرات

captcha Refresh

به این مطلب امتیاز دهید

تعداد کل امتیازات این مطلب 6

آخرین دانلود های رایگان

عضویت در خبرنامه

با عضویت در خبرنامه می توانید از جدیدترین مقالات، اخبار ومطالب سایت با خبر شوید...