این مطلب را به دوست خود ارسال کنید

اطلاعات شما نزد کلینیک تخصصی سلامت جنسی کامش کاملا محفوظ می باشد

با توجه به شیوع کرونا ازپذیرفتن بیماران بدون دستکش و ماسک معذوریم. برای رعایت فاصله گذاری اجتماعی از پذیرفتن همزمان بیماران در کلینیک اجتناب خواهد شد.

کلینیک تخصصی سلامت جنسی کامش

آیا اندازه آلت تناسلی مردان برای زنان اهمیت دارد ؟

آیا اندازه آلت تناسلی مردان برای زنان اهمیت دارد ؟
چکیده این مطلب : انتشار : 1398/02/07 نظر 0 بازدید 37,831

بسیاری از محققان سعی کرده اند به  پرسشی پاسخ دهند که مردان و زنان در سراسر جهان اطلاعات واضح و روشنی در مورد آن می خواهند: متوسط سایز آلت تناسلی مردان چقدر است؟ آیا این موضوع برای زنان اهمیت دارد ؟

نگرانی مردان درباره آلت تناسلی خود :

بسیاری از محققان سعی کرده اند به  پرسشی پاسخ دهند که مردان و زنان در سراسر جهان اطلاعات واضح و روشنی در مورد آن می خواهند: متوسط سایز آلت تناسلی مردان چقدر است؟ آیا این موضوع برای زنان اهمیت دارد ؟

ما در این مقاله شما را با حقایقی مربوط به مطالعات علمی انجام شده در مورد اندازه آلت تناسلی آشنا خواهیم کرد به طوری که زمانی که شما خواندن این مقاله را به پایان رساندید احساس می کنید که پاسخ دقیق تری به این سوال دارید و شاید در مورد اندازه آلت خود و یا آلت تناسلی شریک جنسی خود اطمینان خاطر پیدا کنید.

 

آزمون تمایل جنسی

 

بسیاری از مردانی که به کلینیک مراجعه می کنند درباره اینکه آیا آلت تناسلی آن ها به اندازه کافی بزرگ است و شرکای جنسی خود را می توانند راضی کنند یا نه ،نگران هستند. مطالب بسیاری نیز در این باره در دنیای وب منتشر شده است که گاها کاملا گمراه کننده است.

بیشتر بخوانید: انواع ارگاسم درزنان

با توجه به گستردگی و در دسترس بودن پورنوگرافی رایگان ، افزایش شیوع اعتیاد به پورنوگرافی در میان جوانان و افزایش بازاریابی های تجاری  توسط شرکت هایی که داشتن آلت تناسلی بزرگتر و قطورتر را تبلیغ کرده و مردان را به مصرف داروهای مختلف برای افزایش سایز آلت و تقویت نعوظ تشویق می کنند، واضح است که  چرا حقیقت در مورد طول و قطر آلت تناسلی مردان ممکن است مخدوش شده باشد.

شاید تعجب کنید که محققان دریافتند که آقایان  همواره اضطراب بسیار زیادی در مورد میزان مردانگی خود و قدرت قوای جنسی خود دارند.  بهترین مقیاس برای اندازه آلت تناسلی مرد به منظور تشخیص اینکه آلت تناسلی واقعا کوچک است یا نه ، امکان باروری در مردان است. با توجه به اینکه با اندازه آلت تناسلی 8 سانتی متر در حالت نعوظ امکان باروری وجود دارد. بنابراین افرادی که اندازه آلت تناسلی بالای 8 سانتی متر دارند طبیعی تلقی می شوند.

بیشتر بخوانید: امکان بارداری در رابطه مقعدی 

سایز آلت تناسلی و طول نرمال آن به طور میانگین چقدر است ؟

محققان در نشریه “اورولوژی”  بر روی اندازه آلت تناسلی 80 مرد را که از نظر فیزیکی نرمال محسوب می شدند ، تحقیق و بررسی کردند، در این مطالعه ، ابعاد آلت تناسلی را قبل و بعد از نعوظ ناشی از دارو اندازه گیری کردند. بعد از پیدا کردن اندازه میانگین ، محققان نتیجه گرفتند:

“فقط مردان با طول کمتر از 4 سانتیمتر (1.6 اینچ) یا طول درحال نعوظ  از کمتر از 7.5 سانتی متر [3 اینچ] باید برای  انجام روش های افزایش طول آلت تناسلی کاندید شوند. “

اندازه آلت تناسلی در حالت نعوظ  به طور متوسط ​​12.5 سانتیمتر  است. این تحقیق همچنین نشان داد که سایز آلت تناسلی مرد در حالت نعوظ با سایز آلت او وقتی که شل است، ارتباطی ندارد. در واقع نشان داد که طول آلت در حالت شل اهمیت بسیار کمی در میزان طول آلت در حالت نعوظ دارد.

این به این معنی است که در حالی که طول آلت تناسلی مردانی که در حالت شل با یکدیگر متفاوت است، ممکن است در حالت نعوظ شبیه هم باشد. همچنین هیچ  رابطه ای بین سن مردان و اندازه آلت تناسلی هم وجود نداشت.

بیشتر بخوانید : اعتیاد به رابطه جنسی

تحقیق برای تعیین اندازه آلت تناسلی به طور متوسط ​​شامل یک مطالعه منتشر شده در ژانویه 2014 است . این مطالعه بیش از 1600 مرد آمریکایی را مورد بررسی قرار داده است، اگر چه اندازه گیری های فیزیکی  به صورت مستقل و مستقیم  انجام نشد. در عوض، مطالعه ،  بر روی اندازه گیری هایی  توسط خود مردان از آلت تناسلی شان انجام شده بود متکی بود . با این حال، گزارش ها  به نسبت قابل اعتماد در نظر گرفته شدند. در این مطالعه اندازه طبیعی آلت تناسلی مرد به طور متوسط ​​به شرح زیر است:

متوسط ​​ابعاد آلت تناسلی راست 12.2 سانتی متر (4.8 اینچ) است.

محققان اظهار داشتند سایزآلت تناسلی گزارش شده در این مطالعه با یافته های مطالعات دیگر سازگار است. مطالعات آن ها به این نتیجه رسیده است که ابعاد دقیق نعوظ ممکن است در یک مرد در شرایط متفاوت ، تغییر کند که بستگی به نحوه تحریک و روش اندازه گیری داشته باشد . اما این فقط در حد یک فرضیه است.

نحوه اندازه گیری سایز آلت :

برای اندازه گیری طول آلت تناسلی، یک خط کش را درناحیه محل اتصال آلت به ناحیه زهار قرار دهید و از پایه آلت تناسلی تا نوک را اندازه گیری کنید.

آیا زنان به اندازه آلت تناسلی مردان اهمیت می دهند ؟

به نظر می رسد نگرانی های مردان در مورد اینکه آیا سایز آلت تناسلی آنها مطابق خواست های زنان است یا خیر، به طور عمده بیجاست. و نگرانی های بی مورد درباره کوچک بودن سایز آلت تناسلی، باعث می شود که آلت تناسلی فرد به صورت اتوماتیک برای خودش کوچک تر به نظر برسد تا برای دیگران. نگاه کردن به آلت تناسلی از بالا باعث می شود که  کوچکتر به نظر برسد، در مقایسه با  نگاه مستقیم به آن یا از سمت دیگر.

بنابراین مشاهده کردن آلت تناسلی خود از این زاویه و احتمالا مقایسه آن با سایز آلت تناسلی سایر مردان از زوایای دیگر ممکن است باعث تقویت ایده های کاذب و غیر واقعی درباره سایز آلت تناسلی شما شود. همچنین شما نباید خود را با مردانی که در فیلم های پورنوگرافی مشاهده می کنید مقایسه نمایید.

در یک مطالعه که در مجله بریتیش یوروگرافی بین المللی منتشر شده است، گزارش شده اکثریت زنان (حدود 85 درصد) از طول و سایزآلت تناسلی همسرشان راضی بودند، در حالی که مردان نسبت به شریک جنسی خود  کمتر از خودشان مطمئن بودند. تقریبا نیمی از مردان در این مطالعه (45 درصد) معتقد بودند که آلت تناسلی کوچکی دارند، اما محققان گزارش دادند اندازه کوچک آلت تناسلی واقعا نادر است.

اطلاعات حدود 170 زن در یک مطالعه دیگر که توسط پاسخ به پرسشنامه ها جمع آوری شده است،  نشان می دهد که سایز آلت تناسلی برای عده کمی از زنان دارای اهمیت ویژه است.

بر اساس یک مطالعه، در حالی که بیشتر نگرانی های مردان درباره طول آلت تناسلی است ، برعکس زنان بیشتر علاقه مند به اندازه بالاتر از نظر قطر هستند. مطالعه 50 دانشجوی دخترفعال از نظر جنسی گزارش داد که برای اکثریت  آنها- 9 نفر از 10 زن – قطر آلت تناسلی اهمیت بیشتری در رضایت جنسی دارد تا طول آن.

در نهایت توصیه می شود که به شدت از مصرف خودسرانه داروها برای افزایش قطر و طول آلت تناسلی خود خودداری کنید . زیرا عوارض جنسی داروها همواره می تواند به سلامت جنسی شما آسیب رسانده و برگشت ناپذیر باشند. در عوض بهتر است با مراجعه به یک کلینیک سلامت جنسی ، از متخصص سکس تراپی  مشاوره جنسی دریافت کنید.

نظرات

captcha Refresh

به این مطلب امتیاز دهید

تعداد کل امتیازات این مطلب 12

آخرین دانلود های رایگان

آخرین محصولات

عضویت در خبرنامه

با عضویت در خبرنامه می توانید از جدیدترین مقالات، اخبار ومطالب سایت با خبر شوید...