این مطلب را به دوست خود ارسال کنید

اطلاعات شما نزد کلینیک تخصصی سلامت جنسی کامش کاملا محفوظ می باشد

برای تماس تصویری با پزشک از لینک درخواست تماس وارد شوید.ضمنا  ازپذیرفتن بیماران حضوری بدون دستکش و ماسک معذوریم. برای رعایت فاصله گذاری اجتماعی از پذیرفتن همزمان بیماران در کلینیک اجتناب خواهد شد.

کلینیک تخصصی سلامت جنسی کامش

آیا اندازه آلت تناسلی مردان برای زنان اهمیت دارد ؟

آیا اندازه آلت تناسلی مردان برای زنان اهمیت دارد ؟
چکیده این مطلب : انتشار : 1398/02/07 نظر 50 بازدید 64,822

بسیاری از محققان سعی کرده اند به  پرسشی پاسخ دهند که مردان و زنان در سراسر جهان اطلاعات واضح و روشنی در مورد آن می خواهند: متوسط سایز آلت تناسلی مردان چقدر است؟ آیا این موضوع برای زنان اهمیت دارد ؟

نگرانی مردان درباره آلت تناسلی خود :

بسیاری از محققان سعی کرده اند به  پرسشی پاسخ دهند که مردان و زنان در سراسر جهان اطلاعات واضح و روشنی در مورد آن می خواهند: متوسط سایز آلت تناسلی مردان چقدر است؟ آیا این موضوع برای زنان اهمیت دارد ؟

ما در این مقاله شما را با حقایقی مربوط به مطالعات علمی انجام شده در مورد اندازه آلت تناسلی آشنا خواهیم کرد به طوری که زمانی که شما خواندن این مقاله را به پایان رساندید احساس می کنید که پاسخ دقیق تری به این سوال دارید و شاید در مورد اندازه آلت خود و یا آلت تناسلی شریک جنسی خود اطمینان خاطر پیدا کنید.

اگر به دنبال تقویت نعوظ خود هستید مقاله شاک ویو تراپی را بخوانید .

 

 

آزمون تمایل جنسی

 

بسیاری از مردانی که به کلینیک مراجعه می کنند درباره اینکه آیا آلت تناسلی آن ها به اندازه کافی بزرگ است و شرکای جنسی خود را می توانند راضی کنند یا نه ،نگران هستند. مطالب بسیاری نیز در این باره در دنیای وب منتشر شده است که گاها کاملا گمراه کننده است.

بیشتر بخوانید: انواع ارگاسم درزنان

با توجه به گستردگی و در دسترس بودن پورنوگرافی رایگان ، افزایش شیوع اعتیاد به پورنوگرافی در میان جوانان و افزایش بازاریابی های تجاری  توسط شرکت هایی که داشتن آلت تناسلی بزرگتر و قطورتر را تبلیغ کرده و مردان را به مصرف داروهای مختلف برای افزایش سایز آلت و تقویت نعوظ تشویق می کنند، واضح است که  چرا حقیقت در مورد طول و قطر آلت تناسلی مردان ممکن است مخدوش شده باشد.

شاید تعجب کنید که محققان دریافتند که آقایان  همواره اضطراب بسیار زیادی در مورد میزان مردانگی خود و قدرت قوای جنسی خود دارند.  بهترین مقیاس برای اندازه آلت تناسلی مرد به منظور تشخیص اینکه آلت تناسلی واقعا کوچک است یا نه ، امکان باروری در مردان است. با توجه به اینکه با اندازه آلت تناسلی 8 سانتی متر در حالت نعوظ امکان باروری وجود دارد. بنابراین افرادی که اندازه آلت تناسلی بالای 8 سانتی متر دارند طبیعی تلقی می شوند.

بیشتر بخوانید: امکان بارداری در رابطه مقعدی 

سایز آلت تناسلی و طول نرمال آن به طور میانگین چقدر است ؟

محققان در نشریه “اورولوژی”  بر روی اندازه آلت تناسلی 80 مرد را که از نظر فیزیکی نرمال محسوب می شدند ، تحقیق و بررسی کردند، در این مطالعه ، ابعاد آلت تناسلی را قبل و بعد از نعوظ ناشی از دارو اندازه گیری کردند. بعد از پیدا کردن اندازه میانگین ، محققان نتیجه گرفتند:

“فقط مردان با طول کمتر از 4 سانتیمتر (1.6 اینچ) یا طول درحال نعوظ  از کمتر از 7.5 سانتی متر [3 اینچ] باید برای  انجام روش های افزایش طول آلت تناسلی کاندید شوند. “

اندازه آلت تناسلی در حالت نعوظ  به طور متوسط ​​12.5 سانتیمتر  است. این تحقیق همچنین نشان داد که سایز آلت تناسلی مرد در حالت نعوظ با سایز آلت او وقتی که شل است، ارتباطی ندارد. در واقع نشان داد که طول آلت در حالت شل اهمیت بسیار کمی در میزان طول آلت در حالت نعوظ دارد.

این به این معنی است که در حالی که طول آلت تناسلی مردانی که در حالت شل با یکدیگر متفاوت است، ممکن است در حالت نعوظ شبیه هم باشد. همچنین هیچ  رابطه ای بین سن مردان و اندازه آلت تناسلی هم وجود نداشت.

بیشتر بخوانید : اعتیاد به رابطه جنسی

تحقیق برای تعیین اندازه آلت تناسلی به طور متوسط ​​شامل یک مطالعه منتشر شده در ژانویه 2014 است . این مطالعه بیش از 1600 مرد آمریکایی را مورد بررسی قرار داده است، اگر چه اندازه گیری های فیزیکی  به صورت مستقل و مستقیم  انجام نشد. در عوض، مطالعه ،  بر روی اندازه گیری هایی  توسط خود مردان از آلت تناسلی شان انجام شده بود متکی بود . با این حال، گزارش ها  به نسبت قابل اعتماد در نظر گرفته شدند. در این مطالعه اندازه طبیعی آلت تناسلی مرد به طور متوسط ​​به شرح زیر است:

متوسط ​​ابعاد آلت تناسلی راست 12.2 سانتی متر (4.8 اینچ) است.

محققان اظهار داشتند سایزآلت تناسلی گزارش شده در این مطالعه با یافته های مطالعات دیگر سازگار است. مطالعات آن ها به این نتیجه رسیده است که ابعاد دقیق نعوظ ممکن است در یک مرد در شرایط متفاوت ، تغییر کند که بستگی به نحوه تحریک و روش اندازه گیری داشته باشد . اما این فقط در حد یک فرضیه است.

نحوه اندازه گیری سایز آلت :

برای اندازه گیری طول آلت تناسلی، یک خط کش را درناحیه محل اتصال آلت به ناحیه زهار قرار دهید و از پایه آلت تناسلی تا نوک را اندازه گیری کنید.

آیا زنان به اندازه آلت تناسلی مردان اهمیت می دهند ؟

به نظر می رسد نگرانی های مردان در مورد اینکه آیا سایز آلت تناسلی آنها مطابق خواست های زنان است یا خیر، به طور عمده بیجاست. و نگرانی های بی مورد درباره کوچک بودن سایز آلت تناسلی، باعث می شود که آلت تناسلی فرد به صورت اتوماتیک برای خودش کوچک تر به نظر برسد تا برای دیگران. نگاه کردن به آلت تناسلی از بالا باعث می شود که  کوچکتر به نظر برسد، در مقایسه با  نگاه مستقیم به آن یا از سمت دیگر.

بنابراین مشاهده کردن آلت تناسلی خود از این زاویه و احتمالا مقایسه آن با سایز آلت تناسلی سایر مردان از زوایای دیگر ممکن است باعث تقویت ایده های کاذب و غیر واقعی درباره سایز آلت تناسلی شما شود. همچنین شما نباید خود را با مردانی که در فیلم های پورنوگرافی مشاهده می کنید مقایسه نمایید.

در یک مطالعه که در مجله بریتیش یوروگرافی بین المللی منتشر شده است، گزارش شده اکثریت زنان (حدود 85 درصد) از طول و سایزآلت تناسلی همسرشان راضی بودند، در حالی که مردان نسبت به شریک جنسی خود  کمتر از خودشان مطمئن بودند. تقریبا نیمی از مردان در این مطالعه (45 درصد) معتقد بودند که آلت تناسلی کوچکی دارند، اما محققان گزارش دادند اندازه کوچک آلت تناسلی واقعا نادر است.

اطلاعات حدود 170 زن در یک مطالعه دیگر که توسط پاسخ به پرسشنامه ها جمع آوری شده است،  نشان می دهد که سایز آلت تناسلی برای عده کمی از زنان دارای اهمیت ویژه است.

بر اساس یک مطالعه، در حالی که بیشتر نگرانی های مردان درباره طول آلت تناسلی است ، برعکس زنان بیشتر علاقه مند به اندازه بالاتر از نظر قطر هستند. مطالعه 50 دانشجوی دخترفعال از نظر جنسی گزارش داد که برای اکثریت  آنها- 9 نفر از 10 زن – قطر آلت تناسلی اهمیت بیشتری در رضایت جنسی دارد تا طول آن.

در نهایت توصیه می شود که به شدت از مصرف خودسرانه داروها برای افزایش قطر و طول آلت تناسلی خود خودداری کنید . زیرا عوارض جنسی داروها همواره می تواند به سلامت جنسی شما آسیب رسانده و برگشت ناپذیر باشند. در عوض بهتر است با مراجعه به یک کلینیک سلامت جنسی ، از متخصص سکس تراپی  مشاوره جنسی دریافت کنید.

نظرات

captcha Refresh
ناشناس
۱۳۹۹/۱۲/۱۰۰۰
پاسخسلام من 15 سالمه آاتم طول 15 وقطرش 12 سانته آیا نرماله
کامش
۱۳۹۹/۱۲/۱۰۰۰

سلام

سایز آلتتون طبیعیه .

ناشناس
۱۳۹۹/۱۲/۱۰۰۰
پاسخسلام من 15 سالمه آلتم طول 17 قطرش 12 سانته آیا نرماله
ناشناس
۱۳۹۹/۱۲/۱۰۰۰
پاسخسلام من 15 سالمه آلتم طول 17 وقطرش 12 سانته آیا آلتم نرماله؟
ناشناس
۱۳۹۹/۱۲/۰۷۰۰
پاسخسلام. من 17 سالمه و طول آلتم 18 سانته
حدود یک سال هستش که رشدی در اون نمیبینم
با چه روشی میتونم رشدشو ادامه بدم؟
کامش
۱۳۹۹/۱۲/۰۹۰۰

سلام

اندازه آلت شما طبیعیه و نیازی به افزایش سایز نیست .

ناشناس
۱۳۹۹/۱۱/۲۱۰۰
پاسخسلام آلت من 13 سانته آیا کوچیکه؟؟
بخدا دارم افسردگی میگیرم
کامش
۱۳۹۹/۱۱/۲۱۰۰

چند سالتونه ؟ 

 

ناشناس
۱۳۹۹/۱۱/۱۷۰۰
پاسخمن سنم16هستش
و طول التم 15/16هستش
ایا مشکلی هست؟
کامش
۱۳۹۹/۱۱/۱۸۰۰

سلام

خیر مشکلی ندارید 

ناشناس
۱۳۹۹/۱۱/۱۳۰۰
پاسخآیا خودارضایی در جوانی باعث توقف رشد آلت تناسلی می شود؟
کامش
۱۳۹۹/۱۱/۱۳۰۰

سلام 

در هیچ تحقیقات علمی عوارضی از خود ارضایی به تنهایی گزارش نشده اما اعتیاد به خود ارضایی عوارض جسمی و روانی زیادی به دنبال دارد 

ناشناس
۱۳۹۹/۱۱/۱۱۰۰
پاسخبا سلام معذرت میخوام طول آلت من 17 سانته به نظر متخصصین سایت خانم ها با این موارد مشکلی ندارند؟ ممنون میشم پاسخ بدید
کامش
۱۳۹۹/۱۱/۱۱۰۰

سلام

سایز آلت شما طبیعی است .

ناشناس
۱۳۹۹/۱۱/۰۲۰۰
پاسخعالی
ناشناس
۱۳۹۹/۱۰/۲۲۰۰
پاسخسلام من الت تناسلی ام خیلی بزرگه میخوام ازدواج کنم میترسم به مشگل بخورم نظر شما چیه .22 سانت واقعا به نظرم غیر عادیه .ممنون
کامش
۱۳۹۹/۱۰/۲۳۰۰

سلام

توصیه میشه پزشک متخصص معاینه کنن ، در صورت وجود مشکل درمان مناسب شما انجام میشه

ناشناس
۱۳۹۹/۱۰/۰۷۰۰
پاسخسلام من متوجه نمیشوم که میگید مراجعه کنید به پزشک برای درمان؟؟؟؟؟وقتی که دارو نیست پزشک چگونه میخاد بیمارو درمان کنه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
کامش
۱۳۹۹/۱۰/۰۸۰۰

سلام

برای اینکه  مشخص بشه که آلت به صورت غیر طبیعی کوچیکه حتما پزشک باید معاینه کنه  ، در بیشتر موارد دیده شده در کلینیک افراد به اشتباه تصور داشتن که آلت کوچیکی دارند و افردای که برای افزایش آلت جراحی کردند  عوارض زیادی به ما گزارش دادند . در صورتی که به پزشک مراجعه می کنید اگر نیاز به درمان باشه ، بهترین روش درمان برای شما انجام میشه .

ناشناس
۱۳۹۹/۱۰/۰۷۰۰
پاسخسلام من متوجه نمیشوم که میگید مراجعه کنید به پزشک برای درمان؟؟؟؟؟وقتی دارو نیست پزشک چگونه میخاد بیمارو درمان کنه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
ناشناس
۱۳۹۹/۱۰/۰۷۰۰
پاسخسلام من 14 سالمه و التم 13 سانته مشکلی نیست
کامش
۱۳۹۹/۱۰/۰۷۰۰

سلام

خیر مشکلی نداره . برای اطمینان میتونید برای معاینه به پزشک مراجعه کنید . 

ناشناس
۱۳۹۹/۱۰/۰۷۰۰
پاسخمن 14 سالمه التم 12 سانته مشکلی نیست
ناشناس
۱۳۹۹/۰۹/۲۶۰۰
پاسخسلام من التم 13سانتمراست احساس میکنم کوچک است وزودالزامیشوم چیکار کنم متشکرم
کامش
۱۳۹۹/۰۹/۲۹۰۰

سلام

 اندازه آلت شما طبیعیه ولی میتونید برای اطمینان به پزشک مراجعه کنید تا معاینه بشید . و زمانی زود انزالی تشخیص داده میشه که در فعالیت جنسی زیر یک دقیقه ارضا بشید . 

برای درمان باید بررسی بیشتر صورت بگیره تا درمان مناسب انجام بشه . 

ناشناس
۱۳۹۹/۰۹/۲۲۰۰
پاسخ10ساله من دنبال دارو برای بزرگ کردن الت و بیضه هستم نتوانستم پیدا کنم من آخرش نفهمیدم دارو هست نیست چه کسی باید چنین بیمارانی که تعداد آنها کم هم نیست را درمان کند توی این کشور جوابگوی من تا حالا کسی نبوده فقط روحی و روانی گرفتمه بخاطر این مشکل افتادمه توی منزل هیچ کسی هم به دادم نمیرسه کار زندگی ازدواج من شده خانه نشینی روحی و روانی ناراحتی درد بی درمان
ناشناس
۱۳۹۹/۰۹/۲۲۰۰
پاسخ10ساله من دنبال دارو برای بزرگ کردن الت و بیضه هستم نتوانستم پیدا کنم من آخرش نفهمیدم دارو هست نیست چه کسی باید چنین بیمارانی که تعداد آنها کم هم نیست را درمان کند توی این کشور جوابگوی من تا حالا کسی نبوده فقط روحی و روانی گرفتمه بخاطر این مشکل افتادمه توی منزل هیچ کسی هم به دادم نمیرسه کار زندگی ازدواج من شده خانه نشینی روحی و روانی ناراحتی درد بی درمان
کامش
۱۳۹۹/۰۹/۲۳۰۰

سلام 

میتونید برای معاینه به سکس تراپ مراجعه کنید . 

به زودی در سایت ما کلینیک مجازی راه اندازی میشه و شما میتونید به راحتی درباره ی  مشکل خود  با پزشک صحبت کنید .

ناشناس
۱۳۹۹/۰۹/۲۲۰۰
پاسخ10ساله من دنبال دارو برای بزرگ کردن الت و بیضه هستم نتوانستم پیدا کنم من آخرش نفهمیدم دارو هست نیست چه کسی باید چنین بیمارانی که تعداد آنها کم هم نیست را درمان کند توی این کشور جوابگوی من تا حالا کسی نبوده فقط روحی و روانی گرفتمه بخاطر این مشکل افتادمه توی منزل هیچ کسی هم به دادم نمیرسه کار زندگی ازدواج من شده خانه نشینی روحی و روانی ناراحتی درد بی درمان
ناشناس
۱۳۹۹/۰۹/۲۲۰۰
پاسخسلام من پیش هر دکتری که میروم توی شیراز بهم میگن دارو برای بزرگ کردن الت و بیضه وزارت بهداشت به ما نداده و من حالا میخام ازدواج کنم بخاطر این مشکل وایسادمه نمیدانم کجا مراجعه کنم که دارو و درمان باشه لطف کنید اگر دارویی درمانی پزشکی توی ایران وجود دارد که چنین بیمارانی را درمان کند بهم معرفی کنید با تشکر
ناشناس
۱۳۹۹/۰۹/۲۲۰۰
پاسخسلام من پیش هر دکتری که میروم توی شیراز بهم میگن دارو برای بزرگ کردن الت و بیضه وزارت بهداشت به ما نداده و من حالا میخام ازدواج کنم بخاطر این مشکل وایسادمه نمیدانم کجا مراجعه کنم که دارو و درمان باشه لطف کنید اگر دارویی درمانی پزشکی توی ایران وجود دارد که چنین بیمارانی را درمان کند بهم معرفی کنید با تشکر
ناشناس
۱۳۹۹/۰۹/۲۲۰۰
پاسخسلام من پیش هر دکتری که میروم توی شیراز بهم میگن دارو برای بزرگ کردن الت و بیضه وزارت بهداشت به ما نداده و من حالا میخام ازدواج کنم بخاطر این مشکل وایسادمه نمیدانم کجا مراجعه کنم که دارو و درمان باشه لطف کنید اگر دارویی درمانی پزشکی توی ایران وجود دارد بهم معرفی کنید با تشکر
کامش
۱۳۹۹/۰۹/۲۳۰۰

سلام

باید حتما توسط پزشک معاینه بشید اگر نیاز به دارو باشه برای شما تجویز میشه .

ناشناس
۱۳۹۹/۰۹/۲۲۰۰
پاسخسلام آیا دارو برای بزرگ کردن الت و بیضه هست من 31سالمه سرگردان بیمار بخاطر این مشکل نمیدانم کجا باید مراجعه کنم در ضمن طول التم 13سانت طول بیضه ام 4سانت
کامش
۱۳۹۹/۰۹/۲۲۰۰

سلام 

باید اول توسط پزشک معاینه بشید در صورت نیاز درمان و داروی مورد نظر برای شما انجام و تجویز می شود .

ناشناس
۱۳۹۹/۰۹/۲۲۰۰
پاسخسلام آیا دارو برای بزرگ کردن الت و بیضه هست من 31سالمه سرگردان بیمار بخاطر این مشکل نمیدانم کجا باید مراجعه کنم در ضمن طول التم 13سانت طول بیضه ام 4سانت
ناشناس
۱۳۹۹/۰۹/۲۰۰۰
پاسخسلام من دچار کوچکی الت و بیضه هستم 31سالمه مجرد پزشکی هم در ایران نیست مشکلم حل کنه روحی و روانی گرفتمه
ناشناس
۱۳۹۹/۰۹/۲۰۰۰
پاسخسلام من دچار کوچکی الت و بیضه هستم 31سالمه مجرد پزشکی هم در ایران نیست مشکلم حل کنه روحی و روانی گرفتمه
کامش
۱۳۹۹/۰۹/۲۲۰۰

در صورت کوچیک بودن بیضه بهتره برای انجام آزمایش های هورمونی به پزشک مراجعه کنید .

ناشناس
۱۳۹۹/۰۹/۱۱۰۰
پاسخسلام من 25سالمه التم 7سانت هست بنظرم خیلی کوچیکه به یه دکتر هم مراجعه کردم گفت راهی برای بزرگ کردنش نیست بنظر شما بخوام ازدواج کنم به مشکل برنمیخورم
کامش
۱۳۹۹/۰۹/۱۱۰۰

سلام 

باید توسط پزشک معاینه بشید و مشکلتون بررسی بشه .

ناشناس
۱۳۹۹/۰۹/۰۷۰۰
پاسخمنونم ازراهنمایی شما.مال بنده اندازه طول و قطرش یکی است15سانت اشکال نداره؟باتشکر
کامش
۱۳۹۹/۰۹/۰۹۰۰

سلام

 

سایز آلت خانم ها 8 سانت و سایز طبیعی آلت در مردان 12 سانت هست . سایز آلت شما طبیعی است .

ناشناس
۱۳۹۹/۰۸/۲۸۰۰
پاسخسلام من التم 13 سانته 17 سالمه ولی از 13 سالگی رشدش متوقف شده مگه نباید تا 18 بعضا تا 25 سالگی رشد کنه ؟
کامش
۱۳۹۹/۰۸/۲۸۰۰

سلام

باید توسط پزشک معاینه بشوید .

ناشناس
۱۳۹۹/۰۸/۲۶۰۰
پاسخسلام من 16سالمه آلت تناسبی ام 10سانته بنظر من کوچیکه
کامش
۱۳۹۹/۰۸/۲۷۰۰

سلام

شما باید توسط پزشک معاینه بشید .

ناشناس
۱۳۹۹/۰۸/۲۶۰۰
پاسخسلام من 16سالمه آلت تناسبی ام 10سانته بنظر من کوچیکه
ناشناس
۱۳۹۹/۰۸/۰۴۰۰
پاسخسلام اندازه مال من 14سانته بنظر من زیاد بزرگ نیست
کامش
۱۳۹۹/۰۸/۰۵۰۰

سلام 

اندازه آلت شما طبیعی است و مشکلی ندارید .

به این مطلب امتیاز دهید

تعداد کل امتیازات این مطلب 21

آخرین دانلود های رایگان

عضویت در خبرنامه

با عضویت در خبرنامه می توانید از جدیدترین مقالات، اخبار ومطالب سایت با خبر شوید...