این مطلب را به دوست خود ارسال کنید

اطلاعات شما نزد کلینیک تخصصی سلامت جنسی کامشیار کاملا محفوظ می باشد

کلینیک تخصصی سلامت جنسی کامشیار

امکان بارداری در رابطه مقعدی چقدر است؟

امکان بارداری در رابطه مقعدی چقدر است؟
چکیده این مطلب : انتشار : 1398/02/07 0 نظر

آیا امکان بارداری در رابطه مقعدی وجود دارد؟

بر اساس یک مطالعه منتشر شده در مورد رفتار جنسی، مردم آمریکا در حال حاضر نسبت به گذشته بیشتر به رابطه جنسی مقعدی علاقه مند هستند.

آیا امکان بارداری در رابطه مقعدی وجود دارد؟

بر اساس یک مطالعه منتشر شده در مورد رفتار جنسی، مردم آمریکا در حال حاضر نسبت به گذشته بیشتر به رابطه جنسی مقعدی علاقه مند هستند.

علاوه بر این، محققان متوجه شدند که بسیاری از زنان نزدیکی مقعدی را لذت بخش می بینند، در حالی که دیگران آن را دردناک و ناخوشایند می دانند و تنها به دلایل دیگری به انجام آن تن می دهند. این دلایل عبارتند از احساس فشار از طرف شریک جنسی و تمایل به جلوگیری از بارداری.

فعالیت جنسی باید یک تجربه دلپذیر، لذت بخش و دائمی برای هر دو طرف باشد. اگر احساس میکنید که چیزی را که میخواهید انجام دهید،شما را تحت فشار قرار می دهد، به شریک زندگی خود بگویید که شما نمیخواهید در این فعالیت شرکت کنید.

اگر سکس مقعدی را برای اجتناب از حاملگی انتخاب می کنید، مهم است که واقعیت ها را بدانید.

آیا امکان بارداری در رابطه مقعدی وجود دارد؟

 به طور جدی، پاسخ این سوال نه است، و رابطه مقعدی یک راه موثر برای جلوگیری از بارداری است.

با این حال، برخی از سناریوهای نامعلوم وجود دارد که به طور غیر مستقیم باعث حاملگی می شود. و مهمتر از همه، خطرات دیگری که شما باید از آن آگاهی داشته باشید.با کامشیارهمراه باشید تا نگاهی دقیق تر به خطرات در نظر بگیریم.

امکان بارداری در رابطه مقعدی چقدر است؟

به منظور باروری، اسپرم باید در مهبل (واژن) قرار داشته باشد تا بتواند از طریق باز شدن رحم ، شنا کند. از آن جا، اسپرم ها از طریق رحم به داخل لوله فالوپی می روند و تلاش می کنند تا به تخمک نفوذ کنند.

هیچ ارتباط داخلی بین مقعد و اندام های تولید مثل وجود ندارد که تخمک های زن هر ماه در آن منتشر می شود.

ولی چون اسپرم در نزدیکی مهبل (واژن) است، احتمال وجود دارد که شما یا شریک زندگی تان به طور تصادفی به کانال واژن بدون دخول نفوذ کنید. اگر همه شرایط دیگر درست باشد، بعضی از پزشکان معتقدند که این امر می تواند منجر به حاملگی شود.

بارور سازی تنها نیاز به یک اسپرم دارد

حدود 1 مورد در هر 200 زن بررسی شده گفتند که بدون داشتن رابطه واژینال باردار هستند.

اگر این گزارش ها دقیق باشند، احتمال دارد که اسپرم از راه های دیگری به کانال  واژن  وارد شود.برای مثال با انگشت یا با اسباب بازی های جنسی.

خطرات دیگر رابطه مقعدی محافظت نشده

از سوی دیگر، در نظر داشته باشید که سکس مقعدی  بیماری و آسیب های بیشتری نسبت به سکس واژن دارد. بهتر است همیشه در طول رابطه جنسی مقعدی از کاندوم مردانهاستفاده کنید، هر چند حتی کاندوم ها 100 درصد از بدن حفاظت نمی کنند.

رابطه جنسی مقعدی یک فعالیت پر خطر است. با این حال، به یاد داشته باشید که عفونت های منتقله از راه جنسی می توانند از طریق رابطه جنسی واژن نیز گسترش یابند.

ممکن است عفونت های منتقله از راه جنسی بدون آن که بفهمید وجود داشته باشند، زیرا بسیاری از این عفونت ها نشانه های فوری ندارند. و در حال حاضر، هیچ آزمون استاندارد برای تعیین اینکه آیا یک مرد مبتلا به ویروس پاپیلوم انسانی است، وجود ندارد مگر برخی از انواع آن که می تواند به سرطان منجر شود.

دلیل آن که رابطه جنسی مقعدی شانس عفونت را افزایش می دهد این است که پوشش رکتال نازک، خشک و ظریف است. به راحتی پاره می شود و خونریزی می کند، که راه را برای ویروس ها، باکتری ها و یا انگل ها باز می کند و آن ها را به جریان خون وارد می کند. حتی اگر هیچ شریکی عفونت جدی نداشته باشد، حضور مدفوع می تواند منجر به عفونت ادراری شود.

اگر چه استفاده از روان کننده می تواند به جلوگیری از پاره شدن و خونریزی کمک کند، تحقیقات اخیر نشان می دهد که ممکن است خطر ابتلا به عفونت را نیز افزایش دهد. در برخی موارد، رابطه جنسی مقعدی می تواند منجر به ضعیف شدن و پارگی روده شود.

در پایان

امکان بارداری در رابطه مقعدی بسیار بعید است، اما اگر چندین عامل مختلف با هم هماهنگ شوند، این امکان هرچند که دور ولی وجود دارد. رابطه جنسی مقعدی بیشتر احتمالخطرات بهداشتی را دارد. اگر شما و شریک زندگی تان انتخاب کنید تا در رابطه جنسی مقعدی شرکت کنید. هر دوی شما باید برای بیماری های منتقله از راه جنسی آزمایش شوید و از کاندوم برای محافظت استفاده کنید.

نظرات

captcha Refresh

به این مطلب امتیاز دهید

تعداد کل امتیازات این مطلب 1

آخرین دانلود های رایگان

آخرین محصولات

عضویت در خبرنامه

با عضویت در خبرنامه می توانید از جدیدترین مقالات، اخبار ومطالب سایت با خبر شوید...