این مطلب را به دوست خود ارسال کنید

اطلاعات شما نزد سلامت جنسی کامش کاملا محفوظ می باشد

درمان اختلال جنسی ( کامش ) دکتر محمد حسن عبدالی

امکان بارداری در رابطه مقعدی

امکان بارداری در رابطه مقعدی
چکیده این مطلب : انتشار : 1398/02/07 نظر 0 بازدید 387,322

بر اساس یک مطالعه منتشر شده در مورد رفتار های جنسی، مردم آمریکا در حال حاضر نسبت به گذشته بیشتر به رابطه جنسی مقعدی علاقه مند هستند. بنابراین امکان بارداری در رابطه مقعدی به مسئله ای مهم برای آنان تبدیل شده است.

بر اساس یک مطالعه منتشر شده در مورد رفتار های جنسی، مردم آمریکا در حال حاضر نسبت به گذشته بیشتر به رابطه جنسی مقعدی علاقه مند هستند. بنابراین امکان بارداری در رابطه مقعدی به مسئله ای مهم برای آنان تبدیل شده است. مهمترین دلیل این علاقمندی وجود سایت های پورنوگرافی است که رابطه مقعدی را به یک رابطه عادی در بین زوج ها تبدیل کرده است. درحالیکه در گذشته فرهنگ و باورهای عمومی رابطه مقعدی را منفی می شمردند . دنیای مجازی این نوع رابطه زناشویی را طبیعی جلوه می دهد.

 

رابطه مقعدی، لذتبخش یا دردناک

 

علاوه بر این، محققان متوجه شدند که بسیاری از زنان نزدیکی مقعدی را لذت بخش می دانند، در حالی که برخی دیگر آن را دردناک و ناخوشایند می دانند و تنها به دلایل دیگری به انجام آن تن می دهند. این دلایل عبارتند از احساس فشار از طرف شریک جنسی و تمایل به جلوگیری از بارداری.

رابطه زناشویی باید یک تجربه دلپذیر، لذت بخش و دائمی برای هر دو طرف باشد. اگر احساس می کنید که چیزی را که می خواهید انجام دهید شما را تحت فشار قرار می دهد، به شریک زندگی خود بگویید که شما نمی خواهید در این فعالیت شرکت کنید. و اگر رابطه مقعدی را برای اجتناب از حاملگی انتخاب می کنید، مهم است که واقعیت ها را بدانید.

 

احتمال حاملگی در رابطه مقعدی

 

 به طور جدی، پاسخ این سوال نه است، و رابطه مقعدی یک راه موثر برای جلوگیری از بارداری است. با این حال، برخی وضعیت های نامعلوم وجود دارد که به طور غیر مستقیم باعث حاملگی می شود. و مهم تر از همه، خطرات دیگری که شما باید از آن آگاهی داشته باشید.با کامشیار همراه باشید تا نگاهی دقیق تر به خطرات در نظر بگیریم.

 

امکان بارداری در رابطه مقعدی چقدر است؟

 

به منظور باروری، اسپرم باید در مهبل (واژن) قرار داشته باشد تا بتواند از طریق باز شدن رحم، حرکت کند. از آن جا، اسپرم ها از طریق رحم به داخل لوله فالوپ می روند و تلاش می کنند تا به تخمک نفوذ کنند. هیچ ارتباط داخلی بین مقعد و اندام های تولید مثل که تخمک های زن هر ماه در آن منتشر می شود وجود ندارد.

ولی چون مقعد در نزدیکی مهبل (واژن) است، احتمال آن وجود دارد که اسپرم ها به طور تصادفی به کانال واژن بدون دخول نفوذ کنند. گرچه احتمال آن بسیار بسیار پایین است اما اگر همه شرایط دیگر درست باشد، بعضی از پزشکان معتقدند که این امر می تواند منجر به حاملگی شود.

بارور سازی تخمک تنها نیاز به یک اسپرم دارد. و حدود 1 مورد در هر 200 زن بررسی شده گفتند که بدون داشتن رابطه واژینال باردار هستند. اگر این گزارش ها دقیق باشند، احتمال دارد که اسپرم از راه های دیگری به کانال  واژن وارد شده باشد .برای مثال با انگشت یا با اسباب بازی های جنسی.

 

چند درصد افراد رابطه مقعدی دارند 

 

در کشور ما به علت مسائل فرهنگی امکان جمع آوری داده در باره مسائل جنسی به طور دقیق وجود ندارد . آمار های جهانی نشان می دهند که حدود 40% زنان سابقه رابطه مقعدی داشته اند و 43% از مردان نیز رابطه مقعدی را تجربه کرده اند.   

 

 

مضرات رابطه مقعدی محافظت نشده 

 

از سوی دیگر، در نظر داشته باشید که سکس مقعدی بیماری و آسیب های بیشتری نسبت به سکس واژن دارد. بهتر است همیشه در طول رابطه جنسی مقعدی از کاندوم مردانه استفاده کنید، هر چند حتی کاندوم ها 100 درصد از بدن حفاظت نمی کنند.

رابطه جنسی مقعدی یک فعالیت پر خطر است. با این حال، به یاد داشته باشید که عفونت های منتقله از راه جنسی می توانند از طریق رابطه جنسی واژن نیز گسترش یابند. ممکن است عفونت های منتقله از راه جنسی بدون آن که بفهمید وجود داشته باشند، زیرا بسیاری از این عفونت ها نشانه های فوری ندارند. و در حال حاضر، هیچ آزمون استاندارد برای تعیین اینکه آیا یک مرد مبتلا به ویروس پاپیلوم انسانی (زگیل تناسلی) است، وجود ندارد مگر برخی از انواع آن که می تواند به سرطان منجر شود.

 

افزایش بیماری های امیزشی در رابطه مقعدی

 

دلیل آن که رابطه جنسی مقعدی شانس عفونت را افزایش می دهد این است که پوشش رکتال نازک، خشک و ظریف است. به راحتی پاره می شود و خونریزی می کند، و راه را برای ویروس ها، باکتری ها و یا انگل ها باز می کند و آن ها را به جریان خون وارد می کند. حتی اگر هیچ شریکی عفونت جدی نداشته باشد، حضور مدفوع می تواند منجر به عفونت ادراری شود.

اگر چه استفاده از روان کننده می تواند به جلوگیری از پاره شدن و خونریزی کمک کند، تحقیقات اخیر نشان می دهد که ممکن است خطر ابتلا به عفونت را نیز افزایش دهد. در برخی موارد، رابطه جنسی مقعدی می تواند منجر به ضعیف شدن و پارگی روده شود.

در پایان

امکان بارداری در رابطه مقعدی بسیار بعید است، اما اگر چندین عامل مختلف با هم هماهنگ شوند، این امکان هرچند که دور ولی وجود دارد. رابطه جنسی مقعدی بیشتر احتمال خطرات بهداشتی را دارد. اگر شما و شریک زندگی تان انتخاب کنید تا در رابطه جنسی مقعدی شرکت کنید. هر دوی شما باید برای بیماری های منتقله از راه جنسی آزمایش شوید و از کاندوم برای محافظت استفاده کنید.

نظرات

captcha Refresh

به این مطلب امتیاز دهید

تعداد کل امتیازات این مطلب 32

آخرین دانلود های رایگان

عضویت در خبرنامه

با عضویت در خبرنامه می توانید از جدیدترین مقالات، اخبار ومطالب سایت با خبر شوید...