این مطلب را به دوست خود ارسال کنید

اطلاعات شما نزد کلینیک تخصصی سلامت جنسی کامش کاملا محفوظ می باشد

برای تماس تصویری با پزشک از لینک درخواست تماس وارد شوید.ضمنا  ازپذیرفتن بیماران حضوری بدون دستکش و ماسک معذوریم. برای رعایت فاصله گذاری اجتماعی از پذیرفتن همزمان بیماران در کلینیک اجتناب خواهد شد.

کلینیک تخصصی سلامت جنسی کامش

زود انزالی

زود انزالی

زود انزالی چیست؟
زود انزالی Premature Ejaculation یکی از جدی ترین مشکلات رابطه جنسی می باشد. شایعترین علت مراجعه یه کلینیک های سکس تراپی در مردان مراجعه برای درمان زود انزالی Premature Ejaculation یا انزال زودرس است .در بین مراجعین بیش از 50% برای اختلال زود انزالی Premature Ejaculation مراجعه می کنند.

زود انزالی Premature Ejaculation به حالتى گفته می شود که انزال در هنگام مقاربت بسیار سریع اتفاق میفتد .

معالجه اختلال زود انزالى بر اساس تصمیم زوج هاست و اگر از رابطه خود راضی هستند نیاز به درمان زود انزالی و مراجعه به پزشک وجود ندارد .

هیچ تعریف دقیقى از مدت  زمان دخول منجر به انزال وجود ندارد .

ولی در اغلب منابع زود انزالی Premature Ejaculation را به خروج مایع منی کمتر از یک دقیقه بعد از دخول آلت تناسلی مرد به درون واژن تعریف می کنند. این اتفاق می تواند برای همه آقایان در طی سال هایی که قادر به فعالیت جنسی هستند بوجود بیاید. نکته مهم این است که اعتماد به نفس خود را از دست ندهید. از دست دادن اعتماد به نفس باعث خواهد شد در ارتباط بعدی دچار اضطراب شده و حتی دچار اختلال نعوظ هم بشوید.

آمار ها در مورد زود انزالی چه می گویند؟
در یک مطالعه جامع که از 500 زوج از کشورهاى مختلف صورت گرفت میانگین زمان دخول تا انزال به طور متوسط پنج دقیقه ونیم بوده است . ولی باید توجه داشت مهمترین مسئله رضایت طرفین از مدت رابطه است ، ودر صورت رضایت اختلال محسوب نمى گردد .

مواردى بیماران با شکایت از زود انزالی Premature Ejaculation گاه بیگاه مراجعه مى کنند که  این مورد نیز اختلال محسوب نمى شود . ولی در که مواردى که نیمى از دخول ها اخیر به زود انزالی Premature Ejaculation منجر گردد نیاز به مداخله درمانى دارد .

در مطالعه اى زمان انزال پس از دخول برای سنین مختلف به شرح زیر توصیف شده :

سن 18–30 زمان  6.5 دقیقه

سن 31–50 زمان 5.4 دقیقه

سن 51 به بالا  3.3 دقیقه

مهمترن مسئله اى که در زود انزالی Premature Ejaculation باید توجه داشت اینست که باید سعى نمود گنجینه جنسى خود را افزایش داد. شاه کلید افزایش گنجینه جنسی توجه به این نکته است که رابطه جنسی یک فعالیت لذتبخش است. برای بهتر  شدن این لذت باید از همه امکانات استفاده کرد و محدود کردن فعالیت جنسی به دخول اشتباهی مهلک در رابطه است.

تشخیص زود انزالی
هرگاه زود انزالی برای شما و همسرتان یک معضل بود باید به پزشک مراجعه کنید. تشخیص زود انزالی Premature Ejaculation برعهده پزشک تان است. عموم مردم در مورد مسایل و مشکلات جنسی ابتدا سعی می کنند تا خودشان به نتیجه برسند. با توجه به مسایل فرهنگی و تربیتی و اجتماعی رفتار صحیح این است که صحبتی انجام نشود. اما باید بدانیم که این رفتاراصلا صحیح نیست. بلکه مسایل و مشکلات جنسی همانند سایر مشکلات فردی اولا کاملا قابل حل و رفع می باشند. و در ثانی عدم طرح آن با افراد نزدیک فرد در سنین پایین باعث خواهد شد تا نوجوان و جوانان به راه های ناصحیح و غیر تخصصی دست یازند. بنابراین لازم است تا مسئولین آموزشی افراد متخصص در این زمینه را به نحوی معرفی نمایند. تشخیص زود انزالی همانند سایرمشکلات جسمی ابتدا بر عهده پزشک خانواده تان است. تا پس از بررسی های لازم شما را به  پزشک متخصص سکس تراپیست ارجاع دهد.

باید قبول کرد که عامل زمان در همبستری مهم است ولی از ان مهمتر لذت در فعالیت جنسی است زیرا عملکرد جنسی انسان علاوه بر گسترش ژن ها مسئول ایجاد صمیمیت و رضایت بین زوج هاست . در صورتى که فرد دچار زود انزالی Premature Ejaculation است ولی زوجین از فعالیت جنسی خود لذت مى برند در دایره رابطه جنسی سالم قرار مى گیرند . لذا به عنوان یک اصل باید قبول کرد که همیشه زود انزالی Premature Ejaculation به عنوان نبود لذت جنسی براى زوجین نیست .

امروزه هرزنامه هاى اینترنتی به وفور و به سادگى در دسترس همگان قرار دارد . این رسانه تصویرى غیر واقعی از فعالیت جنسی به افراد القا ء مى کنند. افراد با نگاه کردن به پورونوگرافی احساس می کنند کمبودی دارند.

علل بروز زود انزالی
علل بروز انزال زودرس متعدد است. انزال زود رس ممکن است از اولین ارتباطات جنسی وجود داشته باشد. هم چنین ممکن است پس از چند سال که از شروع ارتباط جنسی فرد گذشته بوجود بیاید. درمان، تشخیص و علت بوجود آمدن در دو فرم ذکر شده با یکدیگر متفاوت است. یکی از مهم ترین علل زود انزالی مشکلات روحی و روانی افراد است. به همین دلیل سکس تراپ باید از روشی جامع و بین سیستمی کمک بگیرد.

درباره علل و تشخیص زودانزالی بیشتر مطالعه کنید..

پروسه انزال
در پروسه انزال  مکانیزم هاى مختلف عصبى دخالت دارند . بطور خلاصه اعصاب سمپاتیک ، پاراسمپاتیک ، کولینرژیک و سوماتیک دست به دست هم داده تا انزال صورت گیرد . از طرفى همزمان با انزال ارگاسم صورتمى پذیرد که کاملا پدیده اى ست که در مغز اتفاق مى افتد  . لذا اختلال هر ارگان بدن که بر روى اعصاب فوق موثر باشد باعث اختلال در انزال مى شود و همچنین هر ماده شیمیایی یا داروهایی که بر روى گیرنده هاى عصبی فوق تاثیر بگذارد باعث اختلال انزال مى شود .

مطالعات نشان مى دهد بیمارى هاى پروستات ، تیرویید منجر به زود انزالی Premature Ejaculation مىشود . وضعیت جغرافیایی ، فرهنگى و ژنتیک در زود انزالی Premature Ejaculation موثر است و همچنین با ا فزایش سن مدت زمان رسیدن به انزال کاهش مى یابد .

پیشگیری از زود انزالی
پیشگیری از انزال زودرس آیا اساسا امکان پذیر است؟ برای پیشگیری از انزال زودرس بایستی عوامل مستعد کننده انزال زودرس را به درستی بشناسیم. با توجه به عللی که منجر به زود انزالی می شود و در بالا به آن اشاره شد می توان گفت پیشگیری کار سختی است.

از مهمترین راه های پیشگیری از زود انزالی ایجاد ارتباط صحیح و صمیمی در ابتدای رابطه با شریک جنسی است.

شیوع زود انزالی 
اگر شما دچار زود انزالی دارید نگران نباشید، شما تنها کسی نیستید که این مشکل را دارید. از هر سه مرد یک نفر گرفتار زود انزالی است . شیوع انزال زودرس در سنین مختلف متفاوت است. شایع ترین سن بروز انزال زودرس در سنین جوانی است. بررسی های متعددی در این زمینه صورت پذیرفته است. سن شیوع در انزال زود رس اولیه و ثانویه فرق دارد. در نوع زود انزالی Premature Ejaculation اولیه سن شیوع با اولین مقاربت ها شروع می شود و در صورتی که درمان نشود در تمام عمر ادامه دارد. در زود انزالی ثانویه عموما اختلال همزمان با یک مشکل ارتباطی یا بیماری اتفاق می افتد.

درباره انزال زودرس دائمی بیشتر مطالعه کنید.

زود انزالی و روش های درمانی
درمان اختلال زود انزالی بر عهده پزشک می باشد. و درمان زمانی ضروری خواهد بود که در شما یا همسرتان ایجاد نگرانی کرده باشد. توجه داشته باشید زود انزالی اختلالی پیچیده است زیرا ارگان های مختلفی در انجام انزال دخیل هستند. برای درمان اختلال  زود انزالی باید ریشه های بیماری تحلیل شود و اگر سراغ افراد غیر متخصص بروید و یا خود درمانی کنید نه تنها هزینه و وقت خود را تلف خواهید نمود، بلکه شانس درمان به موقع خود را از دست خواهید داد. این کار باعث خواهد شد تا مشکل شما به صورت مزمن در آمده ودرمان طولانی تری را به شما تحمیل نماید. یکی از نکات مهم در معالجه اختلال زود انزالی حضور شریک جنسی شما در درمان است. در حقیقت بخشی از درمان برعهده شریک جنسی شماست. همانطور که در خصوص علل بوجود آمدن انزال زودرس ذکر شد نقش شریک جنسی در این اختلال بسیار پررنگ و حساس می باشد. از نکات مهم  درمان زود انزالی، تعهد شما نسبت به درمان می باشد. این موضوع باعث پیشرفت درمان شما شده و امید به بهبودی و روند معالجه اختلال زود انزالی را نیز تسهیل می نماید .

 

 

 

زود انزالی مشکل بسیار شایعی می باشد که اکثرا آقایون از مطرح کردن آن احساس خجالت می کنند . ما با در میان گذاشتن تجربیات بیماران خود سعی داریم به شما کمک کنیم که قبل از دیر شدن برای درمان مراجعه کنید .

 

تجربه بیمار 27 ساله مبتلا به زود انزالی 

من 27 سالمه و از زمانی که اولین رابطه جنسی رو داشتم فهمیدم که زود انزال هستم . این یکی از دلایل قطع شدن رابطه چند ساله ی من بود و باعث شد در رابطه با همسرم احساس خوبی نداشته باشم . شریک جنسی من از رابطه راضی نبود و حس خوبی به داشتن رابطه با من نداشت . من از اینکه نمی تونستم اون رو راضی نگه دارم خیلی ناراحت بودم و احساس میکردم توانایی اینو ندارم که کاری کنم همسرم از رابطه لذت ببره . سال ها به دلیل اینکه از حرف زدن در مورد این مشکل خجالت می کشیدم زندگی کردم و این باعث شد زندگی مشترکم خراب بشه . بعد از قطع شدن رابطم با همسرم تصمیم گرفتم برای درست شدن رابطم به دکتر مراحعه کنم .

بعد مراجعه به دکتر و گفتن مشکلم فهمیدم که این مشکل مخصوصا در سن و سال من خیلی زیاد و شایعه و این بهم دلگرمی داد وباعث شد هرچه زودتر برای درمان اقدام کنم. پزشک سکس تراپ بعد از بررسی دقیق و پیدا کردن علت اصلی مشکل درمان مناسب من رو شروع کرد . من وهمسرم یه فرصت دوباره به خودمون دادیم و من احساس بهتر و عملکرد بهتری توی رابطم دارم .

نظرات

captcha Refresh
ناشناس
۱۴۰۱/۰۳/۰۴۰۰
پاسخسلام من زود انزالی شدید داشتم و الان هم میشه گفت دارم
من حتی موقع تمرینات ورزشی مثل جلو پا یا پارالل اگر کمی تعداد بالا باشه باعث انزال من میشه
حتی قدیم فشار عصبی و عصبانیت شدید در من باعث انزال میشد
متاسفانه من از 12 سالگی میشه گفت تمام مسائل جنسی رو بخاطر دیدن پورن متوجه شدم و خودارضایی میکردم
ناشناس
۱۴۰۱/۰۲/۰۵۰۰
پاسخآیا مالیدن بیضه توسط زن برای زود انزالی مفید است ؟
کامش
۱۴۰۱/۰۲/۰۵۰۰

مطلب علمی در این باره وجود ندارد ولی در حین رابطه اینکار باعث آرامش بیشتر مرد شده و هیجان جنسی فروکش می کند و این احتمالا به زود انزالی کمک می کند.

 

Mohammadreza azizmohammadi
۱۴۰۱/۰۱/۱۲۰۰
پاسخسلام من 33سال دارم در زمان دخول زود ارضا میشم و اینکه شلی آلات هم دارم که با داروهم به کلی برطرف نشد و دیگه دارو مصرف نمیکنم این شلی آلات هم در زمان نزدیکی خیلی اذیتم می‌کنه که لطفاً راهنمایی کنید ممنون
کامش
۱۴۰۱/۰۱/۱۴۰۰

سلام

برای درمان زود انزالی و شلی آلت اول باید علت مشکلتون مشخص بشه بعد روش درمان تشخیص داده میشه/توصیه میشه برای معاینه و مشاوره به پزشک سکس تراپ مراجعه کنید .

محمد تیموری
۱۳۹۹/۱۰/۱۳۰۰
پاسخسلام و عرض ادب . بنده هم اکثر اوقات اگر از لوازم پشتیبانی مثل اسپری و قرص داپوکسیتین استفاده نکنم احساس میکنم توی دقیقه اول ارضا میشم ولی واقعا خیلی پیچیده هست این موضوع و حتی گاهی وقت ها داروهای تاخیری هم پاسخگو نیست و به نظر بنده فقط مغز و اعصاب هست و اضطراب که منجر میشه به انزال زودرس و باید خیلی مولفه ها رعایت بشه قبل از عملیات ..
علیرضا موسوی
۱۳۹۸/۰۸/۰۲۰۰
پاسخسلام . لطفا جهت رفع مشکلی که دارم بنده را راهنمایی فرمایید تا مشکل جنسی برطرف گردد
باسپاس
کامشیار ادمین
۱۳۹۸/۰۸/۰۴۰۰

با سلام می توانید در بخش پرسش و پاسخ سوال خود را مطرح نمایید و یا با کلینیک تماس بگیرید. 02188888283

محمد باقری
۱۳۹۸/۰۵/۱۸۰۰
پاسخسلام وقت به خیر من مشکل زود انزالی داره میشه مشاوره و راهنمایی کنید من شهرستان هستم

به این مطلب امتیاز دهید

تعداد کل امتیازات این مطلب 4

آخرین دانلود های رایگان

مطالب مرتبط

عضویت در خبرنامه

با عضویت در خبرنامه می توانید از جدیدترین مقالات، اخبار ومطالب سایت با خبر شوید...